Gönderen Konu: AKKAR OTOMATİK TÜFEĞİMDEKİ SIKINTI PİSTONDANMIŞ SORUN ÇÖZÜLDÜ  (Okunma sayısı 20185 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AKKAR OTOMATİK TÜFEĞİM SIKINTI VERDİ & SORUN YÜZÜKTEYMİŞ
« Yanıtla #50 : 18 Aralık 2013, 22:40:13 »
Tüfeğimi bugün bir abime gösterdim söktü inceledi ve yüzüğün şarjör borusuna sıkıştığını söyledi iyice temizledikten sonra yağladı bu arada ben yüzüğü yağlamamıştım fişekten biriken tortuları temizlemiştim ama yağlamak lazımmış. 1 kutu fişek attım sorun yok. Daha sonraki denediğimde sorun çıkarsa sizlerle paylaşırım. Tüm yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
ceyhun , sana yazdım özelden , önce  bi güzel temizle sonra somunları iyice sık diye , illa  yanlış bi şey vardır diye . yüzük dediğin volkan hocamın dediği gibi  piston .  ve anladığım kadarıyla piston üzerindeki segman sıkmış olmalı barut kirinden . hemen bozuldu arızalandı  diye  üzülmemek lazım . bende 2 tane otomatik aldım , bende sıkıntı yaşadım ikisiyle .  hemde bi kaç kez , tam fabrikaya yollayacakken  , bir işlemi yanlış yaptığımı anladım , hatayı düzelttim ,  sorun çözüldü . senin belki bir tüfeğin olduğundan sıkıntı yaptın , ama  bazı  hatalar  bizden kaynaklanıyor .  sorununun çözüldüğüne sevindim , alışınca sıkıntı çekmezsin . . benim başıma bi otomatiğim 2 defa sıkıntı açtı , kıstırdı fişekleri , sorun bir yayı ters takmam , diğeride şarjör borusunun gevşemesindenmiş . allah muhafaza şarjör borusunun gevşek olduğunu anlayamasam , belkide başıma  bi dünya sıkıntı açılacaktı . diğerinin ise sürekli somunları gevşiyordu :) , kerpetenle bi güzel sıktım , şimdi şıkır şıkır   akkar iyi firmadır .hayırlı olsun .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Ceyhun SÖNMEZER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #51 : 19 Aralık 2013, 10:05:26 »
Yüzük dediğin gaz pistonu değil mi? Sırf onu yağlamakla düzelmişse orada bir ince ayar gerekiyor derim. Yağlamakla olmaz. Pistonun üzerindeki segmanın daraltılması veya çapak varsa silinmesi veya sürtmeye neden olan neyse halledilmesi gerekir. Yerinde olsam bir fırsatını bulunca fabrikaya gönderir ve ellerimi ovuşturarak beklerdim. Evvelce fabrikaya gönderme diye önermiştim ama yay içindi o. Şimdi ben olsam gönderirdim diyorum. Ama halloldu bu derseniz, tekrar gülegüle kullanmanızı dilerim. Geçmiş olsun.

evet abi gaz pistonu yalnız işin garibi pistonun içi pas tutmuş nasıl bukadar çabuk pas olur anlamadım . iyice bezle silinip yağladıktan sonra şuan çalışıyor. şarjör borusu üzerinde sıkıştırmadan kaynaklı iz yapmış. temizlendi iyice ama iz hala duruyor. tekrar sorun verirse yollarım fabrikaya diye düşünüyorum.
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 19 Aralık 2013, 10:08:54 »
ceyhun , sana yazdım özelden , önce  bi güzel temizle sonra somunları iyice sık diye , illa  yanlış bi şey vardır diye . yüzük dediğin volkan hocamın dediği gibi  piston .  ve anladığım kadarıyla piston üzerindeki segman sıkmış olmalı barut kirinden . hemen bozuldu arızalandı  diye  üzülmemek lazım . bende 2 tane otomatik aldım , bende sıkıntı yaşadım ikisiyle .  hemde bi kaç kez , tam fabrikaya yollayacakken  , bir işlemi yanlış yaptığımı anladım , hatayı düzelttim ,  sorun çözüldü . senin belki bir tüfeğin olduğundan sıkıntı yaptın , ama  bazı  hatalar  bizden kaynaklanıyor .  sorununun çözüldüğüne sevindim , alışınca sıkıntı çekmezsin . . benim başıma bi otomatiğim 2 defa sıkıntı açtı , kıstırdı fişekleri , sorun bir yayı ters takmam , diğeride şarjör borusunun gevşemesindenmiş . allah muhafaza şarjör borusunun gevşek olduğunu anlayamasam , belkide başıma  bi dünya sıkıntı açılacaktı . diğerinin ise sürekli somunları gevşiyordu :) , kerpetenle bi güzel sıktım , şimdi şıkır şıkır   akkar iyi firmadır .hayırlı olsun .
evet abi söküp baktım ama pistona (bizim buralarda pistona yüzük derler o yüzden yüzük yazmıştım) bakmamıştım yüzeysel tortuları temizlemiştim ama dediğin gibi iyice temizleyip yağlamak gerekiyormuş.
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AKKAR OTOMATİK TÜFEĞİM SIKINTI VERDİ
« Yanıtla #53 : 19 Aralık 2013, 10:11:47 »
Anlatmak istediğimizde buydu işte ceyhunum..Hadi inşallah gözün aydın diyelim..Bukadar kendini heder ettiğine sıkıntı yaptığına değdimi :) Sonuçta kul yapısı..Trilyonluk ayaklar bile penaltı kaçırmıyormu  :) Elindeki tüfeğin kıymetini bilesin..Tüfeğinle hemen barış ve alış..Hergün eline alıp sev şöyle..Hele biriki avınıda yedinmi o tüfeğin tadına doyamazsın..Bizimle tekrar denediğinde paylaş bakalım..Selametle kalasın..HAA bu arada sana abi tavsiyesi pireyi görüp hemen yorganı yakma..AKKAR sağlam firmadır...

doğru söylüyorsun abi 2 gün farklı sıkıntılar verince iyice canım sıkılmıştı ama çözüm basitmiş boşu boşuna bu kadar sıkıntıya girdim.
 Bugün Ersin beyle görüştüm her zaman tüfeklerimizin arkasındayız. Her zaman yardımcı oluruz dedi sağolsun. Ben tüfeği aldığımda sıfır diye yağlamamıştım yağlasaymışım bu sorun olmazmış. Sıkıntı bundan kaynaklı çıktı keşke yağlasaymışım pistonu falan
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2013, 11:04:36 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
Öncelikle geçmiş olsun çok çook sıkıntı yapmışsınız üzüldüm doğrusu yaşadığınız sorun bırakın da Akkar la olsun böyle dostla olsun. size başıma gelen çok güzel bir olay anlatayım .. geçen yıl Akkar altay oto. tüfeğimi cok beğendıgım halde  yakın bir arkadaşıma satıp s.poze almaya karar verdim ve 71cm namlu akkar churchill bır poze aldım. bu sezon doğru dürüst kullanmaya başladım en ufak bır arıza ve sıkıntı yaşatmadı bana ama oto. tüfeğe alıştığım için bıraz yabancılık çektim asıl konuya geleyım, oto. göre namlu iç sıvama bıraz fazla gıbı geldı ve Ersin beyi aradım durumu anlattım direk göndermemi istedi bende hemen kargolayıp yolladım 2 gun içinde ersin bey aradı krom kaplamasıyla alakalı hiç bır sorun olmadığını kullandığım fişeklerden kaynaklandıgı söyledi teşekkür edip başka bir istekte bulundum, 71cm namlu uzunluk tercihimi yanlış yaptığımı ve bunun yerine  ücret karşılığı 66cm namlu yaptırmak istediğimi rica ettim asıl olay burada bana 1 tl dahi fiyat belirtmedi istediğim gibi 66cm namlu yapıp ahşap bakımını yapıp tüfeğimi kargodan yolladı şaşırmıştım doğrusu, Ve AKKAR ı tamda bu yaşadığım çok basit ve hatası olmadığı bir konuda tanımış oldum ... İçinizdeki sıkıntıları atın lütfen böyle bir firma var karşınızda ...
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Öncelikle geçmiş olsun çok çook sıkıntı yapmışsınız üzüldüm doğrusu yaşadığınız sorun bırakın da Akkar la olsun böyle dostla olsun. size başıma gelen çok güzel bir olay anlatayım .. geçen yıl Akkar altay oto. tüfeğimi cok beğendıgım halde  yakın bir arkadaşıma satıp s.poze almaya karar verdim ve 71cm namlu akkar churchill bır poze aldım. bu sezon doğru dürüst kullanmaya başladım en ufak bır arıza ve sıkıntı yaşatmadı bana ama oto. tüfeğe alıştığım için bıraz yabancılık çektim asıl konuya geleyım, oto. göre namlu iç sıvama bıraz fazla gıbı geldı ve Ersin beyi aradım durumu anlattım direk göndermemi istedi bende hemen kargolayıp yolladım 2 gun içinde ersin bey aradı krom kaplamasıyla alakalı hiç bır sorun olmadığını kullandığım fişeklerden kaynaklandıgı söyledi teşekkür edip başka bir istekte bulundum, 71cm namlu uzunluk tercihimi yanlış yaptığımı ve bunun yerine  ücret karşılığı 66cm namlu yaptırmak istediğimi rica ettim asıl olay burada bana 1 tl dahi fiyat belirtmedi istediğim gibi 66cm namlu yapıp ahşap bakımını yapıp tüfeğimi kargodan yolladı şaşırmıştım doğrusu, Ve AKKAR ı tamda bu yaşadığım çok basit ve hatası olmadığı bir konuda tanımış oldum ... İçinizdeki sıkıntıları atın lütfen böyle bir firma var karşınızda ...
Of! Daha neler :D Hayırlı olsun Samet Bey.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
Saolun Volkan bey tüfeğimi hatırlarsınız belkide şu pıtch ölçüsünde fotolarını atmıştım 66cm namlu demiştim . daha önce sırf alışamadığımdan dolayı 71cm namlulu halındeyken satışa koyup vazgeçmiştim iyikide vazgeçmişim sağolsnlar çok ilgililer . ileri doğruda tekrardan bir otomatik ve birde slug namlu pompalısını düşünüyorum inş ..
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Şu sira bendede bir pompalı sevdası başgösterdi ama karar veremiyorum akkarmı hatsanmı?
Ne yalan söyliyeyim ikisininde otomatik slug larını denedim,hatsan hala bende,hatsan slug konusunda akkardan daha iyi gibi geldi bana. O yüzden pompalıdada hatsan dicem galiba. Ama akkarın yeride başkadır el altında mutlaka birtane akkar uzun namlu olmalı diye düşünüyorum,keleş gibi garanti bir tüfek:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
Raha bey hatsan konusunda hiç bir fikrim yok ama ben Akkar slug namludan çok memnun kalmıstım üst üste her atışımda istediğim noktaya gönderdi tabi fişek te çok önemli faktör, şuan elimde değil sebebi namlu terciğim biraz kısa olmuştu sağ kulağı epey hırpaladım :).. çok yakında tanıştığım biri oldu avcılık değilde, tüfek koleksiyonu var desem yalan olmaz elinde yerli marka 4 adet slug pompalı var Sarsılmaz, Armsan, Akkar DİĞERİNİ ŞUAN HATIRLAMIYORUM .. hepsini kendince test etmiş ve tüm samimiyetıyle sorumu cevaplamasını istedim hangisi dedim oda diğerlerini satışa çıkardım elimde Akkar kalıcı dedi.
1987-Edirne
bmp resim yükle