Gönderen Konu: HATSAN SUPREME--EXTREME-LUXANO  (Okunma sayısı 3663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mahir KAYHAN

• *
HATSAN SUPREME--EXTREME-LUXANO
« : 14 Mart 2011, 16:51:51 »
HATSAN SUPREME--EXTREME VE LUXANO BU TÜFEKLER ARASINDA Kİ FARK NEDİR.HATSAN ALMAYA KARAR VERDİM ANCAK MODELLE KARAR VEREMEDİM.AVCI DOSTLARIN  YORUMLARIN BEKLİYORUM.
  • Beratta 425 çifte
  • Franchi black magic delüx
  • Ata sp çelik kasa
Mahir KAYHAN
1984 TARSUS

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: HATSAN SUPREME--EXTREME-LUXANO
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2011, 20:23:24 »
Yeni modelleri Supreme ve Extreme. Luxano ise önceki modellerden biri.

1. Görünüş: Elbette zevk meselesi ama ben Supreme'yi görünüş olarak daha beğendim. Luxano'da görünüş olarak güzel ama biraz ağırdır. Supreme ise biraz daha hafif.

2. Yenilikler: Luxano gibi önceki modellerde Franchi 610 benzeri yaylı bir piston var ve de şarjörü yükleme düğmesi(sürgüyü düşürme düğmesi) yan tarafta. Bence kullanması zor. Supreme gibi yeni modellerde ise piston yayı görünüş olarak ve yine kapama düğmesi görünüşü veya yeri farklı.

Neyse bu böyle uzun sürecek. Özete geleyim: Ben önceki yaylı pistonu daha beğendim. Şimdiki hali tüfeği hafifletmiş ama önceki özelliğinin bir bölümünü de kaybetmiş. Diğer değişiklik ise çok iyi olmuş. Tüfeği doldurma işi çok kolaylaşmış ve çabuklaşmış. Bir de demin yazdığım gibi yeni modeller daha hafif. Muhtemelen yeni modeller öncekilerden biraz daha özenli olabilir.

Şimdi bu özelliklerden hangileri size daha önemli geliyor bilemeyiz. Tercih sizin.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ayhan TURBAY

• *
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2011, 21:05:43 »
Ben 3 sezondur Luxano modelini kullanıyorum çok memnunum.24 gr dan 50 gr'a kadar değişik gramajlarda sıkılar attım şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.Luxano modeli biraz ağır keklik avlarında bu sorun, fakat sağlam ve güvenilir bir silah.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2011, 21:07:00 Gönderen: Ayhan TURBAY »
Ayhan TURBAY
1967 İZMİR

Çevrimdışı Mahir KAYHAN

• *
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2011, 16:31:50 »
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...
  • Beratta 425 çifte
  • Franchi black magic delüx
  • Ata sp çelik kasa
Mahir KAYHAN
1984 TARSUS