Gönderen Konu: Browning A5(2012 model)  (Okunma sayısı 35323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Browning A5(2012 model)
« Yanıtla #25 : 22 Ocak 2013, 23:25:19 »
Ömer bey maxus da portekiz yapımı bizzat yazıcılar ava sordum made in portugal.ama portekizdeki fabrikasıda kendinin browningin fason degil bilirsiniz.
Babam ve biraderde auto 5 var.benim phoenix e bakıp burun kıvırıyorlar >:(
Ama browning hatayı a 500 le yaptı,auto 5 in yanında oyuncak silah kadar basit bir görüntüsü var.millette bak belçika olmassa böyle oluyor diye düşündü ;)
sevindiğim bir şey önemli markalarda artık daha ucuz orta sınıfa hitap edecek silahlar yapmaya başladı.outlander phoenix vs.vs...acaba a5 fiyatıyla nerde duracak bakalım görelim.
Breda xantos benimde çok ilgimi çekti,kalite olarak browning berettadan geri kalmaz eminim eski bredalar süper.
Aslında bu silah işi çok menem bişey durumun olacak hepsinden koyacaksın dolaba ama nerde tek atımlık mermimiz var,gönlümüze şarjör yetmez:)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• *
« Yanıtla #26 : 23 Ocak 2013, 00:17:57 »
ozaman sen benimdemek istediğimi anlarsın. a 500 g leri bilyosan ben bişey dememe gerek yok heralde sen anladın :):(.her nekadar orjn. olsada  illa üzerinde made in belgium olacak  yoksa olmassa olmazım diğerlerinde kaliteden amanmı  veriyo:*?? kesinlikle hayır. ama buda benim düşüncem zevk meselesi gibi bişey bende bilmem anlata bildimmi.
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 23 Ocak 2013, 11:08:58 »
sizi anladım ömer bey,umarım güzel bir fusıon bulursunuz,
auto 5 inde japon yapımı var ama aynı belçika gibi,ama küresel bir dünyada yaşıyoruz ekonomik meseleler üretimlerin yönünü belirliyor önemli araba markaları bile çinde üretiyor mesela,
yabanın ilk açıldığı yıllardaydı browningin bir yetkilisiyle röpörtaj yaptı,orda sordu belçikada yapılanlarla diğer ülkelerde yapılanlarla fark varmı diye,adam şaşırdı gerçekten burda öyle bir algımı var diye,bu birazda şuna benziyor reno 12 yıllarca sattı,üstüne ne arabalar çıktı hala sıfırı satılıyordu,auto 5 mükemmeldi ve kafalara kazındı kalitesi,şimdi maxus u yaptı bence belkide zirve dedi maxusla,A5 in bile ondan iyi olacağını sanmıyorum ama belçika olmayınca tereddüt ediliyor....belçika dışında altından üretse bu algıyı silmek zor...
allah herkese gönlünün muradını versin ne diyelim.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• *
« Yanıtla #28 : 18 Mayıs 2013, 20:43:40 »
bu tüfek avrupada tutulmamış ben öyle duydum.fusıon ları kullanmaya  devam :)
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Fatih ÇIĞLI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 03 Temmuz 2013, 17:10:11 »
kaliteden kesinlikle ödun vermez browning arkdslr. nedenmi portekizde yapiliyor anlatayim.

cunki belcikada saatlik ortalama 14 euro aliyor bir isci gunde 8 saat calisiyor yani bu ayda ortalama 2400 euro felan yapiyo,

fabrika bu maasi bir isciye verdigi zaman o maasin ayriyetten birde %80 ni devlette vermek zorunda, yani bunu da minimum 1600 diyelim,

daha sonra her isci icin devlete 3 ayda bir 600 euro vermek zorunda fabrika yani fabrikaya bir isci ayda 4600 euroya patladi.

portekizde saatlik 8 euro ya calisiyorlar, bir de urettikleri mallari deniz uzerinden daha kolay transfer edebiliyorlar, iste nedeni budur.

saygilar
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2013, 00:31:36 Gönderen: Fatih ÇIĞLI »
1988 BELÇİKA

• *
« Yanıtla #30 : 08 Temmuz 2013, 23:37:34 »
fatih bey iyi  güzel söylüyosunuzda.cumartesi günü yeni a5 i incelemefırsatım oldu.hiçte reklam yaptıkları gibi değilmiş.işçilikten çok kaçınılmış gibi geldi bana. ben sadece hunter modeli inceleyebildim(ağaç kundak ,dipçik olan)reklammında bu modelin kasa ve namlu boyası parlak ama benim gördüğüm çok mat hemde okadar kötü boya vardıki sanki burda boyanmış.video lara baktığımda çift arpacık görebiliyoruz ama malesef oda yok.en çok beni soğutan şeyse kaşığın bir tarafında 3 mm boşluk var diğer tarafı kasaya sürterek içeri giriyo :( ben iyi bir browning hayranı olarak bunu browniğe yakıştıramadım çok üzüldüm hayal kırıklığı oldu benim için. tıpkı berettanın a 400 ü yüzüne gözüne bulaştırması gibi olmuş. beretta işçilikten kaçarda ben kaçamazmıyım dermiş gibi olmuş.diyeceksinizki bunlar çok önemli şey değil, malesef sinekte küçük ama mide bulandırıyor.millet eski tüfeklereçok  para veriyosa boşunada vermiyomuş.bakalım benellide essence modelinde tökezliyecekmi gerçi vincide yaptı yapacağınıda....browning için diyolarki efsane geri dönmüşmüş nerde dönmüş kasayı eskiye bakıp içinide benelliye özenip yapmışlar işçilik ise a 400 kalitesinde olmuş.anlayan anladı  bile
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Fatih ÇIĞLI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 09 Temmuz 2013, 11:16:56 »
ömer abi hakli olabilirsin evet, ben sadece neden belcikadan yapilmadigini anlattim, saygilar
1988 BELÇİKA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #32 : 09 Temmuz 2013, 23:51:10 »
Ömer Bey şahsi kannatim, baktığınız tüfekte bariz sıkıntı var. Kaşık kasaya sürtmemeli. Boyasına bir şey diyemiyorum. Teflon kaplı dedikleri türdense mat durur ama o modelde öylesi olduğunu da bilmiyorum. Ne var ki bu modele müthiş atış garantisi vermişler malumunuz. Kıytırık bir şey olmaması lazım ama derdi neydi Allah bilir.

Şu da malum, bu koca markaların değerlerinden biri de müşteri memnuniyetine verdikleri önem. Amerika ve belli Avrupa ülkelerinde bu hususa önem verdiklerine eminim ama ülkemizde bürokratik işlemler ve belki de suistimaller nedeniyle müşteriyi memnun etmekten uzaklar. Üstelik de fiyat/ülkemiz standardı yönünden çok da pahalılar. Bu yönden, bence bu ithal tüfeğe sahip olma işi verimsiz ve riskli. İlerleyen zamanda iyileşme olur inşallah ama şu anda parayı kolay kazanmayanlar için, en politik tabirle, biraz lüks bence. Tabi keyf için de alınır ama sonrasına hazırlıklı isek.. Yanlış anlaşılmaması adına vurgulayayım, bu son yazdıklarım "her ithal için" geçerli.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• *
« Yanıtla #33 : 10 Temmuz 2013, 19:06:19 »
söylediklerinize katılmamak imkansız,dediğim gibi kaşık baya sürtüyor, hem yeni model hem de sıfır olunca insan şok oluyor böyle durumlarda. verdiğimiz paralara yazık deyip üzülüyoruz,yanlız lüx modelinde namlu parlakmış kasa da zaten beyaz kırom,kaşıkda sürtmüyomuş ama kaşığın her iki tarafındaki boşluk eşit değil miş.bugün bir arkadaşım eline alıp inceldikten sonra tlfnla görüştük ondan duydum.nasip kısmet belkide kötüsü bize denk geldi.100 tane de bitane çıkarmış yaa :)
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 10 Temmuz 2013, 20:57:27 »
Ömer bey sizde bir şanssızlık var bence :)
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
« Yanıtla #35 : 10 Temmuz 2013, 21:01:21 »

Kostenloses Bilderhosting
bahsettiginiz hata bu forografta belirginmi,A5 lerin kasiklari standart bu sekil... ?
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 10 Temmuz 2013, 23:25:59 »
Bu fotodaki gibiyse iki taraftada eşit boşluk yoksa bence bu bir kusur değildir,dizaynı öyledir.
Ama ömer bey bir tarafa sürtüyor diyor,bu bir hatadır..
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2013, 23:28:02 Gönderen: Fatih YAPAR »
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• *
« Yanıtla #37 : 10 Temmuz 2013, 23:43:57 »
fatih bey hiç sormayın ben browning hayranıyım ama malesef hep şansızlık yaşıyorum o yüzden markamı değiştirdim benelli ve beretta moduna geçtim :D ama bir brownin gördüğümde içim kıpır kıpır oluyor.evet resimdeki normal bu gün arkadaşım bir kaç tanesine bakmış hep böyle imiş bu kusur değil benim dediğim resmen kasaya sürtüyo.bayide tek kalmış başka model olsaydı karşılaştıracaktım.neyse.sonuçta  brownin kusurda olsa asla malzeme kalitesinden taviz vermez alacak kişilerin kafasını karıştırmayalım alan arkadaşlarda alırken deneyip alırlarsa iyi olur.
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı M.Çağrı YILMAZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 18 Temmuz 2013, 03:14:07 »
Fatih bey auto 5 lerin japon olanlarıda çok güzel çünkü kaliteyi düşürmemişler.Ama her silahta bu yok Berettanın yeni çıkardığı ucuz tüfeği inceledim işçiliği çok kötü.
Bugün a5 inceleme şansına eriştim kasadaki krom işçiliği fusion evolve lere göre çok kalitesiz. İşçilik çok iyi gelmedi kaşığı resmen eğri duruyordu ve hatları keskin idi fişek basma yeri insanın elini kesecek gibi.Tek beğendiğim yanı yüze iyi geliyor.Max4 ünüde inceledim 76 namlu 89 yataktı kutuda 3 şok var bence 89 yatak ördek tüfeğine göre silah fazla hafif.
 Katılan olurmu bilemem ama benim gözümde Beretta  390 dan sonra bitmişti, Browning ise fusion evolveden sonra bitmiştir.Bence a5 in sonu vinci gibi olur.Kambur kasa geri döndü diye yaygara çıkardılar auto 5 le kıyas edilemeyecek bir tüfek.
M.Çağrı YILMAZ
1978 Gaziantep

Çevrimdışı Fatih ÇIĞLI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 18 Temmuz 2013, 12:54:30 »
simdi benim aklima hemen su soru geldi,

acaba ülkesine göremi üretim yapiliyor, veya kusurlu olanlari ucuza satip bizim esnaf alip onlarda bizemi satiyo???
1988 BELÇİKA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 18 Temmuz 2013, 18:11:37 »
Bana göre gelmiş geçmiş en iyi otomatik auto 5 tir,çağrı bey size katılıyorum.berettanında 390 dan sonrakileri bende çok beğenmiyorum.ama bize kötülerini gönderdikleri fikrine asla katılmıyorum.marka kolay olunmuyor bu düşüncede olsalar bu marka değerine ulaşamazlardı.bendeki phoenixi çok beğeniyorum,oda en ucuz otomatiği browningin..
Dizayn konusu görecelidir,diğer bahsedilen kaşık vesaireyse ilginç...
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı M.Çağrı YILMAZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 19 Temmuz 2013, 00:28:32 »
Fatih bey bence maxus tan önceki browningler çok kaliteli .Yurt dışından gelen bir kaç tüfek görmüşlüğüm var işçilik aynı fark göremedim.Bence yurt dışındakiler farklı değil ama poze ve çiftelerde Türkiye de satılmayan özel yapımları var o ayrı.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2013, 00:31:39 Gönderen: M.Çağrı YILMAZ »
M.Çağrı YILMAZ
1978 Gaziantep

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #42 : 19 Temmuz 2013, 01:09:33 »
Merhaba arkadaşlar bende Browning phoenix kullanıcısıyım.Tüfeğimi alalı yaklaşık 2 yıl oldu.Gözüm gibi bakmama ve saklamama rağmen sezon sonrası tüfeği temizleyip incelediğimde maalesef ufak tefek kozmetik kusurlar gözüme çarpmakta.Bir ara satıp maxus almayı düşünmüştüm ama yaptığım araştırmalar sonrasında alüminyum kasalı browninglerde boyada kolay çizilme,deformasyon gibi bazı handikapların olduğunu duydum.Mesela benim tüfeğim phoenix topcode ve namlu boyası parlak meneviş,öbür taraftan fusion ewolve standart modeline baktığınızda namlu soba boyası gibi bir boya ile mat boyanmış.Bence her ne olursa olsun standartda olsa üst modelde olsa kaliteden taviz verilmemesi lazım.Maalesef ne varsa eskilerde var,yeni browninglerin hepsini toplasanız eski auto5 lerin kalitesini ve zevkini yaşayamassınız.Şayet bence böyle.Yeterki üzerinde F.N Herstal yazsın...
Şunuda eklemek isterim ben çok titiz ve kıl bir insan olduğum için kozmetik kusurlardan bahsettim.Konu dağılım ve etkiye geldiğinde ise ona kesinlikle diyecek bir sözüm yok.Mekanizmanın sesi bile bana ninni gibi geliyor. :-)
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 19 Temmuz 2013, 10:25:22 »
2 yıl sürekli sezonda kullanılan bir tüfekte çizikler oluşması normaldir atagan bey benimki beyaz kasalı siyahsa daha çabuk çizilebilir tabiki..
Zamanla boyada çıkar silahta çizilir bunlar kusur değil bana göre en nihayetinde avcıyız...
Tüfeği yıllarca cam gibi duranlar ya o silahla sürekli ava gitmeyip arada bir götürenlerdir kanımca...
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 19 Temmuz 2013, 22:12:50 »
merhaba arkadaşlar bende yeni gördüm browning a5 modelini seher ava gelmiş çok güzel tüfek gerçekten.browning a5 standart modelini almayı düşünüyorum yalnız namlu boyu kafamı karıştırdı 76cm almayı düşünüyorum önerirmisiniz ördek öncelikli ve diğer keklik,bıldırcın,tavşan avı için
1971 antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 20 Temmuz 2013, 08:49:22 »
Bence namlu boyu uzun olur halil bey,ördek tamamda diğer avlarda sıkıntı...
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 20 Temmuz 2013, 14:26:00 »
aslında boyum uzun olduğu için tercih ettim 76cmi hedefte felan zorlanmıyorum birde kafamı şey karıştırıyor bu trap tüfekleri neden 76cm oluyor
1971 antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 05 Aralık 2013, 20:10:19 »
bugün A5'i inceleme fırsatım oldu,beğenmeyenler nasıl beğenmiyor anlamak mümkün değil silahın dizaynı kibarlığı dengesi hafifliği yüze gelimi muhteşem gerçekten ben tek kusur bile bulamadım..
kinetik sistem sevmemem almama engel,yoksa bu silahı alırım.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 05 Aralık 2013, 20:51:09 »
Fiyatı hakkında bilgi verir misiniz arkadaşlar.Ben tip olarak çok beyeniyorum.eski model bir a5 almayı düşünüyordum.fakat hareketli namlu ağır ve kundak kırıyor baş ağrısı yapıyor çok tepiyor deniliyor.hareketli namlu nedir ve eski a5 i tavsiye edermisiniz ederseniz hangisini alaıyım????
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 05 Aralık 2013, 21:04:27 »
yener bey hareketli namlunun ne olduğunu bilmiyorsanız,hemen büyük paralar verip silah almayın derim size,araştırararak kendinizi biraz daha zaman içerisinde geliştirerek bi noktaya gelin ondan sonra alın yoksa yanıltırlar sizi..
basit bir yerli silahla başlasanız,veya başladıysanız kendinize biraz daha zaman verin.
çünkü sorduğunuz alfabenin A sı ve siz bilmiyorsunuz,dost tavsiyesi,umarım beni yanlış anlamassınız..
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin