Gönderen Konu: PARALI AVLAKLARA MERHABA !!! (İMZA KAMPANYAMIZ BAŞLAMIŞTIR !!! )  (Okunma sayısı 73371 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı F.Bahadır BOYACI

• *
  • f.boyacı
Ynt: PARALI AVLAKLARA MERHABA DİYELİM !!!
« Yanıtla #25 : 04 Mart 2014, 17:26:34 »
YABAN TV uyuyan yılanın ayağına bastı.Başlangıçta sizden gelenler diye bizden biri gibi gözüküp reytingi toplayıp işi ticarete döktüler.Memlekette av sıkıntısı varken çekim yapacaz diye teyple kasetle hileyle avı yaptılar,herkeze bu memlekette av var silah var fişek var dediler.Yurtdışı modeli diye gittiler çekim yaptılar.Önceden avcı bohçacı diye ayırdılar şimdide yaban avcısı  olarak zengin fakir jeepli yaban kıyafetli avcıları ayırdılar.MAK'çıların ekmeğine yağ sürdüler.Biz onlardan reklam desteği,tv desteği isteyip birlik beraberlik çağrısı yapıp yurdum avcısıyla bir araya gelip söz sahibi olalım MAK'çılara,hayvanseverlere,avcı düşmanlarına beraber hareket etmemiz gereken  derken onlar stand açamadık,reklam yapamadık fuarda ürün satamadık bize ayıp ettiler diye protesto ettiler.

F.Bahadır BOYACI
1982 AMASYA/ISTANBUL                                                            

Çevrimdışı Süleyman ARSLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 04 Mart 2014, 18:03:04 »
bizim avcılardan hiç bişey olmaz.Keklik avına gidersin köylü sokmaz arabaya zarar verir bilmem ne olur o olur bu olur.O yüzden bu iş onların dha çok işine gelir gibime geliyor.Kimse gelmesin keklik bizim olsun derler.Böyle oluncada ben olayı devam eder biz olamayız hiçbir zaman.O yüzden biz ne kadar uğraşsak boş yani olan masa başında oluyor bize sadece zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış demek kalıyor.HAyırlı olsun demekten başka bişey kalmıyor galiba. Yaban tv kendine yontuyor herşeyi.Adamlar ava gidiyorlar sözde limit kadar vuruyorlar ama kamera arkası katliam.En büyük örnekte mehmet şahmaran ve burak kabakçı sonra öğretici yayınlar yapıyoruz  bunlar varken böyle biz habire ağlarız.
Süleyman ARSLAN
1981 zonguldak/alaplı

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #27 : 04 Mart 2014, 18:50:19 »
Arkadaşlar tüm mesajları noktasından virgülüne kadar okudum..Hepimiz diyoruz ki birlik olmalıyız tek ses olmalıyız..E peki bu birlik olma işini nasıl başaracağız...
Ramazan hocam çok güzel bir konuya değinmiş..Malesef çoğu bölgede kulüp başkanları sadece etiket adına başkanlık yapıyor..Bu konuda sesini yükselten başkan sayısı bir elin parmakları kadar..Birde bu konulardan haberi olmayan başkanlarımız var..Onların durumu daha vahim...Hal böyle olunca avcıları birleştirecek örgütleyecek olan kimse kalmıyor.İşte bu yüzden bizlere düşen en önemli görev kulüp başkanlarımıza bu konuda baskı uygulamak..
Gelelim belge iptal ettirme işine..Konfederasyon önderliğinde bir eylem yapıldı..Peki bu eylem için hangi kulübe hangi federasyona resmi bir yazı gönderildi soruyorum size..Nerede kaldı şimdi konfederasyonun birleştirici gücü..Ne işe yarar bu konfederasyon ??
Kaldı ki bence bu eylem tamamen milli parkların ekmeğine yağ süren fiyasko bir eylemdi..Yaw arkadaş milli parklar zaten 130000 avcıya sahip çıkamıyor kontrol edemiyor..Adamların amacı bu sayıyı kontrol edebilecekleri bir sayıya düşürmek..Biz de gidip belgelerimizi iptal ettireceğiz avcılık yapmayacağız diyoruz..Adamlar zaten bunu istiyor..
Gelelim bir de bakanlıkta yapılan toplantı meselesine...Bakanlık bizi dikkate aldı deyip bir tarafları kalkarak toplantıya gidenler önlerine konan dayatma metni kuzu kuzu imzalayarak geri döndüler...Neymiş avcılık yedi güne çıkacakmış..Yav arkadaş paralı avlaklara geçtikten sonra av 77 gün olsa ne yazar..
Bu ülkede bulunan avcı federasyonlarından sadece birkaçı birşeyler yapmaya çalışıyor...Diğerleri etiket peşinde..Konfederasyon desen onun da ne yaptığı kimin tarafında olduğu belli değil...
Hal böyle olunca bizim yapacağımız ilk iş kulüp başkanlarımıza bu konuda baskı uygulamak ve bölge farketmeksizin çalışan aktif federasyonlara üye olmasını sağlamak..Federasyonlar ise konfederasyona bu konuda baskı uygulamalı..Şuan bunu yapan birkaç federasyonu var ama yeterli değil..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #28 : 04 Mart 2014, 19:08:07 »
Arkadaşlar tüm mesajları noktasından virgülüne kadar okudum..Hepimiz diyoruz ki birlik olmalıyız tek ses olmalıyız..

Burak Ne me lâzım .....
« Son Düzenleme: 04 Mart 2014, 19:10:12 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #29 : 04 Mart 2014, 19:10:09 »
Arkadaşlar tüm mesajları noktasından virgülüne kadar okudum..Hepimiz diyoruz ki birlik olmalıyız tek ses olmalıyız..

Ne me lâzım .....

Sende haklısın hacı abim...Böyle avcı için ne me lazım.....
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 04 Mart 2014, 19:12:23 »
Burak herşeyi bilen google amcaya sor '' ne me lâzım '' ....

Durmumuz belli salla anasını satimmm boşver Burak    :(

« Son Düzenleme: 04 Mart 2014, 19:14:12 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #31 : 04 Mart 2014, 19:20:15 »
O zaman şöyle bi düzeltme yapayım...

Tuzu kuru olana sözüm yok...Ama başını taşlara vurmak istemeyen için ''Son pişmanlık neye yarar herşeyin bedeli var '' diyorum Ziya efem ;)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Zafer YAMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 04 Mart 2014, 20:02:51 »
Nerden başlasam  veya Ziya beyin derin noktaya bastıgı gibi NEME  LAZIM mı desek
Federasyon başkanı geçen aylarda  maliye bakanımızla görüştü iş yapacazya maliye bakanıda ülkede bu kadar avcı varmı diye sordu, SONUÇ:yeni ruhsat çıkarma , yenileme,tüfek alımı 2.el tüfek satışı ve devirlerinde  git maliyeye vergi borcu yoktur yazısı getir eee adamın sıkıntısı var yatıramadı öbür taraftada adam meraklı yüklü miktarda vergiyi yatırdı arada fire verenlerin yatırdıgı paradan daha fazla.. (2 kişiye şahit oldum)
  Yılbaşı vergiyi yatıracaz kulüpten dernek üyesi diye kağıt alacaz kulüpte bir hırıltı bir gürültü bu sene boykot var kimse yatırmasın...iyi yatırmayalım
özel işlerim vardı 2 hafta kulübe ugrayamadım aaa sonra birde baktım o çok ötenler yatırmış  bizde geç kaldık diye CEZALI YATIRDIK.
  Yok neymiş vergi yatırmam pul almam yasak avlanırım falan filan arkadaşlar zaten devletin istedigi bu sen 50 tl pul alsan ne olur zaten meşhur yaban tv
canağı o tarafa tutuyor . Yaban tv sitesine girin bakın bohçacı yakalandı 20 bin tl ceza yok efendim araca silaha el koydu DEVLET eninde sonunda o parayı alır arkadaşlar bu aradada devlet 1 veya 2 kişinin üstünden çıkardı 300 kişinin pul parasını temiz iş ne kadar çok bohcacı olursa tahsilat artar bizde hep beraber vay be iyi olmuş az vermişler gibi yorum yazarız devlet burda duygusala bakmaz neticeye bakar..
ONUN İÇİN ARKADAŞLAR VERGİNİZİ PULUNUZU ALIN HER ŞEYİNİZ NİZAMİ OLSUN bu benim şahsi fikrimdir elbet devlet babamızda bize avlanacak bir çayır
gösterir...
Zafer YAMAN
1963 Kartal İSTANBUL

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 04 Mart 2014, 21:40:56 »
Arkadaşlar kanunda avcıları av yönetimine katacak bir düzenleme olmadan yapacağımız hiçbir şey sonuca ulaşmaz, , malesef durum bu.
Amaç yeni bir avcı profili oluşturmak malesef, Allah sonumuzu hayır etsin :(
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 04 Mart 2014, 21:44:47 »
Kayhaf olarak yola çıktığımız ilk gün tek şeyi çok iyi biliyorduk. Avcı hiç bir mecrada doğru düzgün temsil edilemiyordu. Bir çok aktif dernek bir araya gelerek tabandan uzaklaşmadan.Her üyenin sesini haykırışını noktasına virgülüne dinleyerek yolumuzu çizdik.Üstlendiğimiz misyon, aldığımız sorumluluk bizi sürekli çalışmaya itti. Sonuçta temsil etmek adına doğru işlere imza atmak gerekiyordu. Kendi aramızda bir bütünlük içinde bir çok zorluğun üstesinden geldik.Amaç aynıydı.Bu gün bu işlerin bu güne gelmesi noktasında herkes bir yorum yapmış herkes haklı. Ama asıl mesele biz avcıları temsil etmek adına kurulan (AYHAK) konfederasyon acaba sorumluluklarını yerine getirebilmiş midir?
 Yapılan her toplantının ardından süreci takip etmek adına AYHAK ile yaptığımız görüşmelerde hep DKMP nin samimi söylemlerine inanan bir yönetim gördük karşımızda. Arkadaşlar defayeten uyardık devlette esas kanundur samimiyetle bu işler yürümez dedik. DKMP bir ara tüm derneklerden AVBİS ile ilgili bir rapor istedi .Tüm dernekler adeta AVBİS'i benimsemediklerini bu raporlar ile belirtiler. Akabinde DKMP bu işin içinden çıkamadı ve MAK bölge temsilcilerini toplamak kaydı ile bir metin hazırladılar bu metin de imzalandı,AYHAK bu metni imzalayan MAK bölge temsilcilerine kınama yazısı gönderdi.Ordu ilinde KAYHAF olarak gelişmeler ile ilgili bir toplandı düzenledik. Herkes gelişmeler karşısında şok olmuştu. Bu toplantı sonucunda bir eylen yapama kararı aldık. Bu eylem kararı  DKMP nin kulağına öyle bir gitti ki derhal AYHAK ile bir toplantı düzenledi.. Yine aynı metin üzerinde sandalyelerin yeri değişti bu toplantıda. Sonuçta DKMP işi bilmeyen yöneticiler sayesinde her istediğini alıyor. Kanunlar bir bir geçerken 130 bin avcıyı temsil etmek gibi sorumluluğu olan AYKAK adeta ayakta uyuyor. Silah ruhsatlarından istenen vergi borcu yoktur yazısına ait kanun ile ilgili sadece Maliye bakanlığına bu ne diye sorulmuş. Oysa ki 60 gün itiraz süresi olan bu kanun maddesine yasal yoldan hiç bir itiraz yapılmamış. Şayet yapılmış olsa bu gün bu konuları zaten konuşmayacaktık. Gelelim Kara Avcılığı ile ilgili kanun değişikliklerine yine aylar öncesinden beri AYHAK ı uyaruıyoruz.. Kanun değişecek bir el atın diye ...Yok bizi dinlediler bu sefer çok samimiler cevabından başka bir şey görmedik. Yine daha bir ay önce DKMP daire başkanı Cemal Akcan Ordu iline geldi AVBİS konulu toplantı yapmak üzere. Avcı arkadaşları kandırmak adına her Avcının duymak istediği herşeyi söyledi. Avcı algılayamadı göçmen kuştan kotayı kaldırdık dediler.. Alkış Yedi gün av serbest dediler alkış. İyi de avcı arkadaşlar sormadı nasıl olacak bu iş diye.. Neyse geçelim bu sayfayı. Bilen biliyor gerçeğin ve prosedürün nasıl işleyeceğini.  O toplantı da Daire başkanı Cemal Akcan'a avcıdan gizli yapılan kanun değişikliklerini sorduğumda yüz ifadesi değişti. Hangi dernek ya da hangi avcı kuruluşundan resmi bir görüş istediniz dediğimiz de cevapsız kaldı. Cemal bey  biz yaptık oldu misali.. Ardından hatırlamış olacak ki  AYHAK ile yaptığı teknik toplantıyı resmi bildiri olarak havaya kaldırdı. Bakın arkadaşlar işin özü şudur araştırın kendinizi temsil edecek yöneticileri çok iyi seçin, tabanından uzak birleştirici olmayan yönetimi asla kapıya uğratmayın. Derneklerin bir başkanı olabilir ama o başkanın çalışmasını siz sağlayacaksınız. Gelelim sonuca Avcı sermaye değildir. Avlaklar sermaye yapılamaz.. Bu konu için bir avukat arkadaşımla ne yapa biliriz aşamasında çalışıyoruz.Umarım birlikte hareket ile bu işi çözeriz. Ben çözeceğimize de inanıyorum. KAYHAF hakkında kısa bir bilgi vereyim yanlış anlaşılmasın ama Federasyonumuz AYHAK'a üye değildir.
Kısaca şunu söyleyebilirim hiç bir AYHAK yetkilisi inkar etmesin. Bu danışıklı dövüş ortaya çıkmıştır. Benim haberim yoktu, bilmiyordum, geç kaldık, paramız yoktu, avukatımız yoktu, gelişmeler ile bilgi verecek bir resmi sitemiz yoktu, demek AYHAK'ın pozisyonu gereği söyleyebileceği sözler değildir ve savunma sayılmaz.Türk avcısını yanlış yönlendir diniz. Olmadı Her şeyi eski sadeliğine döndermek ise herkes bilsin ki yine avcının elinde yeter ki aynı anda hareket edelim birlik olamıyorsak dirlik olalım.Saygılarımla

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 04 Mart 2014, 21:54:02 »
Sanırım en büyük hatayı kendi tırnağımız varken başımızı başkasının kaşımasını beklemekle yaptık. Ama hepimizin tırnağı var arkadaşlar. Bu oyun bozulur.Bu oyunu bozacak güce de sahibiz.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #36 : 04 Mart 2014, 22:56:05 »
10 yıldır yazmaktan bıkmadık, ama anlatamadık bir de böyle yazayım :)

Tohumlar fidana
Fidanlar ağaca
Ağaçlar ormana
Dönmeli yurdumda

Yuvadır kuşlara
Örtüdür toprağa
Can verir doğaya
Ormanlar yurdumda

Birtek dal kırmadan
Ormansız kalmadan
Her insan bir fidan
Dikmeli yurdumda
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #37 : 04 Mart 2014, 23:48:13 »
ARKADAŞLAR LÜTFEN RİCA EDİYORUM YETER ARTIK !!!

Bir süreliğine şu köpek tüfek alıp satmaktan vazgeçelim de etrafımızda olana bitene bir kulak verelim... Üzülerek söylüyorum ki o kadar bilinçsiz bir toplumuz ki herşey hak bize.. Çok değil böyle devam ederse o alıp sattığınız tüfekler köpekler birkaç seneye elinizde patlayacak...

Burakçım yerden göğe kadar haklısın ancak önceki yıllarda bu il içi il dışı pul komedisine bir son verelim diye pek çok konu açtım cevap sayısı elimin parmaklarını geçmedi malesef....
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı S.Olcay AVCI

• *
« Yanıtla #38 : 04 Mart 2014, 23:57:45 »
           Tüm konuları ele aldığımızda yine herkesin haklı olduğu görülüyor.Ancak bu duruma gelmemizin nedenlerini iyi analiz etmemiz gerekli.Bence sadece durum tespiti değil problemlerin neler olduğundan hareketle bu noktaya bizi neler getirdi ve bunları nasıl değiştirebiliriz diye hareket etmek gerekli.
1.. Avcılarımızın av ve avcılık hakkında yeterli donanıma sahip olmaması.
2..Avın ve avlakların sonsuz süreceğinin algılanması
3..Av sektörüne parasal kazanç olarak gören ama bunu farklı yansıtan bir takım tv ler iyi niyetli amaçlarla  olsada ilk başta destek vermesi.
4..Avın ve avlakların otoriteler tarafından paralı avlaklara doğru gitmesinin önünü açmasını görmemesi
5..Her yerde yazılmasına rağmen elimizden yavaş yavaş alınarak özelleşmeye giden avcılığın belli zengin sınıflarına açılmasını sağlayan durumun yeterince algılanması.
6. Avlakların özelleşmesinin kendisine yarar sağlayamayacağını ve bu durumun zengin sınıf ve medyasının konrolünde onlara hizmet edeceğinin farkına varmaması gibi sorunları olduğunu tespit etmek gerekli
    Sıra elimizden avlarımızı ve dağlarımızı(Avlak) almaya gelmedimi sizce????.                         
S.Olcay AVCI
1965 Eskişehir

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #39 : 05 Mart 2014, 00:06:26 »
Bravo Olcay tespitlerinde çok haklısın.

Kota av hayvanlarında değil de Avcı sayısında olmasının yararı daha iyi olacak gibi görünüyor.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #40 : 05 Mart 2014, 00:21:03 »
Serhat abinin sözlerine başından sonuna kadar katılıyorum..Ve diyorum ki ;
Sizi temsil etmek ile görevlendirdiğiniz kişileri iyi seçin arkadaşlar..Çünkü bir toplantı yada herhangi bir karar alınacağında sizin fikriniz değil sizi temsil eden kişinin fikri soruluyor..Sizler burada yazılarınız ile kendi fikirlerinizi sadece ifade edebiliyorsunuz..Somut bir adım atamıyorsunuz..Bu somut adımı atacak olan sizleri temsil eden kişilerdir...
Birde göçmen kuşlara değil de avcıya uygulanacak kotadan bahsediyorlar...Arkadaşlar zaten Devlet ve genel avlak statüsünde olan yerlerde bu uygulama mevcut...Ama biraz daha dolaylı bir yoldan...Birilerinin metre kare başına hesapladığı av sayısı neye göre belirleniyor sanıyorsunuz..Verilen sayı zaten çok az sayıda avcıya yetiyor..Sezonun ilk haftası açık olan avlak ertesi hafta kota dolduğu için kapanıyor ve o yıl orada avlanacak avcıların sadece bir kısmı avlanabiliyor..Mesela ben bu sene kotalar dolduğu için Erzurum yada Erzincan'a keklik avına gidemedim..Bu şimdi bana uygulanan bir kota mı yoksa kuşa uygulanan bir kota mı soruyorum size...
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 05 Mart 2014, 09:30:12 »
Buda kaçak avci yakalamanin bir yolu burak, kotayi kapat kacak avciyi yakala,
Dün bu konuyu açtin açala canim sikkin ve bu iş ekran basindan olmaz,
Dernekte vurdum duymaz geç onu, varsa temsil edecek birisi yada birileri
önderlik yapacak, yoksa gemi batti sandalin........
1981 / Samsun / Malatya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 05 Mart 2014, 09:34:39 »
Avcı ya uygulanan kot sulak alanlar da 100 hektar bir avcı yani 10 dönüme bir avcı olarak diğer avlaklarda büyüklüğüne göre 250 Hektara bir avcı olarak hesaplanıyor böylesi bir durumda kaç avcı kaç merada avlanabilir. Benim memleketimde böyle bir alan yok zaten .. Olan varsa sevinsin kardeşim ne diyelim.

Çevrimdışı Ömer TAN

• *
« Yanıtla #43 : 05 Mart 2014, 12:19:02 »
Merhaba,
Ne varsa gençlerde var. Burak arkadaşımız duyarlılığından dolayı kutluyorum. Başka bir başlıkta da yazmıştım aslında, lafı uzatmayayım:
1) Dünyada ve ülkemizde doğa ve onun parçası olan avlaklar yeni para kazanma alanları yaratmak için piyasaya açılıyor. Tıpkı HES projeleri ve zirai tarım politikalarının değiştirilmesi gibi birçok politika tercihi avcılığın kaderini belirlemektedir.
2) Doğaya ve avcılığa katkı sunacak yatırımlara dönüşmediği halde vergi adı altında avcılardan alınan haraçlara ve başından beri paralı avlaklara itiraz etmeyerek sesi çıkmayacak bir topluluk görüntüsü verdik. Yüksek köpek ve tüfek fiyatları da bu alanda dönen ticari görüntüyü tetikledi.
3) Avcılığı geçelim, doğa bağırıyor, acımasızca sömürülüyor. Bilimsel raporlar, kurumlar dikkate alınmıyor. Avcılığın mevcut durumu ve geleceğiyle ilgili elimizde kaç tane bilimsel rapor var bilmiyorum.
4) Arkadaşımızın da belirttiği gibi avcılık sadece parababalarının yapabileceği bir aktivite olma yolunda ilerliyor, halktan koparılıyor. Ülkemizin her yerinde özelleştirmeler olurken, kuraldışı HES'ler yapılırken birgün aynı kaderin avcılığın başına da geleceğini kaçımız kestirebildik onu da bilemiyorum. Metin Lokumcu avcıydı, Hopa'da HES karşıtı bir protestoda yaşamını yitirdi, kurzhaar köpeği de Metin Lokumcu öldükten sonra yemek yemedi ve bilerek ölümü seçti.
5) Diyeceksiniz ki politikaya fazla girmeyelim. Haklısınız ama malesef avcılığı bitiren kararları politikacılar alıyor. Onları etkilemenin tek yolu var, birleşmek ve kamuoyu oluşturmak. Bilimsel raporlar, bütün avcıları temsil edecek bir birliktelik (platform vs. gibi birşey olabilir, avcılığın geleceğine sahip çıkalım platformu gibi birşey mesela), kamuoyu oluşturacak aktiviteler başlangıç için iyi olabilir. Yapılabilir mi, onu da kestiremiyorum.
Rasgele.
Ömer TAN
1980 ANKARA

Çevrimdışı Serdar BURAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 05 Mart 2014, 12:58:53 »
Aslında bizi internet bitirdi demek daha doğru olur, avcı eve gelmek için sabırsızlanıyor eve bi gitsemde internetin başında otursam ilanlarıma baksam kim ne vurdu onlara baksam diye, şu anki yaptığımızda aynı herkez yazdığıyla kalacak.
Paylaşım için teşekkür ederim kardeşim.

Kemal aynen senin yazına katılıyorum.Bu saatten sonra yapacağımız hiç bir şey yok.Bu kararları alan şahıslar değişmeden işimiz zor.Avlak sistemi daha eski dönemlerde alınmış bir karar uygulama yeni bailıyor.Avlak-Devlet Avlağı-Genel Avlak v.s

Ben bir örnek vereyim arkadaşlar.Paralı avlak

Doğal keklilkten bahsediyorum

4 keklik :600 tl

10 keklik:1.500 tl

20 keklik:2.500 tl
Serdar BURAK
1979 Çan ÇANAKKALE 05326570506 Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 05 Mart 2014, 13:14:30 »
O zaman şöyle bi düzeltme yapayım...

Tuzu kuru olana sözüm yok...Ama başını taşlara vurmak istemeyen için ''Son pişmanlık neye yarar herşeyin bedeli var '' diyorum.

Kargıdan tüfek bamyadan fişek keçi bokundan saçma ..ötün sıkısa kaçma .......

Bu tür fantastik konulara itibar ediliyor ....

400 metre tek kurşun atışı konusu koştu gidiyor .....

Açılan tüm konulara yorum yazın yazmayın-okuyun okumayın ve icraat gösterin göstermeyin diye kimseye müdahale etme hakkımız yok olamaz.

Amma PARALI AVLAKLARA MERHABA DİYELİM !!! diye açılan Güncel ve Önemli konuya bakıyorum  :(

İşte halimiz  :(

« Son Düzenleme: 05 Mart 2014, 13:17:19 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #46 : 05 Mart 2014, 20:01:52 »
Kemal aynen senin yazına katılıyorum.Bu saatten sonra yapacağımız hiç bir şey yok.Bu kararları alan şahıslar değişmeden işimiz zor.Avlak sistemi daha eski dönemlerde alınmış bir karar uygulama yeni bailıyor.Avlak-Devlet Avlağı-Genel Avlak v.s

Ben bir örnek vereyim arkadaşlar.Paralı avlak

Doğal keklilkten bahsediyorum

4 keklik :600 tl

10 keklik:1.500 tl

20 keklik:2.500 tl

Avcılar derneği başkanı olduğunu imza kısmından öğrendim...Serdar başkanım ''Bu saatten sonra yapılacak birşey yok'' sözü sana yakışmıyor.Sen bir toplumu temsil ediyorsun abicim..Sana güvenen, seni temsilcisi olarak gören insanları üzer bu lafın..
Biz elimizden geleni yapacağız..Haklı davamızı hukuki mücadele ile devam ettireceğiz..
Dediğin gibi bu sistem 2003 yılından bu yana vardı..Fakat hiçbirimiz ihtimal vermiyorduk..Ta ki AB uyum süreci adı altında geçen sene genel avlak, devlet avlaklarının sayısı artırılıp AVBİS sistemi hayata geçirilene kadar..Çıkarılan yasadan tam 10 yıl sonra ! Şimdi ise biliyoruz ki önümüzdeki yıl paralı avlak statüsüne geçilecek..Görünen köy kılavuz istemiyor..
Ruhsat yenileme işlemindeki maliye borcu muhabbeti avcıların ihmailinden dolayı 60 günlük itiraz süreci geçtiği için yasalaştı..Artık geri dönüşü yok..Fakat AVBİS ve paralı avlaklar bildiğim kadarıyla şuan yürütmelik aşamasında..Yani kesinleşmedi.Hukuki itiraz için hala vaktimiz var..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 06 Mart 2014, 09:11:29 »
Burak kardeşim bak dediğim gibi 700 okunma bazı kişiler birkaç kez konuya iştirak etmiş olmasına rağmen benimkiyle birlikte 48yanıt.
Şimdi köpek,tüfek,atış ,yapılan bir av yada ıvır zıvır birşey olsaydı sayfalar almazdı.İnsanlarımız atı alan Üsküdarı geçene dek ses etmez bulaşmaz hatta hak veren bile olur işine geliyor yada onu bağlamıyorsa sonrada birileri çıkar yandık öldük bittik vah nasıl oldu niye böyle oldu.Böylelerine verilecek cevap size iyi oldu ama sizin gibi iri kıyılmış sobalık meşelerden dolayı olan bize oldu siz olmasaydınız belki daha az sayıdaki avcılar ses getirebilir birleşebilirdik hatta bukadar göze çarpmaz bu sıkıntılarla uğraşmazdık en iyi cevap olur sanırım.
Niye bizim ülkemizde birçok avcı olmayacak işlerle uğraşır mesela çullukları hayali olarak ülkemizde üretir,tahtalıyı av kuşu olarak görmeyenler çıkar,far ile avlananları sıkıştırmak yerine çulluk avının iki kişden fazla yapılmasını yanlış gösterirler,haftada üç gün avın çok olduğunu bile söyleyenler oldu,eklenecek okadar çok şey varki boş muhabbet yapılıp mak ı şunu bunu azdırıp başımıza dert eden.Ama böyle bir konu ya kenardan izlenir yada adamların işine gelebilecek öneriler atılır evraklarımızı iptal etmemiz gibi.Be hey yurdum avcısı dertleri zaten bu sana bana vermiş oldukları evrakları iptal edip diledikleri gibi at koşturmak.
İnşallah az çok avcı bir araya gelebilir bunun önüne geçebiliriz ve yine inşallah yine avcı olan birileri adamların eline fırsat verebilecek lakırdıları etmeden önce iyice bir düşünür.
Sitelerde birleşip kampanyalar düzenlemek hatta tüm siteler birleşmeliyiz,Her avcı kendi kulüp yöneticilerini sıkıştırıp bunların karşısında tek vücud halinde hareket etmeli.Ancak mümkün olduğunca birleşerek ve avukatlara danışarak yapılacak hareketler ses getirecektir diye düşünüyorum.Allah yardımcımız olsun  oynanan oyun büyük  ve sonu ilgisiz kalınırsa hüsranla biteceği kesin.
kısaca özetlemek gerekirse bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı var çoğu avcımızda onunmayalım ki yılanın başını küçükken ezmezsek illaki dokunur dokunmaz diye bişey yok
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 06 Mart 2014, 09:20:00 »
Haftaya avcilar bahar şenliği var tüm avcilarimiz davetlidir, atişlarda yapilacaktir, desek;
ciddi bir katilim olur,
Yada bir hafta sonu tüm türkiye avcisini ankarada toplasak müthiş bir gövde gösterisi olmazmi,
Miting demiyorum, bagirip  çağirmadan binlerce avci meydanda duran adam şeklinde 2 saat tepkimizi belirtsek
Şu seçim zamani bi elimizden tutan olur elbet, binlerce adami böyle sessiz ve küskün görünce bunlar ciddiler desinler
 Nebiliyim yani arkadaşlar hobidaşlar yoldaşlar dünden yazmiştim bu konuya canim sikiliyor diye
Aklima geleni yazdim belki birilerimizin dikkatine takilir bir hareket başlar, birşey olur
Bu bizim davamiz, devrim yapamazsak batariz, bittiğimizin resmidir, alir duvara asarsiniz
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #49 : 06 Mart 2014, 09:31:08 »
Haftaya avcilar bahar şenliği var tüm avcilarimiz davetlidir, atişlarda yapilacaktir, desek;
ciddi bir katilim olur,
Yada bir hafta sonu tüm türkiye avcisini ankarada toplasak müthiş bir gövde gösterisi olmazmi,
Miting demiyorum, bagirip  çağirmadan binlerce avci meydanda duran adam şeklinde 2 saat tepkimizi belirtsek
Şu seçim zamani bi elimizden tutan olur elbet, binlerce adami böyle sessiz ve küskün görünce bunlar ciddiler desinler
 Nebiliyim yani arkadaşlar hobidaşlar yoldaşlar dünden yazmiştim bu konuya canim sikiliyor diye
Aklima geleni yazdim belki birilerimizin dikkatine takilir bir hareket başlar, birşey olur
Bu bizim davamiz, devrim yapamazsak batariz, bittiğimizin resmidir, alir duvara asarsiniz
mantıklı aslında gün belirleyelim yapalım eylemimizi
1985 kütahya
0533 523 8526