Gönderen Konu: Beretta'dan yeni kinetik sistemli Bellmonte  (Okunma sayısı 5805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
Beretta'dan yeni kinetik sistemli Bellmonte
« : 19 Haziran 2014, 22:37:24 »
Berettanın ispaya'daki fabrikasında (BBİ) üretilen Beretta ES100 ve Benelli premium plus ile aynı çalışma sistemine ve mekanizmaya sahip yepyeni bir tüfek, beretta kinetik tüfek pazarında da ekonomik modellerle yer almak ve pastadan pay almak istiyor.
Avrupa daki satış fiyatı 1170 euro civarı olacak yazıyor ancak, bundan daha ucuza yunanistanda 970 euro'ya satılacağı yazıyor. namlunun 1370 bar ile test edildiği, 5 adet benelli şok ile satıldığı belirtilmiş.

http://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23387&subid=2&pubid=64020210
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
Ynt: Beretta'dan yeni kinetik sistemli Bellmonte
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2014, 22:46:58 »
Avrupada bin dolar olan bizde 3 bin olur diye düşünüyorum. Bir yandanda içime kurt düşüyo eski tüfekleri satıp paramızı hazırda tutsak mı acaba. Bbi yeni süprizler yaparken Amerikanlarda yaparmı ola.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• *
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2014, 17:48:21 »
hiç gerek yok asla fason üretim bir tüfeğe para bağlanmaz buna  vereceğin para ile akdaş ak 212 al çoooook daha iyi bundan daha iyi çalışır buna eminim ):
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2014, 19:52:31 »
Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla tüfek güzel. parça kalitesi de iyi görünüyor. Ömer bey akdaş bundan daha iyi demiş :) yerli avrupa ne olursa olsun namlu sağlamsa, çelik aksamı yani mekanizma + tetik tertibatı iyi çelikten yapılmışsa, avrupa tüfekle yerli arasında hiç fark kalmaz. öyle avrupa tüfekler var ki fiyatı 6-7 bin tl ama şekline baksan estetik açıdan çok afedersiniz bir ..oka benzemiyor. avrupa tüfeği olanlar kızmasın bana, 3 b nin kalitesine asla lafım yok sadece estetik açıdan beğenmediğim modeller var. ama isim ön planda oluyor genelde. birinde benelli-beretta görünce gözlerimiz parlıyor hemen vaay avrupa tüfek diye :) adamların en büyük avantajı üretim standardı var, yani bizim yerli tüfekler gibi şans olayı yok. hepsinde parça kalitesi standardı vs aynı. ama bazen nadiren de olsa bu standart bozulabiliyor. gördüğüm benellilerden biri sürekli fişek dikiyordu tıkanıyordu sorunluydu.. tanıdığım başka bir avcı 5700 tl ye aldığı benelli m2 yi 1 ay sonra su borusu diyerek sattı :) hiç randıman alamıyorum sadece tüy topluyorum dedi. gitti yerli bir kinetik tüfek aldı. şimdi av yapıyorum diyor mesela. böyle enstanteneler de çıkabiliyor.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2014, 19:53:52 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2014, 20:15:30 »
son yıllarda silah sektöründe hiç sevmediğim şirket evliliklerinden doğan bir mutasyona uğramış ürün daha...
silah benelli beretta melezi olmuş...
beretta yapacaksa beretta gibi yapsın benelli gibi değil veya winchester yapacaksa winchester gibi olsun,browning gibi değil...
ben sıcak bakmıyorum karma üretimlere...
malesef markaların yıllar içerisinde oluşturduğu karakteristik çizgiler kayboluyor bu şekilde yazık..
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• *
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2014, 23:48:16 »
Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla tüfek güzel. parça kalitesi de iyi görünüyor. Ömer bey akdaş bundan daha iyi demiş :) yerli avrupa ne olursa olsun namlu sağlamsa, çelik aksamı yani mekanizma + tetik tertibatı iyi çelikten yapılmışsa, avrupa tüfekle yerli arasında hiç fark kalmaz. öyle avrupa tüfekler var ki fiyatı 6-7 bin tl ama şekline baksan estetik açıdan çok afedersiniz bir ..oka benzemiyor. avrupa tüfeği olanlar kızmasın bana, 3 b nin kalitesine asla lafım yok sadece estetik açıdan beğenmediğim modeller var. ama isim ön planda oluyor genelde. birinde benelli-beretta görünce gözlerimiz parlıyor hemen vaay avrupa tüfek diye :) adamların en büyük avantajı üretim standardı var, yani bizim yerli tüfekler gibi şans olayı yok. hepsinde parça kalitesi standardı vs aynı. ama bazen nadiren de olsa bu standart bozulabiliyor. gördüğüm benellilerden biri sürekli fişek dikiyordu tıkanıyordu sorunluydu.. tanıdığım başka bir avcı 5700 tl ye aldığı benelli m2 yi 1 ay sonra su borusu diyerek sattı :) hiç randıman alamıyorum sadece tüy topluyorum dedi. gitti yerli bir kinetik tüfek aldı. şimdi av yapıyorum diyor mesela. böyle enstanteneler de çıkabiliyor.

evet  emrah bey akdaş bundan iyi derken marka olarak demek istemdim sakın yanlış anlaşılmasın ben bütün markaların fason üretim olarak  modellerini kastettim örnek bu ürün gibi   yoksa  3 b yi hiçbir zaman hiçbir marka model ile kıyaslamam 3 b den başka otomatikte kullanmam söylediklerinize  katılıyorum hatta bir örnekte ben vereyim beretta a 400 le ilk avımı yapıyorum aynı günde arkadaşım armsan almış oda iilk avını yapıyo aynı anda aynı yerde avlanıyoz adam atıyo kuş cansız düşüyo ben atıyom kuştan bir sürü tüy savruluyo ama yinede gidiyo :D neredeyse hiç cansız kuş düşmedi hepsi yaralı :) ozaman bende dedim bu nasıl bir beretta nasıl bir tüfek diye hal böyle olunca arkdaş armsan la şov yaptı biz beretttala rezil olduk :)
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri