Gönderen Konu: sarsılmaz sp 300 fişek seçimi  (Okunma sayısı 10142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammed ÖZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
sarsılmaz sp 300 fişek seçimi
« : 23 Kasım 2012, 19:10:01 »
öncelikle tüm avlakforum.com üyelerine saygılarımı selamlarımı iletiyorum.
Büyük umutlarla aldığım SARSILMAZ SP 300 av tüfeğimle ilgili değerli ustaların görüşünü almak istiyorum
Bu tüfek ile bikaç defa tahtalı avına gittim ve yeterince av denk geldi ama başarılı olduğum söylenemez Yaklaşık 20-30 metre mesafelerden 32 g 6 no pelagri + winchester fişeklerler kullandım sonuç tüğleri savrulup gitti
Sonra 28 g yavaşça ile 2 tane kanat kırma düşürdüm ve haricinde 30 g farklı markalarla da denedim ama sonuç değişmedi Hava şartları normal Firmayı arayıp durumu izah ettim ve birde 34 g fişeklerle denememi söylediler ama henüz deneme fırsatım olmadı Bu hayvanı cansız düşürebilmem için fişek tavsiyeleriniz nelerdir
Şimdiden herkese teşekkürler..
Muhammed ÖZEN
1987 çanakkale

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: sarsılmaz sp 300 fişek seçimi
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2012, 19:19:55 »
kardesım bende sarsılmaz kulanıcısıyım valla en guzel sarsılmazda rc 32 gram yavaslar 34 gram yanı yaf bence bunları dene eger tahtalı yapıyosan benden sana tavsıye rcnın s4 olan fısegını kullan derım kardesım avların daım ve bol olsun rastgele...
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2012, 19:42:22 »
tahtalı deyince akan sular duru benim için :)   sarsılmaz tüfeklerin poze türleri bizim buralarda pek tutulmaz hem ağır hem de fişeğini bulmak zordur derler.bir arkadaşımda eski bir modeli var ona tavsiye ettiğim bir kaç fişek vardı hepsinden memnun kaldığını söyledi..tabiki tahtalı avının yapılış şekli de önemli eğer geçit avı yaparsan farklı yaylımda yada yakın atışlar imkanı buluyorsan farklı fişek kullanmalısın.bek avları için 5-6 no saçma kullanabilirsiniz ancak 20-30 metre gibi normal mesafelerde 7 numara bile çok güzel iş yapar. Ben geçen sene genelde winchester super pigeon 36 gr 6 no kullanıyordum.daha sonra lambro blue s4 34 gram da kullandım.bu yıl ise tüfek değişikliği nedeni ile yeni piyasaya giren Lambro classic 32 s4 fişeği kullandım ve gerçekten memnun kaldım.Sarsılmazcı arkadaş ta geçen yıl 30 gram rio ve 32 gram Lambro tordo denemesinde çok memnun kalmıştı.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Muhammed ÖZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2012, 02:34:18 »
Sevgili Bekir kardeşim tavsiyen için çok teşekkürler bunları en kısa zaman da deneyeceğim inşallah Sana da avlarında başarılar rastgele Sağlıcakla kal..
Muhammed ÖZEN
1987 çanakkale

Çevrimdışı Muhammed ÖZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2012, 03:03:20 »
Sevgili Polat abi sana katılıyorum Tahtalı deyince benim için de akan sular duruyor  :) Sarsılmaz sp tüfeği bizim bölge de tutulan bi tüfek o yüzden sarsılmazı tercih ettim ama bu sarsılmaz fişeğini bulana kadar beni sarsacak gibi gözüküyor  :) Bundan önce ki tüfeğim vusan 92 a idi yerli benelli lakaplı 30 40 metreden 34 g saçma ile tahtalıyı cansız düşürüyordu ama ağırlığı ve tutukluk yapması bir de poze lere olan hevesim değiştirmemdeki en büyük unsurlardandı Şimdiki tüfeğim de diğer avlarda bi sıkıntım olmadı arpacığın üzerinde kuşu gördüm mü kuş cepte ama tahtalı öyle değil tüfeğine uygun fişeği bulana kadar avcunu yalıyorsun  :) Tavsiyen için teşekkürler abi dediğin markaları bulabilirsem deneyeceğim ama bu bölge de her marka fişeği bulamayabiliyoruz.. Rastgele..
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2012, 09:14:42 Gönderen: Muhammed ÖZEN »
Muhammed ÖZEN
1987 çanakkale

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2012, 11:33:08 »
dediğim fişekleri
www.fisekmarket.com da bulabilirsin..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Muhammed ÖZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2012, 01:49:33 »
Teşekkürler Polat abi  Çarşamba günü elimde mevcut olan remington 32 gr 6 no fişekle tahtalıya atış şansı yakaladım ilk atışımda mesafe 20 metre yine tüğleri savruldu gitti ve ağaca kondu ağaçta tekrar attım yaralı bi şekilde düşürdüm Kuşu yolduğumda süzek gibiydi olan saçma isabet etmesine rağmen kuş yaralı düştü Sonra ardından 30 gr rc 6 no fişekle yaklaşık 35 metre mesafeden atış yaptım 10 metre kadar gitti ve birden düştü gidip baktığımda kuş ölmüştü ve yolduğumda kuşa 2 saçma isabet etmişti Bu durumda düşük gramajlı fişekler daha randımanlı olacak gibi geldi Şimdi 28 gr farklı fişeklri denemeyi düşünüyorum Bu arada kimse yanlış anlamasın hiçbir fişeği kötülemiyorum her tüfeğin fişeği farklıdır Saygılar..rastgele..
Muhammed ÖZEN
1987 çanakkale

Çevrimdışı Muhammed ÖZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2012, 02:01:39 »
Bekir kardeş senin tüfeğin sarsılmazın hangi modeli? Dediğin rc s4 fişeklerden 4-5 tane deneme amaçlı bi arkadaştan temin ettim ve en kısa zamanda onları da deneyeceğim inşllh Sağlıcakla kal rastgele..
Muhammed ÖZEN
1987 çanakkale

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 30 Kasım 2012, 08:23:45 »
rc fişekleri denemeyi bırak dediğim 30 gram rio dene yada 32 gram tordo..bu fişeklerde barut farkı var..gramaj işi ayrı fişek marka işi ayrı şey.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 30 Kasım 2012, 09:37:41 »
sarsılmaz concorde kardes bırde fısek olarak benım en favorım jkr 6 bunun ustune fısek vardıyen varsa gelsın bence super bı fısek denemenı cok ısterım goreceksın performansı..rastgele....
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 30 Kasım 2012, 12:40:39 »
bekir kardeş sen otomatik için tavsiyede bulunuyırsun...ayrıca dediğin jk6rc diye piyasada bulunan sterling fabrikasında çorımda dolan fişekten bahsediyorsan randıman almış olabilirsin.ancak o kadar iyi markalar fişekler varki senin değin fişek korsan kalır.jk6 barutlu mirage yada rc dersen ördek avı gibi avlarda gerçekten etkili dolumlar yapılıyor.ancak sadece 34-35-36 gram dolusu yapılıyor.bunun dışındaki gramajlarda dolumu randıman -lı olmaz.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Muhammed ÖZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2013, 09:46:24 »
Polat abi fişekleri deneme amaçlı aldığımdan her birinden 3-5 tane farklı farklı alıyordum O yüzden buralarda mevcut olan fişekleri denedim hep Havaların biraz daha soğumasıyla 30gr fişekler güzel iş yapmaya başladı özellikle yaf ve mirage Ortalama 30 35 mtre gibi mesafelerden cansız alıyorum Fakat daha uzak mesafelerden kuş düşmüyor kanadı fln kırılırsa anca öyle Kullandığım şok 3-2
Muhammed ÖZEN
1987 çanakkale

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2013, 10:45:25 »
32 gram ve full şok kullan 1-3 şok güzel bir kombinasyon lambro classic 32  çok hoşuma gidiyor.lambro prima 34  de tepmesi dengeli çok hoş bir fişek..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 16 Ocak 2013, 11:46:23 »
rc fişekleri denemeyi bırak dediğim 30 gram rio dene yada 32 gram tordo..bu fişeklerde barut farkı var..gramaj işi ayrı fişek marka işi ayrı şey.
polat bey ben 30 gr rio yu hem keklikte hemde ördekte kullanmıştım 71 namlu 1-3 sarsılmaz cesa ile gerçekten çok güzel bir fişek ama bizim buralarda oda yok sayılır bulunsada numara yok bu fişeğin farklığı nedir merak ediyorum bilgi verirseniz sevinirim saygılar
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 16 Ocak 2013, 12:03:07 »
özgür abi slm,aşağıdaki adreste 30 gr 6 numara rio var
http://www.cihanav.com/Urunler/Rio-12-cal-30-gr-Av-Fisegi-.html

ama koli bazlı diyor

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 16 Ocak 2013, 16:21:21 »
30 GR Rio fişek klasik ancak her tür tip tüfek ile kullanabilinecek ideal bir fişek olduğu için öneriyorum.kendim kullandım memnun kaldım.ancak benim kullandıklarım eski rio idi şimdikiler ile arasında fark varmı bilemem..ben şimdi lambro ithalatçısına bayi aracılığı ile 30 gram fişek yaptırabilirmiyiz diye konuşuyoruz.herhalde önmüzdeki sezon güzel bir 30 gram üretimi raflarda yerini alacak.

mirage 30,5 gram olan fişeklerde çok iyidir. rio nun yerine kullanabilirsiniz.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Muhammed ÖZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 17 Ocak 2013, 00:49:47 »
mirage 30.5 gram gerçekten güzel fişek Polat Abi Yanlız benim bi takıntım var Abi nedense gönlüm hep ağır dolulardan yana 34,36gr vs saçma sayısınn fazla olması hem mesafe hemde avdaki etkisi bana extra bir avantaj gibi geliyo :) Ama bu dolular poze de randımanlı olmaz diyolar henüz hiç denemedim Senin konu hakkında ki düşüncelerin nelerdir paylaşırmısın Abi
Muhammed ÖZEN
1987 çanakkale

Çevrimdışı Muhammed ÖZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2013, 03:34:44 »
Yok abi ben bu poze ye fazla ısınamadım diğer avlardaki performansı güzel olmasına rağmen tahtalı da fazla sonuç alamadım ve değiştirdim tekrr otomatiğe döndüm bu defa gazlı aldım waltter lıght Q7 geçen av sezonunun sonlarında aldım ve gayet memnunum tahtalı da sadece winchester special chasse 32gr 5no fişek kullandım çok memnun kaldım ama fiyat olarak biraz pahalı fişekler Diğer fişekleri denemek henüz nasip olmadı çünkü bu sezon henüz tahtalı yok denilecek kadar az Diğer avlarda Tavşan rc 32gr 4.no Üveyik yaf 32gr 7no Çulluk yaf jk6 (bior) 33gr 9no kullandım ve güzel sonuçlar aldım Havaların biraz daha soğumasıyla daha sıkı fişekler kullanmayı düşünüyorum Polat abi fişek tecrübelerini önceki tüfeğimde deneyemedim ama bunda deneyeceğim emin ol senin tecrübene deneyimine inanıyor ve katılıyorum Abi Saygılar..
Muhammed ÖZEN
1987 çanakkale

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 06 Aralık 2013, 18:49:03 »
HAdi bakalım sonuçları bekliyoruz :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Muhammed ÖZEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 03 Şubat 2014, 02:04:31 »
lambro fişeklerden yaklaşık iki ay önce dediğin adresten temin ettim Polat abi diğer konularda ki tavsiyelerine de dayanarak blue 34gr 4.no ve biturbo 36gr 5.no birer kutu aldım lakin bu sene okadar kurak ki bu fişeklerle ne tahtalıya ne ördeğe atış şansı yakalayamadım tek tük var onlar da denk gelmiyor Yanlız blue 34ü istemeden de olsa karabatak üzerinde denedm ördeğe benzettim emin de değildim ama atışımı yaptım mesafe yaklaşık 40-45 metre idi sonuç mükemmel cansız düştü fakat tüfeğim bu fişekleri beğenmedi galiba av denk gelmedikçe hedefe ped şişeye atışlar yaptım ve blue olsun biturbo olsun her ikisi de çoğu zaman ikinciyi atmıyor tutukluk yapıyor aynı gramlarda diğer fişeklerle de denedim onlarda sıkıntı yok çalışıyor nedenini anlayabilmiş değilim ama şu var lambro nun fişekleri sert patlıyor
Muhammed ÖZEN
1987 çanakkale