Gönderen Konu: Lambro feltro 32 gr tecrübeleriniz  (Okunma sayısı 4134 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Lambro feltro 32 gr tecrübeleriniz
« : 27 Temmuz 2016, 00:09:16 »
Sayın avlak ustaları ve arkadaşlar. bu fişek hakkında bilgisi olan paylaşırsa çok sevineceğim
avda kullanan arkadaşlar ne tür avlarda kullandı?
hangi hava şartlarında hangi çeşit tüfeklerle randıman aldı?
tavsiye ederlermi?
söküp kesip inceleyen oldumu? kapsülü ve barutun miktarı hakkında bilgi verebilirmi?
otomatiklerde ve çift kırmalı poze ve çifte gibi tüfeklerde tepmesi nasıl?
yıldız pozede ve phenoma da deneyimi olan varmı?
bu konularda yardımcı olursanız sevinirim
bu sene çullukda 8 numarasını 61 namluyla denemek istiyorum. malum marmara bölgesi kışlarıda olsa çok soğuk ve sert geçmiyo. sizce verim alabilirmiyim? geri tepmede çok sorun yaşarmıyım.
Ben geçen sezon 1.5 ve 1.6 gr arası D20 barutu kullanarak 28 gr bior fişeklerle çok rahat avlandım. geri tepme sorunuda yaşamadım. 32 gr için kullanılan barut miktarı ve geri tepme nedir acaba ?

Resimler lambronun kendi sitesinden alıntıdır.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Lambro feltro 32 gr tecrübeleriniz
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2016, 00:12:59 »
şükrü abi ben keklik için kullanmıştım bu fişeği çifsan pozemde yakın kalkan kuşlara atarım diye 20-30C arasındaki sıcaklarda güzel verim almıştım
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Berat KARADEMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2016, 12:03:48 »
Geçen yıllarda Ful şok auto 5 av tüfeğim için yakın mesafede kullanmak için internetten sipariş verip getirtmiştim gayet iyi sonuçlar aldım Allah nasip ederse bu yıl içinde internetten sipariş verdim elime ulaştı inşallah kalitede bir değişiklik olmamıştır.
1967-ÇAMLIYAYLA

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2016, 20:08:28 »
berat ve Ersin bey kardeşim yorumları nız ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
tam emin olamadığım için bu fişekden şimdilik vazgeçdim.
devecioğlundan Lambronun clasik, direkt 32gr ve tordo 30 gr larını çeşitli avlarda kullanmak için sipariş ettim ve dün elime ulaştılar.
direct 32 gr mı çullukta ilk göze kullanmayı düşünüyorum. IM şokla 15 metre mesafe avlarda etkili olduğu yazıyor. yada ben öyle anladım. Yıldız gibi toplu atan bir tüfek için mantıklı bir fişek diye düşünüyorum. S4 barutu ile doldurulduğu içinde tepmesi hafif olur sanırım.
kovan yapısı oldukça ince ve elastik duruyo belliki tepmeyi en aza indirmek için çaba sarfedilmiş. ilk izlenimlerim iyi yönde. bakalım avda nasıl bir performans sergilicek.
daha önce kullananların bazıları memnuniyetsiliklerini dile getirmişler. ancak benim kanatımca doğru şokla güzel sonuç verecek bir fişek.

« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2016, 12:17:32 Gönderen: Şükrü TEKELİ »
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: Özgür ATAŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2016, 21:28:30 »
berat ve Ersin bey kardeşim yorumları nız ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
tam emin olamadığım için bu fişekden şimdilik vazgeçdim.
devecioğlundan Lambronun clasik, direkt 32gr ve tordo 30 gr larını çeşitli avlarda kullanmak için sipariş ettim ve dün elime ulaştılar. 6 numara isteğim clasiklerden biri 7 numara geldi. sebebini bilmiyorum ama bu yoktu yerine bunu gönderdik mantığı hiç hoşuma gitmedi. hoş birşey değil.
herneyse direct 32 gr mı çullukta ilk göze kullanmayı düşünüyorum. IM şokla 15 metre mesafe avlarda etkili olduğu yazıyor. yada ben öyle anladım. Yıldız gibi toplu atan bir tüfek için mantıklı bir fişek diye düşünüyorum. S4 barutu ile doldurulduğu içinde tepmesi hafif olur sanırım.
kovan yapısı oldukça ince ve elastik duruyo belliki tepmeyi en aza indirmek için çaba sarfedilmiş. ilk izlenimlerim iyi yönde. bakalım avda nasıl bir performans sergilicek.
daha önce kullananların bazıları memnuniyetsiliklerini dile getirmişler. ancak benim kanatımca doğru şokla güzel sonuç verecek bir fişek.

şükrü bey hem classıc hemde 30 gr tordoyu kullanmış biri olarak gerçeken güzel seçim  classic ile ördek ve tahtalıda çok güzel sonuçlar aldım tordoyu üveyikte kullandım uzak mesafede çok etkili kesinlikle üveyikte denemenizi tavsiye ederim birde titano 31 gr rc müthiş
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2016, 21:47:36 »
özgür bey fotonun hemen sol alt köşesinde arka tarafda titanoyu görebilirsiniz  :) çullukda 8 numarasını ikinci göze koyucam, öyle plan yaptım.
dediğiniz gibi tordoyuda üveyikde kullanmayı planlıyorum. clasikleride ördek için aldım. hayırlısı bakalım. inşallah av olur bizde deneriz fişekleri ya nasip
tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli