Gönderen Konu: RUFİ yetişiyor  (Okunma sayısı 4095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
RUFİ yetişiyor
« : 11 Mart 2013, 22:14:54 »
Sayın Ergin Kıray abimiz den almış olduğum bu velet bugun 86 günlük  adı rufi eğitimlerimiz tam gaz devam ediyor gel otur yat aport ve tuvalet eğitiminde çok güzel gelişmeler elde ettim.Rabbim inş bol av nasip eder benim yetiştirdiğim ilk köpeğim inşallah beceririm bu işi siz sayın abilerden hem tavsiyeler beklerim hemde şu soruma bir cevap alabilirmiyim ben ve dayım uşak kızılhisar avlağına gidelim diyoruz rufiyi oraya götürsem ordaki işi bilen köpeklerden bir şeyler kapması için daha erkenmidir eğitime devam mi etmeliyim hepinize teşekkürler saygılar.

« Son Düzenleme: 12 Mart 2013, 11:06:22 Gönderen: Ramazan KİLLİ »
Oğuz YÜCE
1992 istanbul
Sabır kurtuluşun anahtarıdır...

Çevrimdışı Ömer KOŞTUR

• *
Ynt: RUFİ adında bir fırlama yetişiyor
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2013, 08:45:33 »
maşallah fırlama güzel görünüyor ama sen çok açele ediyursun 90 günlük yavruyu hemen ava sokma niyetindesin sakın böyle bir yanlışlık yapma ilride avdan bıktırırsın rastgele
Ömer KOŞTUR
1961 adana

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: RUFİ adında bir fırlama yetişiyor
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2013, 09:36:59 »
Tesekkur ederim omer abi tam dusundugum gibi kas yaparkn goz cikarmayalim .
Oğuz YÜCE
1992 istanbul

Çevrimdışı Osman ERDAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: RUFİ yetişiyor
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2013, 23:55:56 »
hayırlı olsun güzel yavru bencede egitimlere devam sezona kadar bekleyin zateen avda yapması gerekeni o yapacaktır zeki köpekler bunlar  dogru bir  secim yapmışsınız sizi kutlarım breton ailesine hoş geldiniz
OSMAN ERDAN -- MUĞLA 1979 05553106677
 YAKIŞIKLI REKS AVLANAMADAN ELİMİZDE ÖLDÜ

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2013, 08:25:14 »
Merhaba Oğuzcum
önceliklşe Bretonun hayırlı olsun. Daha 2 aylık bretondan çok şey bekliyor gibisin ama daha çok erken . şu anda yapacağın ilgli alaka ve kendini sevdirmen bu arada güzel şeylerde aferim diyerek sevmen ve istemediğin şeylerdede hafif sertçe hayır diyerek onun üzerinde etkin olman lazım. En önemlisi ise bretonların sosyalleşmesidir bunun için köpeğini müsait olan her yere taşımaya bak aşırı gürültülü yerlerden şmdilik uzak tut ama yemek zamanı falan hafif gürültüler yemek saatinde (çanak çömlek sesi v.s.) alıştır. araban varsa arbada binmeyi öğret. hatta taşıma sepetlerinde arabada taşırsan dahada güzel olur. ama bunu öğreterek yapman lazım. Av işine gelince 8-9 aylıktan önce ava götürmen doğru değil. ancak kısa süreli avlarda yarım gün falan 6-7 aylıkken yapabilirisin. daha yaşına girmeden tam gün avına sakın ha götürme. Eğitimlerinede 5-6 aya kadar ilgilen ama bunlar 6 aydan sonra daha iyi eğitilebiliyor. çünkü verilen komutları almaları o yaşdan sonra daha kolay olur. 6 aya kadar bişi yapmıyor diye düşünme. Şimdilik tek yapacağın aileden biri gibi onunla ilgilen sev ve sosyallaştir. 6 aydan sonrada eğitiem başlarsın yaşı itibariylede sezonda ancak ava götürebilisin. ama daha önce arazi çalışmaları yapabilirisin.
Bu aylarada öyle sülün avı falan şimdilik unut oğuz cum selamlar.
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2013, 17:47:44 »
niyetim zaten gezinti olsun belki ordaki köpeklerden birşeyler kapar diye düşünmüştüm fazla onu sıkmadan her gün 15 20 dk eğitim veriyorum bana göre mükemmel zeki bir köpek otur gel aport ta sıkıntımız yok ferma iç güdüsel olduğundan o tarz bir eğitim başlatmadım havalar biraz ısınsın suda aporta başlarım taşıma çantasına alıştırdım zaten aldığımdan beri arabada taşıma çantasıyla geziyor içeri dışarı gir dediğimde yapıyor açıkcası benim beklediğimden kat kat daha iyi ve hızlı kapıyor herşeyı birazcık hırslı erkek olduğundan olabilir aporta ve ara ara ısırma ya yönelik huyu var dişini falan geçirmiyor ama tüm değerli bilgileriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim birde.
Oğuz YÜCE
1992 istanbul

Çevrimdışı Ahmed DEMİRTAŞ

• *
« Yanıtla #6 : 13 Mart 2013, 23:46:57 »
güzel ve sevimli yavru ..
Ahmed DEMİRTAŞ
1975 İSTANBUL

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 14 Mart 2013, 20:56:27 »
Oğuz YÜCE
1992 istanbul

Çevrimdışı Ali SÜPÇİN

• Müdavim Üyemiz
  • Ali Süpçin 1976/Denizli-Sivas
« Yanıtla #8 : 17 Mart 2013, 18:13:28 »
Maşallah boncuk gibi gözleri var. arkadaşlar güzel şeyler yazmış teşekkürler güzel paylaşımlar.
Ali Süpçin 1976/Denizli-Sivas
0 533 384 08 18
www.bretonturkiye.com

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2013, 18:38:35 »
Maşallah boncuk gibi gözleri var. arkadaşlar güzel şeyler yazmış teşekkürler güzel paylaşımlar.

iltifatlar için teşekkürler sağolun :)
Oğuz YÜCE
1992 istanbul

Çevrimdışı Hasan GÜZEL 46

• *
  • Arkandan konuşanların her daim bir adım önündesind
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2013, 19:05:44 »
öncelikle hayırlı uğurlu olsun umarım istediğin gibi bir avcı arkadaşın olur bir nokta dikkatimi çekti malesef toplumlarda şöyle bir yargı var usta köpeğin yanında acemi köpek avı iyi öğrenir düşüncesi malesef özellikle yavru döneminde ava köpeğin tek gitmesi lazım hatta gezerken çevrende başka avcı olmasa daha iyi olur köpekle arandaki bağ daha da kuvvetlenirbence başka köpeklerle ava çıkarma ...Önemli bilgileri yavruyu aldığın kişiden öğren tabi o avcıysa sana yardımcı olacaktr...
Arkandan konuşanlardan daima bir adım öndesindir...

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 21 Mart 2013, 09:06:35 »
Aynen dediginiz gibi her egitime ikimiz cikariz zaten mumkun oldugunca gidecegiz avlardada en fazla iki kisi olurum kopek curnatayi kusu gordumu elbet is yapat gibi geliyor tesekkurler sagolun .
Oğuz YÜCE
1992 istanbul