FORUMA YENİ BAŞLAYANLAR ve FORUM YÖNETİMİ - AVLAKFORUM > KİŞİSEL ŞİKAYETLER, İSTEKLER VE ÖNERİLER

SIKINTILARIMIZ

(1/5) > >>

Mustafa SARI:
         Selam avcı dostlar. Sitemiz üyelerinin sıkıntılarının, şikayetlerinin buraya yazılabilmesi, çözüm önerilerinin irdelenmesi mümkünmü? Eğer olabilirse ben yaşadığım bir sıkıntımı sizlerle paylaşmak isterim.
         2006 Temmuz ayında ayağım kırıldı. Çevre Koruma Müdürlüğüne bu sezon avlanamayacağımı ve ne yapmam gerektiğini sordum. Onlarda mazeretini ve 2006-2007 av sezonunda av yapamayacağını bildiren dilekçeni bize ver, avcılık belgenide getir dediler. Denileni yaptım. Dilekçemi ve belgemi aldılar. Avcılık belgemi iptal ettiler. Ocak ayında aynı yetkiliye gittim. 2007-2008 av döneminde avlanmak istiyorum ne yapacağım dedim. Aşağıdaki listeyi Sıraladı:

a) Avcı Eğitim Kursu Bitirme belgesinin aslı (Aslı zaten onlarda)
b) Üç adet vesikalık fotoğraf
c) Muhtarlıktan alınan ikametgah belgesi
d) Nufus cüzdan fotokopisi
e) 72,20 YTL Avcılık belgesi harcının yatırıldığına dair makbuz
f) Sabıka kaydı olmadığına dair belge
g) Avcı derneğine üyelik belgesi

Bunlar yapılamayacak şeyler değil ama ben daha önce bu köprüden geçtim. Neden benim avcılık belgem iptal oldu? Ben iptal edilmesi için bir talepte bulunmadımki. Tüm evraklar zaten kendilerindeki dosyamda mevcut. Bu sezon av yapmak istediğimi belirten bir dilekçe versem ve sadece e), g), şıklarındaki evrakları sunsam olmazmı? İşi nedeni ile, eşi nedeni ile, sağlık nedeni ile bir sezon av yapmamak sanki suç.
       İşte dostlar ÜLKEMİZDE AVCIYA BÖYLE SAHİP ÇIKILIYOR. Pek çok insanın usulsüz avlanmasına neden olan zihniyet bence bu zihniyettir. Buna benzer uygulamalar ; Bu işlerin takipçisi olsada ona yaptırsak dedirttiriyor. Yeni bir meslek günyüzüne çıkarsa şaşırmayın: AVCILIK TAKİP İŞLERİ  
       Bu ve buna benzer pek çok neden Ülkemizde Avcılığı bozdu. Av-cılık diye kavramı ayırdı. Av atıldı, geriye cılık kaldı. Zaman en değerli şeylerden biri. Hem vatandaşın hem memurun zaman kaybı neden? Akla uymayan uygulamalara memur çaresizce yasaları mesnet gösteriyor. Sonuçta emirleri uyguluyor. Bazende bir bakıyorsunuz gelen emirler farklı memurlarca farklı şekilde yorumlanıyor. Yasaların çıkış noktası T.B.M.M. Yani bizim temsilcilerimiz. İnsan düşünüyor, Devleti bizi temsil edenler yönetiyorsa, acaba bu sıkıntılar sadece bana aitte bu nedenlemi Vatandaşın işlerinin kolaylaştırılması yönünde temsilcilerimiz çalışmıyor diye düşünüyor. Akılara Devletmi Vatandaşa hizmet için vardır? Vatandaşmı Devlete hizmet için vardır? sorusu geliyor. İyi vatandaş olmak için gayret ediyoruz. Devlet iyi vatandaşına gülen yüzünü gösterirmiş. Uygulamalar bize yukarıdan yüzün gülmediğini ama bir gülme sesinin duyulduğunu hissettiriyor. Bende uyanan bir fikirde bizim bunları hakettiğimiz. Sebebini ne siz sorun, ne ben yazayım. Ama çözüm sunmayan bir idare ileride daha büyük sıkıntılara yol açar. İnsanlara akla uymayan uygulamalar benimsettirilemez. Gayri nizami yollara yönelirler. Bizler bunu istemeyen bir camiayız.

Ahmet EMİN:
mustafa abi avcılığı 1 yıl yapa-ma-yacağım diye bir kanun yok. bunu sana söylemeyen memur hatalı zaten. avcılık yapmadığın ve dolayısıyla harç yatırmadığın yılın vergisi   bundan sonra başladığın ilk yıl o yılın harcıyla birlikte cezası ile birlikte tahsil ediliyor. işte buda oldu bittiye gitirilip çıkarılan bir kanun ve o  kanunun aksayan yanı

ne yazıkki sana yeniden avcılık belgesi vermek için işlem yapıyolar ve yeni evrak istiyolar. tabi onlar kendinde suç aramaz her zamanki gibi. insanlara bilgi verirken kıvrım kıvrım kıvrılıyolar.tabi böyle olunca verilen bilgide bu kadar doğru oluyo?

bence olması gereken şu; avcı 2006-2007 av sezonunda avlanmak istemiyosa avlanma pulunu ve harçı yatırmaz ve o sezon ava gitmez. olduki gitti; denetimi yapanda o avcıyı yakaladı,         niye almadın kardeşim avlanma pulunu niye yatırmadın harcı desin alsın tüfeği, yapsın işlemi göndersin evine.  bu bence böyle olmalı

Yakup DAĞCI:
BU BİR YILDIRMA POLİTİKASI AMA AVCIYI YILDIRAMAZLAR

M.Bülent KAHYAOĞLU:
     Bürokrasiyi hiç bir zaman aşamıyoruz.15 gün evvel yivli tüfeğin ruhsatını yenilemek için dosyayı hazırladım teslim ettim ama bu gün,yarın imzadan çıkacak diye diye 2 hafta geçti.Bende şimdi aramıyorum.Nasıl olsa parayı ben ödeyeceğim,beklesinler.

Canan GÖRÜR:
aslinda kanayan bir yaramiz bu bakalim birgun kim dur diyebilecek saygilar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git