Gönderen Konu: AKKAR CHURCHILL 205 SLUG SÜPERPOZE  (Okunma sayısı 7285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat BOZOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
AKKAR CHURCHILL 205 SLUG SÜPERPOZE
« : 23 Mayıs 2015, 13:32:39 »
Merhaba;

Akkar Churchill 205 Slug Süper Poze tüfek dikkatimi çekiyor, kısmetse önümüzdeki hafta tek kurşun atışları için bir tüfek almayı planlıyorum. Poze olması ve slug olması Akkar'ın bu modeli için çok hoşuma gitti. Kafamda bazı soru işaretleri var.
Hafif olaması magnum tarzı tek kurşunlarda aşırı tepeceğini düşünüyorum ve tüfeği yorup ömrünü kısaltır mı?
İlerde kasada boşluk yapar mı? kısa süre de sorun yaşatır mı? Hafta sonları kendi yaptığım fişkelerden bolca atmayı planlıyorum. Yada alacağım magnum tarzı fişeklerden de bolca deneyeceğim.

Yada başka bir açıdan yaklaşmak gerekirse bu tüfeği yapan bu firma bunları hesaplamıştır güvenle kafan rahat bir şekilde her türlü fişeği ve bu tüfeği sorunsuzca kulanabilirsin diyebilirmiyiz...

Firmayada 2 gün önce web sitesinden yazdım lakin dönüş yapmadılar şuana kadar.

Türk firmalarını destekleyen biri olarak ve Akkar'ın modelleri hoşuma gitmesi nedeniyle bu modele ağırlık verdim.

Kullanan varsa ayrıca yorum katarsa çok sevinirim.

Bilgi ve tecrübelerini aktaracaklardan şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler.

Benelli Süper Nova Pompalı
Huğlu 104 A

1973-İSTANBUL

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
Ynt: AKKAR CHURCHILL 205 SLUG SÜPERPOZE
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2015, 16:14:26 »
Abi ne yapacan magnum kursunu niye güzelim tufegi 50 60 gr lik kursunlarla test ediyorsun yazik tufege. Ha şunu da belirteyim sıkıntısız atar ama tabiri caizse her 50 gr kursun etkisi 200 sacma etkisi birakir tufege  50 gr attığında anlayacaksın dediğimi
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2015, 16:17:42 Gönderen: Selim ARSLANOĞLU »
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

Çevrimdışı Murat BOZOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2015, 16:49:01 »
Selim bey selamlar; Magnumdan kastım hani her tüfeğin atamadığı magnum tek kurşunları kastediyorum :) Yoksa slug namluyla magnum saçmaları atacak değilim tabiki. Bir de kendimin döktüğüm 35 gr misket kurşunlarım var yani en fazla 35 gr misket tek kurşun ve remington tek kurşunları kastediyorum. Saygılar.
Huğlu 104 A

1973-İSTANBUL

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2015, 17:41:10 »
Kardes akkari ara akkarin sitesinde iletisim (satış yeri ) telefonu var. Çok ilgileniyorlar.
Yanlız sunu unutma 35 metreye kadar ust namluya gore sıfırlarsan alt namlu 2cm alt atar
Alt namluya göre sıfırlarsan ust namlu 2 cm ust atar.
Remington gibi dusme yapmayan kursunda ıse diyelim 70 metreye sıfırladın alt namluyu
O zamanda 35 metrede ust alt namlular kesiseceginden ustnamlu 70 metrede 10,15cm alt atar
Tam tersindede alt namlu ust atar. Bu handikapları unutma.

Tufege diyecek yok herseyi atar. E zamanla tabiki yıpranacak.
Biliyon bende beğeniyorum ama bantlısını

Ben slug bir poze alsaydım fabrikadan alt namlu ile ust namlunun 35 metrede degil
Sonsuzda kesişecek şekilde ayarlanmasını isterdim tam paralelde olur ama ölçümlerindeki
Matematiksel sonsuz kesişmesi daha iyi oolur kanısındayım
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2015, 17:48:34 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Tevfik GÜN

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2015, 18:16:39 »
Kardes akkari ara akkarin sitesinde iletisim (satış yeri ) telefonu var. Çok ilgileniyorlar.
Yanlız sunu unutma 35 metreye kadar ust namluya gore sıfırlarsan alt namlu 2cm alt atar
Remington gibi dusme yapmayan kursunda ıse diyelim 70 metreye sıfırladın alt namluyu
O zamanda 35 metrede ust alt namlular kesiseceginden ustnamlu 70 metrede 10,15cm alt atar

Ben slug bir poze alsaydım fabrikadan alt namlu ile ust namlunun 35 metrede degil
Sonsuzda kesişecek şekilde ayarlanmasını isterdim tam paralelde olur ama ölçümlerindeki

Sonzuzda kesişme fikriniz çok sıradışı Tunç bey,katıldığımı belirtmek isterim.Uygun bir usta bulabilirsem bu fikrinizi hayata geçirmeyi düşünüyorum.
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Murat BOZOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2015, 20:20:46 »
Sevgili Tunç selamlar;
Bilmiyorum ama bu markanın tüfekleri nedense bende hoş bir iz bıraktı değişik güzel birşey olsun istiyorum. Benim dikkat ettiğim nokta hep sitelerin müşteri hizmetleri denen bir bölümün olması ve ordan gerekli cevapları alamamam bu ülkemizde yok büyük eksiklik sadece burası için demiyorum genelleme yaptım,en azından ben karşılaşmadım daha. Elin gavuruna google translateden yardım alarak çat pat ingilizceyle birşeyler soruyorum adamlar hemen dönüyorlar üstelik standart mesajlarla değil gerekli açıklamadan sonra yapacağımız birşey varmı diye ayrıca soruda yöneltiyorlar. Yani kurumsallaşmış firmaların yeri başka. Telefon açmam da önemli değil İstanbulda yerleri varmış gidip ordan da hem bakıp öğrenebilirdimdim, neyse...

Bilgiler için teşekkür ederim.Dikkat ettiğin konuyu senin gibi bir arge çalışması yapan kişilerin ele alması gerek sanırım. Ya da senin orda olman lazım :) Ama bu soruyu yöneltince piyasada bir sürü poze var bu söylediklerin hepsi için geçerlidir diye düşünüyorum. İkna olursam bu tüfekte ileticem notunu fabrikaya :)

quote author=Tunç GEÇGİL link=topic=179665.msg1277964#msg1277964 date=1432392070]

[/quote]
Huğlu 104 A

1973-İSTANBUL

Çevrimdışı S.Cevat CAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2015, 20:59:27 »
 Murat bey,almayı istediğiniz tüfeğin birebir model sahibi olarak küçük bir uyarıda bulunmak isterim.

Tüfeğin gezini kendinizce sıfırladıktan sonra bir tür metal yapıştırıcısı veya uygun bir kimyasal ile yapıştırmanızı hararetle tavsiye ederim. Yerli tüfeklerin slug namlu  gezlerinin çoğunda gözlenen atışta gevşeyip düşme hadisesi benim tüfeğinde de ne yazık ki vuku bulmuştur. Aldığımın ilk bir iki ayında yapıştır düşür en sonunda atışta fırlayıp gitti bende öylece kullanmaya alıştım devam ediyorum.

Bu bahsettiğim olay saçma ve normal gramaj fişekleri kullanırken başıma geldi. Bahsettiğiniz ağır dolumlarda ne olur siz düşünün.

Kendinizin ve tüfeğin çok yorulmaması için o kadar ağır doluları denemek için bir kaç kereden fazla kullanmamanızı tavsiye ederim. Zaten bir kaç seferden fazla kullandığınızda omuzunuz da bu hafif tüfekle bana daha fazla bu sebepsiz eziyeti yapma diye zonklayarak sizi uyaracaktır. Tamamen benzer sebeplerle barutunu biraz hafif ayarladığım kendi dolumum tek kurşunlarla yüzlerce konforlu atış yaptım bu tüfekle. Sanırım dediğime zamanla gelirsiniz.

Seçiminiz hayırlı olsun namlu boyası konusunda artık yorulmadılarsa başka üyelerimiz de sizi o konuda uyarırlar muhtemel.

Dokuzlar 12 ga poze-Akkar 12 gaChurchill 205 poze
Armsan eos 36 ga tek kırma-Armsan 12 ga Rs a1
Benelli m2 12 ga
Mauser M03 8x57cal.
S.Cevat CAN 1982 İSTANBUL

The following users thanked this post: Murat BOZOK

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2015, 21:07:40 »
bir av tüfeğinin sonsuzu tabi lazerle ayarlanıyor sanırım
300-400 metre gibi düşünebiliriz ama Tevfik hocam senin
atışlarına göre sonsuz biraz daha ileri kayıyor :)
sana 700-800 metre hatta 1000 metre gerek :)
Tehlikeli adamsın sen :) köylerde her kese lakap takarlar ya
Sniper Tevfik  güzel lakap sanırsam :)

-Hangi Tevfik?
-Sniper Tevfik yok mu?
-He şu 280 metre... tamam şimdi hatırladım
gibi bir diyalog olur :)

akkar gez sistemini değiştirdi diye biliyorum bu sene ama
dikkate alınması gereken bir konu. Sıfırlamaya giderken yanında
japon götürecen :)
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2015, 21:09:57 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Murat BOZOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2015, 21:42:56 »
Sn. S.Cevat Can bey;
Kullanıcısından öğrenmek güzel, teşekkürler değerli bilgiler için. Sanırım ağır dolularda pozelerde olan sarsılmayı hissedeceğiz ama önemli olan avda iken o mermileri güzelce kullanabilmek. Bende kendi dolumlarımı yapan birisiyim söylemlerinizi dikkate alarak atışlar için değerinde güzel dolumlarım var onları değerlendiririm. Ama gez olayı kötüymüş hiç hoşuma gitmedi bu durum. Boya konusundaki konuları okumuştum daha önceden.
Saygılar.
Murat bey,almayı istediğiniz tüfeğin birebir model sahibi olarak küçük bir uyarıda bulunmak isterim.

Tüfeğin gezini kendinizce sıfırladıktan sonra bir tür metal yapıştırıcısı veya uygun bir kimyasal ile yapıştırmanızı hararetle tavsiye ederim. Yerli tüfeklerin slug namlu  gezlerinin çoğunda gözlenen atışta gevşeyip düşme hadisesi benim tüfeğinde de ne yazık ki vuku bulmuştur. Aldığımın ilk bir iki ayında yapıştır düşür en sonunda atışta fırlayıp gitti bende öylece kullanmaya alıştım devam ediyorum.

Bu bahsettiğim olay saçma ve normal gramaj fişekleri kullanırken başıma geldi. Bahsettiğiniz ağır dolumlarda ne olur siz düşünün.

Kendinizin ve tüfeğin çok yorulmaması için o kadar ağır doluları denemek için bir kaç kereden fazla kullanmamanızı tavsiye ederim. Zaten bir kaç seferden fazla kullandığınızda omuzunuz da bu hafif tüfekle bana daha fazla bu sebepsiz eziyeti yapma diye zonklayarak sizi uyaracaktır. Tamamen benzer sebeplerle barutunu biraz hafif ayarladığım kendi dolumum tek kurşunlarla yüzlerce konforlu atış yaptım bu tüfekle. Sanırım dediğime zamanla gelirsiniz.

Seçiminiz hayırlı olsun namlu boyası konusunda artık yorulmadılarsa başka üyelerimiz de sizi o konuda uyarırlar muhtemel.
Huğlu 104 A

1973-İSTANBUL

Çevrimdışı Murat BOZOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2015, 21:49:48 »
Tunç bey aslında firma yetkilileri bu formları takip ediyorlar mı bilmiyorum, ama S.Cevat Can bey'in söylemleri doğrultusunda gezin yerinden çıkması ve sizin söyeldiğiniz gibi bu durumu düzeltilerse bence güzel bir durum yani eksiklikleri görüp takip edip çözmek. Sanırım boya işinede el atmaları gerekiyor gibi gözüküyor, gerekli bakımları yapılırsa sorunsuz kullanılabilir aslında.
bir av tüfeğinin sonsuzu tabi lazerle ayarlanıyor sanırım
300-400 metre gibi düşünebiliriz ama Tevfik hocam senin
atışlarına göre sonsuz biraz daha ileri kayıyor :)
sana 700-800 metre hatta 1000 metre gerek :)
Tehlikeli adamsın sen :) köylerde her kese lakap takarlar ya
Sniper Tevfik  güzel lakap sanırsam :)

-Hangi Tevfik?
-Sniper Tevfik yok mu?
-He şu 280 metre... tamam şimdi hatırladım
gibi bir diyalog olur :)

akkar gez sistemini değiştirdi diye biliyorum bu sene ama
dikkate alınması gereken bir konu. Sıfırlamaya giderken yanında
japon götürecen :)
Huğlu 104 A

1973-İSTANBUL

Çevrimdışı S.Cevat CAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2015, 22:20:00 »
 Meramımı bir iki görselle de anlatmak isterim.

Bu fotoya bakıp şikayet ettiğiniz boyasını pek sevemediğiniz namlu bu mu diyebilirsiniz.Evde duruken bir sıkıntı yok ayda bir basit bir yağ ile bakım yetiyor ancak bu halde tutabilmek için özellikle av sezonunda günlük traş olur gibi temşzlik istiyor desem abartmış olmam.

Fotolarda gezi yapıştırma çabalarım farkedilir durumda olmalı. Ne yazık ki belki her atış seansında farklı barut ve dolularla farklı vuruş noktalarına yapılacak sıfırlamalar düşünüldüğünde delinin saçıyla oynamasına dahi dayanması beklenen ve lazım gelen gez bir kaç sök tak işlemi den sonra bildiğiniz yalama oldu artık birkaç atışta bir fırlar duruma gelip bende affedersiniz eğilip durmaktan bıkınca bir gün gene fırladı ve ben de artık aramadım bile...

Umarım daha dayanıklı bir gez ile imal edilmeye başlanmıştır.
Benelli m2 12 ga
Mauser M03 8x57cal.

The following users thanked this post: Murat BOZOK

Çevrimdışı Murat BOZOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 23 Mayıs 2015, 22:27:22 »
Sn.Cevat bey yaşadığınız bu sıkınıtı üzücü verici üzüldüm açıkçası; lakin fabrikayla görüşmediniz mi? bence önemli bir parça slug namlu için.
Geçmiş olsun tekrardan.
Huğlu 104 A

1973-İSTANBUL

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2015, 22:37:38 »
harbi ya bu resimleri önceden telefonla arayarak akkara bir şekilde
gönderin. 2-3 güne parçalarınız gelir. Boşuna eziyet...

namluların ucunda mobil şok ağzı yok sanırsam?
sitesinde mobil şok yazıyordu galiba ...
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2015, 22:40:14 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa

Çevrimdışı S.Cevat CAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 23 Mayıs 2015, 22:44:14 »
Daha önceki konulardaki mesajlarımda da belirtmiştim azıcık tartıştık kendileriyle. O sebepten bu durumdan kendilerini haberdar etmek gibi bir eleştiri hediyesi vermek istemiyorum. Zira yapılan seviyeli eleştiriler hediyedir kanaatimce. Forumlarda meralarda karşılaştığım insanlara elimde kanıtım anlatıyorum yaşadıklarımı. Zaten bıldırcın ve çulluk haricinde kullanmaz oldum. Yivliye kavuşunca da yivsiz tek kurşun için yapılan çabalar beyhude gelmeye başladı. Temizledikçe askerdeki " Kullanmak kolay,bakım esastır" düsturunu hatırlamam için faydalı bir ürün olduğundan ve express yivli çift namlu tüfekleri hatırlattığından elimde tutuyorum.

Umarım siz bunları yaşamazsınız . Acizane bir fikrim yerli firmalar tek kurşun atmak için tasarlanan tüfeklerinde böyle havalı tüfek kalitesinde gez değilde sabit rampa şeklinde Battue tipi nişangah kullanırlarsa daha iyi ve sağlam olur. Yerli firmalar ayarlı gez durumunu sanırım ya pek başaramıyorlar yada kim sıfırlayıp ayarlayacak canım yivsiz tek kurşunu deyip üstüne düşmüyorlar.Sarsılmaz yarı otomatiğimde de de aynı şeyi yaşamıştım  ama bir Remingtonun bu tip bir sıkıntısı olduğunu duymadım. Belki de ithal tüfek sahipleri fiyatı düşmesin diye  açıklamıyorlardır kimbilir.
Benelli m2 12 ga
Mauser M03 8x57cal.

Çevrimdışı S.Cevat CAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 23 Mayıs 2015, 22:48:19 »
Tunç bey,siz yazdıktan sonra cevap vermişim  üreticiye bildirim konusu bir üstteki mesajımda bahsettiğim üzeredir.

Şokları sabittir sitesinde de fixed cylinder/cylinder olarak geçmektedir.

http://www.akkar.com.tr/churchill-205-slug,2,367
Benelli m2 12 ga
Mauser M03 8x57cal.

Çevrimdışı Murat BOZOK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 23 Mayıs 2015, 22:54:16 »
Valla ne olursa olsun müşteri daima haklıdır, sonuçta para verip alıyoruz ve sıkıntı varsa da çözmeleri gerekirdi olay ne olursa olsun.
Huğlu 104 A

1973-İSTANBUL

The following users thanked this post: Berkay TOPUZ

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #16 : 23 Mayıs 2015, 23:58:31 »
bu işi en güzel yapanlar armsan ve ata...
LPA gez arpacık sistemi çok iyi duruyor.
kalanı onun bunun patantinden arta kalanlar işte... :)

http://www.lpasights.com/en/products?page=shop.browse&category_id=34

http://www.lpasights.com/en/products?page=shop.browse&category_id=2
1978 Bursa