Gönderen Konu: 2 Yaşında Erkek Kurzhaarım Av Yapmıyor. Yardım.  (Okunma sayısı 15952 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Hamdi BEYHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
2 Yaşında Erkek Kurzhaarım Av Yapmıyor. Yardım.
« : 22 Kasım 2015, 20:15:27 »
Öncelikle bütün form üyelerine saygılarımı sunarım. Kurzhaarlar ve av köpekleri hakkında bilgisi olan üstadlardan tavsiyeler bekliyorum. Son 5 yıldır avcılık yapmaya çalışıyorum. Etrafımdaki usta avcı abilerimiz her zaman köpeğim olmadan avcı olamayacağımı söylediler ve kendi yetiştirdikleri pointer ve seter yavrularından bana vermeye hep can attılar sağolsunlar. Ancak hem bütün avları yapmaya çalıştığımdan, hemde bana mizac olarakta yakın geldiğinden her zaman bir kurzhaar sahibi olmak istediğimi söyledim, hatta kimileri estetik bulmasada benim gömlümde o yatıyordu. En sonunda bu abilerim yaşladığı için ava gitmeyen bir avcı amcamızdan bana iki yaşında erkek bir kurzhaar buldular, ve köpeğini çok seven bu amcadan köpeği aldım. Köpek ırk özelliklerini taşıyan, görüntü olarak herkesin çok beğendiği, seceresiz ama safkan bir köpek. Henüz alalı 2 ay kadar oluyor. Köpeğim evde beni çok iyi dinliyor, otur kalk, bekle, getir, gel, komutlarımı harfiyen uyguluyor. Ancak araziye gittiğimizde canı isterse geziyor, burnu yerde... Bazen başlıyor sağa sola işemeye ve aylak aylak dolaşmaya ve benim sölerimi dinlemiyor, beni avda bırakıp arabanın yanına gidiyor, gel diyorum dinlemiyor, varsa diğer abilerimizin dişi köpeklerinin peşi sıra geziyor, kokusu oldupundan eminim ama ne ferma yapıyor, nede patrona ferma yapıyor. Gezerken ona sesleniyorum, hadi oğlum, yakışıklım diyorum, sahibi değişti, herkes  erkek köpek biraz geç av yapar diyor, onuda anlamaya çalışıyorum, ama açıkçası köpeğimden soğumaya başladım. Ona birkaç kez sert çekiştim, hatta kıçınada bir kaç vurdum bu olaylar yaşanınca... Sonrada üzülüyorum... Bırakmak, göndermek istemiyorum... Hem kurzhaar hemde bir erkek av köpeği hakkında tecrübesi olan pek çok ustadan yardım istiyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkürler...
1991-Bursa

Çevrimdışı Eren BURKUCU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2 Yaşında Erkek Kurzhaarım Av Yapmıyor. Yardım.
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2015, 20:20:20 »
Karar vermek icin 2ay cok kisa bir sure. Kopeğin seni sahibi bellesin birde ozaman gör:)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Armsan a612w
  • Huğlu SP
  • D.Drahthaar / D.Kurzhaar / Pointer
1991 BOLU
Bozkurtlar ulusun,Tanrı TÜRK'ü korusun !

The following users thanked this post: A.Hamdi BEYHAN

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2015, 20:24:44 »
benim arkadaşada 3 yaşında avla alakası olmayan bir erkek kurzhaar hediye gelmişti 1 sene boyunca nerdeyse arkasında ayrılmıyordu avlada alakası yoktu kaç defa dedik bu köpekten bişey olmaz dedik o inatla sabretti 4 yaşından sonra patlma yaptı süper av köpeği oldu 12 yaşında kadar avlandı 15 yaşında öldü
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2015, 20:47:36 »
Abi köpek 2 yaşına kadar büyüdüğü bir kişiden sonra sahibi değişince mutlaka bir afallama ve sahibini arama durumu yaşayacaktır. Bence siz onunla evde bahçede bolca vakit geçirin , eğitim değil ama .. Salın bahçede gezsin oynasın sevin oksayin yanıniza geldikçe. Bence bunun ilacı Zaman diye düşünüyorum
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2015, 10:50:33 »
Belkide sabırsız davranıyorum, ona bir sezon daha anlayışla yaklaşmalıyım belkide, bilemiyorum. Köpeğimin bir fotorafını koydum. Ustalar daha net yorum yapabilirler.

1991-Bursa

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• *
  • SETTER
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2015, 10:58:01 »
Köpek yeteri kadar av gördü mü bu zamana kadar?
Ava gitmesi de önemli ama en önemlisi gittiği avda av görmesi...
Diğer köpeklerin peşinden gidiyor falan yazmışsınız peki tek köpek olarak hiç ava götürdünüz mü?
Acemi dediğimiz köpekler bence tek başına ava gitmeli...
Tek olarak bolca bir av gördükten sonra değişeceğini tahmin ediyorum...
Şimdiden kolay gelsin...
  • Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U
  • Beretta A400 Xplor Unico Semi Auto
  • Fabarm Imperator Pump Action
  • Sarsılmaz Sar 9 (9x19mm)
  • English Setter (Radentis)

Balıkesir/Erdek 1981

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2015, 11:04:37 »
Maşallah çok güzel, biraz ilgi ve zaman bu sorunların ilacı olacağına inanıyorum.Rasgele
Ahmet VURAL
1954 Ankara

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2015, 12:16:18 »
Yaptığı avın sayısı eminim çok az.Köpeğimi eylül'ün sonunda aldım, bıldırcın avına geç kaldım ve köpeğimle yalnızca bir kez gidebildim ve tekti. Önümüzden 4-5 bıldırcın kalktı, arama yok, ferma yok arkamda  dolaştı. Daha sonra iki kez tavşan için dolaşmaya götürdüm. Burnu yerde biraz gezindi, sonra aylak aylak gezinip üzerime atlamaya başladı. Son iki haftadır ustalarımızla beraber çulluk avına gidiyoruz, tek götürsem av göremeyeceğim diye usta köpeklerle götürüp fermalarda kuşun kalkışını görsün, vurulduğunu görsün diye düşündüm. Ancak biraz geziyor, fermalara tepkisiz ve dikkati avda değil, canı sıkılıncada alıp başını gidiyor. Geçen abimizin usta köpeğinin fermasında oda yanındayken bir çulluk vurdum, çulluğa doğru koştu kokladı, ben alıp yeleğime koydum, çulluğu benden istermişcesine üzerime atlayıp sürekli önüme geçti. Bende hayır deyip vermeyince çekti arabanın yanına gitti. Gel dedim gelmedi. Buna rağmen evde de ne desem yapıyor. Her şeyini çok iyi yapmaya çalışıyor, mamasından etine hiç bir şeyini eksik etmiyorum, ama o böyle yapınca moralim çok bozuluyor...
1991-Bursa

Çevrimdışı Eren BURKUCU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2015, 14:18:41 »
Maşallah köpeğin güzel. Biraz sabırlı ol kardeşim elinden geldiğince meraya götür köpeğini, elinden geldiğince vakit geçir ve ona alfanın kim olduğunu göster :)

• Armsan a612w
  • Huğlu SP
1991 BOLU

Çevrimdışı Eren BURKUCU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2015, 14:22:14 »

Bende kurzhaarimi 3 yaşında almıştım ve senle aynı problemleri yaşadım. Ama bir sezon sonra canavar oldu. Artık 12 yaşında ve emekli :))

• Armsan a612w
  • Huğlu SP
1991 BOLU

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2015, 14:43:38 »
Bende sizin gibi hep kurzhaarım olsun istemiştim bundan 6 sene önceydi çok sevdiğim avcı bir abim baktım elinde erkek yavru saolsun hediye etti 2 sene baktım büyüttüm fena burnu vardı keklik bıldırcın ve tavşan avına gittik hep başlarda çok uzaklaşıyordu sonradan alıştı ama bazı durumlardan dolayı sahiplendirmek zorunda kalmıştım ürgüpte memlekette arkadaşımın tanıdığına götürdüm üzülerekte olsa verdim bırakın avı yanında bile durmadı 3 ay bile geçmeden geri aldım sonra başka bir arkadaşa verdim bir sezon sadece yanında gezdirmiş bişi yapmadı dedi sonraki sezon bana nerdeyse her avından sonra telefon açıp teşekkür ederdi yani olay şu bence sabırlı olun sonuçta oda canlı ve sevdiği alıştığı herşeyi elinden alınarak size verildi sevginizi gösterin kesinlikle dövmeyin ama sahibi olduğunuzu patronun kim olduğunuda öğretin ozaman keyif alırsınız kurzhaar çok güzel bir ırktır inşallah istediğiniz gibi olur
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2015, 21:06:47 »
Sayın A. Hamdi kardeşim biraz sabırlı ol. Yavrudan yetişmeyen köpeklerde bu sorun her zaman olur. Aranızdaki köprüler henüz oluşmamış ama zamanla olacaktır. Ustalarımızında dediği gibi bol bol zaman geçir onunla bol bol sev. Sana guvenip baģlanacaktır zamanla. Ondan sonra bak nasıl av yapacak.

GT-S6810P cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 04 Aralık 2015, 23:09:03 »
Hemen hemen her gece köpeğimi evimizin yakınındaki parka götürüyorum. Kapıları olan büyük bir park. Kapıları kapatıp köpeğimi salıyorum bir saate yakın içeride koşturuyor yanıma geldikçe seviyorum. Bazen ben geziyorum ve beni takip etmesini sağlamaya çalışıyorum. Hemen hemen takip ediyordu etrafımda fazla açılmadan geziyordu. Ama dün gece parkın benim görmediğim tarafındaki kapısını açmışlar, gezerken köpeğim ben farketmeden dışarı çıktı hemen gördüm ama yetişemedim. Dışarıya çıktı ben çağırdım o kaçtı ben çağırdım o kaçtı, 15 dakka kovaladım benden kaçarken az kalsın arabada eziyordu, beni o kadar kızdırdıki anlatamam, en sonunda ufak bir bahçede yakalım, kızdım bağrındım sopaladımda, moralimde çok bozuldu, ya inşallah olacakta nasıl olacak bilmiyorum her hafta ava götürmeye çalışıyorum, bir abim şok tasması önerdi acaba işe yararmı diye düşünüyorum... Deli etti beni bu yaramaz...
1991-Bursa

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 04 Aralık 2015, 23:59:17 »
Daha dur mubarek ne sok tasmasi ona soku verince kopek yanina gelecek mi saniyorsun sok tasmasi ile sahibinden yeni ayrilmis kopegin psikolojisini iyice bozarsin sen bu sezonu unut spor icin ava git kopek dolastirmak icin mumkunse tek git seni bilsin kendin avlan ne bileyim parlama avina git ordege filan culluktada gez illaki denk gelir. Ben yavrudan yetistirme iki  bucuk yasinda drahthaarim var onda bile bazen itaat problemi oluyor makina degil bu hayvanlar ilk once bunu kabullen.  Sabir et sonu selamet Allah in izni ile.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

• *
« Yanıtla #14 : 05 Aralık 2015, 11:46:22 »
Hemen hemen her gece köpeğimi evimizin yakınındaki parka götürüyorum. Kapıları olan büyük bir park. Kapıları kapatıp köpeğimi salıyorum bir saate yakın içeride koşturuyor yanıma geldikçe seviyorum. Bazen ben geziyorum ve beni takip etmesini sağlamaya çalışıyorum. Hemen hemen takip ediyordu etrafımda fazla açılmadan geziyordu. Ama dün gece parkın benim görmediğim tarafındaki kapısını açmışlar, gezerken köpeğim ben farketmeden dışarı çıktı hemen gördüm ama yetişemedim. Dışarıya çıktı ben çağırdım o kaçtı ben çağırdım o kaçtı, 15 dakka kovaladım benden kaçarken az kalsın arabada eziyordu, beni o kadar kızdırdıki anlatamam, en sonunda ufak bir bahçede yakalım, kızdım bağrındım sopaladımda, moralimde çok bozuldu, ya inşallah olacakta nasıl olacak bilmiyorum her hafta ava götürmeye çalışıyorum, bir abim şok tasması önerdi acaba işe yararmı diye düşünüyorum... Deli etti beni bu yaramaz...
Size basit bir çözüm öneriyim şok filan kullanmayın yazık oda bir canlı sağlam bir tasma alın düğmeli olanlardan sizden ne kadar uzaklaşmasını istiyorsanız salın baktınız gidiyor bas düğmesine çek kendine doğru ama mesafe uzak olmasın böyle dışarda gezdirin zamanla mesafeye alışır tasmayı çekerkende itaatkar bir şekilde çagırın yada gel diyin patronun siz olduğunu öğrensin belli bir zaman sonra alışıcaktır ve siz aynı ses tonu ile çağırdığınızda hemen geri gelicektir benim kurzuharımı ben sağ tarafımda zincir ile av dışında dibimde gezdirirdim alıştı av harici dibimden ayrılmazdı
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

• *
« Yanıtla #15 : 05 Aralık 2015, 11:47:50 »
Size basit bir çözüm öneriyim şok filan kullanmayın yazık oda bir canlı sağlam bir tasma alın düğmeli olanlardan sizden ne kadar uzaklaşmasını istiyorsanız salın baktınız gidiyor bas düğmesine çek kendine doğru ama mesafe uzak olmasın böyle dışarda gezdirin zamanla mesafeye alışır tasmayı çekerkende itaatkar bir şekilde çagırın yada gel diyin patronun siz olduğunu öğrensin belli bir zaman sonra alışıcaktır ve siz aynı ses tonu ile çağırdığınızda hemen geri gelicektir benim kurzuharımı ben sağ tarafımda zincir ile av dışında dibimde gezdirirdim alıştı av harici dibimden ayrılmazdı
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 05 Aralık 2015, 12:22:25 »
köpek senden kaçmamış güzel kardeşim özgür kalmanın tadını çıkarmış bişey yok bunda.
bu köpekler enerjiktir. oyunu çok severler. öyle yanımda gezdireceğin bir cins değildir.
zaten daha yaşıda genç deli dolu
birde erkek delikanlı
biz arkasından tüfek atılmış sahibi tarafından vurulmuş dayak yemiş avdan soğutulmuş köpekleri bile ava alıştırdık
nasılmı sevgi ve sabırla
ben çalışdığım için bu işi hep babam yapmıştır. emekli boşta adam  ;D
haftanın 3 günü ava gidecek köpek
grup halinde av yapacak
avda en az bir tane olmak şartıyla usta bir köpekle avlandırılacak
avda sen liderlik sergiliceksin
anlayabileceği tek kelimelik komutlar vereceksin
ses tonun hep aynı olacak
sabırlı olacaksın.
avda asla köpeğini dövmeyeceksin
gereksiz yerede sevmeyeceksinde
avın ortalarında bir iki dilim kuru ekmek vereceksin
etrafda su yoksa su vereceksin
biz bütün köpeklerimizi böyle eğittik
hiç birine ferma aport göstermedik
hepsini kendisi öğrendi
çünkü ekip halinde haraket etmeyi öğrendi
bu şekilde 7 kadar köpeğimiz oldu.
hepside karmaşık komutları bile öğrendiler.
şöyle söyliim şuandaki köpeğimiz sizin köpeğinizin aynısı 2 yaşında erkek kurhzaar
ismi toni
eğer sizin giremiyeceğiniz yerdeyse çulluk çulluğu size doğru kaldırıyo ve kalkan çulluğun arkasından 2 kerede havlıyo
şaka gibi ama ilkkez tonide yaşamadık biz bunu
ilk köpeğimiz çulluğu vuramadığımızda gelip bize havlardı  ;D
acemi avcıyla avlanırken yere yatarak veya kenara çekilerek bıldırcını kaldırırdı  ;D
burdaki acemi avcı benim bu arada  8)
sabrederseniz efsane bir köpeğiniz olur. sizde efsane bir avcı olursunuz

bugün ava gidemedim. babamlar 3 avcı ve 2 köpekle 15 çulluk kaldırmışlar 5 ini vurabilmişler. 10 tanesini bana bırakmışlar sanırım
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2015, 14:27:42 »
Hamdi kardeşim,köpeğin çok güzel,maşallah diyelim..Yaşadığın sıkıntının tek ilacı sabır ve zamandır.Sabır dolu zamanı geçirirken  yapman gerekenlerde;köpeğine eğitim vermeye değil sevgi vermeye çalış,av harici asla tasmasız gezdirme ve en önemlisi de uzun bir süre ava yalnız git(köpeğin dikkati sadece senin üzerinde olsun).Eğer bunları yapamayacak durumdaysan ve acelen de varsa,bu köpeği birine ver gitsin.Çünkü kısa zamanda hayatta söz geçiremezsin.Bu konu kendi tecrübem ve avcı arkadaşlarımdan gözlemlediklerim ile sabittir...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2015, 14:39:40 Gönderen: Kadri AĞRALI »
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 05 Aralık 2015, 15:36:22 »
Açıkçası acelem yok, bir dahaki sezonu bekleyeceğim ancak askere gitme ihtimalimde var. Uzun dönem rahat bir yere gidersem köpeğimide yanımda götüreceğim. Bir iki sezon ona heba olsun. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum... Başbaşayken her sözümü dinliyor bazen beni bile şaşırtıyor, benden kaçtığı akşamdan beri ona dışarıyı yasakladım. Dün gece dış kapının önüne gitti gezmek istedi, birkaç kere gelip elime burnuyla dokunup tekrar kapıya gitti, ben katı bir şekilde hayır deyince yerine döndü oturup beni bekledi, çok zeki bir köpek komutların hepsini anlıyor, ama dikkatini dağıtacak tek bir şey mevcutsa dikkati çoktan dağılmış oluyor, tam bir eşşek sıpası... Yarın ustalarla çulluğa gideceğiz, bakalım neler olacak sizi bilgilendireceğim hepinize çok teşekkür ediyorum...
1991-Bursa

Çevrimdışı Eren BURKUCU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 05 Aralık 2015, 16:51:26 »
Açıkçası acelem yok, bir dahaki sezonu bekleyeceğim ancak askere gitme ihtimalimde var. Uzun dönem rahat bir yere gidersem köpeğimide yanımda götüreceğim. Bir iki sezon ona heba olsun. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum... Başbaşayken her sözümü dinliyor bazen beni bile şaşırtıyor, benden kaçtığı akşamdan beri ona dışarıyı yasakladım. Dün gece dış kapının önüne gitti gezmek istedi, birkaç kere gelip elime burnuyla dokunup tekrar kapıya gitti, ben katı bir şekilde hayır deyince yerine döndü oturup beni bekledi, çok zeki bir köpek komutların hepsini anlıyor, ama dikkatini dağıtacak tek bir şey mevcutsa dikkati çoktan dağılmış oluyor, tam bir eşşek sıpası... Yarın ustalarla çulluğa gideceğiz, bakalım neler olacak sizi bilgilendireceğim hepinize çok teşekkür ediyorum...
Askere giderken köpek götürme düşünceni bi unut kardeşim :) öyle bi şansın olmaz,diyelim ki oldu.. O köpek yalaka olur :)

• Armsan a612w
  • Huğlu SP
1991 BOLU

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 05 Aralık 2015, 17:19:02 »
köpek senden kaçmamış güzel kardeşim özgür kalmanın tadını çıkarmış bişey yok bunda.
bu köpekler enerjiktir. oyunu çok severler. öyle yanımda gezdireceğin bir cins değildir.
zaten daha yaşıda genç deli dolu
birde erkek delikanlı
biz arkasından tüfek atılmış sahibi tarafından vurulmuş dayak yemiş avdan soğutulmuş köpekleri bile ava alıştırdık
nasılmı sevgi ve sabırla
ben çalışdığım için bu işi hep babam yapmıştır. emekli boşta adam  ;D
haftanın 3 günü ava gidecek köpek
grup halinde av yapacak
avda en az bir tane olmak şartıyla usta bir köpekle avlandırılacak
avda sen liderlik sergiliceksin
anlayabileceği tek kelimelik komutlar vereceksin
ses tonun hep aynı olacak
sabırlı olacaksın.
avda asla köpeğini dövmeyeceksin
gereksiz yerede sevmeyeceksinde
avın ortalarında bir iki dilim kuru ekmek vereceksin
etrafda su yoksa su vereceksin
biz bütün köpeklerimizi böyle eğittik
hiç birine ferma aport göstermedik
hepsini kendisi öğrendi
çünkü ekip halinde haraket etmeyi öğrendi
bu şekilde 7 kadar köpeğimiz oldu.
hepside karmaşık komutları bile öğrendiler.
şöyle söyliim şuandaki köpeğimiz sizin köpeğinizin aynısı 2 yaşında erkek kurhzaar
ismi toni
eğer sizin giremiyeceğiniz yerdeyse çulluk çulluğu size doğru kaldırıyo ve kalkan çulluğun arkasından 2 kerede havlıyo
şaka gibi ama ilkkez tonide yaşamadık biz bunu
ilk köpeğimiz çulluğu vuramadığımızda gelip bize havlardı  ;D
acemi avcıyla avlanırken yere yatarak veya kenara çekilerek bıldırcını kaldırırdı  ;D
burdaki acemi avcı benim bu arada  8)
sabrederseniz efsane bir köpeğiniz olur. sizde efsane bir avcı olursunuz

bugün ava gidemedim. babamlar 3 avcı ve 2 köpekle 15 çulluk kaldırmışlar 5 ini vurabilmişler. 10 tanesini bana bırakmışlar sanırım
Süper anlatmissiniz tebrik ederim.Ayrica bu cins köpekler diğerlerinden daha sert köpeklerdir.  Bence tek başınıza eğitmek sizi biktiracaktir ya yanına usta bir alın yada usta bir köpeği olan ve sizin köpeğin acemiliklerinde problem cikartmiycak usta bir kopegi olanAvcı arkadaş edinin.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 06 Aralık 2015, 00:32:25 »
Sayın Eren Burkucu kardeşim asteğmen olarak gidipte birde rahat bir ordu lojmanı olursa açıkçası köpeğimden ayrılmam, o belki bana çok alışmadı ama ben geceleri onla eğlenmeden duramıyorum. Zaten kısa dönem gidersek bir dahaki sezona kadar dönmüş olacağız böylede bir imkanımız olmaz😀. Sayın Gürsel Karabay ustam tamda dediğiniz gibi çok usta bir avcı abimizden ricacı oldum yalnızca ikimiz ve onun çok iyi av yapan dişi pointeriyle avlanacağız, yanımıza çok fazla kişi alıp köpeğin kafasını karıştırmayalım dedik, şimdilik tek amacımız av sırasında kaçmaması  ekip olmayı öğrenmesi, belki usta köpeğin fermasında bir şeyler vurulurda oda ders yapar ama biz şimdilik çıtayı düşük tutuyoruz, hepinize çok teşekkür ediyorum, inşallah bilgilendirme yapacağım. Cümleten rasgele...
1991-Bursa

Çevrimdışı Enes AHMET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 07 Aralık 2015, 04:46:57 »
Merhabalar. Tavsiye edebileceğim birkaç eğitim ve daha çok düzeltme teknikleri içeren birkaç video var. Yaban tvde yayınlanan"Canım köpeğim" isimli programın videolarını YouTube'ta aratırsanız bu ve bunun gibi konular hakkındaki birçok eğitim ve alıştırma tekniği içeren videoları izleyebilirsiniz. Umarım faydalı olur köpeğin sana bir an önce alışır ve her avcının istediği gibi güzel avlar yaparsın :) rastgele
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 07 Aralık 2015, 14:12:43 »
Dün avcılık adına güzel bir gündü sabah vardığımız merada ustamla öğlene kadar 7 çulluk vurduk, gayet keyifli geçti, ama gün köpeğim Jack adına tam bir rezaletti. Avın ilk yarım saati amaçsızca yanımızda gezen Jack daha sonra gözlerden kayboldu... Yine arabanın yanına gitmiş olacağını düşündüm ve ava devam ettim, mola için arabanın yanına döndüğümüzde Jack ortalarda yoktu, yaklaşık 4 saattir görmemiştik. Jack in kaybolduğunu anladık arabayla aramaya çıktık yaklaşık 2 saat aradık yok, bulamadık... Sonra dağda odun kesen ormancılar boynundaki tasmada yazan numaradan bana döndüler, köpeğin yanlarında olduğunu söylediler. Araba yolu olmadığından çok uzun bir mesafeyi dağ tepe aşarak Jacki almaya gittim bu sırada ava devam eden ustam 3 çulluk daha vurmuş. Ormancıların yanına gittiğim Jack hemen yanıma geldi, oturdu, kızdığımı anlamıştı. Hiç vurmadım, sevmedimde... Belime zincirle bağladım yolda bir kaç çekiştim getirdim arabanın yanına... Koydum bagaja eve döndük... Köpek her hafta daha kötüye gidiyor, Sen sahibinin yanında yarım saat durmuyorsunda ormancının yanında 5 saat duruyorsun nasıl bir köpektir problemi nedir ne istiyor bende anlamadım...
1991-Bursa

• *
« Yanıtla #24 : 07 Aralık 2015, 14:25:47 »
Bence size alışana kadar çıkartmayın dışarı önce sahibini öğrensin en azından bulmuşsunuz iyi insanlara denk gelmişsiniz geçmiş olsun
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız