Gönderen Konu: AKDAŞ FABRİKA ZİYARETİM ve İZLENİMLERİM  (Okunma sayısı 2941 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• *
AKDAŞ FABRİKA ZİYARETİM ve İZLENİMLERİM
« : 19 Ocak 2014, 20:34:35 »
Selamlar sevgili avlak üyeleri;
 Sonunda yurda dönüş yaptım ve ilk fırsat bulduğum an Akdaş fabrikasına doğru yola çıktım :) İlk önce firmanın Beyşehir merkezindeki bayisine uğrayıp 312-S model süperpozesini inceledim, sağolsunlar çok ilgili ve güleryüzlü davrandılar.
Kendi ölçülerime göre dipçik yaptırmak istediğimi söyleyince fabrikaya, Sadık ustaya yönlendirdiler. Fabrikaya vardığımda aynı güleryüz ile karşılandım.

Sadık usta akşama kadar makamında oturan bir patrondan ziyade işini severek yapan, elini yağa bulamaktan çekinmeyen, bizzat üretime müdahil olan bir emekçi izlenimi uyandırdı bende. Önce çok özlediğim türk çayı eşliğinde biraz sohbet ettik, tüfek kaplamaları hakkında biraz bilgi aldım, Sadık ustanın söylediğine göre gövdede beyaz sert krom kaplama siyaha göre daha dayanıklı oluyormuş, ben de tercihimi o yönde yaptım.

Daha sonra bir tüfek omuzlatarak ölçülerimi aldı ve test atışı yapacağımız bölüme geçtik, orada tüfeğin grupmanı hakkında biraz bilgi alıp atış yaptıktan sonra bütün fabrikayı en ufak detayları anlatarak gezdirdi Sadık usta. Süperpozelerdeki neredeyse bütün parçaların 1040 çelikten yapıldığını anlattı, parçaların işlenmemiş hallerini ve CNC makinalarda işlenişini inceledik.

Gezinin sonunda tekrar ofise geçtik ve siparişin detaylarını kağıt üzerine döktük, işimiz bitince kapıya kadar uğurladı bizi Sadık usta. Tam arbaya binip uzaklaşmaya başlamıştık ki fabrikaya 50 metre mesafede aracın benzini bitti :), sağolsun Sadık usta fabrikadan bir miktar benzin temin etti bize ve yolumuza devam ettik.

312-S modeli tüfeğimin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum, geldiği zaman incelemesini ve grupmanını yapıp sizlerle paylaşacağım. Herkese rastgelsin...
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2014, 20:37:25 Gönderen: Fatih ERKAN »
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Barış ÜNSAL 11

• *
Ynt: AKDAŞ FABRİKA ZİYARETİM ve İZLENİMLERİM
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2014, 20:59:01 »
hayırlı olsun tüfeğiniz. kısmet olursa bi gün bende ziyaretine gideceğim ustanın.
Barış ÜNSAL
1982--eğirdir-ısparta/selçuk - İzmir

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2014, 21:07:20 »
Memlekete hoşgeldiniz. Umduğunuz gibi güzel bir ziyaret olmuş görünüşe göre. İnşallah güzel de bir tüfeğiniz olacak.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• *
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2014, 21:19:45 »
Hoşbulduk teşekkürler, ziyaret gerçekten tatmin ediciydi, tüfeğin de öyle olacağını umuyorum, hayırlısı...
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2014, 08:47:30 »
Fatih Bey gözlemleriniz ve tecrübelerinizi anlatan samimi yazınızı keyifle okudum.

Paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Umarım kısa sürede tüfeğiniz elinize geçer.

Naçizane küçük bir düzeltme yapmak istiyorum. Muhtemelen aktarımda yanlışlık oldu.

AISI 1040 çelik kullanmıyoruz. Namlu ve mekanizma parçalarında kullanılan çelik AISI 4140'tır.

Gövde ise vakumlu dövme çeliktir ve tamamen dolu malzemeden işlenip yekparedir.

Selamlar

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• *
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2014, 19:51:10 »
Fatih Bey gözlemleriniz ve tecrübelerinizi anlatan samimi yazınızı keyifle okudum.

Paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Umarım kısa sürede tüfeğiniz elinize geçer.

Naçizane küçük bir düzeltme yapmak istiyorum. Muhtemelen aktarımda yanlışlık oldu.

AISI 1040 çelik kullanmıyoruz. Namlu ve mekanizma parçalarında kullanılan çelik AISI 4140'tır.

Gövde ise vakumlu dövme çeliktir ve tamamen dolu malzemeden işlenip yekparedir.

Selamlar
Teşekkürler, çelik konusunu karıştırdım sanırım. Grupman testi için hedef kağıtları temin edebilir miyiz tüfekle beraber?
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2014, 19:58:15 »
 Hayirli olsun bende  adas 312se valmet namlusunu kullaniyorum gayet memlunum kazasiz belasiz kullanin.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2014, 12:00:51 »
Teşekkürler, çelik konusunu karıştırdım sanırım. Grupman testi için hedef kağıtları temin edebilir miyiz tüfekle beraber?

Fatih Bey elimizde bir miktar hedef kağıdı mevcut. Tüfeğiniz gönderileceğinde size haber verirler. Son görüşmede isteğinizi dile getirirseniz yardımcı olacaklardır.

Selamlar