Gönderen Konu: ithal av tüfeği konbine tavsiyeleriniz  (Okunma sayısı 17045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
ithal av tüfeği konbine tavsiyeleriniz
« : 23 Şubat 2014, 02:35:54 »
uzun süredir forumu takibi ediyorum ama herhangi bir konuda yorum yapma şansım olmadı.
Şuan beretta xplor unico 71 cm kick off sahibiyim ama hernedense tüfeğe ısınamadım.
şimdi kafayı benelliye taktım ve benelli cordoba ve benelli rafaelo crio comfort arasında kararsızım.
Ayrıca ördek avının dışında birde bıldırcın avında kullanabileceğim ayrı bir tüfek almak istiyorum.
berettayı satıyorum kısmetse bu hafta benelli de karar verdikten sonra ayrıca birde 66 cm namlulu ithal  bir tüfek alacağım
yerli tüfek düşünmüyorum kombine olarak 2 tüfeğe sahip olacağımı göz önüne alarak bana tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim
şimdiden herkese teşekkür ederim.
Hayatta en iyi bildiğim şey Haddimdir.

1981 ADANA

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ithal av tüfeği konbine tavsiyeleriniz
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2014, 08:13:49 »
Benelli rafaelo crio comfort yanınada bıldırcın ve çulluk  avında  Benelli beccacıa 61 namlu.Maaşallah diyelim tadından yenmez
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2014, 09:19:28 »
Sn.Özdemir,
Geçit avlarında kullanmak için Criocomfort alınmaz..2 adet kullandım hafifliğinden dolayı 32 gram ve üzerinde çok tepip çok şahlanıyor..Arka arkaya çok fişeği konforlu şekilde atamıyorsunuz..
Cordoba nın avantajının bizle b ir ilgisi yok birgünde binlerce fişeği atacak şekilde dizayn edilmiş sadece ..Aradaki fiyat farkına kesinlikle değmez..
Eğer açılı bant ve düz bantı aynı anda kullanabilirim derseniz geçit avları için 71 namlu comfortech dipçikli M2 +Montefeltro Extralight 66 namluyu da taşıma avlarında öneririm..Yok ikisi de açılı bant olsun derseniz M2 + 66 cm namlulu açılı bantlı Ultralight tercihim olurdu..Becaccianın 66 namlusu varsa oda alınabilir..61 namlu Keklik avında kısa kalıyor bence..
Murat Sivaslı da indirim var..Kaçırmayınız derim..
Her iki bantı kullanabiliyor olsaydım yerden havalanan avların tüfeğine çok para vermez 66
 namlu sentetik  bir Affinity alır tepe tepe kullanırdım..
Selamlarımla

« Son Düzenleme: 23 Şubat 2014, 09:41:52 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2014, 03:13:45 »
detaylı anlatım için teşekkür ederim ama kafamda canlanan herşey alt üst oldu doğrusu bennelli cordobada özel üretim diye tanıdığım avcı arkadaşlarım tavsiye etti crioda en çok tutualn model essence çıktı yeni ama o ne zaman gelecek kimbilir fiyatı ne olacak
benelli m2 eski bir model diye pek içime sinmiyor doğrusu süper black eagle nasıl sizce ayrıca 66 cm olacak tüfeğimin bennelli olmasıda gerekmiyor beretta dan soğudum yoksa xplor lıght 66 almayı düşünmedim değil browning maxus ve/ veya winchester sx3 nasıldır bıldırcın avı için tecrübemde yok aslında

Benimki biraz avdan çok tüfeğe karşı zaafiyet bu zevki bilirsiniz uzmanlaşana kadar yenilen kazıklar cabası ayrıca alıp pişman olmak var bide berettayı aldım  almaz olayım dedirtti ava gidince nefret ediyorum ama evde temizlerken tüfek okadar güzel görünüyorki gözüme e sonuçta av ele geçmeyincede saatlerce verilen emek boşa gidiyor

1995 yılında daha 14 yaşında lazer marka av tüfeğim vardı şuan 300 tl fiyatı :) onla vurduğum ördeklerin haddi hesabı yok bıldırcınlar keza öle ama gel görki paranla rezil oluyosun

1981 ADANA

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2014, 03:22:45 »
bu arada av bayileri konusundada sıkıntılar yok değil türkiye geneli güvenilir ve fiyatları makul tutan müşteriye değer veren bayi önerisinde bulunursanız ayrıca sevinirim.

1981 ADANA

• Expert Üye
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2014, 08:40:10 »
Sn.Özdemir,
Xplor Unico 1 sezon kullandım..Xplorların geneli çok fazla üst atıyorlar..Buna birde Overbore namluların problemleri eklenince elden çıkaranın sayısı çok fazla oluyor..
Ne alırsanız alın pattern ve penetrasyon denemeden alıyorsanız Şans işidir..Çok para verince pattern ve penetrasyonun daha iyi olacağını zannetmek yurdumuz avcısının enbüyük yanılgılarındandır..
Ben fişeğini bulmada zorluk,daha geniş pattern ve penetrasyon problemlerinin olabilirliğinden dolayı geniş namlu kavramını terkettiğimden dolayı kimseye öneremiyorum..
Sizin yerinize olsam 71  cm namlulu A300 Outlander Sentetik alır ona özel şok edinir tepe tepe kullanırdım..Yanına sentetik 66 namlu Affinity alırdım 1 tüfek fiyatına 2 tüfeğim olurdu..
Yeni de bir dost Cordobasının pattern ve penetrasyonunun kötülüğünü paylaştı arayarak..
Size eniyi yada enkötü örneğinin düşmeyeceğini kim garanti edebilir?
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2014, 08:51:18 »
Sitemiz üyelerinden Murat Sivaslı kardeşimiz ve babası Rıfat bey yılların distribütör ve bayisidir..
Diğer Satıcı arkadaşlarla alışverişim olmadı kusura bakmasınlar mutlaka çok dürüst çok bayimiz vardır..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2014, 18:30:57 »
Franchi affinity turkiyede uretiliyor diye bi dedikodu duydum dogruluk payi nedir acaba
A300 outlander ile kiyaslandiginda ne gibi farklar var bilgisi olan varmi

1981 ADANA

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2014, 18:33:21 »
Ayrica m2 yi baya arastirtim monteferlo da var benellli comfort ve m2 bitaz daha uygun fiyatl fikriniz nediri

1981 ADANA

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2014, 19:19:25 »
Forym basliginin yanndaki kkilit ne anlama geliyor

1981 ADANA

• Expert Üye
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2014, 19:52:02 »
Sn.Özdemir,
A300 ile ilgili düşüncelerimi A300 Tam sezon testi başlıklı yazımda Affinity ile ilgili düşüncelerimi Franchi Affinity Siyah Sentetik ilk izlenimler başlıklı yazımda paylaşmıştım bakabilirsiniz..
1 sezondan fazla Benelli Comfort kullandım..Comfortech sentetik materyalin üzerindeki malzeme pul pul atmaya başladı..Elden çıkardım..
M2 Benellinin taçsız kralıdır..Kullanıcı memnuniyeti çok fazla çok sağlam bir silah..
İyi patternli örneğine denk gelirseniz eskitemezsiniz..
Hangi bant seçeneğini düşünüyorsanız ona göre araştırmalısınız..

Türkiyede konuşmak ve iddia etmek için Bilgiye sahip olmaya gerek yok ağzınızın olması yeterli Maalesef!
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2014, 20:04:58 »
Uğur abi bence ikisinede durumun varsa 66 namlu beretta a300 outlander bıldırcın çulluk keklik gibi avlarda kullanmak için, ördek gibi avlarda benelli süper black eagle 71 namlu al bence tam isabet olur. sende benim gibi hatta birçok kişi gibi a400 kurbanı olmuşun görünce kalbim çarptı rüyalarıma girdi a400 ama alıp ava başlayınca hüsran oldu kafayı yidim yani
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2014, 20:05:01 »
Haklisiniz herkes bise soyluyor bugun benelli cordoba inceledim denk geldi bi yerde ama ikinci el fiyati yuksek soylediler ayni zamanda a5 ve maxusuda inceledim hilal av 10 gun sonra yeni benelliler gelecek yeni modeller diyor 10 gun arastirmaya devam yazilarinizi okumustum zaten ama karsilikli kiyaslama olmadan bir turlu karar veremiyorum m2 yi cok arastirmaya basladim ama benelli crio comfort kadar ovulen bir tufege denk gelmedim isin asli denk gelse vazgecicem:)
A5 de kinetik ama ole tatmin edici bi yoruma rastlamadim tufek benim fizik yapimdanmidir bilmem ama mukemmel omuslaniyor dipcik mesafesi super geldi bana ama iste yakicilik nasil avda nasil bilmiyorum
Maxusun yakiciligini kotuleyen cok yazi okudum duydum beretta xplor ayni. Benelli sentetiklerin sizdeki gibi sorunlari cok duyuluyor ahsap alsak tepme ve sahlanma cok oluyo deniyo
Yaslandim 1 ayda bu tufek sevdasindan

1981 ADANA

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2014, 20:10:28 »
Ozgur kardesim bana yasattigi stresi araba carptiklarinda yasamadim
Araba conta patlatti bukadar yasamadim beretta beni cok yipratti o kadar yol zahmet zaman kaybi inank parasi umrumda degil pahali tufek iyi diye birsey yok ama iste gel gorki her yigit yogurdu farkli yiyor
Benelli sbe2 89 yatakli ve adana bolgesine agir gelecek bir tufek yoksa mukemmel adananin en soguk kisi 0 bile zar zor oluyor 89 yatakli tifektende zten beretta yuzunden sogudum baakiyorum halen yurt disindaki sitekeri ceviri yaparak arastiriyorum kismette ne olacak gorecegiz kararsizlik en.kotu sonuctan bile kotu

1981 ADANA

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2014, 20:45:16 »
Forym basliginin yanndaki kkilit ne anlama geliyor
Konuyu açan kişi olarak, dilerseniz konuyu kilitleyebileyeceğinizi gösterir...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• Expert Üye
« Yanıtla #15 : 25 Şubat 2014, 21:38:29 »
Sn.Özdemir,
hangi tip banta alışıksınız yada açılı yada düz bant farketmez diyenlerdenmisiniz..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 25 Şubat 2014, 22:14:30 »
detaylı anlatım için teşekkür ederim ama kafamda canlanan herşey alt üst oldu doğrusu bennelli cordobada özel üretim diye tanıdığım avcı arkadaşlarım tavsiye etti crioda en çok tutualn model essence çıktı yeni ama o ne zaman gelecek kimbilir fiyatı ne olacak
benelli m2 eski bir model diye pek içime sinmiyor doğrusu süper black eagle nasıl sizce ayrıca 66 cm olacak tüfeğimin bennelli olmasıda gerekmiyor beretta dan soğudum yoksa xplor lıght 66 almayı düşünmedim değil browning maxus ve/ veya winchester sx3 nasıldır bıldırcın avı için tecrübemde yok aslında

Benimki biraz avdan çok tüfeğe karşı zaafiyet bu zevki bilirsiniz uzmanlaşana kadar yenilen kazıklar cabası ayrıca alıp pişman olmak var bide berettayı aldım  almaz olayım dedirtti ava gidince nefret ediyorum ama evde temizlerken tüfek okadar güzel görünüyorki gözüme e sonuçta av ele geçmeyincede saatlerce verilen emek boşa gidiyor

1995 yılında daha 14 yaşında lazer marka av tüfeğim vardı şuan 300 tl fiyatı :) onla vurduğum ördeklerin haddi hesabı yok bıldırcınlar keza öle ama gel görki paranla rezil oluyosun

sayın özdemir öncelikle sakin olun,
acele etmeyin,sezon kapandı,süreniz çok,
 seçeneklerinizi gözden geçirin, mümkünse bütün seçenekleri artısı eksisi ile bir kağıda yazın,
istediğiniz vazgeçilmez özellikleri yazın,eşleştirin, en fazla özellikle eşleşen tüfeği seçin..
Sizin şuanki durumunuz 4 sene önce bende de vardı, ALLAH yardım etti, önce criocomfort,sonra cordoba aldım,
şuan iki benelli otomatiğim var,beretta çifte ve ata neo otomatik mevcut.
Ama;şuan en çok kullandığım tüfek beretta çifte, ördek avında ise cordobayı kullanıyorum ve memnunum.
Su kuşu avları için çelik saçma atabilen ve üç kilogramın üzerinde bir tüfek şart,bu sene magnum ve baby magnum attım cordoba hiç sarsmadı.
Ama sadece ördek avı için cordobayı kullanmak bence lüks,toplasanız 10 kez ancak ördek avına gidebildim,benelli crio comfortta upland avları için çok iyi,çok hafif...
bu yüzden Amerika'dan getirdiğim şoklarla ata neo ile su kuşu avı yapıp, beretta çifte ile de yaz avı yapmayı düşünüyorum.
M2 almayı düşündüm ama kışın fazla ava gidemediğim için lüx olacaktı.
Birde yabancı tüfeğe çok anlam yüklemeyin, Tabiki iyi tüfeği yerlide de bulabilirsiniz ama yabancı da bulma ihtimaliniz daha fazla...
Bu düşünceyle 2 benellimi  satıp sadece ata neo 12 ve beretta çifteyle devam etme niyetim  var,yani bir yerli bir yabancı,
umarım yardımcı olabilmişimdir.
selam ve saygılarımla... O0

• benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 25 Şubat 2014, 22:36:16 »
Uğur kardeşim 1 sezondur M 2 comfortech kullanan birisi olarak yorum yapıyorum..M2 gerçekten kaya gibi ve etkili bir tüfek..En önemli avantajı çok ağır olmaması ve upland avlarında dahi rahatlıkla kullanılabilmesi..Ben bu sene keklik tavşan üveyik ve ördek avlarında tecrübe ettim fotoları sitemizde mevcuttur..Allaha şükür çelgin bir tek avım olmadı..hele burda erzinde attığım ördeğin mesafesini görenler ağzı açık kaldı ve hemen yolduk 2 ad saçma almıştı havada büzüldü resmen hayvan..Çok tesirli bir tüfek..
Fakat şunu belirtmek isterim maalesef tecrübelerle sabittir benellinin orjinal şokları ne yazıkki berbat..Ben high flyer kicks şok aldım hem MOD(710) hem XFULL(697) ve avına göre bu şokları kullanıyorum vede çok ama çok memnunum..
Size rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir tüfektir..Ayrıca iki ayrı tüfeğe de gerek kalmaz 71 namlusunu alırsınız yanında da 61 şeritli namlu yine alırsınız inanın tüm avları rahatlıkla yaparsınız..Umarım yardımcı olmuşumdur..Hayırlısı olsun..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #18 : 25 Şubat 2014, 23:05:19 »
Tuncay bey duz bant kullandim hep acili bant tecrubem olmadi

1981 ADANA

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #19 : 25 Şubat 2014, 23:10:17 »
Semih bey bugun bir av bayinde baya bi poze cifte vardi hayatimda hic kullanmadim avda pozei aslinda bi cifte bi otomatik kombinesi iyi ama poze secenegi daha fazla oldugundan otomatikte karar veremezken pozeyi nasil alirim  :) muamma
Ersin bey bakalim benelli hangi modeller gelecek m2 sizin sayenizde biraz agir basmaya basladi m2 ninde cordoba modeli gelecek dedi ama zaten bu cordobalar tek fark olarak namlu delikleri var sahlanmayi onlemek icin sonraki tek tereddut sentetik dipcik ve kabze dayanikliligi

1981 ADANA

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 25 Şubat 2014, 23:24:32 »
Uğur Bey kicks şoklarda da bahsettiğiniz delikler mevcut ve oda şahlanmayı önlüyor..Ördek avında kullanacağınızı söylediğiniz için sentetik dipçik bence daha idealdir..Ayrıca sentetik modellerde comfortech mekanızmasıda mevcut ve gerçekten başarılı..
Şunuda belirtmek istiyorum hiç açılı bant kullanmamışsınız..O yüzden deneyip öyle almanızı tavsiye ederim..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

• Expert Üye
« Yanıtla #21 : 25 Şubat 2014, 23:32:16 »
Sn.Özdemir,
Önce tüfeğin türüne karar veriniz..Çifte,Süperpoze,Yarıoto vb..
Sonra markaya karar veriniz..
Modelde arkadaşlarla yardımcı olmaya çalışalım..
Bu kadar çok seçenek varken yardımcı olmak zor..
Acele etmeyiniz..
İyi geceler
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
« Yanıtla #22 : 26 Şubat 2014, 00:13:08 »
Tuncay bry kararim 2 tufek 1 i kesin otomatik ordek icin oda benelli marka
Digeri belirsiz

1981 ADANA

• Expert Üye
« Yanıtla #23 : 26 Şubat 2014, 11:29:46 »
Sn.Özdemir,
Ördek avında kullanabileceğiniz eniyi Benelli M2 Comfortech..Açılı kalkık banta alışırım derseniz tabii..Fiyat fayda endeksinde bence eniyi Benelli..
Çukurovada 36 gramı geçmeyen avcılık için 3.5 inçlik bir tüfeğe fazladan para vermenin hiçbir mantıklı tarafı yok..
Düz bant seçeneğinde ısrarlıysanız Benellinin Sentetik modellerinden sadece Comfort kullanılabilir ördek avında..Oda Pul Pul kaplamasını döküyor..
A300 Outlander diğer tercihim olur Sentetik Modeliyle..Ucuz ve iyi bir silah..Fazlasıyla iş görür..
Yerden havalanan kuş avlarında ise Franchi Affinity olur tercihim..Oldu da..Tamamıyla Benelli Üretimi en küçük civatasına kadar..M2 bandında üretiliyor..3100 Gram ve daha ağır olsa M2 yerine tek önereceğim ördek tüfeği bu olurdu..Ama 3000 gram fazla hafif ve tepme ile şahlanması fazla geliyor safkan ördek avında!
Tercih sizin..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 26 Şubat 2014, 11:46:30 »
Tuncay abinin verdiği öneriler çok güzel ben keklik ve üveyikten başka ava pek gitmem onun için montefeltro extralight aldım memnunum 71 namlu 3 kg civarında,  ördek ağırlıklı avlancak olsaydım m2 yi düşünürdüm kesinlikle
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR