Gönderen Konu: 2012-2013 AV SEZONUNDA AV YASAKLANA BİLİRMİŞ  (Okunma sayısı 13613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
2012-2013 AV SEZONUNDA AV YASAKLANA BİLİRMİŞ
« : 21 Mart 2012, 21:49:05 »
ALDIĞIM DUYUMLARA GÖRE TÜRKİYEDE KUŞ ÜRETMTİM ÇİFLİKLERİNİN ÇOK AZ OLMASI VE VE YETERLİ POPİLASYONUN OLMAMASI ÖZEL AVLAKLARIN KURULMASI İÇİN SÖZDE AVRUPA ÜLKELERİ TÜRKİYEYE AVI YASAKLAMALARI KONUSUNDA BASKI YAPIYORMUŞ AVIN YASAKLANMASI İLE YANİ PARAYI BASTIRAN AV YAPACAK ARKADAŞLAR HEPİNİZE SELAMLAR
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
Ynt: 2012-2013 AV SEZONUNDA AV YASAKLANA BİLİRMİŞ
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2012, 20:19:20 »
Yaban TV yi 2 yıldır sildim seyretmiyorum ama kurulduğundan beri politakaları bunun üzerine kurulmuş kamu oyu oluşturuyorlar. ve her konuda olduğu gibi bu işinde ticaretini hesaplıyorlar. Bu ve bu gibileri dahada var ancak TV aracılıyla bunlar önde gidiyorlar. Türkiyedeki avcı sayısı bir partiyi ikdidar yapabilecek veya silebilecek sayıya sahiptir. ancak biz birleşmezsek onlar bizi yönetecektir.
RASGELE
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2012, 20:56:08 »
Ne gariptir bangır bangır bağırıyoruz ama bir işe yaramıyor Halil amcalar istediğini yapıyor biz sineye çekip oturuyoruz geçenlerde bir yazı yazmıştım işte doğruluk payımız ortaya çıkıyor.Her seferinde bir taş atıyorlar kuyuya çıkart çıkartabilirsen sonra (Avrupa)istedi diyorlar anlaşılan avrupada yabana çalışıyor....Tabii ki şu an için bir söylenti gibi dursa da yakında gerçekleşebilecek bir durum ama esas baskı yabandan geliyor...Hani bir türkü varya
 Yabandan gel ,yabandan diye işte böyle..Halil, acaba bu sektörün tekelleşmesini kafasına koyanlar Türkiye,de avcı ile köylüyü birbirine düşürenler (bir yayınlarında tanıdığı yoksa başka ile ava gitmesin diyenler)de  bu amcalar değilmi,geçtiğimiz senelerde yine başka bir yayınlarında Köylüde bu işten para kazansın diyen ve köylümüzün kafasını
karıştıranda bunlar değilmi.Yine daha gecengünlerde yaptıkları yayında parası olmayan av yapmasın diyen bunlar değilmi Peki bu yayında temel konu neydi ^^Özel avlak ^^Programı kim yapmıştı.Keklik üreticisi Mama üreticisi.Av tutları düzenleyicisi ve daima avcının kıyafetini eleştiren bir av bayii  bak hemde iyi bak kurtardılar bir programda avcıyı Şimdi verirsin parayı gidersin Özel turla ava İster Romanya. Yaban yaparsa en iyisini yapar çıkartma aklından. 

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2012, 21:22:44 »
Bu yaban sayesinde avcılar ile köylüler karşı karşıya geliyor eskiden köylüler avcıyı evinde ağırlar yemek yerlerdi ayni sofrada şimdi avcı köylüden dayak yer oldu kimin sayesinde tabiki yaban tv serhat abi ordu'da nereyi özel avlak yapacaklar böyle bir yer varmı bunun sonu kaçak avlanmayı başlatır herkes kaçak av yapar açık söylüyorum böyle giderse belgemi iptal eder kaçak avlanırım çünkü kaçak avlanmak daha cazip hale geliyor bazıları rant peşinde ortada kocaman bir pasta var ve bu pastayı 3-5 kişi pay etmeye çalışıyorlar her şeyde öne avrupa birliğini atıyorlar

resim

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2012, 21:38:33 »
Halil söylediklerin doğru ama öfkene de yenilme kızdığın ve üzüldüğn için böyle yazdığını biliyorum sonuçta Söz konusu birtek biz değiliz ava ve avcılığa getirilen her engel yine bilinçli avcılar tarafından organize bir hareketle aşılır.Yıllarca mücadele verdik dernek yönetimlerinde bulunduk ve hatta o dönemlerde avcılık ta sayılı gün uygulamaları yeni başladığı zaman bir çok derneğe uygulamanın doğruluğunu sorgulamaları için yazılar gönderdik. Fakat üzülerek söylüyorum tek bir karadenizde faaliyet gösteren dernekten olumlu olumsuz bir yazı gelmemişti.Çok üzülmüştüm sesiz kalınıyor bu konularda üzücü olsada durum bu.Sana hatırlatayım birşeyin değeri kaybedilmeyince anlaşılmaz....

onur yılmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2012, 22:59:45 »
saha kaçak avcıların o zaman.

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2012, 23:08:26 »
ALDIĞIM DUYUMLARA GÖRE TÜRKİYEDE KUŞ ÜRETMTİM ÇİFLİKLERİNİN ÇOK AZ OLMASI VE VE YETERLİ POPİLASYONUN OLMAMASI ÖZEL AVLAKLARIN KURULMASI İÇİN SÖZDE AVRUPA ÜLKELERİ TÜRKİYEYE AVI YASAKLAMALARI KONUSUNDA BASKI YAPIYORMUŞ AVIN YASAKLANMASI İLE YANİ PARAYI BASTIRAN AV YAPACAK ARKADAŞLAR HEPİNİZE SELAMLAR

Nerden duydunuz Halil Bey.

Kadir ALP
1970-Adana

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Mart 2012, 08:40:24 »
Nerden duydunuz Halil Bey.
kesin bir şey yok ama ankaradan bakanlıkta böyle bir dedi kodu var gündemde bakalım şimdi bekliyoruz mak. bölge toplantısı yapılsın trabzonda birde ankarada toplanılsın ne sonuç çıkıyor bu işten belli olur büyük bir ihtimal karadeniz bölgesini bu yıl ankarada ordu temsil edecek bekleyelim ve görelim

resim

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #8 : 24 Mart 2012, 08:52:34 »
Ben onu bunu bilmem ama işi siyasete dökerlerse o zaman iş değişir...Avcıları koyun zannediyolar herşeye he hıh tamam öyle diyeceğimizi ama fazlada kendilerine güvenmesinler..Hadi av günü,limit,vergi,yasak sahalar su bu eleştirilebilir,herkez topu baskasına atıp banane diyebilir ama  ama iş avın kapanması noktasına ve paralı parasız sınıf ayrımına girerse,işin ciddiyeti anlaşılırsa o zaman Rabbim vicdan versin bana..
Bu işler 3 5 reklam parası karşılığında gidipte kaz teke avlamaya benzemez...Çok şükür herkez kendi bölgesinde ağada paşada efede...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Bülent HAZIR

• *
« Yanıtla #9 : 24 Mart 2012, 08:59:50 »
ya arkadaşlar fazla takıntı yapmaya gerek yok. yasaklayamazlar. eğer yasaklanırsa ocak ayında yatırılan paralar ne olacak,???  kazanılmış haklar geri alınamaz diye biliyorum. ya dahada olmadı kaçak avlanırız bu mu sorun. bızı bu noktaya getirenler düşünsün
Bülent HAZIR
1981 DENİZLİ şuan eğirdir

free image hosting

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #10 : 24 Mart 2012, 09:06:20 »
ya arkadaşlar fazla takıntı yapmaya gerek yok. yasaklayamazlar. eğer yasaklanırsa ocak ayında yatırılan paralar ne olacak,???  kazanılmış haklar geri alınamaz diye biliyorum. ya dahada olmadı kaçak avlanırız bu mu sorun. bızı bu noktaya getirenler düşünsün

İşte bu,eger öyle bir niyetleri olsa para almazlardı,ve en güzeli kaçak avcılık bu fikir cazip geldi:)
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Mehmet KARAKAYA

• *
« Yanıtla #11 : 24 Mart 2012, 09:14:29 »
o zaman hepimiz boğcacı olalım olsun bitsin  ....

Mehmet KARAKAYA
1985 / BURDUR -- ANTALYA
Tel:05464220938

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #12 : 24 Mart 2012, 09:50:20 »
populasyonun yeterli olup olmadığını ,sürekli ava kapalı olan alanlara gidip tekrar incelesinler.(Örneğin Sivasın ,erzincanın  muhtelif yerleri gibi ) Herkez bilir o bölgelerde kuşun nasıl kaynadığını ,ancak nedense ava açılmaz o bölgeler.Herhalde keklik turşusu yapacaklar. veya münasip bir işte kullanacaklar.Avı kimse yasaklayamaz.Türkiyede kaç kayıtlı avcı olduğunu oy potansiyelini ,ödediği vergi miktarını kimse gözardı edemez.Ayrıca avcıların birlik oluşturup asıl yapacağı iş Ava sürekli kapatılan ve kuş kaynayan yerlerin açtırılması olmalıdır.Her yıl kuşun az olduğu yerler ava açılıyor sonra avcılar o bölgeye zorlatılıyor işte o bölgelerde kuşun da kökü kazınıyor.Varmısınız hakkımızı hep birlikte aramaya......
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 24 Mart 2012, 09:55:28 »
her askere giden yaşamıştır şu dedikoduyu;
askerlik düşecekmiş :)
herkes sevinir kepler havaya fırlatılır ama hepsi ortaya yayılan dedikodur,
halil buda böyle birşey olsa gerek, avın açılmaması diye birşey söz konusu olamaz,
neden derseniz türkiyede uygulanmak istenen sistem devlet ve genel avlakları üzerinedir,
isteyen devlet avlağında isteyen şimdiki gibi avlanacak kısacası bu.
1981 / Samsun / Malatya

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #14 : 24 Mart 2012, 10:44:34 »
her askere giden yaşamıştır şu dedikoduyu;
askerlik düşecekmiş :)
herkes sevinir kepler havaya fırlatılır ama hepsi ortaya yayılan dedikodur,
halil buda böyle birşey olsa gerek, avın açılmaması diye birşey söz konusu olamaz,
neden derseniz türkiyede uygulanmak istenen sistem devlet ve genel avlakları üzerinedir,
isteyen devlet avlağında isteyen şimdiki gibi avlanacak kısacası bu.

Öyle deme HasanKardesim

Bedelli bedelli dedik çıktı:))
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 24 Mart 2012, 12:36:00 »
"Hayvansever" olarak geçinen Yonca Evcimik TBMM de yapılan hayvan hakları toplantısında Veysel Eroğluna(orman ve su işleri bakanı) "Avcılığı tamamen yasaklayın" demişti..
Bakan Eroğlu da "Böyle birşey mümkün değil, ama kontrol altına almamız gerekiyor" demişti..Hiç kimse böyle bi kitleyi karşısına almak istemez
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

İLHAN KOÇ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 24 Mart 2012, 13:13:28 »
Biz avcılar sadece konuşuruz ama iş birleşip sesimizi duyurmaya geldimi,herkes susar.ama nereye kadar görecegiz.birde kendimize soralım avcılık için ne yapıyoruz.yada nerde bu av camiası.zaten yasaklarla dolu bir avcılıkla nereye gidebiliyoruz.kanunlara uyduğumuz halde verdigimiz paraların karşılıgını alabiliyormuyz. bunuda bi soralım.ama nerdeee
..

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #17 : 24 Mart 2012, 14:02:24 »
Ahmet ikimizden ne güzel bohçacı olur hemiiii....Reklam...:flaş flaş flaş...Kayserili avcılar bohçacılıkta çığ açtı...
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 24 Mart 2012, 14:47:18 »
"Hayvansever" olarak geçinen Yonca Evcimik TBMM de yapılan hayvan hakları toplantısında Veysel Eroğluna(orman ve su işleri bakanı) "Avcılığı tamamen yasaklayın" demişti..
Bakan Eroğlu da "Böyle birşey mümkün değil, ama kontrol altına almamız gerekiyor" demişti..Hiç kimse böyle bi kitleyi karşısına almak istemez

Yonca evcmk bıldırcın olsa havalı tüfek ile bile atmam
:D
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 24 Mart 2012, 21:23:06 »
Yonca evcmk bıldırcın olsa havalı tüfek ile bile atmam
:D
ersin kardeş bencede havalı tüfekle atma ona :):) havalı silahların avda kullanılması yasak :):):) uyarmadı deme sakın :):)

resim

Çevrimdışı Fatih KARACA

• *
  • Geleceğin çiçekleri,geçmişin kökleriyle beslenir.
« Yanıtla #20 : 24 Mart 2012, 23:01:44 »
o zaman hepimiz boğcacı olalım olsun bitsin  ....
Fatih KARACA
1976 Sarıköy/ Gönen/BALIKESİR

Çevrimdışı Ramiz TERCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 24 Mart 2012, 23:42:27 »
Arkadaşlar,devlet bizlerden aldığı paranın yarısı ile avlaklara kuş salımı yapsa,4 te 1 i ilede karlı havalarda yem dağıtsa kesinlikle kuş popülasyonu sorunu olmaz.Biz avcılar şimdiye kadar hep, bunu kesinlikle yapamazlar dediğimiz karalar uygulanmadı mı? Devamlı forumlarda isyan ettik ne değişti.Amcalar sadece yayınla değil,birebir ilşkilerle de istediklerini alıyor.Arkadaşlarımızda onları gördükleri yerde yalvararak,onlarla resim çektirmek için adeta yarışıyorlar.Demek ki herkes halinden memnun.Halil,demişsinki biz heryerde avlanırız.Birkaç ay önce bölgemizde çulluk avcılarınca çok ünlü olan beldemiz avcıları ile sohbet ederken bana, buraya avcı sokmayacağız.Burada biz avlanacağız dediler.Karar aldık buradaki bahçeler bizim biz istemezsek kimse kanunen benim bahçemde izin almadan avlanamaz,amcalar böyle dedi dediler.Zaten çoğu avlaklarda hangi köylünün belgesi var(belgesi olupta avlanan köylü kardeşlerimizi ayrı tutuyorum,alınmasınlar).Haftanın 7 günü avlanmıyorlar mı? Ne diyeyim.Allah sonomuzu hayır etsin.
Ramiz TERCAN
1967 ORDU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 24 Mart 2012, 23:57:08 »
Hocam nedesen az yediler bizi avcılık zevkli bir yolculuktu benim için.Heycan basardı yüreğimizi .Yol boyunca giderken nasıl av yapıcaz ne keyifli fermalar göreceğiz diye içimiz coşardı.Şimdi nasıl gidiyoruz inşallah köylü engellemez ,inşallah arabaya birşey yapmazlar,inşallah köpeğimiz zarar görmez.Nereden nereye geldi avcılık

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 25 Mart 2012, 08:54:02 »
Arkadaşlar,devlet bizlerden aldığı paranın yarısı ile avlaklara kuş salımı yapsa,4 te 1 i ilede karlı havalarda yem dağıtsa kesinlikle kuş popülasyonu sorunu olmaz.Biz avcılar şimdiye kadar hep, bunu kesinlikle yapamazlar dediğimiz karalar uygulanmadı mı? Devamlı forumlarda isyan ettik ne değişti.Amcalar sadece yayınla değil,birebir ilşkilerle de istediklerini alıyor.Arkadaşlarımızda onları gördükleri yerde yalvararak,onlarla resim çektirmek için adeta yarışıyorlar.Demek ki herkes halinden memnun.Halil,demişsinki biz heryerde avlanırız.Birkaç ay önce bölgemizde çulluk avcılarınca çok ünlü olan beldemiz avcıları ile sohbet ederken bana, buraya avcı sokmayacağız.Burada biz avlanacağız dediler.Karar aldık buradaki bahçeler bizim biz istemezsek kimse kanunen benim bahçemde izin almadan avlanamaz,amcalar böyle dedi dediler.Zaten çoğu avlaklarda hangi köylünün belgesi var(belgesi olupta avlanan köylü kardeşlerimizi ayrı tutuyorum,alınmasınlar).Haftanın 7 günü avlanmıyorlar mı? Ne diyeyim.Allah sonomuzu hayır etsin.
Ramiz hocam ordu ili içerisinde kimseyle böyle bir polemik yaşamadım ordu ili için konuşuyorum böyle avyapamazsınız yaptırmayız diyenlere orduda o fırsatı vermem il dışı olsa neyse orada yabancıyız o yüzden bişey yapamıyoruz çulluk avın da zaten 3 tane yerim var rahatlıkla avımı yapıyorum kimse ile bir sorun yaşamıyoruz eğer orduda böyle insanlar karşıma çıkıpta av yapamazsın dediğinde hakkımı sonuna kadar ararım UNUTMAYALIM 2010 YILINDA ŞEBİNKARAHİSAR KEKLİK AVINDA OLANLARI BAYRAM KÖYÜ ESKİ MUHTAR VE YENİ MUHTARININ YAPTIKLARINI ODUNLARLA GELDİLER KÖPEKLERİNİ SALDILAR ÜZERİMİZE KÜFÜRLER TEHTİDLER AMA BIRAKMADIK PEŞLERİNİ ŞİKAYETCİ OLDUK UZUN SÜREN DAVALARIN ARDINDAN ESKİ VE YENİ MUHTAR KİŞİ BAŞI 1500 TL CEZA YEDİLER Serbet bölge avın serbest olduğu gün belgeler tamam bizleri avlandırmadıkları için ve tehtit işin içine girince savcı bizleri haklı buldu cezalarını verdi köylünün

resim

Çevrimdışı Ramiz TERCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 25 Mart 2012, 13:22:51 »
Halil,sen hiç ava açık olan arazide, köylünün ektiği arazide av yaptın mı? veya yapabilir misin?
Ramiz TERCAN
1967 ORDU