Gönderen Konu: RC SIPE, RC S4 , RC JK6 FİŞEKLERİ  (Okunma sayısı 78525 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: RC SIPE, RC S4 , RC JK6 FİŞEKLERİ
« Yanıtla #100 : 02 Ekim 2014, 17:15:43 »
Evet hızlarıda Full şok ile ölçülüyor..Namlu uzunluğu konusunda herhangi bir bilgi verilmesede yaygın kanaat 71 cm ile ölçüldüğüdür..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #101 : 02 Ekim 2014, 17:39:33 »
Erdem Arkadaşı kutluyorum. iyi bir incelemeci . camouflage 34 gr fişekte Drago/S barutu, camouflage 37 gr fişekte de RC barutu bulunmaktadır. (34 gr hız ortalama = 385 m/s  37 gr hız ortalama 412 m/s dir.)
RC`nin barut üretimi varmı?ben yok diye biliyorum.Bildiğim kadarıyla RC firması malzemeyi dışardan alıp kendisi sadece dolum yapıyor diye biliyorum.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #102 : 02 Ekim 2014, 19:30:35 »
RC`nin barut üretimi varmı?ben yok diye biliyorum.Bildiğim kadarıyla RC firması malzemeyi dışardan alıp kendisi sadece dolum yapıyor diye biliyorum.
İtalyan fişeklerinin hepsinin malzemesini bp üretiyormuş. ben de böyle duydum. RC kendisi malzeme üretiyormu bilmiyorum ama fabrikanın dolum videosunu izledim adamlar çok titiz çalışıyorlar üretim ve testler muazzam. kaliteli bir şey ortaya çıkarmak kolay değil. bu yüzden birçok avcı RC diyor...

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #103 : 02 Ekim 2014, 20:03:18 »
İtalyan fişeklerinin hepsinin malzemesini bp üretiyormuş. ben de böyle duydum. RC kendisi malzeme üretiyormu bilmiyorum ama fabrikanın dolum videosunu izledim adamlar çok titiz çalışıyorlar üretim ve testler muazzam. kaliteli bir şey ortaya çıkarmak kolay değil. bu yüzden birçok avcı RC diyor...
RC`nin kalitesine lafımız yok,benim bilgim barut üretiminin olmadığı yönünde.Birdiğer konu İtalyan fişeklerinin malzemelerinin hepsinin B&P tarafından üretilmesi,yanlış bilgi.Çünkü İtalyada bütün malzemelerini kendi üreten CHEDİTTE,NOBEL SPORT,FİOCCHİ gibi büyük firmalar mevcut,birde RC ve MİRAGE gibi başkalarından malzeme alarak dolum yapan firmalar var.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2014, 17:39:53 Gönderen: Erol ÖZTÜRK »
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #104 : 02 Ekim 2014, 20:10:09 »
benim için italyan fişeklerinde rc son sırayı alır.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #105 : 02 Ekim 2014, 23:17:48 »
benim için italyan fişeklerinde rc son sırayı alır.
doğrudur. çünkü kullanılan tüfeğin de hangi fişekle randıman verdiği önemli. benim için illa şu bu daha iyi öbüründen önde falan böyle bi sıralama yok. mirage jk6 34, cheddite jk6 34, B&P F2 Classic 34, RC2 Caccia 34 ben bunların hepsinden çok iyi randıman aldım. kış aylarında ördek ve tahtalı avlarında en çok güvendiğim ve beni hiç yanıltmayan fişekler. bu benim tüfeğim için geçerli. Fiocchi hiç kullanmadım. bu sene nasip olursa ilk defa SIPE ve S4 deneme yapıp bakıcam. aynı randımanı yakalarsam onlarıda envantere eklerim. Tüfeğim zaten benimle uyumlu. gerisi fişekle uyumuna kalıyor...
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2014, 23:25:03 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimdışı Ali ŞIRACI

• *
« Yanıtla #106 : 14 Ekim 2014, 13:09:26 »
RC Firmasının barut üretimi yok, fakat özel olarak kendi ismi ile ürettirdiği ve kendi fişeklerinde kullandığı barut var. "RC" marka. Bu barutu da özel fişeklerde kullanıyor. RED SHOT ve CAMOUFLAGE gibi..
Ali ŞIRACI-İZMİR TİCARET
RC CARTRIDGES ITALY
www.izmirticaret.com.tr
1962/İZMİR

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #107 : 14 Ekim 2014, 14:46:33 »
RC Firmasının barut üretimi yok, fakat özel olarak kendi ismi ile ürettirdiği ve kendi fişeklerinde kullandığı barut var. "RC" marka. Bu barutu da özel fişeklerde kullanıyor. RED SHOT ve CAMOUFLAGE gibi..
Teşekkürler Ali bey bilgilendirme için,birde kime ürettirdiğini yazsaydınız daha fazla bilgilenmiş olurduk.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ali ŞIRACI

• *
« Yanıtla #108 : 14 Ekim 2014, 16:06:18 »
Teşekkürler Ali bey bilgilendirme için,birde kime ürettirdiğini yazsaydınız daha fazla bilgilenmiş olurduk.
BASCHIERI&PELLAGRI firmasına ürettiriyor
Ali ŞIRACI-İZMİR TİCARET
RC CARTRIDGES ITALY
www.izmirticaret.com.tr
1962/İZMİR

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #109 : 14 Ekim 2014, 16:17:52 »
BASCHIERI&PELLAGRI firmasına ürettiriyor
Teşekkür ederim ilginiz için,hayırlı işler kolaygelsin.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Menderes NUR

• *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #110 : 17 Ekim 2014, 10:09:24 »
Selamlar,

Sezon boyunca sadece üveyik ve ördek avlarına giderim.
Favori avım ise ördektir. Son 3 yıldır Benelli Vinci kullanıyorum. Aldığım günden beri bir çok fişek kullandım. Pek iç açıcı sonuçlar elde etmedim. Geçtiğimiz yıl artık bulabildiğim tüm fişekleri amatörce şok ve grupman testinden geçirip ona göre fişek tercihi yapmak istedim. Testler sonarsı en iyi grupmanı sağlayan Sipeyi geçen yıl ördek avının ilk  iki ayında tercih ettim ve çok memnun kaldım. Soğuklar artmaya başlayınca sipe etkisini azalttı diyebilirim. Bu nedenle s4 ü denedim ve o da çok iyi işler yaptı.

Sonuç olarak, ördek avının açıldığı ilk bir buçuk iki aylık dönemde Sipe kesinlikle çok etkili, çünkü ördekler henüz saf ve sabredildiğinde yakın atışlar veriyor. Ocak ve Şubat soğuklarında ördeğin artık tedirgin olması ve daha uzak atışlar yapmak zorunda kalmam nedeniyle S4' ü seçtim ve memnun kaldım. 

Saygılar.

Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı Mesut ŞEN

• *
« Yanıtla #111 : 18 Aralık 2014, 00:47:10 »
merhaba
sıpe yapısı ıtıbarıyle ve gordugum kadarıyla üveyk avlarında sevılen bır fısek s4 daha ılıman serın havalarda kullanılabılır cok sert havada  rc jk6 dan aldıgım randımanı alamadım kı ordegınde marmara bolgesınde ocak subat aylarında bollastıgını dusunursek jk daha mantıklı gelıyor stooger m 3500 76 namlu kullanıyorum  4 no sok ve 3 yada 4 no fısek gumede kullanmıcaksan eger memnun kalırsın dıye dusunuyorum gume avı ıcınse yerlı fısek olarak meca cok onerılıyor 1 kolı kadar ordekte kullandım orta şeker abartıldıgı kadar begenmedım jet  fısegını bu senekı uretımlerını onerırım (kutusunun rengınden anlasılıyor)
Mesut ŞEN
1980-İstanbul

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #112 : 18 Aralık 2014, 09:30:59 »
rc ler eskiden vursan da çalşan abiler diyordu rc ler iyi fişek biz vursanları denerken rc ile denerdik bir ara bozdu diye bir abi de söyledi ama şimdi nedir bilemem dedi ve gecen bir kaç video izledim armsan tüfeklerini denerken rc ile atış yapıyorlardı atış ömrünü deniyorlardı çeşitli markalarda rc yi kullanıyorlardı onun için rc eski bir firma işini bilir bence saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı İlker ALNIKIZIL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #113 : 02 Ocak 2015, 15:56:13 »
STOEGER MODEL 2000 71cm ile kış aylarında s4 tam isabetli bir karar olur.tecrubeyle sabit

Çevrimdışı Üzeyri YADOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #114 : 05 Ocak 2015, 20:42:49 »
RC SIPE Yİ TAVSİYE EDERİM HUGLU 103 DE VE 401 B DE KULLANIYORUM KEKLİK VE TAVŞAN DA MÜKEMMEL SONUÇLAR  ALIYORUM.HERKESE RASGELE
1978 kepez.ANTALYA

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #115 : 05 Ocak 2015, 22:43:55 »
RC SIPE bu sezon açılışta tahtalıda kullandım sonuç oldukça iyiydi. s4 kullanmadım, RC nin normal 32 gr fişekleride oldukça güzel, saçma dağılımları harika. şimdi ise RC1 Caccia 33 gr aldım. genel olarak malzemesine baktım, barutu 32 gr RC nin tip olarak aynısı ama renk farkı var. tapa RC 32 ile aynı. saçmalar ise RC 32 de parlak, 33 gr RC1 de ise koyu renkli ve daha yumuşak saçmalar. şekilleri ise çok düzgün ve hepsi aynı boyda. RC nin bugüne kadar kullandığım fişeklerinden memnunum.

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #116 : 05 Ocak 2015, 23:58:16 »
RC SIPE bu sezon açılışta tahtalıda kullandım sonuç oldukça iyiydi. s4 kullanmadım, RC nin normal 32 gr fişekleride oldukça güzel, saçma dağılımları harika. şimdi ise RC1 Caccia 33 gr aldım. genel olarak malzemesine baktım, barutu 32 gr RC nin tip olarak aynısı ama renk farkı var. tapa RC 32 ile aynı. saçmalar ise RC 32 de parlak, 33 gr RC1 de ise koyu renkli ve daha yumuşak saçmalar. şekilleri ise çok düzgün ve hepsi aynı boyda. RC nin bugüne kadar kullandığım fişeklerinden memnunum.

Rc nin tüfek seçmeyen ve av performansı en yüksek fişeğidir. Yaklaşık 12 yıl sürekli kullandım.

Memnun kalacağınızı umuyorum...
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

The following users thanked this post: Cevdet ERDEM