Gönderen Konu: FRANCHI AFFINITY SİYAH SENTETİK İLK İZLENİMLER..  (Okunma sayısı 149410 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• *
  • KEKLİK AVCISI
Ynt: FRANCHI AFFINITY SİYAH SENTETİK İLK İZLENİMLER..
« Yanıtla #325 : 10 Aralık 2015, 21:25:56 »
selamlar bayadır takip ettigim ve tüm yazılanları okudugum  bir konu .bugun guvenlik görevlisi oldugum banka da gelen yeni yazıcının kutusundan çıkan ve genelde bircok yeni esyaların kutusunda  küçük küçük paketler de olan ve nemden korumak için konulan şeyler .  tufegin kılıfında paslanmasını önlemek için kılıf içersine bu adı her neyse konursa sanırım makul bir çözüm olur diye düsünüyorum .

Şerafettin bey bahsettiğiniz küçük poşetler bunlarmı bende bilişim sektöründeyimde bunlardan baya yanımda biriktirdim zamanında  :)

tüfek dolabının bazı bölümlerine üçer beşer tane bırakırım. faydasınıda çok gördüm. ;)

sezon bitincede tüfegi komple parçalar temizler kutusuna koyar her bir parçanın üzerine birer tane atarım kupkuru tutar. :)

Rastgele...

resİm yÜkleme
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Şerafettin TURAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #326 : 10 Aralık 2015, 21:30:39 »
evet uğur bey bunlar  bence  en makul  ve mantıklıçözüm gibi görünüyor
  • Franchi affinity wood
  • Huğlu 104 a
1985 gümüşhane / Kelkit

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #327 : 10 Aralık 2015, 21:38:15 »
Bence paslanmanin ana sebebi temizligi sadece WD40 ile yapmaktan kaynaklaniyor. cunku hicbir sekilde yaglanma etkisi yapmiyor. piyasada 3-5 liralik yaglar disinda rahatlikla bulunan bircok marka yag bulunmakta bunlar tercih edilirse pas diye bir sorun ortaya cikmaz.

Selamlar Murat bey

Wd40 yağını bende fazla kullanmayı sevmeyen biriyim ama bir yeride paslı gördümmü hiç tereddüt etmeden kullanırım.

tetik tertibatı gibi zor ulaşılacak yerlerede kesınlikle kullanmam.

büğüne kadarda çok şükür bir problem çıkartmadı.

bu arada İbrahim Aysu nun pas testlerinde de tüm yağların içinde ilk 5 e girmişti.

Tavsiye edilen Ballistol yağını bile geride bırakmıştı.

merak edenler için linki tekrar paylaşıyorum.

http://avlakforum.com/forum/yivli-yivsiz-av-ve-atis-tufekleri-genel-konular/test-silah-bakim-urunleri-birinci-bolum-korozyonpasa-karsi-koruma/msg1300972/#msg1300972

Birde denk gelirsem daha iyisi olarak gördüğüm beretta gun oil koruyucu yağını alıp ayrıca tüfeğimde kullanmak isterim.

Saygılar. Rastgele...
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2015, 21:44:07 Gönderen: Uğur KOÇ 72 »
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Muzaffer TUNCER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #328 : 15 Aralık 2015, 16:09:03 »
Sayın avcı dostlarım benim tüfek yüksek bant 5cm şok olandan ördek ve tahtalı avlarında tüfeğin kendi şokları hariç en iyi randıman alabileceğim şok hangisidir fişek olarak B&P kullanıyorum memnunum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
1965-DENİZLİ

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #329 : 15 Aralık 2015, 20:04:12 »
Sayın avcı dostlarım benim tüfek yüksek bant 5cm şok olandan ördek ve tahtalı avlarında tüfeğin kendi şokları hariç en iyi randıman alabileceğim şok hangisidir fişek olarak B&P kullanıyorum memnunum.

sayın muzaffer by..kıcks kulanıyordum fakat bu sitede  serkan çimen yaptığı tefe modıfeld(keklik tavsan  ve tepe full (ördek)soklarını kullanmaya basladım kıcks sokları elden cıkardım.ve çok memnunum
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2015, 20:06:37 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Fatih KORKMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #330 : 16 Aralık 2015, 23:02:43 »
Sayın avcı dostlarım benim tüfek yüksek bant 5cm şok olandan ördek ve tahtalı avlarında tüfeğin kendi şokları hariç en iyi randıman alabileceğim şok hangisidir fişek olarak B&P kullanıyorum memnunum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Muzaffer bey kendi şoklarından verim alamadınız mı? 4 numarayı denediniz mi? 3 numaradan memnunum ama 4 numarayı tam olarak deneyemedim.
1989 MUĞLA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #331 : 17 Aralık 2015, 09:06:59 »
Fatih bey kendi şoklarından 4 numarayı sadece Bıldırcın avında kullandım bir de kullanırsam Çulluk avında kullanırım. Keklik ve Tavşan avında da 3 numaralı şoku kullanıyorum Ördek ve Tahtalı avında da 1 numaralı şoku ya da sonradan aldığım Kıcks marka Hindi şokunu kullanmayı düşünüyorum. Daha ördek ve güvercin avına başlamadığım için bu iki şok dan verim alabilir miyim emin değilim. Daha önceki yorumlarda okuduğum kadarıyla tüfeğin kendi full (1 No) şokunun iyi grupman yapmadığı yönündeydi ben de bu yüzden Kıcks marka şok aldım. Bilmiyorum belki de almakta acele ettim çünkü tüfeği yazın aldığım için kendi 1 no.lu şokunu daha kullanmadım sayılır sadece birkaç defa deneme atışlarım oldu o da beni pek tatmin etmemişti.
Tüm avcı dostlara selam.
1965-DENİZLİ

The following users thanked this post: Fatih KORKMAZ

Çevrimdışı Sonay ŞEMEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #332 : 17 Aralık 2015, 12:45:46 »
Şerafettin bey bahsettiğiniz küçük poşetler bunlarmı bende bilişim sektöründeyimde bunlardan baya yanımda biriktirdim zamanında  :)

tüfek dolabının bazı bölümlerine üçer beşer tane bırakırım. faydasınıda çok gördüm. ;)

sezon bitincede tüfegi komple parçalar temizler kutusuna koyar her bir parçanın üzerine birer tane atarım kupkuru tutar. :)

Rastgele...

resİm yÜkleme

Bu kutulardan falan çıkan silikajeller genelde suya doymuş oluyor yani hiç bir faydası yok kurutmazsanız. Silikajel normalde koyu mavi renklidir ve bünyesine çok fazla su alabildiği için nem çekici olarak kullanılır. Ortamdan nem çektikçe de rengi açılır ve doygunluğa ulaştığında saydam olur. Açık ortamda kısa bir süre içerisinde doygunluğa ulaşır ve özelliğini kaybeder. Tekrar aktif hale gelmesi için yüksek sıcaklıkta tutulup içindeki suyun uzaklaştırılması gerekir, yani tekrar mavi renge dönmüş olması gerekir. Saydam renktekilerin hiç bir nem tutma özelliği yoktur.
  • IJ 58 MA SXS Baikal ( 73,5 cm )
  • Churchill Maxi-Mag 12/89 ( 61 cm - 71 cm ported)yarı otomatik
  • Ata CY ( 71 cm ) yarı otomatik
  • Kopay - Kurzhaar
1986 Tekirdağ

Çevrimdışı Fatih KORKMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #333 : 18 Aralık 2015, 09:58:40 »
Soldaki şok bizim tüfeklere uyumlu mudur? Tur sayısı 2-3 tur fazla. Ucunun çıkması önemli değil ama namlunun içinde kısa kalacak gibi geldi bana.

1989 MUĞLA

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #334 : 18 Aralık 2015, 12:00:52 »
Soldaki şoku kullanmayın... Tavsiye etmem.
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

The following users thanked this post: Fatih KORKMAZ

Çevrimdışı Yavuz EYYÜP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #335 : 21 Aralık 2015, 15:11:59 »
Herkese hayırlı bol avlar diliyorum.. ayrıca verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum..
Yeni bir tüfek alma konusunda en kötü durumlardan biri olan kararsızlık içerisindeyim.. aklımda iki tüfek var;

Beretta a300 outlander synthetic
Franchi affinity synthetic

Özellikle keklik va tavşan avı yapıyorum, çok nadir de olsa üveyik tahtalı ve ördek avına gidiyorum..
Görevimden dolayı zaten yılda maksimum 5-6 kez gidebiliyorum ava, odada izin tarihi hangi av sezonunà denk gelirse artık.  malumunuz keklik ve tavşan avında yürürken bir süre sonra tüfeğin ağırlığından dolayı av çıksa bile etkili atış yapamamak tan dolayı tüfeğin hafifliği önemli benim için..
Kinetik ve gazlı sistem.arasında karar vermekte zorlanıyorum. Yardımlarınız ve verdiğiniz bilgiler ile bilinçli bir avcı daha yetişmiş olacak :) :)
1986 adıyaman

Çevrimdışı Yavuz EYYÜP

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #336 : 21 Aralık 2015, 15:20:38 »
Ayrıca fotoğraf paylaşmak istiyorum ama olmuyor..
"Temel resim yükleme modu" diye bir bölüm var ordan yükleniyor sanırım. Denedim fakat yine olmadı. Telefondan girdiğim için olabilir mi yoksa bilmediğim yada yanlış yaptığım bir yer mi var..
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2015, 15:21:44 Gönderen: Yavuz EYYÜP »
1986 adıyaman

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #337 : 23 Aralık 2015, 01:08:20 »
Yavuz bey bu yöntemi kullanın, işe yarayacaktır…

Rastgele…

Resim yükleme sitesine giriş için adrese tıklayın: http://www.postimage.org

Adım adım foruma resim ekleme:

1.

image sharing

2.

picture sharing

3.

upload pic

4.

image hosting

5.

image sharing

6.

free image hosting

7.

image hosting sites

NOT: Yukarıdaki resimler bilgisayarınızın sayfasına sığmıyorsa resimlerin bir kısmını göremezsiniz. Bu durumda yukarıda yüklü resimlerin bittiği yerde kaydırma düğmelerini kullanın.

Ayrıca fotoğraf paylaşmak istiyorum ama olmuyor..
"Temel resim yükleme modu" diye bir bölüm var ordan yükleniyor sanırım. Denedim fakat yine olmadı. Telefondan girdiğim için olabilir mi yoksa bilmediğim yada yanlış yaptığım bir yer mi var..
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #338 : 05 Ocak 2016, 12:56:47 »
Arkadaşlar bu hafta vurduğum civil ördekler hep canlı düştü hatta 2 tanesi de bulamadım. Anlamadım gitti bu nedir ya ilk önceleri Winchester kullanıyordum belki bu fişeği sevmemiştir diye değiştirdim bu hafta 32 gr B&P ve 33 gr RC S/4 olandan kullandım sonuç dediğim gibi. Bu tüfekler bizim buraların iklimini mi sevmedi acaba gramajı biraz daha düşürmek mi lazım yoksa yükseltmek mi lazım. Hava sıcaklığı -3 ile -5 arasında hangi gramaj daha uygun olur arkadaşlar. Ben daha önce yerli knetik sistem tüfeğimde bu kadar sorun yaşamadım.

Tüm avcı arkadaşlara selam. Rastgele.
1965-DENİZLİ

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #339 : 05 Ocak 2016, 21:48:58 »
Meca kullan Muzaffer ustam...
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #340 : 05 Ocak 2016, 22:16:52 »
Meca kullan Muzaffer ustam...
meca 30gr hava soğuksa 32 ... 6 num hava cok cok soguksa 32 gr 5 num meca
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2016, 17:06:10 Gönderen: Veli TOKCAN »

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #341 : 06 Ocak 2016, 16:55:17 »
Teşekkür ederim Serkan ve Veli arkadaşım. Bu hafta nasip olursa kesin deneyeceğim.
1965-DENİZLİ

The following users thanked this post: Serkan ÇİMEN, Veli TOKCAN

Çevrimdışı Samet DOĞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #342 : 08 Ocak 2016, 23:53:50 »
Selamin aleyküm bu tufegin 5 cm soklusumu yoksa 7 cm soklusumu arkadaşlar kararsız kaldım
1987-Manisa

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #343 : 09 Ocak 2016, 17:45:37 »
tepe ported 7 cm  şok...modıfeld(keklik tavsan)..fuultepe ported ile ördek(sitede serkan çimen sokları) uzun soklar sok av esnasında değistirmede anahtar istemez elinizle sök tak yapılabilir
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2016, 16:09:11 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #344 : 09 Ocak 2016, 18:17:56 »
Selamin aleyküm bu tufegin 5 cm soklusumu yoksa 7 cm soklusumu arkadaşlar kararsız kaldım

A.s Samet bey 7cm şoklar ile 5 cm şoklar arasinda bariz bir fark olacagini sanmiyorum.
Herhangi bir farkin olmadigini  daha once usta avci arkadaslarda dile getirmisti.
Ben yuksek bantli 5 cm lik soklu affinity modelini kullaniyorum.
Affinitynin 5 cm lik uzerinde gelen 4 nolu soku ile ve benellinin (franchinin)  crio 4 nolu 7 cmlik soku ile ayni tufekte avlar yaptim herangi bir fark gozlemleyemedim.
Bu arada 5cmlik modellere 7 cmlik soklarda uyuyor sadece iki santim disari tasiyor. Ve biraz daha sporting modele kaciyor  :D
Ama 7 cmlik soklu modele 5 cm lik soklar uymuyor.   ;)
Rastgele…
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #345 : 12 Ocak 2016, 13:56:47 »
Arkadaşlar elimde satılık Kıcks Gobblin Thunder 665 şok vardır. Fotoğrafını koyma gereği duymadım çünkü internete ismini yazıp girdiğinizde zaten göreceksiniz. 4 ay önce 350 TL ye kendim aldım 250 TL ye bırakabilirim. Neden satma kararı aldınız derseniz bizim buraların arazisi genelde çalılık olduğu için keklik tavşan yakın kalkıyor onun için verim alamadım. Biliyorsunuz bu şoklar uzun mesafeli atışlar için üretilmiş olduğundan açık arazide ayrıca ördek - tahtalı avlarında uzak mesafe için süper sonuç alınacağına eminim.

Telefon Numaram:0536 568 8991
1965-DENİZLİ

Çevrimdışı Göktuğ PINAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #346 : 04 Şubat 2016, 10:55:06 »
Bellmonte ile karşılaştırmasını yapabilecek arkadaş var mı acaba? Birde ceviz modeli düz bant, spor modeli yüksek bant sanırım değil mi ? Ben sadece ördeğe gidiyorum o yüzden merak ediyorum.
1980 ANKARA

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #347 : 04 Şubat 2016, 12:23:33 »
Belmonte den iyi olduğu kullanıcılarca ifade edilmekte.
1969 AFYON

Çevrimdışı Göktuğ PINAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #348 : 05 Şubat 2016, 11:18:38 »
İnşallah öledir niyeti bozdum çünkü. Yalnız dün satıcı stoeger i gösterdi içini açtı aynı tüfeğe iki kat para mı vercen dedi moralim bozuldu.
1980 ANKARA

Çevrimdışı Fatih KORKMAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #349 : 06 Şubat 2016, 22:58:43 »
Sentetik modellerde el kundağında boşluk olan var mı? Benim tüfeğimde kapağı iyice sıkıştırmama rağmen baya boşluk var avda hissediyorum sinir ediyor. İlk aldığımda o kadar değil gibiydi. Serviste bunun çözümü var mı, ayar falan yaparlar mı?
1989 MUĞLA