Gönderen Konu: RC SIPE, RC S4 , RC JK6 FİŞEKLERİ  (Okunma sayısı 78527 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: RC SIPE, RC S4 , RC JK6 FİŞEKLERİ
« Yanıtla #50 : 25 Nisan 2014, 22:21:13 »
arkadaşlar s4 toplu gidiyor diyorsunuz ben yeni pozemle sarsılmaz sp303 ile bir kaç grupman denemesi yapmiştim s4 6 no ile 30 mt mesfeden 4-5 şok çok dağıtmış 3 şok eh işte 1-2 şok içlerinden en iyisidi diyebilrim yakın zamanda fişek denemleri yapıcam o zaman tekrar s4 lerde deniyeceğim bu arada pozenin namlu iç çapı nedir  hiç bir fikrim yok
Sarsilmazin ic cap 18.4 olmasi lazim sitede kullanan varsa seni bilgilendirecektir abi pek tutulmuyor sanirim :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 25 Nisan 2014, 22:21:53 »
s4 ile sipenin lambronun 33 brown ve blue nin tapaları aynı tiptir aynı fabrikanın malıdır..hatta mirage nin de bir ara aynı idi...grupmanı abartılacak kadar sık değildir bu tapanın ideal avlanma ölçülerinde iyidir...herkesin tüfek atma mesafesi tüfeği şoku aynı değilki...av tüfeği standardı 71 cm namlu 1-3 şok iç çap lar 18,3-18,5 aralığında ise bu fişekler toplu tabir edebileceğimiz bir grupman verir 28-32 metre aralığında...ideal parlama ve alçak geçiş bek fişekleridir...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 25 Nisan 2014, 22:25:43 »
s4 ile sipenin lambronun 33 brown ve blue nin tapaları aynı tiptir aynı fabrikanın malıdır..hatta mirage nin de bir ara aynı idi...grupmanı abartılacak kadar sık değildir bu tapanın ideal avlanma ölçülerinde iyidir...herkesin tüfek atma mesafesi tüfeği şoku aynı değilki...av tüfeği standardı 71 cm namlu 1-3 şok iç çap lar 18,3-18,5 aralığında ise bu fişekler toplu tabir edebileceğimiz bir grupman verir 28-32 metre aralığında...ideal parlama ve alçak geçiş bek fişekleridir...
kesinlikle ayrıca wınchester unıversalın üzerine grupman yapan fişek ben şahsen görmedim vede kullanmadım

çoklu resim yükle
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2014, 22:31:30 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 25 Nisan 2014, 23:07:26 »
            Özgür Bey stoeger m2000 de s4 soğuk havada ve 3 nolu şokla sık bir grupman veriyor.Yalnız bu stoeger için ve soğuk havalar için böyle.Tabi ki sarsılmaz da durum değişik olacaktır.Her tüfeğin sevdiği ve toplu grupman yaptığı fişek farklı oluyor.Tuncay Bey'in şu sözünü çok beğeniyorum "HER TÜFEĞİN BİR KARAKTERİ VARDIR".Ben de bu söze katılıyorum...
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 25 Nisan 2014, 23:28:20 »
            Özgür Bey stoeger m2000 de s4 soğuk havada ve 3 nolu şokla sık bir grupman veriyor.Yalnız bu stoeger için ve soğuk havalar için böyle.Tabi ki sarsılmaz da durum değişik olacaktır.Her tüfeğin sevdiği ve toplu grupman yaptığı fişek farklı oluyor.Tuncay Bey'in şu sözünü çok beğeniyorum "HER TÜFEĞİN BİR KARAKTERİ VARDIR".Ben de bu söze katılıyorum...
stogerin iç açpı 18 .30 muydu mehmet hocam bir tanede franchi var 18.30 fixed şoklu onunla ne atarsanız atın çok toplu atar
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 25 Nisan 2014, 23:36:23 »
universal fişek winchester AA wad serisi bir tapaya sahiptir...klasik mühürlü diye bilinen fişeklerin tapasıyla aynıdır...eski amerikanlardan farkı kovan tipidir...yine koniktir....barut yapı itibari ile sonbahar yaz fişeği içindir.ben kışında attım beğendim ancak don havalarda yeni favorim glavpatron...ben sert fişeği severim..ben buradayım demeli...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 25 Nisan 2014, 23:45:45 »
universal fişek winchester AA wad serisi bir tapaya sahiptir...klasik mühürlü diye bilinen fişeklerin tapasıyla aynıdır...eski amerikanlardan farkı kovan tipidir...yine koniktir....barut yapı itibari ile sonbahar yaz fişeği içindir.ben kışında attım beğendim ancak don havalarda yeni favorim glavpatron...ben sert fişeği severim..ben buradayım demeli...

polat bey ,  remington fişek kullanıyorum ördek avında . glavpatron fişeği nasıldır , bende kullanmayı düşünüyorum . ördeğe atışlarımız 50 metre üzeri   , bir tek 34 gram 2 no remingtondan randıman alabildim .  glavpatron fişeklerin barut hakkı daha fazla diyorlar , sizde yazmışsınız zaten , fişek ben burdayım demeli .  pek çok fişek denedim ama hiç biri remigtonu tutmadı . glavpatron nasıldır , koli bazında almayı düşünüyorum , fiyasko ile karşılaşmak istemediğim için soruyorum .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 26 Nisan 2014, 00:57:54 »
Gurkan bey stoegerle imperial ve meca markalarini denediniz mi

Yok hocam hic denemedim ama meca nin methini cok duydum

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 26 Nisan 2014, 11:10:50 »
Yok hocam hic denemedim ama meca nin methini cok duydum
Abi ben de meca arastiriyorum ama hep pirincinde yildiz olanlar var soyle ME-CA yazan yok. ben yildizli fiseklerin orjinalligine inanmiyorum o yuzden orijinal bulursam stogerde ilk fisek olarak kullanirim
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #59 : 26 Nisan 2014, 12:02:43 »
Abi ben de meca arastiriyorum ama hep pirincinde yildiz olanlar var soyle ME-CA yazan yok. ben yildizli fiseklerin orjinalligine inanmiyorum o yuzden orijinal bulursam stogerde ilk fisek olarak kullanirim

selçuk abi 14 15 liralık fişeğin sahtesini yapmayla hangi manyak uğraşır ki :D ellerinde kovan kalmayınca yıldızlı yapıyolardır
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 26 Nisan 2014, 12:13:37 »
selçuk abi 14 15 liralık fişeğin sahtesini yapmayla hangi manyak uğraşır ki :D ellerinde kovan kalmayınca yıldızlı yapıyolardır
Valla cagri bu ulkede manyak cok bir iki lira kar icin neden yapilmasin o yuzden sahte oldugunu dusunuyorum ben belki yaniliyor olabilirim ama bulursam meca yazanini alirim
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 26 Nisan 2014, 12:57:34 »
Meca fişeklerin yıldızlı olması normal çünkü kovanın dibinde meca yazanı bugüne kadar hiç görmedim. defalarca farklı bayilerden farklı parti üretimlerinden aldım hatta internetten de getirttim hepsinde *12*12* şeklinde kovanlar. ama diğer yerli-ithal markalarda bu duruma rastlanıyor. mesela sterlinglerin bazılarında sterling italy yazar bazılarında *12* vardır. açar bakarsın malzemelerinde farklılıklar vardır. meca, ilk kullandığım zamandan bugüne kadar istikrarlı gidiyor. ispanyol maxam barut, x-wad tapa, kaliteli ve düzgün saçmalar.. bugüne kadar bozmadı...

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 26 Nisan 2014, 13:25:53 »
çağrı güzel  yazmışsın  :) :) :)
Özgür ATAŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 26 Nisan 2014, 13:30:57 »
Meca fişeklerin yıldızlı olması normal çünkü kovanın dibinde meca yazanı bugüne kadar hiç görmedim. defalarca farklı bayilerden farklı parti üretimlerinden aldım hatta internetten de getirttim hepsinde *12*12* şeklinde kovanlar. ama diğer yerli-ithal markalarda bu duruma rastlanıyor. mesela sterlinglerin bazılarında sterling italy yazar bazılarında *12* vardır. açar bakarsın malzemelerinde farklılıklar vardır. meca, ilk kullandığım zamandan bugüne kadar istikrarlı gidiyor. ispanyol maxam barut, x-wad tapa, kaliteli ve düzgün saçmalar.. bugüne kadar bozmadı...
4-5 ene öncesi sterlinglerden kullanmıştım metalinde  *12*12* yazıyordu ve performanlarıda güzeldi o sezon   yeni sezoniçin  tekrar aldım bu sefer metallerinde fiocchi yazıyordu ve beş para etmez fişek oldu benim içim  ondan sonrada bir daha almadım
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 26 Nisan 2014, 13:38:09 »
yerli fişeklerde meca ve yavaşçalar.bu iki fişek bence bornaghi ve saga markalarından çok daha kaliteli.ben bütün avlarımda bu iki fişeği kullanıyorum.son derece güzel fişekler.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : 26 Nisan 2014, 14:19:14 »
yerli fişeklerde meca ve yavaşçalar.bu iki fişek bence bornaghi ve saga markalarından çok daha kaliteli.ben bütün avlarımda bu iki fişeği kullanıyorum.son derece güzel fişekler.
saga zaten çok değişik bişey avda hiç bir şey vuramadım. bornaghi önceden güzeldi son zamanlarda bozdu kendini önceki etkisi tesiri yok artık. meca dediğim gibi çizgiyi bozmadan gidiyor bakalım. yaf fişekler de güzel ama aynı fişekte kovan+malzeme değişikliğini sürekli yapıyor bu benim hoşuma gitmiyor. geçen sezon kar yağışlı fırtınalı havada yaf 40 gram fişeklerden 10 luk  2 kutu aldım tahtalı avında yaklaşık 45-50 metrelere kadar geçit avında çok iyi performans verdi. ertesi gün 2. kutuya geçtim fişekler fos çıktı nasıl olur bu iş dedim çünkü normal 40 gramda yaf kırmızı barut ve kanatları daha uzun tapa kullanır, saçmaları da kusursuzdur. 2. kutudan birtane açtım, barut yeşil yuvarlak pul, tapa normal 32-34 lerde kullandığı kısa kovan tapa, saçmaların rengi soluk, irili ufaklı... çok şaşırdım. işte bu yüzden güvenemiyorum yaf fişeklerine. fişeği alırsın, avda memnun kalırsın sonra gözün kapalı alır devam edersin. ama böyle kötü sürpriz olduğu zaman iştah kaçırıyor. artık yafı sadece çulluk avında kullanıyorum keçe tapa. malzemeyi zerre kadar sorun etmiyorum çünkü çulluk avında farketmiyor...

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 26 Nisan 2014, 16:19:58 »
           Yerli fişeklerde en istikrarlısı meca.Kovanların tablasında meca yazmaz, yıldız var.Yıllardır bu böyle.Aynı zamanda boş kovanları ve farklı tapaları da kendi üretir.Yıllardır İspanyol MAXAM barutu kullanır.Kapsülleri tam olarak bilemiyorum.
           YAF'a gelince sürekli boş kovanlarda, barut ve kapsüllerde değişiklikler oluyor, bana göre bir tutarlılık yok maalesef.Fişekler bazı partide çok iyi çıkıyor, bazen su koyuveriyor.Stoeger m2000 de yafın 24 ve 28 gr fişekleri hiç tutukluk yapmazken, 30 gr bior tapalarda sık sık tutukluk yapıyor.Barut ve kapsüller de sık değişiyor.Bu gibi değişimler de avda hayal kırıklığı yaratıyor.
             Onun için yerlide en güvenilir fişek bence  meca.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #67 : 26 Nisan 2014, 16:25:06 »
          Özgür ben ölçmedim ama stoeger m2000 in namlu iç çapının da benelli gibi 18,30 olduğunu çoğu defa sağdan soldan duyuyorum.Franchi de sanırım öyle..
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #68 : 26 Nisan 2014, 20:02:07 »
          Özgür ben ölçmedim ama stoeger m2000 in namlu iç çapının da benelli gibi 18,30 olduğunu çoğu defa sağdan soldan duyuyorum.Franchi de sanırım öyle..

Hocam benim deluxe un namlusunun alt tarafinda yaziyor 18.3 dogrudur

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #69 : 26 Nisan 2014, 20:03:59 »
yıldızlı kovanlar maxam kovan bütün firmalar kullanır...fiocchi kovanlarını sterling kullanır...bu kovanları kullanmakla saheteyle ne alakası var ..türkiyede kovan üretimi çokta başarılı değil...kovan ithalati de artı maliyet getirir...kovanın altında yazdırmanın bir maliyeti var...bir kere patlatıp bir daha kullanmayacağın kovanın arkasaında ne yazdığı değil içinde olan önemlidir...firmalar dönemsel olarak bazen böyle değişik kovan kullandıklarından akıllarda soru işareti kalıyor..sterling nobelsport barut kullanıyor.ilk çıktığında d20 ve as barut kullanaraka yaptıkları fişekler çok tuttu...sonra insanlar beğenmedi .şimdi yine eski üretim yapıyorlardır..ben takip etmiyorum ...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #70 : 26 Nisan 2014, 20:30:02 »
yıldızlı kovanlar maxam kovan bütün firmalar kullanır...fiocchi kovanlarını sterling kullanır...bu kovanları kullanmakla saheteyle ne alakası var ..türkiyede kovan üretimi çokta başarılı değil...kovan ithalati de artı maliyet getirir...kovanın altında yazdırmanın bir maliyeti var...bir kere patlatıp bir daha kullanmayacağın kovanın arkasaında ne yazdığı değil içinde olan önemlidir...firmalar dönemsel olarak bazen böyle değişik kovan kullandıklarından akıllarda soru işareti kalıyor..sterling nobelsport barut kullanıyor.ilk çıktığında d20 ve as barut kullanaraka yaptıkları fişekler çok tuttu...sonra insanlar beğenmedi .şimdi yine eski üretim yapıyorlardır..ben takip etmiyorum ...
fiocchi yazanlar diğerine göre çok kötü çıktı normal sterlinle kekliğide üveyikide çok güzel vuruş ve etkili sonuçlar alıyorduk fiocchi yazanlarla tüyler havada uçuyor düşmüyor düşsede canlı ve sırf kan benim kullandıklarım böyleydi
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2014, 20:36:45 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #71 : 26 Nisan 2014, 21:00:57 »
kovan o kadar önemli değil içindeki baut veya miktarlar tapa yapısı değişmiş olabilir..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 26 Nisan 2014, 21:30:18 »
kovan o kadar önemli değil içindeki baut veya miktarlar tapa yapısı değişmiş olabilir..
kovanla birlikte malzemeyi de değiştiriyorlar işte sıkıntı orda :)

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #73 : 26 Nisan 2014, 22:11:39 »
Franchi b.macikde 18.3 yazıyor. Meca üretimi bitirmese veya yenilik yapıyorum diye bozmasa bari.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #74 : 27 Nisan 2014, 15:19:47 »
0 ın altı ve eksi derecelerde sert fişek randımanlı fişek isteyenler glavpatron 34 lambro blue 34 kullanabilirler
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama