Gönderen Konu: AKKAR OTOMATİK TÜFEĞİMDEKİ SIKINTI PİSTONDANMIŞ SORUN ÇÖZÜLDÜ  (Okunma sayısı 20186 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
Ynt: AKKAR OTOMATİK TÜFEĞİM TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI 17.12.2013
« Yanıtla #25 : 17 Aralık 2013, 20:07:33 »
Ceyhun bey;
Tüfek 71 namlu ise sat bana tüfeği. senın o bozuk dediğin AKKAR tüfeğe talibim.
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 17 Aralık 2013, 20:10:37 »
Ceyhun kardeşim tüfeği aldıktan sonra 1 hafta işletme süresi var..Aslında bu süre tüfeği deneme süresidir..Olsun bişe olmaz..Sen yarın dediğim gibi fabrikayı ara ve tüfeğini gönder..Göreceksin boşyere endişelendiğini..Akkar sağlam firmadır..Tüfeğin gerçekten güzel tüfek kıymetini bil..Kal sağlıcakla..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimiçi Ceyhun SÖNMEZER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
.
« Yanıtla #27 : 17 Aralık 2013, 20:16:17 »
.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2013, 18:21:58 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
.
« Yanıtla #28 : 17 Aralık 2013, 20:19:47 »
.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2013, 18:23:25 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 17 Aralık 2013, 21:23:19 »
Ceyhun kardeşim kaygıların yersiz fabirikaya gönder arıza giderilmese bile yenisi ile değiştireceklerdir muhtemelen mekanizma iğne tırnak üçlüsünde bir arıza var sein akkarda benim akkar öle birsey daha yapmadı geçen hafta  buzun üstünde 30 gr mecaların hepsini seride attı karışık olarakta denedim hiç bir sorunu yok
1985
BURSA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #30 : 17 Aralık 2013, 21:55:25 »
Ceyhun bey, her markada oluyor böyle sorunlar. Firmaya gönderin düzeltirler. Bir arkadaşta vardı 30gramda mekanızmayı bile kurmamıştı. Göndericem diyordu. Insallah seninkinin en kısa zamanda hatası ne ise düzeltirler. Servis kalitesi iyi ise üzülecek ve morali bozacak bir şey yok bence.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
.
« Yanıtla #31 : 17 Aralık 2013, 21:55:54 »
.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2013, 18:25:22 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 17 Aralık 2013, 21:59:24 »
fabrikasına gönder kardeşim gerisini düşünme en pahalı marka tüfekler bile yeni olduğu halde arıza yapabiliyor
1985
BURSA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #33 : 17 Aralık 2013, 22:03:45 »
Belliki bir hata var. Hatasız tüfekler bile takılıyor. Benimde yeni aldığım tüfek kaşığa fişek kaçırıyordu. Tetik tertibatını söküp inceledim. Kaşığın kilitlendiği ayağı azcık kenarı açılmış kaçırıyormuş içeri eğdim düzeldi. Olur böyle şeyler kafaya takma bence. Gönder yapsınlar. Belki sonra çok memnun olursun.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 17 Aralık 2013, 22:11:09 »
Benim sıkıntım yeni aldığım tüfeğin herşeyin de sorun çıkması tahminim fişek tutucu sorunlu boş fişek yatakta kalıyor tutucu görevini yapmıyor. 2. olarak boş Fişek sıkışıyor. İlk fişek atıldıktan sonra 2ci fişekte patlatma yapmıyor 3.fişeği kursağa alıyor. Yataktaki fişekte iğne izide yok mekanizma tam kurulmuyor. Hepsi bir arada olunca insanın tüfeğede firmaya da bakışı değişiyor.
Tüm bu saydıklarınızın en fazla yarım saatlik işi var Akkar da..Ersin bey konusuna çok hakim bir kişidir..sıfır tüfek arıza yapabilir,At bile bir defa tökezlemeden dolayı vurulmaz..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 17 Aralık 2013, 23:18:27 »
Ben akkarı kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın ama tüfeğimde bu kadar sorun bir arada olunca hayal kırıklığı yaşadım. Dediğiniz gibi inşallah yapılırda bir daha sıkıntı vermez.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2013, 11:14:13 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #36 : 17 Aralık 2013, 23:27:12 »
Tüfeği satmak için almadım. Sorun çözülürse ne ala çözülmezse değişim yaparlar herhalde. Sorunlu tüfeği zaten satıpta mahcup olacağıma parçalarım daha iyi selametle

hiçç mahçup olacak bir durum yok. ben tüfekte sorun olduğunu, olsa bile sorunun çözülmeyeceğiniz düşünmüyorum. Kimse de sorun olan tüfeği almak istemez zaten. siz sadece bu konuyu fazla kafaya taktınız.
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
« Yanıtla #37 : 17 Aralık 2013, 23:56:20 »
Ceyhun bey öncelikle geçmiş olsun ruh halinizi çok iyi anlayabiliyorum,artık siz hep yine olacakmı şimdi yapmasa bile ilerde gene yaparmı şüphesini asla içinizden atamazsınız,her avcı az çok bu durumu yaşamıştır bende dahil olmak üzere... malesefki yerli yarı oto tüfeklerimizde bu tür sorunlar sık sık görülüyor... işte asıl mesele bundan sonra başlıyor.. marka ürününün arkasında duruyormu? müşteriyle diyaloğu nasıl? Hata yanlışlık olur bu beratta,benelli gibi ünlü markalardada oluyor kımse olmaz demesin fabrika hatası gözden kaçma vs gibi sıkıntılar her markada olabilir ancak arıza verdikten sonra marka ürününün arkasında durursa çok sıkıntı olmuyor. işte sizin için önemli olanda bu bazı markalar sadece tüfeği satmakla yükümlüymüş gibi davranıyor,. bazı markalarımız ise bu tüfek benım uretimim arıza vermişsse ben bunu helletmeliyim düşüncesiyle kullanıcıyda mağdur etmeden ilgilenip ürününün arızasını giderip tekrar gönderiyor. inşallah akkarda sizinle gerekli şekilde ilgilenip sorunuzu çözer...
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 18 Aralık 2013, 11:34:29 »
.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2013, 11:17:32 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #39 : 18 Aralık 2013, 11:46:59 »
Ceyhun kardeşim alabileceğin en iyi firmanın tüfeğini almışsın önce birkere bunu bil,insan yapısıdır hata olabilir bunuda böyle kabul et.Senin yalnışın fabrikayla iletişim kurmadan burda böyle bir konu açmış olman,paniğe kapılman.O başlıkta hiç hoş olmamış,fabrikaya gidip Ersin beyle görüşünce nedemek istediğimi daha iyi anlayacaksın.Geçmiş olsun selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 18 Aralık 2013, 12:02:59 »
.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2013, 11:18:34 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AKKAR OTOMATİK TÜFEĞİM SIKINTI VERDİ
« Yanıtla #41 : 18 Aralık 2013, 12:28:20 »
Ceyhun kardeşim kendini hiçmi hiç kasmana gerek yok..Servis ağı en mükemmel olan firmadır akkar..Direk fabrikayı arıyorsun Ersin Beyi istiyorsun vede durumu anlatıyorsun..Tüfeği fabrikaya göndermeni isteyecektir..Orda denedikten sonra basit bir arıza ise giderirler değilse zaten birebir değişim yaparlar..Rahat ol canını sıkma..Bende de silver sentetik modeli var yıllardır kullanırım en düşük gramajda bile saat gibi hala..
Aynen öyle tırnakta bir sorun var gibi.2006 aldığım model 24 g şakır şakır çalışır.Eminönü Mercandaki elemanlarla hiç görüşmene gerek yok onlar tezgahtar adamlar senin işin fabrikada Ersin bey ile
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2013, 12:33:31 Gönderen: Mehmet AKKUŞ »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 18 Aralık 2013, 12:31:36 »
Ceyhun ustayı falan bırak kardeşim..Garantisi devam eden tüfeğin ustada ne işi var Allahını seversen..Ersin beyle de görüşmüşsün gönder tüfeği gitsin fabrikaya..Basit birşeyse yapılır değilse birebir değişim yapılır..Ustaya falan götürme garantili tüfeğini...
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 18 Aralık 2013, 14:04:44 »
Tüfeğimi bugün bir abime gösterdim söktü inceledi ve pistonun (yüzük) şarjör borusuna sıkıştığını söyledi iyice temizledikten sonra yağladı bu arada ben yüzüğü yağlamamıştım fişekten biriken tortuları temizlemiştim ama yağlamak lazımmış. 1 kutu fişek attım sorun yok. Daha sonraki denediğimde sorun çıkarsa sizlerle paylaşırım. Tüm yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2013, 11:21:08 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 18 Aralık 2013, 14:13:32 »
Tüfeğimi bugün bir abime gösterdim söktü inceledi ve yüzüğün şarjör borusuna sıkıştığını söyledi iyice temizledikten sonra yağladı bu arada ben yüzüğü yağlamamıştım fişekten biriken tortuları temizlemiştim ama yağlamak lazımmış. 1 kutu fişek attım sorun yok. Daha sonraki denediğimde sorun çıkarsa sizlerle paylaşırım. Tüm yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Anlatmak istediğimizde buydu işte ceyhunum..Hadi inşallah gözün aydın diyelim..Bukadar kendini heder ettiğine sıkıntı yaptığına değdimi :) Sonuçta kul yapısı..Trilyonluk ayaklar bile penaltı kaçırmıyormu  :) Elindeki tüfeğin kıymetini bilesin..Tüfeğinle hemen barış ve alış..Hergün eline alıp sev şöyle..Hele biriki avınıda yedinmi o tüfeğin tadına doyamazsın..Bizimle tekrar denediğinde paylaş bakalım..Selametle kalasın..HAA bu arada sana abi tavsiyesi pireyi görüp hemen yorganı yakma..AKKAR sağlam firmadır...
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AKKAR OTOMATİK TÜFEĞİM SIKINTI VERDİ & SORUN YÜZÜKTEYMİŞ
« Yanıtla #45 : 18 Aralık 2013, 15:10:48 »
Geçmiş olsun,akkara devam,içime sinmedi huylandım desnde değiştirir o firma merak etme.
Volkan abi resim güzelmiş,araştırmacı insan başka oluyor:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 18 Aralık 2013, 15:17:22 »
Volkan abi bu contadan neden bahsettim dersen,bir ara Ersin beyle görüşürken ağır gramajlarda o contayı çıkarsanda olur demişti,çıkarınca geri tepmeyi azaltıyor gibi birşeyler aklımda kalmıştı.
Galiba ağır dolularda mekanizmanın geri çarpmasınından kaynaklanan geri tepmeyi engellemek için dediydi.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 18 Aralık 2013, 21:11:51 »
Ceyhun kardeşim tüfeği fabrikaya göndersen daha sağlıklı olur diye düşünüyorum sorun sundanda olabilir bana ilk geldiğinde tüfeğin iç aksamı şarjör borusu içi dahil hafif yağlı geldi belkide senin tüfeğin o kısımalrı yağlamayı unuttular ondannda olmuştur
1985
BURSA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #48 : 18 Aralık 2013, 21:43:40 »
Volkan abi resim güzelmiş,araştırmacı insan başka oluyor:)
Eyvallah :)

Volkan abi bu contadan neden bahsettim dersen,bir ara Ersin beyle görüşürken ağır gramajlarda o contayı çıkarsanda olur demişti,çıkarınca geri tepmeyi azaltıyor gibi birşeyler aklımda kalmıştı.
Galiba ağır dolularda mekanizmanın geri çarpmasınından kaynaklanan geri tepmeyi engellemek için dediydi.
Bence de olabilir. Zaten orada sübap olsa azıcık gaz kaçıracaktı; aynı. Keşke ondan daha radikal bir çözüm bulsalar. Hiç olmadı, Japon SKB'deki gibi deliklerin birini kapatıp açan bir takviye yapsalar bile epey faydası olurdu.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #49 : 18 Aralık 2013, 21:52:47 »
...yüzüğün şarjör borusuna sıkıştığını söyledi iyice temizledikten sonra yağladı
Yüzük dediğin gaz pistonu değil mi? Sırf onu yağlamakla düzelmişse orada bir ince ayar gerekiyor derim. Yağlamakla olmaz. Pistonun üzerindeki segmanın daraltılması veya çapak varsa silinmesi veya sürtmeye neden olan neyse halledilmesi gerekir. Yerinde olsam bir fırsatını bulunca fabrikaya gönderir ve ellerimi ovuşturarak beklerdim. Evvelce fabrikaya gönderme diye önermiştim ama yay içindi o. Şimdi ben olsam gönderirdim diyorum. Ama halloldu bu derseniz, tekrar gülegüle kullanmanızı dilerim. Geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2013, 21:54:13 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.