Gönderen Konu: Gözle görülenler ve ardında ki görülmeyen bilimsel değerler  (Okunma sayısı 1828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Açılan sezon ve bendeki kapalı şok takıntısı iri saçma takıntısı Suat abinin merakı  ibrahim Aysu hocamızın teknik paylasimlari ve kardeşimin de yardımıyla aklimdaki sorulara cevap aradım. Ve buldugumada inanıyorum. Suat abi bana özelden yazdığı iletide kapalı şok ların iri saçma da pek verimli olmadığını belirtmişti. Doğruda çıktı. Hp şoklar denemek lazım gibi. Yarım şoku denemek isterdim. Lakin hava çok soguktu. Biraz değil çok acemiliği oldu. Bir kagitta 128 yazıyor. O yanlış hepsi 138 baz alındı. Sonuç olarak /74 grupman verimli  bir dağılım demek olmadığını hesaplayinca çok şaşırdım.
Adem KARACAN

The following users thanked this post: Hasan BOZKURT

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
Full şoku hiç kullanmam.Full şok en iyi dağılımı 6 no ve üzerinde mi veriyor acaba?Denemek lazım.
Emeğinize sağlık.
1982 Konya

The following users thanked this post: Adem KARACAN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Aynen öyle hasan bey 32 gr 6 numara fişek kullansaydim. Büyük ihtimal çok yüksek patern ve saçma dağılımı yakalayacaktik. Ama benim derdim iri saçma olduğu için iyi bir deney oldu.
Adem KARACAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Sn KARACAN % 70 değerler full şok ölçüleri için kabul edilebilek rakamlar.iki şokta bence gayet başarılı yüzdeler vermiş.2 nolu şoklar çoğu zaman full şoktan bile daha iyi pattern verebiliyor bunu üreticilerde kabul ediyor.
İnce saçmada olsa ( 5  6 )numara gibi 34 gr dan daha ağır fişekler full şokla  çok iyi grupman vermeyebiliyor.imp mod yada mod şok 36 gr fişekler için daha iyi.

İri saçmalar özgül ağırlıkları dolayısıyla daha az adete sahipler.Bu da  grupmanda daha fazla boşluklara yer açıyor.İnce saçmadaki tane adedi nin fazla olması tüfeğin performansı kötü olsa bile bunu telafi edebiliyor.

Pattern yüzdeleri ve şok performansları birbirine  yakın.Bence gayet iyi.

Son olarak bilim ve teknik dalında sn  İBRAHİM AYSU  paylaştığı tecrübeli bilgileriyle Sn  TUNCAY KAHRAMAN  arkadaşlarımızın  bu site için ateşli silahlar  ve mühimmatlar konusunda faydalanılması gereken kişiler olarak görüyorum.

Benim yapmış olduğum testler amatörce fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

Benim kişisel tercihim 5 ve 6 numaradan daha iri  saçmayı mümkün olmadıkça kullanmamak.

İNCE SAÇMA SARAR KALIN SAÇMA KIRAR   selamlar.....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR, İbrahim AYSU, Adem KARACAN, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bi boş vaktimde Suat abi güzel şöyle profesyonel bi test yapacam . Bu testler insana silah ve arkasında duran hakkında sağlıklı bilgi veriyor.
Adem KARACAN