Gönderen Konu: kuluçka makinesi kullanımı hakkında birkaç soru???  (Okunma sayısı 2900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan YAĞCI

• *
uzun zaman önce bıldırcın arama ilanımla ve birkaç ufak problemle foruma yazmıştım.fikri olan herkes de yardımcı olmaya çalıştı sağolsunlar. şimdi birkaç sorum daha olacak.aslında forumda dağınık bir biçimde cevaplar var ama net bilgi edinmek istedim.

Kendim eski bir fırının içine kuluçka makinesi yapıyorum ve sanırım nisan ayı içerisinde inşallah meyvelerini almaya başlıycam.aydınlanmak istediğim konular şunlar:

1. makine içi sıcaklık 37 - 37.5 derece !
2. 18 günlük kuluçka süresinin son 3 günü çıkım dönemiymiş,sıcaklık ne kadar olmalı?
3. günde 5-6 kez yumurtalar çevrilmeliymiş bu 24 saatimi kapsar yoksa gün içerisindeki 12 saati mi?bazı kaynaklarda 2 saatte bir diye geçiyo!!!
4. yavrular çıktığında ilk birkaç günlük hassas dönem nasıl geçirilmeli? yem - su nasıl olmalı ne tercih edilmeli?

Şimdilik aklıma takılanlar bunlar.hakkında bilgisi olan bana yardımcı olursa sevinirim.hayırlı günler.
Hakan YAĞCI
1988 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Hakan YAĞCI

• *
Ynt: kuluçka makinesi kullanımı hakkında birkaç soru???
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2011, 16:42:33 »
güncel...
Hakan YAĞCI
1988 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Kadir ERGÜLEÇ

• *
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2011, 11:29:56 »
Fırında çıkarta caksan sıcaklığa dikkat et 37.5 derecede kapandıktan sonra fırın rezistanslıysa  sıcaklık yükselmesi olabilir ,termostattaki  ısıyı ona göre ayarla.kolay gelsin
Kadir ERGÜLEÇ
1965 MALATYA

Çevrimdışı Hakan YAĞCI

• *
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2011, 22:20:38 »
eyvallah...
Hakan YAĞCI
1988 ESKİŞEHİR