Gönderen Konu: Bodrumda Domuzlar hem şehre indi hemde millete saldırıp musallat oldular.  (Okunma sayısı 6723 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan ARIN

Ya yokmu şu hayvana dur diyecek?Yıllardır vuruyoruz bitmek şurada dursun terliksi hayvan gibi habire ürüyor.bakın şimdi dağdaki diğer hayvanın rızkını tüketip insanlara sarmaya başladılar.Neden daha önce böyle bir hadise olmuyordu?Şapkayı önümüze koyup düşünme zamanı geldi geçiyor.Bu hayvanın popülasyon artışı hayra değil.Ben daha öncede yazdım yorum bile yapılmadı.Lütfen milliyet.com daki videoyu izleyin.Azgın boğa misali Baba kıza saldırdı hayvan.Bu çocuğun yaşadığı travmayı düşünün bir.

Yaban domuzu problemi ve tehlikesi gümbür gümbür geliyor,zincirleme geçen denizlide indiler şehre bugün Bodrum yarını bekleyin.Ölümcül darbeler vurur,dişisi ölümcül ısırır.Düşünemediğiniz kadar kurnazdır.
Yaşamak için her yolu arar ve bulur(Rambo mübarek)

Her hafta sürekte 3-5 vuruyoruz ama gelin görünki bu yaz yine ürünler yerle bir olacak.En kötüsüde benim korkum yerleşim alanlarına çok adapte oldu,tüfek atılamayacak yerleri çok iyi biliyor.Boşlukları çok iyi kolluyor.AMAN ÇOCUKLARIMIZA DİKKAT.

Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
Bu haber biraz abartılı olmuş.
Şehre bengal kaplanı inmiş ne varsa yemiş gibi olmuş
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

boldor

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Ertan ARIN

Osman bey,

Siz silah işerinden anlarsınız sizi takdirle izliyorum sizin ve Eyyüp Oruc'n ilanları inanın mükemmel.
Ama domuzlarla birebir yaşayan(bizim evde yaşıyorlar dermişim)ve izlenimleri olan biri için biraz acımasız ve alaycı yorum yapmışsınız.
Bundan birkaç yıl önce çiğ köfteye karışan domuz eti vakası evime 50 mt.ötede gerçekleşti ve ardından Domuz avı ve eti satışına bir haller oldu.MAK'ın aldığı yanlış kararlar bu hayvanın üreme hızını artırdı.

Bodrumda ki vakada Domuz babaya veya kızına zarar verip ölüme sebebiyet olsaydı hepiniz vay diyecektiniz ama haklısınız bizde ölüm olmadan önlem alınmaz.

Bu hayvanın zararlarını ve yaşamını yakından takip eden biri olarak ben kaygı duyuyorum.Bengal Kaplanı
maalesef doğada nesli tükenen bir varlık ama Yaban domuzu tam tersi.

Yinede gülümsemiş bazı büyüklerim ve ustalarım ALLAH ağlatmasın!!!

Saygılar
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Ertan ARIN

Edinilen bilgiye göre, Güvercinlik köyünde oturan ilköğretim 6. sınıf öğrencisi Ramazan Doğan (13), köyde gezerken yaban domuzunun saldırısına uğradı.

Ramazan Doğan, karnına ve ayaklarına aldığı darbe sonucu ağır yaralandı. Ailesi tarafından Havza Devlet Hastanesine kaldırılan Doğan, buradan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Ameliyata alınan Ramazan Doğan'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini belirten OMÜ Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıza Rızalar, “Geldiğinde midesi parçalanmıştı. Ayaklarında yaralar vardı. İki ameliyat geçirdi. Genel durumu iyiye gidiyor” dedi.

Doğan'ın yakınları ise olayın şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Ertan ARIN

2009 yılında olan bir olay.Bazen böyle yazıyorum Yaban domuzu konusunda fazla hassasım herhalde kusuruma bakmayın.
2 hafta önce İzmir-Seferihisarda sürek avında Doktor Serdar bey yaralı domuz tarafından kötü şekilde bacağından yaralanmıştır.Urlada ilk müdahalesi yapılan Serdar beyin bacağında büyük hasar oluşmuştur.Aman dikkat.(Bu adam 20 yıllık domuz avcısı gerisini siz düşünün)

Urla'dan hepinize rasgele.
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Nazım AKGÜN

• Müdavim Üyemiz
bir bodrumlu olarak bun yazılan çizinlere gülüyorum domuzun kimseye saldırdığı yok hayvanın ne şekilde meskun mahale indiği belli değil saldırdığı da yok sadece canının derdinde kaçıcak yer arıyor sağolsun bizim basın mesublarının da abartmada üstüne yok vermiş veriştirmişler domuz saldırcak olsa kaç kişiyi orada  adete biçerdi bunlar sadece basının abartması.
Nazım AKGÜN  12.03.1984 ortakentyahşi /BODRUM 0537.439.61.82

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
Haberin basın tarafından yansıtılışı fotograflar ve video kaydı aşağıdaki linktedir

Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, yiyecek bulmak için şehre indiği sanılan domuz korkuttu. Yürüyüşe çıkan Bodrumluları kovalayarak zor anlar yaşatan domuz, üç otomobile de hasar verdi.

Gökçeler Dağı'ndan Bodrum'un Gümbet Mahallesi'ndeki Oasiş Alışveriş Merkezi ve 800 konutluk Kale Sitesi'ne inen domuz önüne gelene saldırdı. Domuz ilk olarak, eşi 31 yaşındaki özlem ve kızı 1.5 yaşındaki Asmin Güngör ile yürüyüş yapan marina görevlisi 34 yaşındaki Yılmaz Güngör'ü metrelerce kovaladı. Güngör çifti, bir otomobilin arkasına saklanarak canlarını kurtardı. Domuzun saldırısından korkarak ağlayan minik Asmin'i, anne ve babası güçlüklü sakinleştirebildi.

OTOMOBİLLERE HASAR VERDİ
Yiyecek bulmak için şehir merkezine indiği sanılan domuz, daha sonra Giritli Mustafa Bey ve Severcan caddelerinde araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Saldırdığı üç otomobilin aynalarını kırıp, kaportalarına zarar veren domuz, bir süre çevredeki sitelerinin bahçelerinde yaklaşık 15 dakika kadar yiyecek aradıktan sonra tekrar geldiği Gökçeler Dağı'na dönerek, ormanlık alanda gözden kayboldu.

Domuzun saldırısından kaçarak kurtulan Yılmaz Güngör, “Domuzu uzaktan görünce önce köpek sandık. Daha sonra domuz olduğunu farkedince, heyecanlandık. Ancak, saldırabileceği hiç aklımıza gelmedi. Bize doğru koşmaya başlayınca, kızım ve eşimle kaçıp, bir otomobilin arkasına zaklandık. Çok iri bir hayvandı. Çok korktuk. Uzun süre yaşadığımız şoku üzerimizden atamadık. Domuzların kentin kenar mahallelerine yiyecek için gece veya sabah erken saatlerde indiklerini duymuştuk.

LÜTFEN VİDEO İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ
http://video.milliyet.com.tr/Bodrumda-domuz-panigi_1_45787.htm?auto=1
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Ben Ortakentli avcı dostlarımın bu işi çözeceğini biliyorum :)
Nazımında dediği gibi abartılı bir haber olmuş
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Ertan ARIN

Emin bey ,

O azılara iyi bakın adamı Bursa bıçağı gibi keser.Siz hiç domuz saldırısına uğramadınız galiba?
Naçisane bu konuda yıllardır taban teptik özellikle şu 3 yıldır neredeyse her hafta ,2 gecede bir domuz avı yaptık.Allah yaralısıyla kimseyi karşılaştırmasın en baştaki yorumda yazan bengal kaplanımı değilmi görürsünüz.
Birçok arkadaşım ölümden döndü bu hayvan yüzünden.Videoda domuz baba kızı biçecek arabanın aynasını hacamat etmiş siz hala abartıdan kabartıdan bahsediyorsunuz.
Yaşayan bilir o heyecanı.

Kazasız belasız avlar dilerim.
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
Başka ülkelere bakıyorsun insanlar doğal hayatla içiçe. Kırsal kesimlerinde ceylan, tavşan, tilki v.s içiçe yaşıyorlar. Bizde köye ceylan inse hop köylü Mehmet efendinin kazanında.

Bende tv de izlemiştim. Şehre domuz inmiş vatandaş, polis, zabıta peşinde.  Nasıl canını alırız derdinde.Tam bir trajikomik haber. Bu hayvan niye şehre indi diyen yok. Bırak yaban hayvanını evinde beslediğin köpeği aç bıraksan seni yer.

Şehre inmede , yangınlarda genelde sahil kenarında bulunan il ve kasabalarında meydana geliyor nedense. Orman içindeki kaçak villalar, tesislerin kesinlikle suçu yok, yanlış anlamayın.

Avda yaralanan avcı kardeşlerimizede, nasıl senin evini, ve canını koruman meşru müdafa hakkınsa, yaban hayvanınında canını , yavrusunu, yerini korumasıda onun meşru müdafa hakkıdır. Ava giderken avlanacağını bilerek git, avlanırsnda suçulu arama.  Yaban hayvanlarının bağ bahçesine zarar veren köylü kardeşimizde, artık yaban hayvanlarının gelmesini engelleyen ses çihazları, ışık cihazları piyasada çok. Alırsın sorunu çözersin. Hayvanların kökünü kazımak için bahane arama.

Kadir ALP
1970-Adana

Çevrimdışı Sabri KESKİN

• Müdavim Üyemiz

Herkez düşüncelerinde ve paylaşımlarında özgür olabilir ve bunu saygı ve sevgi cercevesinde paylaşabilir ama bazen olaylara aklımızla değil hisslerimizle vicdanımızla düşünüyoruz.

Biz avcılar keklikleri tavsanları avladıgımız zaman herkez bize can alıyosunuz hayvanları öldürüyosunuz der vs vs...

KÖYLÜLERE sorarsanız domuzların mahsullerini yediğini tarlaları sürdüğünü ve zararlı bir hayvan oldugunu bahseder hepsini öldürün derler ama nedense serbest oldugu halde bu arazi bizi bu daglar bizim av yapmyın derler istisnalar hariç.

ÇOBANLARA sorsanız kurtlara canavar der vurun öldürün der ama arabanızın lastigini patlatır ama istisnalar hariç.

Bence biz avcıyız arkadas.Ben bu işi yaparken ne kadar cok av yaptıgıma değil yaralı göndermediğim,vurdugum avı buldugum zaman zevk alıyorum ve gerekirse köpegimle yada arkadasımla 2 saat arıyorum vurduktan sonra.Sonrada rızık olarak yiyorum şükrümü iktiza ediyorum.

Dagdaki domuzun,kurdun,yılanın,caynın bana bir zararı yok ama zarar verirse avlarım tabi.Kayseride kurtlar yakın bi çevrede cocuklara saldırdı dediler biz onları avlamak yerine daglara sakadat bıratık yesinler saldırmasınlar die.

ALLAH CC bir hayvanı yarattıysa onun bir vazifesi vardır.Ben domuzları sevmem bana göre bir faydası yok zaten benim tarlam ekinim köye yakın evimde yok arkadas.Beni yılan soktu die,böcek ısırdı die hepsini öldüreceksek bende basıboş köpeklerden korkarım avlayalım hepsini ozaman:)

Önlem alalım,tedbir alalım takdiri ALLAH bırakalım onları avlamak en kolay olanı zor olanı tecih edelim derim ben.......

Saygılar
Sabri KESKİN
keskin nişancı
1979-Kayseri