KARA AVCILIĞI:---TÜRÜNE GÖRE AVLAR VE AVCILARI--- > ÇAKAL, TİLKİ, SANSAR GİBİ MEMELİLERİN AVI VE AVCILARI

Tilki Avi

(1/9) > >>

Ufuk RASK:
Bu yöntemle siz turkiyede tilki avliyormusunuz?

N.Yıldız SÜKAN:
Gençlik yıllarımda çiftliğimize musallat olan bu tür hayvanları avlamak zorunda kalıyordum.

Kadir TOPÇU:
bu yolla degılde domuz köpeklerını n bazıları getıyor onumuze kadar yada aksam cıkın tarlalrı gezın her tarlada kesı n2 tane gorunuyor adanada

Ersin TETİK:
Bu şekilde avlanan bende duymadım muhtemelen bundan sonra deneyenler olacaktır :) Baya zahmetsiz iş .Ayrıca aksam gezin tarlaları her tarlada iki tane çıkar diye de gece avı nı tavsiye etcek halimiz yok  . Bu söylediğiniz gece far ile yapılan avdır.Vicdanı olanınında tasvip etmediği bir avdır aynı zamanda da yasaktır.Bu bilgiyi de vermek lazım.Bilmeyenler olabiliryor

Ufuk RASK:

--- Alıntı yapılan: Ersin TETİK - 08 Mart 2013, 16:44:44 ---Bu şekilde avlanan bende duymadım muhtemelen bundan sonra deneyenler olacaktır :) Baya zahmetsiz iş .Ayrıca aksam gezin tarlaları her tarlada iki tane çıkar diye de gece avı nı tavsiye etcek halimiz yok  . Bu söylediğiniz gece far ile yapılan avdır.Vicdanı olanınında tasvip etmediği bir avdır aynı zamanda da yasaktır.Bu bilgiyi de vermek lazım.Bilmeyenler olabiliryor

--- Alıntı sonu ---

Cok zekvkli bir av yöntemi.
Bu arada bilmiyorum bunu biliyormusunuz, Bir Tilki ailesi bir senede 1 tona yakin yemek istiyor (yavrulari yuvayi birakmadan önce.) Kuslarin azalmasinin en önemli sebeblerinden birtanesidir budur.
Onun ich Tilki populasiyonu Isvecte devamli biz avcilar azltmaya calisiyoruz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git