Gönderen Konu: browning gold şok  (Okunma sayısı 12628 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaan GENÇ

• *
browning gold şok
« : 06 Ocak 2012, 10:48:27 »
arkadaşlar browning gold modelinin şoklarını nereden temin edebilirim acaba
>br<
Kaan GENÇ
1982 ANKARA-HATAY
dişhekimi

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: browning gold şok
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2012, 16:19:31 »
İnternetten bakınca Hilalav, yabantv ilanları ve daha birçok yerde olduğunu gördüm. Forumumuzda da ilanlar kısmında ilgili bölümde oluyor bazen. Yalnız sizdeki "invector" mu yoksa "invector plus" mı? Kullanma kitapçığına bakın da, hangileri uyumlu öğrenin öyle alın. Mesela invector ise "plus"lar uymaz. Tersi de olmaz sanırım.

Bu arada internette Browning şoklar için "mobilşok" diyorlar. Yanlış. Mobilşok sadece Beretta şokların patentidir. Browning bunlara Invector diyor. Birbirine kesin uymazlar. Yine de siz ülkemizde browning mobilşok diye araştırırsanız bulursunuz :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2012, 19:43:20 »
  Aynı tüfekten bende de var bende full şoku eksikti araştırdım. komando avda sıfır olarak mevcut fakat aşırı pahalı 90 euro diyorlar birde yabantv ilanlarında bir kaç defa denk geldi hatta bir arkadaşıma 5  cm uzatma şokunu almıştık. browning gold , gold fusion, fusion evolve serileri invector plus sistemini kullanır. invector şoklar birazdaha eski..
  http://www.trulockchokes.com/faqs.php  şu siteyi bir incelereseniz orjinal şokunu almaktan vazgeçersiniz :) orjinal şoku ile bir kıyaslama var altlar bir bakın derim .
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2012, 19:46:32 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Kaan GENÇ

• *
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2012, 00:09:39 »
ferhat bey yarı yarıya bir fark var saçma dağılımında çok ilginç
>br<
Kaan GENÇ
1982 ANKARA-HATAY
dişhekimi

• *
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2012, 00:27:19 »
  Evet ilk gördüğümde bu kesin düzmece, safsata, marketing falandır dedim fakat biraz araştırıp orjinal şoklar yerine özel üretilen şoklardan memnun olan azımsanamayacak bir kitle ile karşılaşınca bende şimdilik ikna oldum ama birşekilde yurtdışından arkadaşlarımlada olsa temin edip denemek istiyorum böylece icimdeki kuşkuda gider.

2 gün önce trulocktan şok sipariş etmiştim siparişime kutunun üzerine hediyedir diye yazmalarını özellikle yazdım bugün gelen mail ile hayallerim suya düştü hediyedir yazamıyorlar bu yüzden siparişi iptal etmelerini söyledim. çünkü gümrük yasasına göre silah ve silah parçaları gümrüksüz gecemez sıkıntı olacak diye almadım..
  Eğer türkiyeye geleceğini bilsem her markanın şokundan sipariş ederdim sırf denemek için,  maslesef  şimdilik böyle bir şansımız yok .

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2012, 16:40:54 »
İnternet sitelerinde şu an hatırladığım iki değişik şok gördüm. Biri Carlson idi öbürü aklıma gelmiyor. Fiyatları da 200 den biraz eksikdi.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2012, 10:17:24 »
.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 23:43:43 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

• *
« Yanıtla #7 : 16 Ocak 2012, 22:29:54 »
şu anda dünyada en kaliteli şokları BRİLEY, PATTERNMASTER,  imal etmektedir.ne yazıkki 3 aydan bu yana getirtmeye çalışıyorum ama şu ana getirttiremedim.fiatları 42 $ başlıyor 100 $ kadar gidiyor.
  Ayhan bey tüfeğiniz ne marka?     briley şok alabileceğiniz bir yer önerebilirim türkiyede..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2012, 13:21:36 »
Sayın Dostlar,
Ben ve grubum pekçok şok markasını deneme fırsatını bulduk..7 aralıkta sipariş ettiğim Carlson Light Modified Sporting Clay Extented şok biraz önce geldi şu an klavyenin yanında bakışıyoruz..2 yıl evvel de aynı şoku kullandım müthişti..
Carlson 0.665 Ported Turkey,Carlson 0.665 Extented Turkey,Carlson Sporting Clay Extra Full(0.690 lık Yarım Extra Full),
Comp N Choke Light Modified Ported,Comp N Choke 0.665 Ported Turkey,Primos Tight Wad 0.655 Turkey,Kicks Ex Full 0.685 High Flyer Ve Truglo 0.665 Ported Turkey,Hevi-Shot Ported Light Mod Ve Full,Beretta Victory Light mod ve Full bunlardan bazıları..
Bu şokların başlıca faydaları ise şunlar;
1-Standart fabrika şoklarından çok daha rahat tutup söküp takarsınız..
2-Standart Fabrika şoklarında bulamadığınız ölçülerde şok bulabilirsiniz..
3-Standart fabrika şoklarına göre Daha Uzun Bir Daralma alanıyla pellet ve pattern deformasyonu azalır..
4-Standart şoklarla atamadığınız Hevi-shot materyal çelik materyal Wingmaster Hd Tungsten-Matrix gibi materyali bu şoklarla (uygun olanı seçerek) rahatlıkla kullanabilirsiniz..
5-Ported şoklar birmiktar geri tepmeyi daha çok Namlu ucu şahlanmasını azaltırlar..
6-Ported şoklar tapayı tutup erken ayırdıklarından ,Extented şoklar daha uzun bir daralmayı daha yumuşak geçişle sağladıklarından daha iyi pattern verirler..
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 17:28:51 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2012, 13:32:20 »
Bu şokların direkt teminine uğraşırken yüzlerce dolarımız takıldı gümrükte bedeli çok ağır oluyor..Ayrıca O parçanın uluslarası kodu faturada yazdığından Üzerine Gift veya Hediyedir yazması sonucu değiştirmiyor..
Briley şoklarla ilgili okuduğum pekçok makale sonucunda bu şokların Adlarının Büyüklüğü Kadar İyi olmadıkları kanısına vardım üstelik çok daha yüksek fiyatlarıyla..Belki kullanınca fikrim değişir..
Carlson,Kicks,Comp n Choke ve Trulock kesinlikle alınır şoklardır..
Standart Beretta larda Primos çok iyi çalışıyor Crio Plus Benellilerde Carlson ve Kicks..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2012, 13:44:12 »
bende benelli crio plus şok alacaktım brileyin sitesinde 27 dolar gümrük sınırı  150 dolar galiba ama silah parçası olduğu için sorun olur diye almaktan vazgeçmiştim. Türkiyede trulock yada briley crio plus şok bulamazmıyım acaba
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 24 Ocak 2012, 15:19:10 »
Türkiye için değil ama misal Amerika'da olsak bunların çoğu pahalı sayılmayacak şeyler. Beğenen de olduğuna göre gerçekten iyidirler. Demek istedğim, madem bu şok zımbırtısı doğru düzgün yapıldığında memnun edici, neden ülkemizdeki modern makine parklarına sahip firmalarımız benzerini üretmiyor. Şok denen şey uçak, traktör falan değil, bir boru. Tek yapacakları itinalı üretim. Ölçülerini isterlerse beğendikleri birinin aynını kulanabilirler. Biz de durduk yere gümrüğe bilmem nereye tonla gereksiz akçe bırakmazdık. Millet tüfek öldürmüyor diye inliyor. Atıcı kusuruna karışmasak da, bir mesele var. Fişekle de alakalı olsa da şok da içinde. Huğlulu bir usta bir ara ilan veriyordu, şu sıralar rastlamıyorum. Bilmiyorum nasıldı, deneyen ne der ama görünüşü iyiydi. Keşke iyi yapsalar, bilsek yerlisini alsak. En azından denemeye değer olsa, keşke.

Tuncay Bey, bu aldığınız şokları hangi tüfeğinize taktınız? İçeri oturunca namlu ile şok borusu set yapmadan yaslanıyor mu? Namlu ve şok eksenleri tam çakışıyor mu da diyeceğim ama galiba öyle olmalı.
1968

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 24 Ocak 2012, 16:19:28 »
Volkan bey kastettiğiniz şok bu mu bilmiyorum ama ben Semih Kurttan aldım bir takım daha deneme fırsatım olmadı ama kullananlar memnun olduklarını söylüyor..Fakat şoklar üstten vidalı browninglere uymayacaktır

jpeg image hosting
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

• Expert Üye
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2012, 17:23:59 »
Benelli Comfort uma,Beretta A400 Xplor Unico ma,Benelli Criocomfort uma Ortağın Beretta 391 Urika Golduna,Grup arkadaşımın Benelli Süper Black Eagle II sine,Vursan ve tüm Beretta-Benelli vidalama yerli mobil şoklu tüfeklere uygun şokları kullandık kullanıyoruz..
Bu arada yukarıda saymadığım Undertaker Ported Turkey i de Crio Plus Benellilere kullandık ama çok tatmin edici değildi..
Sayın Köydemir evet eksenler standart Fabrika şokları kadar karşılıklı çalışıyor..
Şok endüstrisi çok büyük bir endüstri Amerikada avda standart şok tüpü kullanımı yüzdesi çok düşük bunda standart şokların yetersizliği enbüyük etken..
Şok tüm namlu siteminin; Birleştirme koni  açısı ve uzunluğu namlu çapı namlu boyu vb.. en önemli noktasıdır..Toplam Patternin %70 i Direkt Şokla İLGİLİDİR..
Sayın Köydemir fabrika şoklarıyla hiçbir iş görmeyen tüfeklerden 100 $lık bütçeyle çok iyi sonuçlar elde ettik..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Muhittin YÜCEL

• *
« Yanıtla #14 : 24 Ocak 2012, 17:44:39 »
3 no şok elimde mevcut
Muhittin YÜCEL
1970 istanbul

Çevrimdışı Kaan GENÇ

• *
« Yanıtla #15 : 24 Ocak 2012, 19:22:18 »
tuncay bey amerikadan gelecek bi tanıdıkla getirtsek sorun yasarmıyız
>br<
Kaan GENÇ
1982 ANKARA-HATAY
dişhekimi

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #16 : 24 Ocak 2012, 22:25:03 »
Volkan bey kastettiğiniz şok bu mu bilmiyorum ama ben Semih Kurttan aldım bir takım daha deneme fırsatım olmadı ama kullananlar memnun olduklarını söylüyor..Fakat şoklar üstten vidalı browninglere uymayacaktır

Doğru. Dediğim bunlar. Dışı da içleri de fotolarda muntazam görünüyordu. Sadece tahmin olarak söylüyorum, Huğlu Koop standart şoklarından iyidir bence. Her markayı saymaya gerek yok ama çok beğendiğim koop şokları hiç özenli yapmıyor. Bendeki de, gördüğüm başka koop şokları da özensiz. Çok çok daha iyi yapabilirlerdi. Hatta Üzümlü'de dahil. Mesela Üzümlü'de bir firma çok güzel şoklar da yapmış diye bir arkadaşım söyledi. Tüfekten iyi anlar :) Ne yazık ki bu şokları ortalarda görmekten mahrumuz.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 22:26:14 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 24 Ocak 2012, 22:33:59 »
Benelli Comfort uma,Beretta A400 Xplor Unico ma,Benelli Criocomfort uma Ortağın Beretta 391 Urika Golduna,Grup arkadaşımın Benelli Süper Black Eagle II sine,Vursan ve tüm Beretta-Benelli vidalama yerli mobil şoklu tüfeklere uygun şokları kullandık kullanıyoruz..
Bu arada yukarıda saymadığım Undertaker Ported Turkey i de Crio Plus Benellilere kullandık ama çok tatmin edici değildi..
Sayın Köydemir evet eksenler standart Fabrika şokları kadar karşılıklı çalışıyor..
Şok endüstrisi çok büyük bir endüstri Amerikada avda standart şok tüpü kullanımı yüzdesi çok düşük bunda standart şokların yetersizliği enbüyük etken..
Şok tüm namlu siteminin; Birleştirme koni  açısı ve uzunluğu namlu çapı namlu boyu vb.. en önemli noktasıdır..Toplam Patternin %70 i Direkt Şokla İLGİLİDİR..
Sayın Köydemir fabrika şoklarıyla hiçbir iş görmeyen tüfeklerden 100 $lık bütçeyle çok iyi sonuçlar elde ettik..
Çok iyi. Şok tüpleri kanalları uyduktan sonra birbirine uyar ama namlu şok tüp geçişi sıfır şekilde fabrika şoku bile çok rastlamadım. Yan sanayi iyi iş çıkarmış. Tüp değişimiyle randımanın çok değişeceğine ben de katılıyorum. Dağılıma etkisini yüzde olarak %70 olduğunu bilmiyordm ama namludan çok daha fazla olduğuna kaniyim. Güle güle kullanın.
1968

• Expert Üye
« Yanıtla #18 : 25 Ocak 2012, 11:44:46 »
Youtube da Benelli Süper Novanın Primos Tight Wad ile Standart Fabrika Full ki bu şok 7 cm lik dünyanın saygı duyduğu Crio Plus şok tüpüdür..karşılaştırması var Primos tight wad veya primos choke tube diye aratıp izleyebilirsiniz farkı..
FARK=KORKUNÇ!
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #19 : 25 Ocak 2012, 11:45:46 »
Sayın Genç Arkadaşınız Amerikadan rahatlıkla getirir..Koysun çantasına gelir..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #20 : 25 Ocak 2012, 12:06:17 »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 25 Ocak 2012, 12:22:24 »
bence yerli sanayidede bu sektörün oluşması lazım,çünkü aynı markaların bile iç çapları birvirini tutmuyorken,standart şoklardan çok performans beklememk lazım,şöle tüfeğin iç çapını ölçüp ona göre şok yapan birileri olsa iyi kazanır gibime geliyor.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
« Yanıtla #22 : 19 Ocak 2015, 16:41:05 »
Ata 66 poze için şok öneriniz var mı arkadaşlar?
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...