Gönderen Konu: Acil Yardım kopoycu ustalar  (Okunma sayısı 3495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ANIK

• *
Acil Yardım kopoycu ustalar
« : 01 Aralık 2010, 18:32:24 »
 ???  Selamün aleyküm avcı dostlarım...
Öyle dertliyim ki sormayın 15 agustos 2010 tarihinde bergama kozaktan bir kopoy aldım.kopoyumun yaşı 9 olmasına ragmen vücut yapısı ve enerjisi o yaştaki bir köpek için gayet iyi ,kopoyum oynakta sesli uzun mesafe'de iyi iz takibi yapıyor. Yatak olabilecek alana gelince daire yapıyor kesiyo pinarların içerisine giriyor çıkıyor sesli herşey var ama tavşanı kaldırmıyor
beni mi yadırgıyor anlamadım almamıza yardımcı olan arkadaşın anlatımına herşeyiyle uyuyor  havadan kokulu sesli ama tavşanı kaldırmıyor. Neden yapıyor olabilir acaba yardım, köpegi aldıgımız kişi 1 ay muayyer verdi. Zaman doldu tabiki havalardan dolayıdır dedik ama aynı lütfen yardım izmir menderes

Çevrimdışı Ahmet OK

• *
Ynt: Acil Yardım kopoycu ustalar
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2010, 19:54:56 »
hüseyin bey merabalar...derdinizi dinledim okudum elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıcam(kendi bilgilerim dahilinde)bişey sorucam..yatak olabilecek dediğiniz o yerler varya!o bölgeye girdiğinde sesi kesiyormu yoksa oynağa verdiği sesi aynen o bölgeye girdiğindede veriyormu?benim bilgilerime göre usta bir kopoy yatak yerine geldiğinde mutlaka sesi keser tam kesmesede ara ara mızıklama diye tabir ettiğimiz şekilde verir.eğer sesi kesmiyorsa helede yataktaki tavşan dişiyse köpeğin sesinden rahatsız olup kayacaktır.tavşanın kalktığınıda görmeniz neredeyse imkansız olacaktır...ama köpek ustaysa tavşanın ordan kalktığını farkedip izi sıra takip başlayacaktır...ama köpeğiniz yatak bölgesi dediğiniz yeri terketmiyorsa birincisi tavşan orda yatıyodur köpek acemidir.ikincisi tavşan yatağı terketmiştir köpek iz ksesmiyordur.buda köpeğin acemiliğindendir...ama bişeyide unutmamak gerekir hava şartları çok önemli bir faktör bu yıl malum havalar çok kurak geçiyor.buda tavşan avı için önemli bir faktör.bence bir yağmur bekleyelim.kişisel bilgimdir inşallah yardımcı olabildim size.saygı ve sevgilerimle rastgele...
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2010, 20:07:14 Gönderen: Ahmet OK »

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Ümit BERBEROĞLU

• *
  • hemşinli
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2010, 21:00:55 »
arkadaşım acizade fikrimi paylaşayım istedim,en son diyeceğim lafı başta söyleyim: o köpeği geri ver.uluslar arası av literatüründe geçerli olan kanı ; kopoy av köpeğini meraya saldığında ezki oynak arada bi yatak izine yanaştımı biraz daha sık kaldırdımıda hiç ses kesmeden kovması gerekiyo kopoyun.meraya salar salmaz vara yoğa salan(havlayan,ses veren), kopoyda genetik bozukluk olduğu söylenmektedir.bir oynaktan diğeri atlayan köpekte  acemidir.senin köpeğe gelirsek kanımca yaşlı olmasına rağmen usta değil köpek.kalabalık köpekle avlanmış diğerleri bulmuş bu kovmaya eşlik etmiş.bu köpeğin hiç av kaldıramayacağı anlamına gelmez 10 kez gidersin 2,3 defa av kaldırır.bence enik al usta bi köpeğin yanında yetiştir.hatam varsa af ola
Ümit yaşar BERBEROĞLU
1974 karasu

Çevrimdışı Hüseyin ANIK

• *
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2010, 22:41:05 »
ümit ve ahmet ustam yardımlarınız için çok teşekkür ederim....
bu hafta son defa deniycem artık oldu oldu yoksa bakacaz bi çaresine
tekrardan teşekkürler :(

Çevrimdışı Cemil ÖZTÜRK

• *
  • Barakla domuz avı ayrıcalıktır
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2010, 19:25:21 »
arkadasım bence bu köpek usta değil benim acizene fikrim çünkü köpek adam secerse hiç av yapmaz yaslı köpek olabilir ama her yaslı köpek usta olacak diye bir şey yok ama sen birde sabah erken saatte götür bizim çiğse tabir ettiğimiz toprağın az nemli olduğunda ozamanda kaldırmazsa köpeği geri ver bence ama biz aklını karıştırmayım tabiki karar senin
Cemil ÖZTÜRK
1979-Ordu

Çevrimdışı Hüseyin ANIK

• *
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2010, 19:04:52 »
Abilerim geri verme şansım artık hiç yok çünkü alalı baya bir oldu !!!
havalardan dedik bizi yadırgıyor dedik ama yok avutmuşuz kısacası kendimizi bu kadar zamandır
bir enik alıcaz artık onu yetiştiricez yapacak başka bişiy yok

BİLGİLENDİRMEDE BULUNAN HERKEZE SELAMLAR ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM....