Gönderen Konu: 2012-13 SEZONUNDAN KARELER...  (Okunma sayısı 13629 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
2012-13 SEZONUNDAN KARELER...
« : 14 Temmuz 2013, 15:48:22 »
 Mübarek gün,ağız bağlı işde olmayınca yat yuvarlan vakit geçmiyor.Dedim 2012 çok verimli geçmesede makinayı unutmadığımz günlerden birkaç kare fotoğraf bulup paylaşayım.Çoğu zaman çantalarımız boş olsada avın tatlı yorgunluğu ve doğayla iç içe dostlarla beraber olmanın vermiş olduğu mutlulukla yüzlerimizden gülümseme hiç eksik olmadı.Biraz karışık oldu kusura bakmayın mübarek gün bu kadar oldu. 2013 e az kaldı gaza gelelim biraz ;)

Uploaded with ImageShack.us

« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2013, 16:27:15 Gönderen: Hasan BAŞKARA »
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
Ynt: 2012-13 SEZONUNDAN KARELER...
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2013, 16:04:53 »

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2013, 16:08:13 »

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2013, 16:09:10 »

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2013, 16:10:39 »

« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2013, 14:14:22 Gönderen: Hasan BAŞKARA »

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 14 Temmuz 2013, 17:40:10 »
hasan bey tebrikler güzel avlar ve güzel kareler
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2013, 08:52:03 »
hasan abi avcılık süper kullnadığım ekipmanınla bütünleşmişsiniz. her avı geç ama ördekler süper maşallah diyelim. ördek deyince akan sular duruyor :) bu arada üzerinizde caperlan tulum var. aynısını aldım 1 seon giyip geri verdim. ağ kısmından birşeim yerindne su alıyordu aynı şey sizdede oluyormu. bu tulumların şimdi harika saz desenlisi çıktı samsunda decaoltlon geldi. vala harika ötesi ama sizdekinin aynısından kullandım su sızdırdı şimdi güvenip alamıyorum
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2013, 09:59:03 »
Adem Kardeşim sağolasın..Geçen sene bıldırcına geç kaldım tatildeydim..sonrasında biz saf saf ovalarda bıldırcın ararken palazı kıran bohçacılar yüzünden keklik yokluğunda kalkan 5-6 lı sürülerin peşinede biz gitmedik.Ankara da çulluk az olsada güzel çulluk yaptım ama çoğunu fotoğraflayamadık.Köpeksiz avlanmayı sevmiyorum.Fermasız kuş vurmuşsam o gün avlanmış hissetmiyorum.doğada yürümeyi çok seviyorum.böyle olunca ördek bana ve  köpeklerime göre av olmayıp çok isteyerek gitmesemde geçen sezon gittik.Bu sezonda gideceğiz öyle gözüküyor.Caperlan tulumda benim hiç sıkıntım yok işimi gördü su kaçağı filan olmadı.Cizmesi  bekde ayağımı üşütüyor. saz içi parlamada üşüme olmuyor.Bu sene için Bison max 4 takım aldım cizmesi daha iyi diye bakalım randıman alabilecekmiyiz.

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2013, 10:13:58 »
Hasan hocam çok başarılı ve güzel kareler. Bu senede daim olur inşallah.
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 15 Temmuz 2013, 11:37:04 »
Adem Kardeşim sağolasın..Geçen sene bıldırcına geç kaldım tatildeydim..sonrasında biz saf saf ovalarda bıldırcın ararken palazı kıran bohçacılar yüzünden keklik yokluğunda kalkan 5-6 lı sürülerin peşinede biz gitmedik.Ankara da çulluk az olsada güzel çulluk yaptım ama çoğunu fotoğraflayamadık.Köpeksiz avlanmayı sevmiyorum.Fermasız kuş vurmuşsam o gün avlanmış hissetmiyorum.doğada yürümeyi çok seviyorum.böyle olunca ördek bana ve  köpeklerime göre av olmayıp çok isteyerek gitmesemde geçen sezon gittik.Bu sezonda gideceğiz öyle gözüküyor.Caperlan tulumda benim hiç sıkıntım yok işimi gördü su kaçağı filan olmadı.Cizmesi  bekde ayağımı üşütüyor. saz içi parlamada üşüme olmuyor.Bu sene için Bison max 4 takım aldım cizmesi daha iyi diye bakalım randıman alabilecekmiyiz.
abicim bison aldım gecen sene çok güzel tulum. thinsule 400 gr olan çok güzel çizmesi var. . 2 türlü çizme modeli var bu bison tulumun en güzel modeli böyle çizmlei olan .
 çulluk avına doyuma ulaştım gibi birşey ben abi yaa inan daha fazla gözüm aramıyor. ördek benim için olmazsa olmazlardan. köpeksiz asal ava gitmem sana katılıyorum  . hatta gecen sene 4 ay ara ile şansızlık 3 tane köpeğimiz öldü sezon başında. 1 tanesi mide kanseri çıktı 1 tanesi kedi kovarlekren araba çarptı 1 tane side 5 dakiak içinde zehirlendi ne oldu anlayamdım vala. bi gudubetlik vardı . ne tarz köpekleri seviyor avalnıyorsunuz
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 15 Temmuz 2013, 14:23:07 »
  İlhan Bey teşekkür ederim.Allah cümlemize kazasız belasız sağlıkla avlar nasip etsin.Adem Kardeşim bende bisonun aynı modelini aldım.Geçmiş olsun köpeklerine üzüldüm.Köpek evlat gibi oluyor.Bende şu an nüfus baya kalabanık İlhami Kaya orjinli 9 u yavru 12 pointer ve 2 setter yavrum  var :)

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2013, 14:29:17 »
  İlhan Bey teşekkür ederim.Allah cümlemize kazasız belasız sağlıkla avlar nasip etsin.Adem Kardeşim bende bisonun aynı modelini aldım.Geçmiş olsun köpeklerine üzüldüm.Köpek evlat gibi oluyor.Bende şu an nüfus baya kalabanık İlhami Kaya orjinli 9 u yavru 12 pointer ve 2 setter yavrum  var :)
abi ne yapıyon bu evlatları bu kadar ya :) esirgeme kurumu gibiisn. o kadar köpek bakmak zor olmuyormu . allah kolaylık versin bari. eee peki sayı çokluğuna bakarsak pointerciyiz ara serpişmiş 2 tane setter.  vala bende setter hastasıyım bizim buralara setter. ama iç anadolu kırsal yerde oturuyor olsam  emin ol kesin pointerim olurdu.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 15 Temmuz 2013, 14:43:37 »
:) 9 adet pointer yavrularım 25 günlük bile değiller zamanı geldiğinde sahiplendirilecekler inşallah..Sezon açılışına biri usta biri 1 yaşında 2 pointer ve şu an 7 aylık 2 setter kalacak.Bakım sorun değil eğitim asıl önemli olan oruç ağızla.Sezonda meraya girecek olan 3 acemiyi tek tek sabah veya akşam serinde de gezdirsem dilim damağım kuruyor sonra.Allah sabrını veriyor şükürler olsun.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 15 Temmuz 2013, 15:31:59 »
:) 9 adet pointer yavrularım 25 günlük bile değiller zamanı geldiğinde sahiplendirilecekler inşallah..Sezon açılışına biri usta biri 1 yaşında 2 pointer ve şu an 7 aylık 2 setter kalacak.Bakım sorun değil eğitim asıl önemli olan oruç ağızla.Sezonda meraya girecek olan 3 acemiyi tek tek sabah veya akşam serinde de gezdirsem dilim damağım kuruyor sonra.Allah sabrını veriyor şükürler olsun.
kesinlikle abcii zamanınız müsaitseniz eğitimide yaparsınız . oruç kendi kendine gidiyor ne kadar zor desekde tutuluyor. dün mesela gece sahura kalkamadık vede ertesi günüde iftara kadar balık avına gittim. zaman akıp geçti vala.
 satıyormusunuz köpekleri yoksa etrafınızda sevdiğiniz kişileremi veriyorsunuz
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 15 Temmuz 2013, 17:29:07 »
Dediğim gibi Allah sabrını veriyor..Yanlız sen biraz abartmışsın çok su kaybı yaşayıp böbrekleri susuz bırakmamak lazım Allah korusun böbrekde kalıcı hasarlara sebep olabilir dikkatttt...
Para verilmeden alınan İT parası verilerek alınan KÖPEK oluyor.Ben köpeklerime iyi paralar ve emek verdim.Aylık masraflarıda maaşla çalışan birini üzecek durumda.Makul ücretlerle veya mama karşılığı sahiplendireceğiz inşallah.Sahiplendiremediğimizi  de envantere kaydederiz ;)

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 15 Temmuz 2013, 18:35:22 »
Dediğim gibi Allah sabrını veriyor..Yanlız sen biraz abartmışsın çok su kaybı yaşayıp böbrekleri susuz bırakmamak lazım Allah korusun böbrekde kalıcı hasarlara sebep olabilir dikkatttt...
Para verilmeden alınan İT parası verilerek alınan KÖPEK oluyor.Ben köpeklerime iyi paralar ve emek verdim.Aylık masraflarıda maaşla çalışan birini üzecek durumda.Makul ücretlerle veya mama karşılığı sahiplendireceğiz inşallah.Sahiplendiremediğimizi  de envantere kaydederiz ;)
kesinlikle katılıyorum size. en son bi olaydan bahsedeyim. bi abimiz setter  doğum yaptı. kendine 1 erkek ayırdı bütün yavruları verdi hatta annelerinide verecem erkek yavru ayırdım deyip bu kadar zalim olabiliyor. köepklere yemek vermezler sadec av zamanı bakım yaparlar. anlayamıyorum. ben yeni 2 senelik evliyim ve 1 yaşında kızım var. ben valla evde 2 tane köpeğim var sabah 1 saatt akşam 1 saat görmeden ne eve gidebiliyorum nede görmez isem uyku tutuyor beni aklım onlarda. çok kalitemidir tartışılır köpekler ama isterse hiç av yapmasınlar benim yapım gereği aldığım köpeği ömür boyu bakıyorum. allah canını almaz ise ömür boyu kesin benimledir ava gelmese bile bakımını hiç aksatmam.
sizinde deiğiniz gibi para verilen köpek değerli oluyor. ama dedimya köpoeklerim ölünce 2 tane arkadaşım bana moralim bozuk diye fotoda gördüğünüz 2 tane köpekleir hediye ettiler allah razı olsunlar. hiç köpeğim yokken onlar çaba verip bana bulmuşlar. saolsunlar.

1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ahmet PEKSARI

• *
« Yanıtla #16 : 16 Temmuz 2013, 16:49:54 »
Hasan bey çok güzelkareler rastgele olsun fakat 2012-2013 sezonu ise bazı özellikle ördek avlarını yasak sahada yapmışsın ( KURTBOĞAZI BARAJI YASAK SAHADA İDİ ARTI İÇME SUYUNDAN DOLAYI AVLANAMAZSINIZ ) RASTGELE
Ahmet PEKSARI
1976 ANKARA

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 16 Temmuz 2013, 17:02:24 »
Ahmet Bey Pardon cahilliğimi maruz görün bana içme suyu baraj kaynağında avlanmanın yasak olduğunu belirtir link atarmısınız???2012-2013 sezonunda kurtboğazı barajı eski istanbul karayolu kenarı ,akdoğan çayı,kınık çayı ve pazar çayı kenarı(jipimle su ortasında foto çektiğim çay ,Akyazı ve Anetti deresine ulaşmak için burdan geçmek zorundayım) kapalı iken.akyazı ,anetti deresi ,kömürcü deresi ava açıktı.Özellikle kısmını açıkladım "bazı avlar" kısmından nereyi kastetiyseniz oralarında açıklamasını yaparım ama net belirteyim  AVLAR AVA AÇIK SAHALARDA YAPILMIŞTIR.....
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2013, 18:55:16 Gönderen: Hasan BAŞKARA »

Çevrimdışı Selman TİMUR

• *
« Yanıtla #18 : 16 Temmuz 2013, 17:34:39 »
Tebrikler güzel kareler
1982-Mardin

Çevrimdışı Ahmet PEKSARI

• *
« Yanıtla #19 : 16 Temmuz 2013, 23:07:33 »
Hasan bey öncelikle yanlış anlamayın bilakis belirttim resimleriniz çok güzel diye belki o bölgede yasak olduğunu bilmeden avlandınız zira ben pazarlayım resimlerde olan yerleri avucumun içigibi en ufak taşına ağacına kadar bilirim bana diyinki mesela al arabayı.. aynı resmi aynı yerde çek diyin çekerim al gümeyi aynı yere kur diyin kurarım o denli söylüyorum geçtiğimiz av sezonunda saydığınız bölgeler yani e5 karayolunu sağ tarafı YASAKDI..
                              Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği
    Çevre ve Orman Bakanlığından
    Resmi Gazete Tarihi:31/12/2004
    Resmi Gazete Sayısı:25687

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/23053.html

İçme ve kullanma suyu rezervuarı: İçme ve kullanma suyu temin edilen doğal gölleri veya bu amaçla oluşturulan baraj rezervuarlarını,

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM:Su Kalitesine İlişkin Planlama Esasları ve Yasaklar

İçme ve Kullanma Suyu Temin Edilen Kıtaiçi Yüzeysel Sularla İlgili Kirletme Yasakları
    e) Yüzme, balık tutma, avlanma, piknik yapmaya, su alma noktasına 300 metreden daha yakın olan yerlerde izin verilemez.

En güzeli size yasak diyenlere bir dilekçe ile sorup konuyu resmi yazı ile cevaplamalarını istemenizdir    Rastgele...

Ahmet PEKSARI
1976 ANKARA

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 16 Temmuz 2013, 23:41:23 »
Ahmet Bey...Bende 15 yıldır Kazan İlçesindeyim ve o yörenin dernek başkanları,av bayileri ve avcıları ile avlanırım.E5 karayolunun sağ  taraf kıyısı yasakdı.karşı tarafda  Pazar deresini  Kazana doğru  geçip Akyazı nın ortasına gelene kadar yasakdı.Sonrasında Kazana doğru Anetti deresi-kömürcü deresi baraj kapağına kadar serbestdi.Geçen seneki haritanız duruyorsa bakın.
   Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği
    Çevre ve Orman Bakanlığından
    Resmi Gazete Tarihi:31/12/2004
    Resmi Gazete Sayısı:25687
 Bu yönetmeliğe gelince yarın inceleyeceğim. Alıntı yaptığınız kısımda avlanma ile neyi kastettikleri anlamak lazım. Eğerki ateşli silah ile avlanma kastediliyor ise bir şey daha öğrenmiş olduk sağolun..

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 17 Temmuz 2013, 08:14:16 »
ben anlamdım ki neyin tartışmasıdır bu. zaten bütün göletlerde avlanmak yasak bu ibare heryerde kullnılıyor. balık avına gidioruz bu bölgede avlanmak yasak yazıyor ama en az 2000 kişi mevcut. ne bilim göle yaklaşmak yasak en az 100 kişi yüzüyor. yani bu bence göl kanununda herhani bir insanın başına birşey gelirse hani biz yazmıştık hani biz demiştik mesuliyet kabul etmiyoruz düşüncesidir bence. yarın bir gün bişey olursa insan ölüm vs gibi orda her tabela asılı uyarısı yapıldı sorumluluk bizden çıktı gibi durumlar için yapılmış yasaklamalar dır bence.
 yok göle düşne saçmalar suya çok zararı varmış buna kalana kadar neler varrr neler göllere zarar veren. adam gübreleme yapıyor yağmur ile akan bütün ilaç gölde. ki içme sularında zaten en son halka gitmeden yoğun bir arıtma tesisinden geçipde en son halini temiz halini alana kadar bi dünya bölümden arıta arıta geçiyor.
 beni,m düşüncem bu
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 17 Temmuz 2013, 11:45:04 »
 Adem kardeşim yasaksa yasağa saygı duyarım ama mantığa uyması lazım. GÖLDE GÖLETDE BARAJDA AVLANMAK YASAK demek çözüm değil.Bir çok alan zaten yasak üstüne birde su toplama havzalarını yasak ise ördek nerde avlanacak.Kurşun saçmalı fişeğin imalatını, ithalatını yasakla dön çelik saçmaya anlarım Veya Su kuşu avları çelik saçmayla yapılacak de denetimi ona göre yap..suya düşen saçma suyu zehirliyorda toprağa düşen zehirlemiyor mu?

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 17 Temmuz 2013, 12:18:23 »
Hasan abi güzel  resimler eklemişsin   ellerine sağlık baktıkça  içim açıldı şu ramazan günü.maşallahın var. bu konu sayesinde yeni şeylerde öğreniyoruz sağolasın. müsait bi zamanda şu içme suyu havzasındaki avlanmayla ilgili yasaklara bi bakalım nedir ne değildir.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 17 Temmuz 2013, 12:20:19 »
ABİCİM DEDİĞİN GİBİ DÜŞTÜĞÜ YERDE 100 YILDAN FAZLA ETKİ BIRAKIYORMUŞ  . AMA DEDİMYA MANTIK O DEĞİL DSİ KENDİ ÜZERİNDEN SORUMLULUĞU ATMAK İÇİN AVLANMAK BALIK TUTMAK VS GİBİ TABELALAR ASIP KANUNDA BUNA YER VERİP ÜZERİNDE SORUMLULUĞU ATIYOR. YARIN BİR GÜN OLAY OLURSA BEN DEMİŞTİM TABELASI VAR KANUNDA DA YERİ BELLİ MANTIĞI İLE UYGULAM YAPILIYOR.   
 SAMSUN ÇARŞAMBADA YEŞİLIRMAK VAR BİLİRİSN. ŞEHİRDEN 6 KM UZAKLAŞINCA ÖRDEK AVCILIĞI ALANLARI MEVCUT IRMAK ÜZERİNDE. ORDA BİLE YAZIYOR AVLANMAK YASAK DİYE.
 VALA BİZDE AVLANIYORUZ JANDARMADA GELİYOR SADECE KONTROL AMAÇLI KAĞITLARA BAKIP DÖNÜYOR AYNI ŞEKİLDE MİLLİ PARKJLARDA SÜREKLİ ORADA .
 KUŞ CENNETİ HARİCİ YASAKLARA FAZLA İTİBAR ETMİYORUM.  KUŞ CENNETİNDE AVCILARIN EN BOL OLDUĞÜU YER. BAFRA KUŞ CENNETİ BUNA ÖRNEK. EN SON AVDA İKEN 1 TEK BEN SERBST ALANDA AVLAQNDIM 30 KİŞİ GELDİ HEPSİ YASAK YERDE AVA GİRDİ
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82