Gönderen Konu: m3000 SOL ATMA SORUNU  (Okunma sayısı 17577 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arda TAŞDİZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
m3000 SOL ATMA SORUNU
« : 20 Mart 2016, 19:45:10 »
YENİ ALDIĞIM TÜFEĞİ BİR KAÇ SAAT ÖNCE DENEME ŞANSIM OLDU , TEK KURŞUN ATIŞLARIM 15, 2,0 25 ADIMDAN DENEDİM HER BİRİNDE 4 ER TANE ATTIM, HEPSİ SOL ATTI . DİYELİM Kİ BENDE SIKINTI VAR, NİYE HİÇ SAĞA GİDEN YADA  EN AZINDAN KAĞIDI ORTALAYAN BİR ATIŞ YOK , ARKADAŞIMDA YAKLAŞIK 6 TANE ATTI 15 ADIMDAN ONUN ATIŞLARI DA HEP SOL,  KAĞIDIN HEP KENARINA. AÇIKÇASI BÜYÜK HEVESLE ALDIĞIM YIKICI OLARAK NİTELENDİRİLEN TÜFEK BARİZ SOL ATIYOR . 2 TANE VİDEO'M DA VAR KANIT OLARAK.TÜFEĞİ ÜSTÜME ALMADIĞIM İÇİN ŞANSLIYIM BAYİM DEĞİŞİM GARANTİSİ VERMİŞTİ ARAMIZDA Kİ SAMİMİYETE DAYANARAK . EVET BU TÜFEK DEĞİŞECEK AMA ASIL SORUN GELEN DİĞER M3000 DE SOL ATARSA NE OLUCAK ??   
  • Stoeger M3000
1993-Eskişehir

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
Ynt: m3000 SOL ATMA SORUNU
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2016, 20:06:43 »
YENİ ALDIĞIM TÜFEĞİ BİR KAÇ SAAT ÖNCE DENEME ŞANSIM OLDU , TEK KURŞUN ATIŞLARIM 15, 2,0 25 ADIMDAN DENEDİM HER BİRİNDE 4 ER TANE ATTIM, HEPSİ SOL ATTI . DİYELİM Kİ BENDE SIKINTI VAR, NİYE HİÇ SAĞA GİDEN YADA  EN AZINDAN KAĞIDI ORTALAYAN BİR ATIŞ YOK , ARKADAŞIMDA YAKLAŞIK 6 TANE ATTI 15 ADIMDAN ONUN ATIŞLARI DA HEP SOL,  KAĞIDIN HEP KENARINA. AÇIKÇASI BÜYÜK HEVESLE ALDIĞIM YIKICI OLARAK NİTELENDİRİLEN TÜFEK BARİZ SOL ATIYOR . 2 TANE VİDEO'M DA VAR KANIT OLARAK.TÜFEĞİ ÜSTÜME ALMADIĞIM İÇİN ŞANSLIYIM BAYİM DEĞİŞİM GARANTİSİ VERMİŞTİ ARAMIZDA Kİ SAMİMİYETE DAYANARAK . EVET BU TÜFEK DEĞİŞECEK AMA ASIL SORUN GELEN DİĞER M3000 DE SOL ATARSA NE OLUCAK ??   
bu sıkıntı daha önce huğluda olmuştu tefe koymuşlardı huğluyu stoeger de aynı sıkıntı çıktı bakalım kim nediycek
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2016, 20:07:06 »
Tüfeğin hayirli olsun şoku deiştir  geneli şokdan yapiyor
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Cemal MADEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2016, 20:23:30 »
bu sıkıntı daha önce huğluda olmuştu tefe koymuşlardı huğluyu stoeger de aynı sıkıntı çıktı bakalım kim nediycek

Şevki bey ben de sizin tabirinizle Huğlu koop (nitro)alıp ,sol kroşesini yedikten sonra  :P ,tef çalanlardanım :) iade ettim kurtuldum.Duyduğuma göre halen arge sürüyormuş :) 
« Son Düzenleme: 20 Mart 2016, 20:24:51 Gönderen: Cemal MADEN »
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 20 Mart 2016, 20:25:33 »
Dert etme yolla fabrikaya düzeltsinler . Yanlız atış denemesindeki atış kağıtlarını iste tüfek gelirken. Her yerli tüfekte oluyor böyle sorunlar.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
« Yanıtla #5 : 20 Mart 2016, 20:30:04 »
Farklı şok ile de deneyin,düzelme ihtimali var.standart şokların geneli uyumsuz ve sorunlu...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Arda TAŞDİZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 20 Mart 2016, 21:04:39 »
HANGİ MARKA ŞOKLA DENEMELİYİM , BİR KAÇ ALTERNATİF SUNABİLİR MİSİNİZ ?
  • Stoeger M3000
1993-Eskişehir

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 20 Mart 2016, 21:16:32 »
Ruhsata işletmemişsiniz bayii de değişim garantisi verdiyse sorun yok hiç vakit kaybetmeden değiştirin yenisiyle. Böyle sorunlar olabilir ama hepsinde olacak diye birşey yok sonuçta.
Şevkinin yazdığına da şöyle hak veriyorum o bahsettiği konulara biraz baktım yorumları okudum. iyi niyetli uyarıda veya tavsiyede pek bulunmamışlar hemen firmaya yüklenilmiş. Nitroda sorun var diyenlerden 1-2 kişi hariç süreci tamamıyla anlatan yok. sanki uçup gitmiş adamlar. süreç ne oldu fabrika ne yaptı son durum ne kimse yazmamış.
Sırf tüfek kötülemek için üye olup yazıp çizip kaybolmuş adamlar var. Ben nitro aldığımda foruma üye değildim dışardan takip ediyordum sol atma sorunu benimkindede çıkınca üye olup firma şöyle böyle rezalet olmaz şu bu diye yazıp dökseydim sonra sorunum çözülseydi bir şekilde yada paramı geri alsaydım ve kaybolsaydım ortalıktan bana yakışacakmıydı ? Üyeliğimden buyana nitroyla ilgili ne yaşadıysam gördüysem şeffaf şekilde yazdım.avlarımı da gördünüz sonrasınıda görüyosunuz. Öncesini de sonrasınıda anlattım herkes biliyo burda.sorun yaşayan sorununu yazsın bir şekilde çözüm bulunur, ama memnun olduğunda bunu da yazsın. Objektif olalım. Firmaya göre ağız değiştirmek yani çifte standart yanlış bişey. firma veya tüfek hangisi olursa olsun durum neyse onun yazılması lazım..
Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum..
Stoegerde sorun çıkmışsa düzeltilir sıkıntı değil.kafanıza takmayın. Stoeger 3000 tüfeğini 71 namlusunuda 66 namlusunuda inceledim kullandım sol atma falan yoktu. Çok da sağlam tüfekler yani avıda güzel içiniz rahat olsun sıkıntı giderilir birşekilde, güzel güzel kullanır av yaparsınız inşallah.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2016, 21:19:03 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: M.Cihad GÜL, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Hüseyin BAYRAM

• *
« Yanıtla #8 : 20 Mart 2016, 21:48:18 »
Arda kardeşim aynı tüfeğin 66 namlu sentetiğini kullanıyorum.Bende aynı sorunu yaşadım.Benim tüfekde sorun şok yatağında çıkmıştı.Namlu ucundan baktığında şokla namlunun ekseni birbirini tutmuyordu.Ben stoegerden erhan beyle iletişim kurup durumu anlatarak tüfeği gönderdim.Namlu değişip tüfek geri geldi.Şu an çok memnunum. Hem saçma hem kurşun atışı çok iyi kurşun 4 şokla destekli atışlarda attığım noktadan geçiyor.Sizde arayın fabrikayı gereğini yaparlar.
  • STOEGER M3000 66 SENTETİK
  • HUĞLU ÇİFTE 71
Hüseyin BAYRAM
1985 İZMİR-TİRE

Çevrimdışı Arda TAŞDİZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 20 Mart 2016, 22:05:52 »
YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER , TÜFEĞİ DİREK DEĞİŞTİRECEĞİM YENİ GELENDE UMARIM BU SIKINTI OLMAZ . PAYLAŞILAN TECRÜBELER GÜZEL ANCAK BU SORUN HERKESTE TEKRARLANIYOR İSE NEDEN BİR ÇÖZÜME GİDİLMİYOR FABRİKADAN ÇIKARKEN TÜFEĞİ NEDEN HATALI ÇIKARIYORLAR BENİM ANLAYAMADIĞIM BU . EMİNİM Kİ YORUMLARI OKUYAN YETKİLİLER VARDIR OLMASA DA HEP BU KONUYLA İLGİLİ GERİ DÖNÜŞ ALIYOR FABRİKA ÇÖZÜM KONUSUNDA Kİ SIKINTI NE MERAK ETTİĞİM BUNLAR , BEN ALIRKEN 2016 TÜFEK ALIYORUM SONUÇTA DİYEREK HER HANGİ BİR PROBLEM ÇIKARACAĞINI DÜŞÜNMEDİM KONUYLA İLGİLİ HADDİNDEN FAZLA FEED BACK ALDIKLARINI DÜŞÜNÜYORDUM , AMA TA Kİ AKŞAM ÜSTÜNE KADAR . ŞOK DİREK PIT DİYE OTURMUYOR BİRAZ ZORLAMAK GEREKİYOR SANKİ TOZ TAKILMIŞ GİBİ OLUYOR AMA TERTEMİZ BELKİ YATAK KONUSUNUN SIKINTISI BUDUR
  • Stoeger M3000
1993-Eskişehir

The following users thanked this post: Eren SEVEN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #10 : 21 Mart 2016, 11:09:18 »
Ruhsata işletmemişsiniz bayii de değişim garantisi verdiyse sorun yok hiç vakit kaybetmeden değiştirin yenisiyle. Böyle sorunlar olabilir ama hepsinde olacak diye birşey yok sonuçta.
Şevkinin yazdığına da şöyle hak veriyorum o bahsettiği konulara biraz baktım yorumları okudum. iyi niyetli uyarıda veya tavsiyede pek bulunmamışlar hemen firmaya yüklenilmiş. Nitroda sorun var diyenlerden 1-2 kişi hariç süreci tamamıyla anlatan yok. sanki uçup gitmiş adamlar. süreç ne oldu fabrika ne yaptı son durum ne kimse yazmamış.
Sırf tüfek kötülemek için üye olup yazıp çizip kaybolmuş adamlar var. Ben nitro aldığımda foruma üye değildim dışardan takip ediyordum sol atma sorunu benimkindede çıkınca üye olup firma şöyle böyle rezalet olmaz şu bu diye yazıp dökseydim sonra sorunum çözülseydi bir şekilde yada paramı geri alsaydım ve kaybolsaydım ortalıktan bana yakışacakmıydı ? Üyeliğimden buyana nitroyla ilgili ne yaşadıysam gördüysem şeffaf şekilde yazdım.avlarımı da gördünüz sonrasınıda görüyosunuz. Öncesini de sonrasınıda anlattım herkes biliyo burda.sorun yaşayan sorununu yazsın bir şekilde çözüm bulunur, ama memnun olduğunda bunu da yazsın. Objektif olalım. Firmaya göre ağız değiştirmek yani çifte standart yanlış bişey. firma veya tüfek hangisi olursa olsun durum neyse onun yazılması lazım..
Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum..
Stoegerde sorun çıkmışsa düzeltilir sıkıntı değil.kafanıza takmayın. Stoeger 3000 tüfeğini 71 namlusunuda 66 namlusunuda inceledim kullandım sol atma falan yoktu. Çok da sağlam tüfekler yani avıda güzel içiniz rahat olsun sıkıntı giderilir birşekilde, güzel güzel kullanır av yaparsınız inşallah.
  otomatiği seven biri değilim fakat nitroya hayran kaldım çıksın düzelsin hemen koşa koşa alacağım tek tüfek.  Kopparetifi kötülemek için karalamak için her yolu denediler. Ha doğruu hata vardı adam dediki hata benim kabul ediyorum dedi ve kaeşılığını verdiler. Ufak bir not yazayım. Teknik servisi kötüleyenler huğlu av tüfekleri sayfasında son  gönderimi okuyabilirlermi rica etsem
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Zekeriyya TEKiN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 21 Mart 2016, 11:56:13 »
  otomatiği seven biri değilim fakat nitroya hayran kaldım çıksın düzelsin hemen koşa koşa alacağım tek tüfek.  Kopparetifi kötülemek için karalamak için her yolu denediler. Ha doğruu hata vardı adam dediki hata benim kabul ediyorum dedi ve kaeşılığını verdiler. Ufak bir not yazayım. Teknik servisi kötüleyenler huğlu av tüfekleri sayfasında son  gönderimi okuyabilirlermi rica etsem

Sevki bey  nitro ya ben de hayrandim birtane aldim ruhsata isletmeden 2 defa servise gonderdim olma di ama nitro ya hayranim ya gittim hemen hemen bir yil sonra yine nitro aldim ve ruhsata islettim  yine sol atma devam ediyor servise gonder servisten gelir dipcik farkli el kundagi farkli mekanizma ciziklerle dolu  v.s... Boyle geldi fabrikadan 5 numara  sok istedim gonderdikleri sok namluya sigmiyor du  simdi butun bunlari yasamis biri olarak suclu muyum  siz  memnun olabilirsiniz ben degilim nasil ki siz memnuniyetinizi dile getiriyorsaniz ki en dogal hakkiniz ben de memnuniyetsizligi mi dile getirdim.
1980 kütahya

The following users thanked this post: Cemal MADEN, Emrah AKDENİZ

Çevrimiçi Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 21 Mart 2016, 17:52:39 »
Stoeger 2000 imde bende sorun yaşadım, namlu değişti ama havalardan dolayı deneyemedim.Havalar ısınınca  tekrar deneyeceğim.Olmazsa tekrar servis.Büyük firmaların hepsinde sol atma var, neden çözüm bulmuyorlar anlamıyorum.
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimiçi Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 21 Mart 2016, 17:55:30 »
Ben arkadaştan armsan phenomunun şoklarını aldım.Onlarlada havalar ısınınca deneyeceğim.Yine bu forumda armsanın şokları iyi diye okumuştum.Tüfekle attığın yeri vurmamak şu an silah sanayimizin sorunu.Geçenlerde yine bu forumda belki okumuşsunuzdur, akdaş firmasının yetkilisi 66 namlu üzeri ve mobil şoklu tüfeklerde aşırıya kaçmamak şartıyla sol atma olabilir diyor.Akdaş yetkilisinin bu açıklaması için ne diyeceğimide bilmiyorum.Ustalar değerlendirsin
« Son Düzenleme: 21 Mart 2016, 18:02:52 Gönderen: Ersan ARGIÇ »
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimiçi Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 21 Mart 2016, 18:05:12 »
Fabrikalara gidip tek tek deneyiptemi alsak acaba tüfekleri ))
  • Stoeger 2000
1973

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 21 Mart 2016, 18:54:50 »
Fabrikalara gidip tek tek deneyiptemi alsak acaba tüfekleri ))
:D  ersan bey güzel söylemişsınızde onu kimse yapmaz çoğu firma fakrikadan drek satiş yok kaymağini yemeden bize satmazlar  bayilerin tüfekleri denettırerek satış yapmaları lazım
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Cemal MADEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 21 Mart 2016, 19:38:50 »

Öncelikle konuyu açan arkadaştan özür dilerim.Bu konunun yeri burası değil,biliyorum ama cevap vermeden geçemedim.Burada şahsım adına Huğlu dan aldığım tüfek ile ilgili sorunları geçmiş zamanlarda paylaşanlardan biriyim.Şevki bey insanları tanımadan,yaşadıklarını bilmeden bu tür suçlama yapmanız doğru değil.Eğer bir art niyet düşünceniz var ise bunu genelleme ile değil,isim vererek yapın lütfen.Şimdi bende desem ki Huğlu nun reklamını yapan,Huğlunun hediye ettiği kıyafetlerle face de vb yerlerde paylaşım yapan,tüfeğini beleş tamir ettiren ,avcıları değil markayı savunan kişiler var desem ne kadar doğru olur,tabi ki olmaz değil mi ? Ben Nitro alış hikayem baştan aşağı saçmalıklarla dolu.Merak ederseniz Ahmet Kaynup ta telefonum var,uzun uzun anlatırım.Burada  konuyu açan arkadaşa yanlış yapmamak adına kapatıyorum.Bu arada Nitro düzelirse bende alırım :)
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

The following users thanked this post: Zekeriyya TEKiN, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Salih COŞKUN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 21 Mart 2016, 19:54:26 »
Yolla fabrikaya değiştirsinler ama yeni gelecek namluda kesin yamuk çıkar...
1976 Balıkesir

The following users thanked this post: Arda TAŞDİZEN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #18 : 21 Mart 2016, 23:47:04 »
Öncelikle konuyu açan arkadaştan özür dilerim.Bu konunun yeri burası değil,biliyorum ama cevap vermeden geçemedim.Burada şahsım adına Huğlu dan aldığım tüfek ile ilgili sorunları geçmiş zamanlarda paylaşanlardan biriyim.Şevki bey insanları tanımadan,yaşadıklarını bilmeden bu tür suçlama yapmanız doğru değil.Eğer bir art niyet düşünceniz var ise bunu genelleme ile değil,isim vererek yapın lütfen.Şimdi bende desem ki Huğlu nun reklamını yapan,Huğlunun hediye ettiği kıyafetlerle face de vb yerlerde paylaşım yapan,tüfeğini beleş tamir ettiren ,avcıları değil markayı savunan kişiler var desem ne kadar doğru olur,tabi ki olmaz değil mi ? Ben Nitro alış hikayem baştan aşağı saçmalıklarla dolu.Merak ederseniz Ahmet Kaynup ta telefonum var,uzun uzun anlatırım.Burada  konuyu açan arkadaşa yanlış yapmamak adına kapatıyorum.Bu arada Nitro düzelirse bende alırım :)
  cemal bey inanın şahsınıza karşı yazmadım özür dilerim  kesinlikle sizi kastedmedim . Sizi ahmet abi saysinde tanıyorum sizin düşüncelerinizide biliyorum yazdığım yorumu okuyanlar var eminim onların yazmasını beklemiştim
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #19 : 21 Mart 2016, 23:50:18 »
Ha şuda var beleş lafı güzel bir laf değil işte kıyafetler felan demişsiniz. Biraz abest olmuş bana göre . Benim bir ava gidiş gelişim  200 liraki haftada iki ke giderim huğludan gelen veya beleş tüfek yaptırmak gibi bir niyetim olmaz olamazda karakterime ters lütfen yanlış anlaşılmasın
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Cemal MADEN

Çevrimdışı Zekeriyya TEKiN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 22 Mart 2016, 07:30:13 »

+1

cemal bey inanın şahsınıza karşı yazmadım özür dilerim  kesinlikle sizi kastedmedim . Sizi ahmet abi saysinde tanıyorum sizin düşüncelerinizide biliyorum yazdığım yorumu okuyanlar var eminim onların yazmasını beklemiştim

Sevki bey kimden nasil bir yazi yazilmasini istiyorsaniz bende dahil girin acilan sayfadan mi yazar siniz yoksa ozelden mi yazarsiniz ordan yazin bir arkadas bir konu acmis  bizden yardim beklerken siz kalkip reklam yapiyorsunuz .   

Arda bey sizden de ozur dilerim  umarim hersey gonlunuzce olur
1980 kütahya

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #21 : 22 Mart 2016, 08:26:18 »
geçmiş olsun
ben defalarca fabrikaya yollayan biri olarak fabrikaya güvenme atış testi yapacak yerleri bile yok tüfeği denemeden ruhsata işletme derim
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

The following users thanked this post: Arda TAŞDİZEN

Çevrimdışı Arda TAŞDİZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 22 Mart 2016, 14:55:37 »
Bayim tüfeği gönderdi komando avla bende iletişime geçtim yapılacak şeyin fabrikaya gönderip eğer sol atma sorunu varsa namlunun değişeceği konusunda bilgi aldım , ancak bayin bizimle iletişime geçip yeni tüfek isterse depodan çıkarabiliriz olarak ta yardımcı olmaya çalıştı ancak Orkun beyin iletişime geçtiği şahıs ise deneme yapılıcak sonra fabrikaya göndeririz eğer sorun varsa gibi bi öneri sunmuşlar ben tekrar bayimi aradım ve yeni tüfek yollamalarını istediğimi belirttim dün bakalım sonuç ne olucak bi kaç güne belli olur her şey buradan tekrar bilgilendirme yapacağım ilginiz için Teşekkürler ..
  • Stoeger M3000
1993-Eskişehir

Çevrimdışı Sonay ŞEMEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 22 Mart 2016, 15:33:10 »
Ben arkadaştan armsan phenomunun şoklarını aldım.Onlarlada havalar ısınınca deneyeceğim.Yine bu forumda armsanın şokları iyi diye okumuştum.Tüfekle attığın yeri vurmamak şu an silah sanayimizin sorunu.Geçenlerde yine bu forumda belki okumuşsunuzdur, akdaş firmasının yetkilisi 66 namlu üzeri ve mobil şoklu tüfeklerde aşırıya kaçmamak şartıyla sol atma olabilir diyor.Akdaş yetkilisinin bu açıklaması için ne diyeceğimide bilmiyorum.Ustalar değerlendirsin

Bir tüfekte attığın yeri vurmamaktan daha büyük bir sorun olabilir mi? 66 namlu üzeri sol atma olabiliyor diyen bir yetkili varsa da kendisine bir şey diyemeyeceğim, alt atma sıkıntısı olsa da 71 namludan kısa olunca alt atabilir diyebilir aynı kişi :) Tüfeğin namlu uzunluğu arttıkça daha isabetli atış yapar, çünkü kurşun veya saçmaya yön veren kısım namludur ne kadar uzun ve homojen bir sürtünmeyle yönlendirme yaparsanız o kadar stabil sonuç alırsınız. Adamların 40-50 sene önce elle yaptığı tüfek  iki kurşunu aynı delikten geçiriyor, bilgisayarlı cnc tezgahlarında yapılan bizimkiler sol atıyor, alt atıyor, hiç atmıyor anlamak gerçekten zor :)
  • IJ 58 MA SXS Baikal ( 73,5 cm )
  • Churchill Maxi-Mag 12/89 ( 61 cm - 71 cm ported)yarı otomatik
  • Ata CY ( 71 cm ) yarı otomatik
  • Kopay - Kurzhaar
1986 Tekirdağ

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Suat ÇALIŞKAN, Arda TAŞDİZEN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 22 Mart 2016, 16:45:42 »
Üretim kalitesi düşük ve Kalite kontrol olmayınca böyle olur.

Stoeger de bu sorun epey var galiba.

Demekki birilerinin kanatlarının altına girmekle olmuyormuş KALİTE.

Sol atıyorsa namlu değişiyomuş.

O zaman sol atmayan namlu yap.

Namluyu deldikten sonra bakmıyorlar mı bunlar.

Yada böyle dediklerine göre  her türlü kaptırırız diyorlar....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Sonay ŞEMEN, Arda TAŞDİZEN