Gönderen Konu: Huğlu Legend  (Okunma sayısı 5393 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Huğlu Legend
« : 16 Mayıs 2011, 12:17:21 »
Dün internette bir iki online satış sitesinde(kaya av market, kocaeli av) Huğlu Legend diye bir tüfek gördüm. Küçük bir resim ve kısıtlı bilgi vermişler. Bu tüfeği tanıyan, yakından gören var mı? Kim yapmış, gaz sistemi neye benziyor, ağırlığı, dengesi nasıl? Selam

1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • *
    • www.vurucuav.com
Ynt: Huğlu Legend
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2011, 22:02:21 »
Volkan  abi  çokda  konuşulacak  sistem  yada  özellikte  yada  görsellikte  bir  tüfek  değil bence.Kişisel  kanaatim  .
Çok çok  daha  iyiler  var  konuşulacaksa  bunları  konuşmak  daha  mantıklı  olur .
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2011, 22:44:16 »
Ustam görsellik konusunda bir çok günümüz tüfeğine göre çok geride bence. Sadece sistem olarak fotoğrafından Huğ-san tüfeklere benzettim. Şarjör kapağı onlarınkine benziyor. Huğsan ne kadar iyiydi bilmiyorum. Fazlaca ağır olduğunu hatırlıyorum. Sevdiğim yanı 390 benzeri subabıydı. Pistonu da dişli falan, Berettalar gibiydi. Ben mekanik yenilikleri seviyorum. Belki geliştirilmiş bir Huğ-san kopyası olabilir diye ilgilendim.

Satıcılardan birine mesajla sormuştum. Aynı Huğlu Koop. otomatiklerin sistemi diye yanıtlamışlar, eksik olmasınlar ama bana farklı gibi göründü.

İleride fişek basıncını kendiliğinden ayarlayabilen bir otomatik daha alıp otomatik sayfasını kapatmayı düşünüyorum.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2011, 22:54:03 »
Volkan  abi  sistem  basıncını  ayarlayan 24-56 gr yani 76 mm yatakta  tek  semi  auto  av  tüfeği  su  an  için  kral  escord .Görsellikte tatmin  ediyorsa  seçimde  zorlanmayacağınız  kanaatindeyim .
Sağlıcakla  kalın
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Muzaffer ÖZDEN

• *
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2011, 21:56:14 »
arkadaslar ne tesadüfki bahsettiginiz tüfegi bugun aldım huglu lagenti huglulu olan tüfekcimin tavsiyesi uzerine aldım soyledigine gore huglu kooparatifi zamaninda otamatik tüfegi ilk üreten amca üretiyormus suanda cok saglam ve kaliteli bir mekanizmaya sahip oldugunu soyledi tüfek 2 gun sonra gelecek istedigim namlu boyu yoktu ama tüfegi inceledim ozellikle dipcik ve tetik baglantısını ergonomi olarak en güzel saglayabilen markalardan birisi oldugunu soyledi diger markalarla karsılastırdım gercekten oyle kolay bir tutuş saglıyor avdaki marifetlerinide gelince gorecez insallah.herkese saygılar
Muzaffer ÖZDEN
1981 - antalya / ALANYA

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2011, 20:55:04 »
Muzaffer Bey hayırlı olsun. Elinize geçince beğendiğiniz, beğenmediğiniz taraflarını. Farklı bir özelliği varsa vs vs paylaşırsanız başka almak isteyenlere yardımı olur. Avınız bereketli olsun.
1968