Gönderen Konu: av tüfekleri hakkında  (Okunma sayısı 9179 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa PEKER 59

• *
av tüfekleri hakkında
« : 05 Eylül 2011, 14:47:35 »
sevgili avcı dostlarım öncelikle herkese selamlar.benim şöyle bir sıkıntım var.şu an bir çif kırma kullanıcısıyım ama kendime yeni bir tüfek almaya karar verdim sizlerden bu konuda yorum almak isatiyorum.armsanın yarı otomatik tüfekleri ile yine atanın süperpozesi nasıldır.bir de castello diye bir poze var bilginiz varmıdır.aynı zamanda önereceğiniz poze markaları nelerdir
Mustafa PEKER
1980 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
Ynt: av tüfekleri hakkında
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2011, 16:11:17 »
Bence en iyi poze huğludur ama ben alacak olsam senede en fazla 200 fişek yaktığım için ki on senede 2000 eder buna kıyasla bu miktarı karşılayabilecek tüfekler değerlendirilebilir kendi açımdan.  Böylece daha ucuza tüfek işi kapatılabilir :) ben otomatiğimi 600 e aldım ateşe atıp yaksam gene içim yanmaz fakat denediğim 24 gr trap fişeklerini sorunsuz attı :)
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

• *
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2011, 00:39:53 »
cüneyt kardeş yorumların için çok teşekkür ederim.poze almaya karar verdim tek çelişkim marka konusunda oldu sarsılmaz mı huğlu mu ata mı eğer bunlar hakkında bilgin varsa yorumların için şimdiden teşekkürler... ^-^
Mustafa PEKER
1980 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2011, 01:00:03 »
Normalde bir marka önermek istemem ama söylediğin markaları düşününce, Huğlu'nun 2010 dan sonra çıkardığı eskisinden hafif pozelerini önereyim diyorum; kestirmeden. 3,2-3,3 kilo kadar ve çelik kasalı tüfekler. Fiyatları hatırladığıma göre Ata'dan az. Onlardan daha deneyimliler. Servisleri hesaplı sayılır. Bilinen kusurları da yok. Diğerleri de iyi ama daha pahalı ve birinin servisi bazen çok masraflı. Öte yandan sana yakın yerlerde üretilenler belki işine gelebilir. Bunları biraz düşünün ve bu tüfekleri elinize almadan da son kararı vermeyin. Bir omuzlayın derim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2011, 01:17:56 »
Bu markaların hepsi iyidir ayrıca yıldızıda ekleyebilirsin en iyi seçim şekli hepsini omuzlayıp bakarak bayide yan yana getirip inceleyerek daha iyi olur bence
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2011, 09:28:26 »
huğlu bu konuda benimde favorim. çiftelerinden hiç  şikayet duymadım
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• *
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2011, 10:25:54 »
öncelikle çok teşekkür ederim ben de geçen bayiğe gittim dediğiniz gibi omuzladım ve ata ile huğlu arasında kaldım galiba ata alacağım yorumlarınız için çok teşekkür ederim yol göstermiş oldunuz.
Mustafa PEKER
1980 TEKİRDAĞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2011, 13:35:32 »
Marka olayına bağlı kalmamak için tüfeği ilk görünüşte markasını ayırt edemiyorsanız markasına hiç bakmadan omuzlayıp karar verilebilir
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2011, 14:09:34 »
 :Dsuperpoze ise,tercihim HUĞLU 103CE
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2011, 17:38:37 »
Yiba çarşısında rastgele av sporda carina av tüfeği var bir bakın satın almaya karar verirseniz denemek için verirler onu alıp 24 gr trap fişeği ile seri şekilde deneyin tutukluk yapmazsa alabilirsiniz ben şahsen ordan aldım 24 gr fişekleri çalıştırıyor benimki. 24 gr otomatikte seri atılması zordur çalışırsa iyi olduğuna kanaat getirebilirsiniz alt vurma sorunu olup olmadığı içinse destekli atışla karar verebilirsiniz bende alt vurma sorunlu çıktı fabrikada sıfır namlu ile değişti.  bana 600 e bıraktılar 
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 06 Ekim 2011, 17:42:34 »
alt vurma olup olmadığına destekli  tek kurşun denemeleri ile karar verebilirsin
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 06 Ekim 2011, 17:45:45 »
ben de süperpoze mi yarı otomatik mi karar veremedim. usta avcılar ne önerir? iki türde de marka önerebilir misiniz? bu arada max. 800 liraya çıkabilirim. Saygılar.

Sevgili kardeşim al huğlu pozeyi yıllarca kullan
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 06 Ekim 2011, 17:47:49 »
sevgili avcı dostlarım öncelikle herkese selamlar.benim şöyle bir sıkıntım var.şu an bir çif kırma kullanıcısıyım ama kendime yeni bir tüfek almaya karar verdim sizlerden bu konuda yorum almak isatiyorum.armsanın yarı otomatik tüfekleri ile yine atanın süperpozesi nasıldır.bir de castello diye bir poze var bilginiz varmıdır.aynı zamanda önereceğiniz poze markaları nelerdir

Mustafa bey Castello bir italyan tüfeğidir bilginiz olsun
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Yılmaz PEKİN

• *
« Yanıtla #13 : 17 Ekim 2011, 22:06:10 »
arkadşlar   [büyük huğlu]  conkues süper poze tecrübesi olan. ve  [koparatif] huğlu eagle aliminyum kasa kullanan varmı 34gr ve tek kurşun atan varmı nasıl bi tüfek tecrübesi olan yardımcı olurs sevinirim 
yılmazpekin
1977 MUT

Çevrimdışı Hasan ÖZEL

• *
« Yanıtla #14 : 19 Aralık 2011, 22:31:26 »
sayın avcılar allacagınız tüfek sakın m  ARMSAN  olmasın ben aldım ama  bukadar kütü füfek olammaz o kadar reklam falan yalan hepsı kımnederse desın bu kadar tel maşa olamaz
Hasan ÖZEL

1977 izmir torbalı

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 19 Aralık 2011, 23:40:07 »
arkadşlar   [büyük huğlu]  conkues süper poze tecrübesi olan. ve  [koparatif] huğlu eagle aliminyum kasa kullanan varmı 34gr ve tek kurşun atan varmı nasıl bi tüfek tecrübesi olan yardımcı olurs sevinirim 
büyük huğlu s.pozeleri öneririm..sağlam tüfektir..Mürsel tanık ustanın gözetiminde yapılırlar..servis hizmetleri çok çok iyidir..tüfeği almakla bitmez.sizi aileden biri olarak görürler..kooperatifin eagle modelini eline alınca tek kurşun atmaya cesaret edemezsin..Büyük huğlu şu anda çelik kasa hafif s.poze çıkarma yolunda..istersen bir danış 0332 5161673..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 19 Aralık 2011, 23:44:03 »
sayın avcılar allacagınız tüfek sakın m  ARMSAN  olmasın ben aldım ama  bukadar kütü füfek olammaz o kadar reklam falan yalan hepsı kımnederse desın bu kadar tel maşa olamaz

Abim armsan da çalışıyor ve ben hem büyük huğlu hemde armsan kullanıyorum,armsanın phenoma modeli..her iki tüfeğide çok katlı apartmanın temeline direk diye dikerim..8 şiddetin de depremden korusun diye..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı H.İbrahim ŞİMŞEK

• *
« Yanıtla #17 : 24 Aralık 2011, 17:35:13 »
mustafa bey avrupa tüfeklere para vermeye gerek yok yerli birsürü marka var. söyle bir durum var avrupanın işçiligi imalatta milimetrik titizlik olayı var ama malzeme aynı bizde ise kara düzen atalarımızın ve üstatlarımızın dedigi gibi 10 liralık tüfek 100 liralık köpek saygılarımla avınız bol olsun

H.İbrahim ŞİMŞEK
1983 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Yasin ŞEKER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 19 Eylül 2014, 22:56:45 »
slm avcı,arkadaşlar  huğlu koperatifi'nin yeni model kinetik 401 y.otomotik tüfeğini kullanan varmı aranızda?? varsa memnunmusunuz? yorumlarınızı bekliyorum. nasip olursa y.otmtk. alacağım huğlu kinetik 401 veya Özkanlar silahsanayi'nin kinetik akrep modeli favorim ama hangini,alsam diye kararsız kaldım. huğlu 401 kinetik tutukluk yapıyormuş,diye duydum lütfen bu tüfekten alan varsa yorumlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler..
1976 antalya muratpaşa

Çevrimdışı Atınç ERGÜREL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 20 Eylül 2014, 00:04:22 »
Yerli tüfeklerde, çifte ve süperpozelerde huğlu koop. tek geçerim.
  • Stoeger m2000 71 namlu
  • Üzümlü Koop.S.poze 71 namlu
  • Huğlu Koop.S.Poze 104/A 76 namlu
  • deutsche kurzhaar DORA
1973 İZMİR

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
« Yanıtla #20 : 20 Eylül 2014, 11:07:13 »
çifte ve pozelerde huğlu ve Yıldızdan şaşmayın derim... ama konu yarı oto olursa fikrim tamamen değişir....
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Cihangir AKARER

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 02 Mart 2015, 16:01:19 »
En iyi marka ve model av tüfekleri, en uygun fiyat garantisiyle CihanAv.com da
LİNKLİ TIKLAYINN

http://www.cihanav.com/Av-Tufekleri,LA_201-2.html#labels=201-2