Gönderen Konu: Yeni Akkar Churcill Süperpozem =)  (Okunma sayısı 24100 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yeni Akkar Churcill Süperpozem =)
« Yanıtla #50 : 14 Mart 2015, 00:00:42 »
          Bu tür boyalar hassastır, beretta a300 autlander namlu boyası da aynı şekilde şikayetler almaktadır.Bu tarz boyaya sahip tüfekler avdan gelince hafif yağlı bırakılmalı, kılıfa veya nemli soğuk odaya bırakılmamalı.Tüfeğiniz krom namlu boyasına bile sahip olsa kılıfta bırakmayın, evde kılıfın dışında dursun.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #51 : 14 Mart 2015, 00:21:31 »
          Bu tür boyalar hassastır, beretta a300 autlander namlu boyası da aynı şekilde şikayetler almaktadır.Bu tarz boyaya sahip tüfekler avdan gelince hafif yağlı bırakılmalı, kılıfa veya nemli soğuk odaya bırakılmamalı.Tüfeğiniz krom namlu boyasına bile sahip olsa kılıfta bırakmayın, evde kılıfın dışında dursun.

Evet mehmet bey  malesef  kılıfa bile gelmiyor Tüfek =) illaki hava alması lazım Avrupalı avcıların fişeğini bile başkası değiştiriyor bu tüfeklerin hassas olmasını anlıyorum
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Resul YASAK

• *
« Yanıtla #52 : 14 Mart 2015, 14:21:08 »
Maalesef bizim yaptıklarımız Avrupa tüfekler gibi kaliteli kaplama olmuyor. O yüzden firmanın ya da bazı arkadaşların ünlü firmalar gibi kaplaması var demesi bence anlamsız. Aslında Akkar firmasına bir MAHALLE BASKISI yapmak lazım KROM kaplama konusunda... Selam ve Dua ile...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #53 : 14 Mart 2015, 15:36:14 »
Maalesef bizim yaptıklarımız Avrupa tüfekler gibi kaliteli kaplama olmuyor. O yüzden firmanın ya da bazı arkadaşların ünlü firmalar gibi kaplaması var demesi bence anlamsız. Aslında Akkar firmasına bir MAHALLE BASKISI yapmak lazım KROM kaplama konusunda... Selam ve Dua ile...

En azından iç piyasaya krom kaplı tüfekler isteğe özel üretmeleri lazım şahsen böyle bir çalışmaları olsa hiç fena olmaz ve satışları bana göre daha iyi olur gibime geliyor
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #54 : 14 Mart 2015, 16:35:34 »
işciliğin karşılığını verirseniz herşey yapılır standart fiyatlara standart tüfek olur avrupa tüfeklerle değil bu gün 3000 tl lik akusla 800 tl lik akkarı nasıl karşılaştırma yapabilirsinizki ha şu olmazmı olur gidersin akkara yada başka firmaya ben bu bu şekilde tüfek istiyorum boyası kundağı çeliği namlu iç çapı vsvsvs bakın bakalım ne fiyat çıkıyor size eh bunuda çok pahalı dersiniz hep öyleyizdir çoğumuz az para çok kalite öyle bir dünya yok malesef hem 2.5 hem cam kenarı oldu.... :D 800 tl ye tam çakmak sürme boya 5 numara ceviz ingiliz dipçik full el işçiliği gravür meneviş varsa alıyım 800 e

800 liraya akkar Churchill varsa alalım..akkar kişiye özel silah üretimi yapmıyor zaten krom seçeneği yok  Şu andaki piyasa fiyatlarına bakın sonra bu şekilde bir karşılaştırma yapalım lütfen en uygunu 1500 lira 2000 lirayı geçip giden pozeleri var.. Biz eleştiri yapıyoruz kendi çapımızda bu şekilde bir kıyaslama yapmadık olursa daha iyi olur açısından saygılar
« Son Düzenleme: 14 Mart 2015, 16:38:58 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #55 : 14 Mart 2015, 16:53:57 »
1 hafta önce satıldı 800 tl ye 66 namlu tek tetik ejektör selektörlü lekesiz hatasız bir tüfekdi ben alacaktım lakin yüzüme oturmadı vede poze sevemedim ondan almadım

Fabrika üretiminden bahsediyorduk abi =)  eyvallah
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Resul YASAK

• *
« Yanıtla #56 : 14 Mart 2015, 17:00:35 »
işciliğin karşılığını verirseniz herşey yapılır standart fiyatlara standart tüfek olur avrupa tüfeklerle değil bu gün 3000 tl lik akusla 800 tl lik akkarı nasıl karşılaştırma yapabilirsinizki ha şu olmazmı olur gidersin akkara yada başka firmaya ben bu bu şekilde tüfek istiyorum boyası kundağı çeliği namlu iç çapı vsvsvs bakın bakalım ne fiyat çıkıyor size eh bunuda çok pahalı dersiniz hep öyleyizdir çoğumuz az para çok kalite öyle bir dünya yok malesef hem 2.5 hem cam kenarı oldu.... :D 800 tl ye tam çakmak sürme boya 5 numara ceviz ingiliz dipçik full el işçiliği gravür meneviş varsa alıyım 800 e

Valla bizim 3000 liralık tüfeğimizde de küflenme paslanma oluyor tecrübe ile sabittir. Ayrıca bahsettiğimiz tüfekler 800 değil ki. Konuşmaya gelince bizim yaptığımız kaplama dünya markalarının yaptığı kaplama ile aynı diyorlar. Arkadaş onların yaptığı gibi kaliteli olmuyor işte. O yüzden onları örnek vermeyin. Üretim maliyeti açısından şimdiki yaptıkları kaplamanın krom kaplamadan daha pahalı olduğu da bilinen bir gerçek. Selam ve Dua ile...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 15 Mart 2015, 00:51:25 »
Akkarın namlu ve gövde metalleri daha kaliteli olduğunu duymuştum .Hatta namluyu bile daha güçlü elmaslar ile deliyorlar.Buda namlu et kalınlığının daha ince daha hafif olmasını sağlıyor olabilir.Hatta bu özelliği sayesinde çok hassas atışlar yapabiliyor.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
« Yanıtla #58 : 29 Mart 2015, 00:41:45 »
Valla benim akkar poze gravürlü paslandı namlu üstü bu boşlukta gönderdik bakalım 15 gün oldu ses seda yok bayiye neoldu bizim makina diyorum. Abi Akkar Almanyada fuar da henüz ilgilenememişler zaten sezon kapalı merak etme diyor. tüm fabrika gittiler fuara  ;D

neyse sonuçta akkar iyi firma iyi tüfek yapıyorlar fakat söylendiği gibi fiyatlar ölçüsünde tabi...
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
« Yanıtla #59 : 29 Mart 2015, 11:19:55 »
Herkez pas olayına takılmış durumda ya bakım yapılmazsa bu tarz boyalarn hepsi her markada pas tutuyor.. Benelli vinci bakım yapılsada pastan kurtulmuyor siz hala neyi takıosunuz ilginç.
1987-Edirne
bmp resim yükle

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
« Yanıtla #60 : 08 Nisan 2015, 14:41:41 »
Samet bey Pas konusu önemlidir, tabi ki bakım yapıyoruz, lakin önemli olan pasın nerde olduğudur, ben pasın mekanizmada olduğunu söylemedim. Pas namlu üzerinde mevcut. Bununda tez zamanda temizlenip yada yeniden boyanması gerekir. Pas bir kere bulaştığı zaman inanın tüfek için bir risk teşkil eder. Sadece edindiğim araştırmalarda Akkar da bazı namluların pasa uğradığını öğrendim, siz kafanıza takmıyorsanız sorun yok lakin,benim için pas bir sorundur. Benelli, Browning gibi markalarda normal şartlarda diyorum bakın, çevremde hiç görmedim. Browning A5 var en az 15 yıllık yağmurda çamurda kullanılmış garanti 4.El daha namlu üzeri ve mekanizma ışıl ışıl, malzeme kalitesi önemli, yalnız daha öncede söyledim benim düşüncem Akkar bu fiyatlarda Türkiye de üretim yapan en iyi marka, biraz daha iyi vurgulamak istersem yurt dışında bile sıralamalara girebilir, lakin fiyatlar ölçüsünde. Zaten Akkar genelde yurt dışı çalışır ve tercih edilir.
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Özkan ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 16 Nisan 2015, 17:00:58 »
Yurt dışında yaşıyorum 2014 Şubat ay'ındaki senelik iznimde uzun araştırmalar neticesinde karar kıldığım ilk tüfeğim churchill 206 süperpoze mi Mercandaki bayisinden aldım, İrfan Bey ile de o gün tanışma fırsatı buldum, ilgi ve alakasından dolayı bugün bile gıyabında kendini sıklıkla takdir ederim.

Deneme atışlarımdan yeterli sonuç almama rağmen, evime de yakın olduğu için fabrikasına götürerek ölçülerime uygun olarak dipçiğinden 1,5 cm kadar kısaltmalarını rica ettim. Ersin Bey'in samimi yaklaşımı ve müşteri memnuniyetini hedefleyen şirket politalarına şahit oldum. Yaklaşık 1,5 saat içinde dipçiği kısaltılmış ve isteğim üzerine fosforlu arpacık takımış olarak tüfeğimi teslim aldım. Orjinal pirinç arpacığı ve 2 adet yedek fosforlu arpacığı da zahmet etmiş ve küçük bir poşete koymuş. Dipçik pedini traşlarken bir miktar çatlama olmuş pedde ama kendisi ne zaman istersem getirebileceğimi söyledi. Akkar'ın kişiye özel dipçik yapmadığını beyan edenler var ama ben en azından kısaltma talep ettiğimde olumlu cevap aldım.

Satış sonrası muhabbetten sonra garanti belgesini almadığımı İrfan Bey'e hatırlattığımda , sorun olmayacağını yolum ne zaman düşerse verebileceğini, arzu edersem de posta ile gönderebileceğini söyledi.

Araştırmalarım ve akabindeki kişisel gözlemlerim sonucu görünen o ki; Akkar'ı seçmekle doğru bir tercih yapmışım. Yaklaşık 14 ay'dır tüfeğimden uzağım, önümüzdeki ay Türkiye'ye gelme fırsatı bulursam, temizliğini yapıp çantasına koyduğum tüfeğimin paslanma yapıp yapmadığını göreceğim. Herhalukarda Akkar'a  güvenim tam, olası bir paslanmaya ihtimal vermesemde gönül rahatlığıyla sorunumla ilgileneceklerini düşünüyorum.

Forumda bu aralar fazla vakit geçirmemin sebebi ise, 2. ve belki 3. tüfeğim için ön araştırma yapıyor olmam, keşke yetişebilsem de fuara katılabilsem. Karar vermem kolaylaşır ve hatta belki fuarda teşhir edilen özel tüfeklerden birine sahip olabilirdim.

Casablanca'dan selam ve saygılarımla.

Özkan ÇETİN
Gebze-Karabük 1979
Gürcistan