Gönderen Konu: Tüfek ve fişek zamları  (Okunma sayısı 2505 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alperen BİÇİCİ

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Tüfek ve fişek zamları
« : 27 Haziran 2021, 11:09:41 »
Tüfek ve fişek fiyatları aldı başını gidiyor nereye kadar yerli tüfekte zam yapmayan firma kalmadı ne de fişekte zam yapmayan hiç bir firma kalmadı avcılığın sonu hişte hayre alemet degil ne zaman durçak açaba.
  • Akdaş ah 212
1976 - Hatay

Çevrimdışı Murat PAKEL

• *
Ynt: Tüfek ve fişek zamları
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2021, 18:40:16 »
Haklısınız ama zam gelmeyen ne var hayatımızda. Çelik bir yılda yüzde 140 zam yedi. Elektrik %60, doğalgaz desen keza aynı. Yeme içme desek en az %40 zam yedi. Hayat iyice zorlaştı. Bir de yurtdışından firmalar bize iş yaptırmaya başladı. Bizde emek ucu, dolar kıymetli adamlarin asgari ucretinin ucte birine en iyi tüfeği alabildiği ülkelerde bu asgari ücrete orta karar yerli bile alamaz olduk. Saçma deseniz uçtu. Hurda kursun kilosu 20tl yi gecti. Malesef bu gidişat iyi değil daha da kötü olacak gibi
  • Saint etienne darne çifte
  • Simson Suhl
  • Huğlu 104a/ Seçkin S3 superpoze
  • Özkanlar FX015
  • Akdaş AG 212
  • English Pointer
Murat PAKEL
1975 İZMİR

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE, Ahmet ÖZTÜRK, Taşkın MUTLU, Engin TARHAN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• *
« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2021, 11:31:26 »
Haklısınız ama zam gelmeyen ne var hayatımızda. Çelik bir yılda yüzde 140 zam yedi. Elektrik %60, doğalgaz desen keza aynı. Yeme içme desek en az %40 zam yedi. Hayat iyice zorlaştı. Bir de yurtdışından firmalar bize iş yaptırmaya başladı. Bizde emek ucu, dolar kıymetli adamlarin asgari ucretinin ucte birine en iyi tüfeği alabildiği ülkelerde bu asgari ücrete orta karar yerli bile alamaz olduk. Saçma deseniz uçtu. Hurda kursun kilosu 20tl yi gecti. Malesef bu gidişat iyi değil daha da kötü olacak gibi

+1
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Faruk KOCAMAN

• *
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2021, 10:57:37 »
sanırım elimizde ki ürünlere sahip çıkma zamanı,
Faruk BAĞCI 1980
Elif Matbaa - ÇAN
0542 407 17 17
Süperpoze
Otomatik

The following users thanked this post: Orkun ÜNLER, Murat PAKEL

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• *
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2021, 17:32:25 »
Dün İstanbul'da Armer av'a fişek fiyatı sordum 36 gr saçma için en ucuz 80 Tl dediler-yarın da zamn gelecekmiş 5/10 Tl _   ..Sonrasında biraz ilerideki Emka av'a  sordum 36gr için 100 Tl dediler kutusunu  !??  Eğer fiyatlar bu şekilde olacaksa insanların 2 kuruşluk atış zevkini de öldürecekler..Yazıklar olsun  bu hale getirenlere
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

Çevrimdışı Okan YILMAZ

• *
  • Domuz takla attımı o iş bitmiştir..
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2021, 00:20:24 »
Bugün bayii ye uğradım 1 kutu fişek aldım bayii sahibi fişeğe %10 zam geldiğini söyledi..
  • 104-A Mallard 71
  • Ata Arms Sp Nikel 71
  • Baikal IJ 58 MA
  • Winchester Sx4
BABAM'dan miras bana bu sevda!

1993/Isparta

Çevrimdışı Ercan VERON

• *
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2021, 11:20:22 »
Ben 2 yıldır dolduruyorum rahat ettim. En azından ne attığımı biliyorum ve standardı belli. İyi fişeklerin gerçekten tanesi 5TL den fazlaya geliyor. Av sonrası da bazen çeşitli deneme grupman hedef atışları yapıyoruz merminin adedini düşünmüyorum. Zor bişey değil. Herkese iyi sezonlar...
  • Huğlu SÜPERPOZE
1986 - Ankara

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU, Mehmet Sabri MUTLUER

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• *
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2021, 15:39:03 »
buradan herkes hangi ilde hangi bayide fişek ne kadar bilgisini paylaşırsa güzel olur..istanbul'da yabanav'ın sitesinde güncel fiyatlar var ama bir çok bayi günü gününe veriyor fiyatları
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU

Çevrimdışı Okan YILMAZ

• *
  • Domuz takla attımı o iş bitmiştir..
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2021, 22:17:55 »
buradan herkes hangi ilde hangi bayide fişek ne kadar bilgisini paylaşırsa güzel olur..istanbul'da yabanav'ın sitesinde güncel fiyatlar var ama bir çok bayi günü gününe veriyor fiyatları

2 Gün önce B&P 30 gr MB Light fişeği 100 TL ye aldım Isparta da. Bayii %10 zam geldi ancak henüz yansıtmadığını söyledi.
  • 104-A Mallard 71
  • Ata Arms Sp Nikel 71
  • Baikal IJ 58 MA
  • Winchester Sx4
BABAM'dan miras bana bu sevda!

1993/Isparta

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 18 Ekim 2021, 15:57:34 »
Siz daha durun .  Ben   bu forumda  senelerdir  şimdiden ithal ve yerli beğendiğiniz fişeklerden "stok  yapın","stok yapın"," stok yapın" diye uyardım. Bu gidişle  daha da artacak.
Doların 15 lira olduğunu bir  düşünün   fişek fiyatlarının   üzerine  %50 zam   ekleyin. Bu  seferde  diyeceksiniz ki "150 liraya   fişek alınır mı? "Zaten    dünyanın durumu gergin.
Türkiye ile  birlikte tüm dünya   büyük bir savaşa doğru gidiyor. Bir süre sonra   piyasada   fişekte bulamayacaksınız.  Bugünden kutusuna  80 liradan 10 kutu  karşılığı 800   lira ödediğiniz  fişeğe, bir   süre  sonra   150 liradan  1500  lira  ödemek zorunda kalacaksınız. Ben bile  2012 lerde  bir kutu  BP saçma  22-24  liralarda iken alım yapmadığıma   pişman  oldum. Sonradan   40-45  liralardan almak zorunda kaldım.
Dünyanın savaş gittiğine  dair  aşağıdaki  konuda   9.sıradan  itibaren  yorumlarım var ve    yorumlarımın altında    linkler var.
Linkleri açıp incelerseniz   bir dünya  savaşına doğru  gittiğimizi daha iyi  farkedeceksiniz.

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=194719.0
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2021, 13:22:23 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Yasin TORAN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 20 Ekim 2021, 19:50:44 »
Rıza Bozoklu, bende dünyanın savaşa gittiği kanaatindeyim ama daha erken, henüz tam anlamıyla kuralık, açlık, enerji kıtlığı ülkelerde kriz noktasına gelmeden kimse başka ülkeye saldırmaz. Bence daha 15-20 yılı var. Yaşamaya devam edersem, dağlarda ücra bir ev, yeterli silah ve mermi stoğu ile ekipman stoğu yapıyorum ben görmezsem çocuklara kalır onlarda değerini bilirlerse hiç yoktan iyidir onlar için. Aparmanlarda ev ev ev lüks araba gün gelecek hiçbiri beş para etmeyecek önemli olan toprak korunma ve yiyecek olacak.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 22 Ekim 2021, 10:30:45 »
Rıza Bozoklu, bende dünyanın savaşa gittiği kanaatindeyim ama daha erken, henüz tam anlamıyla kuralık, açlık, enerji kıtlığı ülkelerde kriz noktasına gelmeden kimse başka ülkeye saldırmaz. Bence daha 15-20 yılı var. Yaşamaya devam edersem, dağlarda ücra bir ev, yeterli silah ve mermi stoğu ile ekipman stoğu yapıyorum ben görmezsem çocuklara kalır onlarda değerini bilirlerse hiç yoktan iyidir onlar için. Aparmanlarda ev ev ev lüks araba gün gelecek hiçbiri beş para etmeyecek önemli olan toprak korunma ve yiyecek olacak.
Hayır.  Çok feci yanılgı içindesiniz. Savaş tahmininden çok daha yakın ve  adeta  kapıda. Emekli  Korgeneral Osman PAMUKOĞLU  Paşa  bile 3.Dünya Savaşının 1,5-2 sene  içinde  patlak vereceğini söylüyor. 
Ama  öncesinde  Türkiye'nin yapacağı ve  3.dünya  savaşını tetikleyecek olan  öncü savaş var.  Bu bahsettiğim savaş,   Türkiye'nin   ABD'nin başını çektiği  Yunanistan ve yardakçılarına karşı vereceği bir  savaş olup Türkiye,  Rusya'dan    anlaşmalarla  çok büyük bir askeri yardım ve asker takviyesi de   alarak bu savaşı  yapacaktır.  Zaten  gündemi çok dikkatle  takip ederseniz  savaşın  sanılandan çok daha yakın olduğunu , bu  bahsettiğim öncü savaşın  belki 6 ay , belki 1 yıl sonra patlak verebileceğini  farkedebilirsiniz. Ben haddinden fazla araştırdım. 
Bu zorlu  süreç  2030  yılına kadar  temposu gittikçe  artan şiddette devam edecek.

« Son Düzenleme: 27 Ekim 2021, 13:45:49 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 25 Ekim 2021, 22:35:56 »
A bayide 34 gr yaf 83 tl,B bayide 28 gr Bps 75 tl,zamı anladıkta artış oranı neye göre kime göre?A bayiye soruyorum,zama devammı,bazen haftada aynı markada 2 liste birden değişiyor diyor
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU