Gönderen Konu: 2 KASIM 2013 KEKLİK AVI AÇILANA KADAR.....!  (Okunma sayısı 8610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali GÜMÜŞ

• *
  • BUCA AVCILAR DERNEĞİ BŞK.YRD.
Ynt: 2 KASIM 2013 KEKLİK AVI AÇILANA KADAR.....!
« Yanıtla #25 : 04 Ekim 2013, 12:36:48 »
Acaba bakanlık şunu düşünüyor olabilir mi?

Türkiyede'ki kekliği ben bir şekilde bitirteyim de sonrasında mantıklı bir maazeretle(yurdumuzdakeklik kalmadı) gibi... Avcıların karşısına çıkip her tarafı özel ve ya devlet avlağı yapmasın...?
  • Beretta AL 391 Urika 2
  • Bereta AL 391 Urika Gold
  • Beretta S686 Essential
  • Pointer Lusi
Ali GÜMÜŞ
1981 İZMİR(BUCA)

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #26 : 04 Ekim 2013, 14:20:22 »
Ali bey tam noktayı bulmuşsunuz bence, avı 2 ay yaptılar yakında dahada düşer bu süre, avlaklara yönlendirme ve demokratikleşme paketinden açılımlar bunlar. Ama unutmayalım ki bunlar bazılarını teğet geçecek bizi de dağıtıp geçecek yani illa bi dokunacak.
Avlaklarda olmasın demiyorum, avlaklar olsun ama ülkemizde daha evvel avlanan şimdi bulunmayan avları getirsinler mesela (sülün 10 numara bir fikir avlağını kuranları canı gönülden tebrik ediyorum).
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 04 Ekim 2013, 20:39:33 »
Denetimsizlik nedeni ile keklik, tavşanı ve ördeği erken vuranlar
Teyp ile Yerli bıldırcınları vuranlar
Far ile ördek çulluk tavşan vuranlar

Bu yıllardır vardı ancak bu sene ipin ucu iyice kaçtı :( her sene daha kötüye gidiyoruz, artık yapmayanlarda milletin enayisi bizmiyiz diyerek yapar oldular :(
Geçen sene ricamız üzerine bu işleri bırakan arkadaşların avlandığı yere il dışından gelerek teyp kuranlar olunca kime ne diyeceksin :(

konfedersyon ve federsyonların da bu işte mili parklar kadar sorumluluğu var,
bu işlerden en az birini yapmayan kaç kişi kaldı merak eder oldum...
en azından yerli kuşlarımıza vicdanlı olmamız lazım, avcılık şu anda tamamen kişilerin vicdanına kalmış durumda :(
   Sn. Ali Gümüş arkadaşımızın açtığı konunun önemi herkes tarafından çok iyi bilinmektedir ve bu konuyu gündeme getirdiği için kendisine teşekkür ederim. Bütün yazılanları baştan sona okudum hepsinede katılıyorum çünki gerçek şeyler.
   Sn. Tuncay Kandemir kardeşimin dediği gibi "en azından yerli kuşlarımıza vicdanlı olmamız lazım, avcılık şu anda tamamen kişilerin vicdanına kalmış durumda" diyor, evet herşey kişinin vicdanından geçiyor, eğer biz avcılar başta kendimizi, daha sonra yanımızdaki ekip arkadaşlarımızı merada kontrol edip yukarıda sayılanları hiç olmazsa kınalı, çil kekliklerimize, tavşanımıza vb. yerli avlarımıza uygularsak zaten o zaman ne MAK'a nede başka kurumun yasaklamasına gerek kalmayacaktır. Biz avımızı kendimiz korumak mecburiyetindeyiz artık, biz kendi kendimize korumazsak, başkası gelipte silah zoruyla dahi bu işi kurtaramaz. Yakın tarihte bu gidişle zaten meralarda canlı kalmayacak o zaman zamansızda olsa merak ediyorum vurulacak palaz kalacakmı, neye kızarsak kızalım lafın kısası " KENDİ KENDİMİZE BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ". Selam ve saygılarımla.
1958-Ankara

Çevrimdışı Ali GÜMÜŞ

• *
  • BUCA AVCILAR DERNEĞİ BŞK.YRD.
« Yanıtla #28 : 04 Ekim 2013, 22:44:24 »
   Sn. Ali Gümüş arkadaşımızın açtığı konunun önemi herkes tarafından çok iyi bilinmektedir ve bu konuyu gündeme getirdiği için kendisine teşekkür ederim. Bütün yazılanları baştan sona okudum hepsinede katılıyorum çünki gerçek şeyler.
   Sn. Tuncay Kandemir kardeşimin dediği gibi "en azından yerli kuşlarımıza vicdanlı olmamız lazım, avcılık şu anda tamamen kişilerin vicdanına kalmış durumda" diyor, evet herşey kişinin vicdanından geçiyor, eğer biz avcılar başta kendimizi, daha sonra yanımızdaki ekip arkadaşlarımızı merada kontrol edip yukarıda sayılanları hiç olmazsa kınalı, çil kekliklerimize, tavşanımıza vb. yerli avlarımıza uygularsak zaten o zaman ne MAK'a nede başka kurumun yasaklamasına gerek kalmayacaktır. Biz avımızı kendimiz korumak mecburiyetindeyiz artık, biz kendi kendimize korumazsak, başkası gelipte silah zoruyla dahi bu işi kurtaramaz. Yakın tarihte bu gidişle zaten meralarda canlı kalmayacak o zaman zamansızda olsa merak ediyorum vurulacak palaz kalacakmı, neye kızarsak kızalım lafın kısası " KENDİ KENDİMİZE BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ". Selam ve saygılarımla.
Sözlerime YAZIKLAR OLSUN diye başlamak istiyorum.

Az önce YABAN TV de USTALADAN isimli programı seyrettim.Hatta dernekte avcı arkadaşlarla beraber seyrettik.Arkadaşlardan şöyle bir yorum geldi"bıldırcınında artık kapı numarası belli değil,adamlar Yaban TV de bile yasak av yapıyor sen de buralarda yasakçı yakalıyacam diye koştur dur."

Söyleyecek birşey yok adamlar program yapmış birde adını USTALADAN koymuşlar.. Adama sorarlar ne Ustası diye..?

Yahu bu nasıl ustalık arkadaş avlandığınız mera FİDAN ÇAMLIK çamların boyuna bakınca 15 cm de var 2 mt de var.Yahu bu bıldırcın o çamlığa neden iner,orada ne yer, ne içer güzelim ovalar dururken....Adamlar 3 bıldırcın vurmak için 10 tane çamın resmen celladı oldular.Çamlar paramparça......

Birde bukadar aşikare yapmayın bu işi bu kuş burada onu çağıran birşey olmadan ne arar? Yapmayın allah aşkına yapmayın siz USTA sıniz ÖRNEK avcısınız...!

Saygılar..
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2013, 10:29:48 Gönderen: Ali GÜMÜŞ »
  • Beretta AL 391 Urika 2
  • Bereta AL 391 Urika Gold
  • Beretta S686 Essential
  • Pointer Lusi
Ali GÜMÜŞ
1981 İZMİR(BUCA)

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• *
« Yanıtla #29 : 05 Ekim 2013, 02:14:11 »
Sözlerime YAZIKLAR OLSUN diye başlamak istiyorum.

Az önce YABAN TV de USTALADAN isimli programı seyrettim.Hatta dernekte avcı arkadaşlarla beraber seyrettik.Arkadaşlardan şöyle bir yorum geldi"bıldırcınında artık kapı numarası belli değil,adamlar Yaban TV de bile yasak av yapıyor sen de buralarda yasakçı yakalıyacam diye koştur dur."

Söyleyecek birşey yok adamlar program yapmış birde adını USTALADAN koymuşlar.. Adama sorarlar ne Ustası diye..?

Yahu bu nasıl ustalık arkadaş avlandığınız mera FİDAN ÇAMLIK çamların boyuna bakınca 15 cm de var 2 mt de var.Yahu bu bıldırcın o çamlığa neden iner,orada ne yer, ne içer güzelim ovalar dururken....Adamlar 3 bıldırcın vurmak için 10 tane çamın resmen celladı oldular.Çamlar paramparça......

Birde bukadar aşikare yapmayın bu işi bu kuş burada onu çağıran birşey olmadan ne arar? Yapmayın allah aşkına yapmayın siz USTA sıniz ÖRNEK avcısınız...!

Saygılar..

Ali kardeşim yaban tv hakkında bu tür olaylar çok söylendi, yazıldı, çizildi. Maalesef yapılan şikayetlere de bakanlıktan herhangi bir yaptırım uygulanmadı. Ben şahsen yaban tv nin biz avcıların yanında olduğuna inanmıyorum. Bu sebeple yaban tv den destek bekleyen avcılar hiç ümitlenmesin. Bir ticari kuruluşun bizim çıkarlarımız için uğraşacağını hiç zannetmiyorum.
Davut KONUŞ - 1975-Afyon - 0 RH (-) Negatif - 0.507.603 00 39

Çevrimdışı Barış KAVUNCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 12 Ekim 2013, 22:42:33 »
 Av kural ve kaidelerini belirlemek böyle avcılıkla ve doğayla alaksı olmayan insanlara verilirse böyle saçma kararlar çıkar. Kasım 2 de keklik açılacak Bodrum da zaten Aralık 15 dedimi keklik çift kalkmaya başlar. İzmir civarında Ocağın ilk haftası keklik eşleşir.  Sonra millet eş tutmuş keklikleri vursun bakalım. Bu kadar bilgisiz ve yaptığı işi araştırmayan kurum olamaz. Arkadaşlar siz genede eş tutmuş çift kalkan kekliklere atmayın. Zararı kendimize.
Barış KAVUNCU 1977-İzmir - İkamet Bodrum 538 5909925