KÖPEKLER HAKKINDA HER ŞEY > DEUTSCH - ALMAN IRKLARI

tecrübeli dostlarımdan yardım ve paylaşım bekliyorum...

(1/3) > >>

Koray ŞENTÜRK:
Değerli avcı dostlarım bi konu hakkında bilgi almak istiyorum .Çok uzun yıllardır ava gönül vermiş biri olarak bir av köpeği almak istiyorum ama evim bahçeli deil bina evde bakabileceğim köpek ne önerirsiniz birde hayvana yazık edermiyim doğasından koparırmıyım yardımcı olursanız sevinirim...

Halil başaran:
koray bey, kurzhaar ve drahthaar ses yapar bence ev için uygun değil, geriye 3 seçenek kalıyor, setter ,pointer veya breton.

şahsi fikrim pointer olabilir, artısı;daha az tüy döker.

Koray ŞENTÜRK:
paylaşımınız için teşekkür ederim..

Murat BİLİCİ 17:
Benim fikrimde hiçbiri evde bakılmaz çünkü
Av köpekleri hareketli köpeklerdir ev ortamı sıkıntılı olur illa bakıcım diyorsan itatkar tam eğitimli bir kurzaar tavsiye ederim en azından itatkar bir köpektir

Alp TEKİN:
Ben de ev ortamına uygun bir köpek ırkı arayışındayım
şimdiye kadar bulduklarım şunlar:
1. Irish water Spaniel
2. English Springer Spaniel
3. Poodle
4. Fox terrier

ilk ikisinden ses yüzünden şikayet eden yok ama ikisi de gezdirme ihtiyacı duyuyorlar
Poodle bir zamanlar almayı düşündüğüm ırktı ama avda kullanılabilecek türü standard poodle çok ses çıkarıyormuş
Fox terrieri de gezdirildiği sürece evde bakılabilir deniyor ama yine de ses sıkıntısı olabiliyormuş
Av konusuna gelince:
Irish Water spaniel oldukça iyi bir su aportçusu imiş ama karada da iş görüyor. Ama avı arasın ferma versin falan biraz hikaye
English Springer Spaniel: Gundog Magazin kendisini en iyi sülün avcısı olarak gösteriyor. eve çok uyumlu sessiz bir köpek şu anda bu  ırktan birtane edinmeye çok yakınım. tabi birkaç ay sonra alacam ama farklı birşey çıkmazsa bunu alacam herhalde...
Fox terrieri: iki türü var Smooth Fox terrier ve Wired Fox terrier; somooth olan çok daha kolay eğitilebilir bir ırkmış (aynen kurzhaar ve drahthaar gibi; hani german short haired pointer german wire haired pointer davası) kendisi mükemmel bir domuz avcısı. bacak kadar boyuyla dev gibi domuzlara saldırıyor boğazından tutup alaşağı ediyor. domuz sürülerini kovalıyor falan da filan... Ama hep yazıp çizdikleri domuz avına yetiştirilmiş bir fox terrieri çok ses yaparmış.

Şimdi sayın abilerim: bu ırklarla ilgili bilgisi olan var mıdır?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git