Gönderen Konu: Kurzhaarımla ilgili ciddi problem yaşıyorum.LÜTFEN YARDIMMMMMMMMMMMMMM  (Okunma sayısı 4940 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan ARIN

Arkadaşlar,

Sitesi üyesi Çorumlu Yakup Dilekçiden dişi bir kurzhaar aldım.Şöyle hava kokulu böyle aportu var.Neyse köpeği aldım fakat köpek şimdi av yapmak istemiyor.İlk aldığımda deneme maksatlı keklik olan bir yere gittik kuş yaylım yapmış kokuya bir girdi fermaya kadar işi götürdü ve kuşu kaldırdı.
Daha sonra birgün çok büyük bir arazide 1 adet varolan bıldırıcnı buldu fermayı verdi kuş kalktı yine ileriye kondu tekrar gidip ferma verdi.
Birkezde Domuz'a ferma verdi.Buraya kadar herşey güzel.Av mevsimi açıldı ava gidiyoruz tık yok köpekte.Tavşan vurduk dönüp bakmadı arkadaşa verdim keklik vuruldu bakmıyor.Bıldırıcnda başka avcılara doğru koşuyor 1 saat sonra geliyor.Ben bu köpeği çözemedim.Bu köpek av kanı olmayan bir köpekmidir???*Sonradan huymu değiştirmiştir?*Yoksa avla alakası olmayan uyuz bir köpekmidir???Ben işin içinden çıkamadım lütfen yardım.
ne yapmalıyım şu anda 4,5 yaşında.Bir tüccar tarafından kazıklandığımı düşünüyorum.KÖPEĞİMİ AV YAPAN BİR İNGİLİZ POİNTERLE TAKAS EDEBİLİRİM.

Saygılar

Ertan Arın
[email protected]
Cep:0.506.7508356
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Yücel MERT

• Müdavim Üyemiz
  • Paylaşıyorsan, işte o zaman AVCISIN...
ertan abi nacizane fikrim;
abi köpekle iletişim kuramamışsınız, ha buda ne dersen, yani kuru kuruya köpeğe yemek vermeklede bu iş olmuyor, köpeği seveceksin o bunu hissedecek, oyun oynacaksın, okşayacaksın, köpek sana güvenecek, köpeğin alıp başını gitmesi sadece sahibine olan özlemini anlatıyor, biraz sabır ve ilgi ile inan makina olur bu köpek...
kendi köpeklerim bana aşık, inanın satarken alan arkadaşıma saatlerce açıklama yapmam gerkecek , yoksa sırf tasmasından tutup getirmeyle olmuyor bu yetişkin köpekler,
   ama bazı istisnalarda var yetişmelerinden kaynaklı, bu köpeklerde sana bana bakmadan herkesin önünde av yapıyor, eniklikten yetişme şekilleri farklı olduğu için.
İnşallah prolemin çözülür.
Yücel MERT
1976 Manisa/Diyarbakır

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
Yücel bey GüzeL Açıklama yapmış Av yapıyor diyorsunuz ve Sonradan böyle oldu diyorsanız köpek kişilik değiştirmiştir bazı köpeklerde bu olur sahip Değişikliğinden Köpek Av Yapmayabilir ve yemek bile yemeyebilir bu gibi Davranışlar Hatta Av'da Arama bile yapmayabilir, Kaçabilir bile....... AV Köpekleri çok Hisli Hayvanlardır Sevgi olmazsa olmazlarıdır... Bence YüceL beyin Dediği gibi iletişiminizi Güçlendirmeye Çabalayın Belliki Köpeğinizin eski sahibiyle Arasındaki Bağ baya Güçlüymüş Size Isınamamış ne yapması gerektiğini Hala Kavrayamamış...
Köpeğinizin bu Durumda olma sebebi İletişim Kopukluğu ve Köpeğin çok Hisli olması size Alışamaması  Ve sizin ona Karşı ilgisizliğiniz sadece yemek vermeyle Salıp gezmesi için bırakmayla köpek bakılmaz... Bıldırcın Avında başka kişilere koşuyor Diyorsunuz ya işte Kurzhaarı'nız Hala eski Sahibini ArıyoR..........
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2009, 13:01:23 Gönderen: Gürkan GÜRSÜL »
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Yakup DİLEKÇİ

• Müdavim Üyemiz
sayın ertan arınır kardeşim, bu atmış olduğun konu, çok iyi olmuş ,atığın içinde sana teşekür ederim ,konuya ufak bir vaklf olalalım cısaca ,sana bu konuda tamamı doğru ,yazmış oldukların yalnız bir kaç şey dışında ,nedeni baştan anlatsaydın ,benim köpeğimi mersinde dolaylı olarak ismail kayadan aldığını, ve bu köpeği sen alırken bana sorduğunu ,ve benimde sana köpeği deneyerek al dediğimi ,ve sende bana güvenerek bu köpeği aldığını, ve sana bu gün yazdığım gibi dişiyi al beğenmezsen bendeki erkek kardeşini sana veriyim, sende dişiyi bana geri getir dedimi ,sende hatırlıyorsundur sanırım, eğer erkek köpeği satmamış olsaydım yinede sana gel al derdim, fakat köpeğide saatım şu anda bende sadece dişi anası var, sende biliyorsunki 8 yaşında bir dişi ben yeni avcu değilim, sana her zaman gercekleri söyledim , ve bu konuyuyu, yazarken köpeğin sendeyken bir ara arabanın altında kaldığını ve arabanın da çaptığını yazaydın, sanaırım köpeğin neden sende avlamadığını daha iyi anlayabilirdin sanırım, senin denemeye araziye çıktığında köpek sağlıklıydı, ve belkide şimdi arabanın çapmasından dolayı trahma geçirmiş olabilir bencede, sen bence tam teşeküllü bir veterinerlik fakültesinde muğayene etirmeni tavsiye ediyorum ,selam ve saygılarımı sunuyorum, canım kardeşim teşekürler.
Yakup DİLEKÇİ
1952 ÇORUM

Çevrimdışı Harun KARAOSMANOĞLU

• Müdavim Üyemiz
TAVSİYE İLE DENENEREK ALINAN VE BEYENİLEN BİR KÖPEK SONRA KAZA GEÇİRİYOR MERAYA SALINIYOR AV YAPMADIĞI KANAATİNE VARILIYOR.EY PES YAKUP BEYİN SUÇU NE BEN ANLAYAMADIM.KİŞİNİN KENDİ KUSURUNU ANLATMADAN BAŞKASINA ÖN YARGILI YAKLAŞMASI İYİ BİŞEY DEĞİL.YAKUP BEYİ TANIRIZ ,İYİ BİLİRİZ,LÜTFEN ÖNCE KENDİNİZİ DEĞERLENDİRİN.SELAM VE SAYGILAR.                                                                                                                              MERASI VE GÖNLÜ GENİŞ TÜM DOSTLARA RASTGELE
Harun KARAOSMANOĞLU
1964 KASTAMONU         [email protected]
0 542 603 30 29 Kurt, Ayı dahil TAHNİT VE TROFE YAPILIR
Puanter ve Drahthaar  itinalı tavşan avı yapılır.

Çevrimdışı Recep İLGİN

• fethiyeli avcı
  • *
  • www.kayraconstruction.com
    • KAYRA İNŞAAT FETHİYE
      Sevgili ERTAN bey , Sanırım Yakup abiye haksızlık ediyorsun gibi geliyor, Yakındanda tanıdığım eski bir avcı olan yakup abi bence konuya biçare... Anlatılanlara bakılırsa zaten yetişkin köpeklerin el değişmesindeki en büyük görünen problem uyumsuzluktur. Hatta sana bir örnek vereyim daha önce tanıdığım bir dostum misafir olarak gittiği  bir av merasında avına aşık olduğu bir kurzhaar avköpeğini aldı geldi ama sonuş 2 yıl uğraştı olmadı ne fermsında kuş vurdu nede aportunda keyf aldı neticede bu tür alış verişlerde bazı olayları göze almak gerekir diye düşünüyorum... sevgiler saygılar
Recep İLGİN Cep Tel:05327779355
1978 Fethiye - MUGLA  ''Beni Öldürmeyen Darbe Herdefasında dahada ÖLÜMSÜZLEŞTİRECEKTİR''

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
......................KÖPEĞİMİ AV YAPAN BİR İNGİLİZ POİNTERLE TAKAS EDEBİLİRİM.

Ertan Bey aldığınız av yapan ingiliz size geldiğinde sizde av yapmazsa sonra av yapan bir dratthar ilanı mı vereceksiniz?Bakın el değiştiren köpeklerin çoğunda bu gibi sorun yaşanmakta.Öyle arkadaşların köpekleri var ki sahibinden başkasıyla av yapmaz.Köpeğinizin belli bir süre uyum sorunu yaşaması normal.Size düşen hemen elinizden çıkarma yerine köpeğinize daha çok zaman ayırmanız ve ona olan sevginizi göstermeniz.Siz köpeğinize bir şeyler verirseniz bunu fazlasıyla alırsınız.Baktınız olmuyor bence yeni bir yavru sahibi olun ve ölünceye kadar beraber avlanın.
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2010, 12:58:30 Gönderen: Serkan KESKİN »
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Bora TANKUL

• *
Bende kurzhaar besliyorum ve size birkaç bilgi aktarmak isterim. Özellikle yetişmiş kurzhaar alan birkaç arkadaşım benzeri problemler yaşadılar. Bu olayların tümünde gördüğüm ortak özellikleri paylaşmakta fayda görüyorum.

Öncelikle kurzhaar'lar inanılmaz duygusal köpekler, yaşadıkları travmalardan çok etkileniyorlar ve umulmadık davranışlar sergileyebiliyorlar. Araba altında kalmak, ilk sahibinden ayrı düşmek, farklı bir iklime ait bölgeye gitmek bir kurzhaarda ciddi davranış sapmalarına neden olabilir. Üstüne üstük bir de köpek dişi ise çok daha etkilenir.

Av esnasında başka avcıların yanına gitmesi, açılması, avı kesmesi hep bu travmanın neticesidir diye düşünüyorum. Birçok avcıda genelde yetişmiş yeni köpek aldığında köpek avda açıldığında, başka avcıların yanına gittiğinde köpeği azarlayıp, hatta daha da ileri gidip köpeği dövmeye kadar işi vardırıyor. Bu da zaten duygusal sarsıntı geçiren köpeği daha da bozuyor. Köpek bir anda avı kesip, meraya çıktığında sağa sola koşmaya başlıyor, sahibi çağırdığında gelmiyor, gelirse de kuyruğunu kısarak sanki başına kötü birşey gelecekmiş hissiyle geliyor.

Şu an hazır sezon kapanmışken köpeğin size olan uyumunu artırmayı deneyebilirsiniz. Bol bol sevin, güzel sözler söyleyin, adeta yavru yetiştirir gibi tahta takozla al getir çalıştırın yani size birşeyleri getirdiğinde bol bol sevip güzel sözler söyleyin. Yani köpek size birşey getirdiğinde, yanınıza geldiğinde sizin mutlu olduğunuzu görsün. hatalı davranışlarda aman sakın dövmeyin, sadece sertçe "hayır" diyerek tepki verin. birkaç ay içerisinde ilerleme sağlayamazsanız, o zaman bence umudu kesin ve iyi bir yavru alarak baştan yetiştirin.

• Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

Çevrimdışı Hasan ÖZTÜRK 55

• Müdavim Üyemiz
erhan bey kardeşim bendede 2.5 yaşında kurzhaar var benimleyken çok güzel av yapıyor ama bir gün arkadaşıma çulluk avı için verdim aslında ilk defa böyle bitşey yaptım ama oldu birkere neyse o arkadaşımla güzel av yapmış ama vurlan 7 adet çulluğun bir tanesini bile ona götürmemiş arkadaşın 5 metre önüne getirip bırakıyormuş ama bende öyle birşey asla yapmadı sendekide herhalde belirli bir zaman sonra sana alışır öyle hareketler yapmaz
TC HASAN ÖZTÜRK
1964-Samsun                                                                                       
http://postimg.org/image/85bqw0k3l/