Gönderen Konu: SARSILMAZ MAGİC: 66 NAMLUMU, 71 NAMLUMU?  (Okunma sayısı 13170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan TUSEM

• *
  • DAİMA SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI TEMENNİSİYLE
SARSILMAZ MAGİC: 66 NAMLUMU, 71 NAMLUMU?
« : 10 Şubat 2016, 18:57:31 »

KONU YERİ DOĞRUMU BİLEMİYORUM. HOŞGÖRÜ İÇİN TEŞEKKÜR...
Çok sayıda tüfek kullandım ancak genel bir değerlendirme ile YARDIMINIZI BEKLİYORUM...
marka sarsılmaz olunca bariz diye bildiğim özelliklerden birisi uzun mesafelere toplu penetrasyon yapması. Sarsılmaz beğeni ile izlediğim yerli tüfeklerimizden. Mega star ve Concorde modelini de daha önce kullandım. şimdiye kadar 70-71cm namlu ağırlıklı tüfeklerim olmasına karşın, 72,5-74-76 namluları ve bir tüfeğimdede 66 ve 61 slug sahibi oldum. Ancak konu sarsılmaz olunca toplu atışları olmasını göz ardı edemeden teredütte kaldım. 66 NAMLU mu 71 NAMLU mu?.
     Avını yapmaya çalıştığım av türleri açık arazide tavşan ve keklik, göl içi ve göl kenarından gündüz ve akşam ördek avları ağırlıklı. bıldırcın, çulluk ve domuz avları için 66cm 18.4 61cm 18.4 olmak üzere üzümlü y.otomatik tüfeğim var.
     ORTA ve UZUN MESAFE için Sarsılmaz Magic modelini almak istiyorum. 66 ve 71 namlunun her ikiside bayiye gelmek üzere, ancak deneme müsaadesi verirse sorun yok. Bende atış denemelerimi buradan paylaşırım... AMA YA DENEME FIRSATI VERMEDEN KARAR GEREKİRSE DİYE DENEYEN YADA TECRÜBE OLARAK BİLGİ VEREBİLECEK ARKADAŞLARIMIZIN YARDIMINI TALEP EDİYORUM. ŞİMDİDEN İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER... İRT.TEL. 0505 546 48 76
Hakan KILIÇ
BURDUR-1973

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: SARSILMAZ MAGİC: 66 NAMLUMU, 71 NAMLUMU?
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2016, 19:55:06 »
Ben hem 66 hem 71 kullanıyorum. 2 si arasında bi fark gozlemleyemedim.Ama sanki 66 daha iyi nisana geliyor veya kundaktan da olabilir.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2016, 20:39:58 »
Mekanizma boyu nedeniyle 66 makbul olur fakat soğuk havalar ve uzak atışlar nedeniyle şahsen 71cm tercih ve tavsiyem olur.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2016, 21:00:14 »
Alıcağım tüfeği genelde tavşan,keklik ördek avında kullanıcağım yazmışınız bence 71 namlu daha iyi olucaktır.
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Hakan TUSEM

• *
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2016, 01:41:32 »
Ben hem 66 hem 71 kullanıyorum. 2 si arasında bi fark gozlemleyemedim.Ama sanki 66 daha iyi nisana geliyor veya kundaktan da olabilir.
     Sayın Yasin TORAN, pratik atışlarda ve sürat gerektiren durumlarda namludaki 5cm lik fark kısmen avantaj sağladığı fikrinize katılıyorum. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Mekanizma boyu nedeniyle 66 makbul olur fakat soğuk havalar ve uzak atışlar nedeniyle şahsen 71cm tercih ve tavsiyem olur.
     Sayın Mustafa GÜRHAN, sizin değerli yorumunuzu gördüğümde ağırlıklı olarak ava gideceğim Burdur, Isparta ve Afyon meraları aklıma geldi. Tabii ki soğuğu fazla olan yerler. Tesirde de iklim 1. faktör teşekkürler...

Alıcağım tüfeği genelde tavşan,keklik ördek avında kullanıcağım yazmışınız bence 71 namlu daha iyi olucaktır.
     Sayın Berkay TOPUZ, değerli yorumunuz için teşekkürler, benim yoğunluğumda 71cm namludan yana, ancak sarsılmazın fazla dağıtmıyor olması kekliği vurmak yerine parçalarsa diye tereddüt ediyorum. Teşekkürler...
Hakan KILIÇ
BURDUR-1973

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2016, 01:59:59 »
1 ay kadar önce bir dostum aldı daha 10 kutu fişek yakmadan Gaz odasına da delikler oluştu diye anlattı.ve sarsılmaz arayıp durumu anlatmış gönderin Gaz odasını değiştirelim demişler bunun üzerine arkadaş sormuş Gaz odasına da bir modifikasyon yaptınız mı diye sormuş bunun üzerine Hayır cevabı alınca kendisi tufeyi sattı. İlaveten bu kişi nin mesleği TORBACI DIR METALDEN ANLAR.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

The following users thanked this post: Nuri ÇELİK

Çevrimdışı Hakan TUSEM

• *
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2016, 02:25:32 »
1 ay kadar önce bir dostum aldı daha 10 kutu fişek yakmadan Gaz odasına da delikler oluştu diye anlattı.ve sarsılmaz arayıp durumu anlatmış gönderin Gaz odasını değiştirelim demişler bunun üzerine arkadaş sormuş Gaz odasına da bir modifikasyon yaptınız mı diye sormuş bunun üzerine Hayır cevabı alınca kendisi tufeyi sattı. İlaveten bu kişi nin mesleği TORBACI DIR METALDEN ANLAR.
    Magic modeli için yazdınız değilmi, sarsılmazın diğer tüfeklerinde böyle bir şey duymadım... Ama böyle bir şikayet yeni bir modelde biraz garip oldu. Fotoğraf varmı acaba?
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2016, 02:28:39 Gönderen: Hakan TUSEM »
Hakan KILIÇ
BURDUR-1973

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2016, 20:34:28 »
Evet Mecig modeli .tüfek satıldı.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• *
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2016, 21:41:41 »
hakan kadeşim  bak yerli tüfekler bölümünden furumda daha önce yapılan yorumlar var orda     bakabilirsin 
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

Çevrimdışı Hakan TUSEM

• *
« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2016, 23:56:44 »
hakan kadeşim  bak yerli tüfekler bölümünden furumda daha önce yapılan yorumlar var orda     bakabilirsin 
           Sayın Fehmi TUNCER teşekkür ederim. forum diğer bölümlerinide takip etmeye çalışıyorum.
Hakan KILIÇ
BURDUR-1973

Çevrimdışı Hakan TUSEM

• *
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2016, 03:01:27 »
Magic model, sarsılmaz marka y.ot. Tufegımız geldi.  Fakat işim gereği 2 ay kadar evden ve forumdan ayrı kalacağım. Denemeleri ve atışları yaptığım da paylaşmak dileğiyle.
      İlk izlenimlerim gayet başarılı bir ürün ama atış testleri yapılacak inşallah...

Namlu 71 cm...
Hakan KILIÇ
BURDUR-1973

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• *
« Yanıtla #11 : 16 Şubat 2016, 14:13:09 »
hakan bey sarsılmaza yabancı değilim ilk izlenimlerin iyise inşallah performansı beklentilerin özerinde bir tüfeğe sahip olursunuz keyifle kollanmanızı diler bir ömür buyu sizinle eşlik eder kazasız belasız avlar dileğiyle sevgi ve saygılar dilerim
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

The following users thanked this post: Hakan TUSEM

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 17 Şubat 2016, 01:09:55 »
Magic model, sarsılmaz marka y.ot. Tufegımız geldi.  Fakat işim gereği 2 ay kadar evden ve forumdan ayrı kalacağım. Denemeleri ve atışları yaptığım da paylaşmak dileğiyle.
      İlk izlenimlerim gayet başarılı bir ürün ama atış testleri yapılacak inşallah...

Namlu 71 cm...
Gülegüle, iyi günlerde kullanın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• *
« Yanıtla #13 : 23 Şubat 2016, 20:16:37 »
Gökhan KAN bey, Yorumunda 1 ay kadar önce bir dostum aldı daha 10 kutu fişek yakmadan Gaz odasına da delikler oluştu diye anlattı.ve sarsılmaz arayıp durumu anlatmış gönderin Gaz odasını değiştirelim demişler bunun üzerine arkadaş sormuş Gaz odasına da bir modifikasyon yaptınız mı diye sormuş bunun üzerine Hayır cevabı alınca kendisi tufeyi sattı. İlaveten bu kişi nin mesleği TORBACI DIR METALDEN ANLAR. yazmış
   ''Gaz odasına da delikler oluştu'' cümlesini anlayamadım gaz odasında zaten 2 veya 1 delik vardır.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2016, 20:20:05 Gönderen: Niyazi TÜRK »
Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 23 Şubat 2016, 20:54:14 »
Gökhan KAN bey, Yorumunda 1 ay kadar önce bir dostum aldı daha 10 kutu fişek yakmadan Gaz odasına da delikler oluştu diye anlattı.ve sarsılmaz arayıp durumu anlatmış gönderin Gaz odasını değiştirelim demişler bunun üzerine arkadaş sormuş Gaz odasına da bir modifikasyon yaptınız mı diye sormuş bunun üzerine Hayır cevabı alınca kendisi tufeyi sattı. İlaveten bu kişi nin mesleği TORBACI DIR METALDEN ANLAR. yazmış
   ''Gaz odasına da delikler oluştu'' cümlesini anlayamadım gaz odasında zaten 2 veya 1 delik vardır.

Niyazi abi Gökhan bey silahtan anlayan biridir o dediginiz olayi zaten fazlasiyla bilir cevap yazmak haddime dil gerci Gökhan abi cevaplarda duramadim :) bence metalde kücük delikler oluştu onu demek istiyor metalde hata var yani gaz deliklerini tabiki demiyordur. 
Hakan abi bu arada hayirli olsun silahin güle güle kullan insallah. Bende baya heveslendim bu magice bakalim sezon basi alirim heralde bitanede ben.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 23 Şubat 2016, 22:01:17 »
     Avını yapmaya çalıştığım av türleri açık arazide tavşan ve keklik, göl içi ve göl kenarından gündüz ve akşam ördek avları ağırlıklı. bıldırcın, çulluk ve domuz avları için 66cm 18.4 61cm 18.4 olmak üzere üzümlü y.otomatik tüfeğim var.

[/quote]

Hakan bey hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın bu durumda 71 namlu alarak en mantıklı kararı vermişsiniz.

Gökhan bey yukarıda sanırım "MESLEĞİ TORNACI" demek istemiş yanlışlık olmuş.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2016, 22:14:09 Gönderen: Abdullah ŞAHİN 07 »
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• *
« Yanıtla #16 : 07 Eylül 2016, 21:26:29 »
Niyazi abi Gökhan bey silahtan anlayan biridir o dediginiz olayi zaten fazlasiyla bilir cevap yazmak haddime dil gerci Gökhan abi cevaplarda duramadim :) bence metalde kücük delikler oluştu onu demek istiyor metalde hata var yani gaz deliklerini tabiki demiyordur. 
Hakan abi bu arada hayirli olsun silahin güle güle kullan insallah. Bende baya heveslendim bu magice bakalim sezon basi alirim heralde bitanede ben.
Gaz odasında delikler oluştu kelimesi hiç mantığıma yatmadı gazodası nın içi beyaz krom kaplama olması lazım hani desen ki kromlar çatladı döküldü mantıklı inandırıcı olur   gaz odası  teneke veya karton dan yapılmış değil yıllar önce bir arkadaşımın 30 yıllık poze tüfeğinin içindeki krom kaplama  noktalar halinde dökülmüştü bu olağan bir durum ben 76 yılından beri avlanıyorum hep Avrupa tüfek kullandım yerli olarak 2003 yılında aldıgım sarsılmaz-camo yu 2.tüfeğim olarak 8-9 yıl kullandım vuruşu grupmanı çok güzeldi iki defa ufak basit arıza yapmıştı. Bence sarsılmaz ülkemizin bir numaralı silah üreticisi ordumuzun silahlarını üreten bir firma dahası yok. Sarsılmazın namluları Chorm-Moly yazar bildiğim kadarı ile  Krom Nikel Molibten çeliği demek İtalyan tüfeklerinin namluları genelde aynı çelikten üretilir.  Halen Beretta A300 kullanıyorum  2.Tüfeğim olarak 28 ınç magıc alacağım.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2016, 21:36:36 Gönderen: Niyazi TÜRK »
Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• *
« Yanıtla #17 : 07 Eylül 2016, 21:39:42 »

Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU