Gönderen Konu: ata VENZA almakistiyom yardım ?  (Okunma sayısı 21975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halit TEMEL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ata VENZA almakistiyom yardım ?
« Yanıtla #25 : 06 Ağustos 2014, 12:58:38 »
Peki 28 ve 30 gr fiseklerde ki aşırı tepme için ne diyeceksiniz? Yaptığım teste sistem in bu gramajda calismadigi aşikar. Kaç gram fişek te çalıştı testlerde acaba merak ediyoruz net cvp verebiliyor musunuz .
Ayrıca grupman için yorum yapmadınız tşkler.

DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-İstanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #26 : 12 Ağustos 2014, 12:03:38 »
Halit Bey merak ettiğiniz konuyla ilgili bir önerim var. Öncelikle, o namlunun kaç gram fişekle geriye ne kadar geleceğini kimse net söyleyemez diyeceğim. Çünkü namlu hareketi sadece saçma ağırlığı değil, onun süratiyle de ilgilidir. Yani yeri gelir 24 g bir fişek 30 g bir fişek kadar tepebilir. Sorduğunuz şeyi anlamanın sağlam yollarından biri şu;

Namlu bantıyla kasa arasındaki bölümü cam macunu veya benzeri, verilen şekli koruyabilen bir malzemeyle doldurup ateş etmek. Malzeme düzgün biçimlendirilip kesilirse milim milim ezilme miktarını ölçmek de mümkün olur.

Denerseniz neticeyi paylaşın lütfen.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2014, 12:05:38 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Halit TEMEL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 13 Ağustos 2014, 16:40:20 »
Volkan bey mrb
 Neden kimse söyleyemez orayı anlamadım. ata firması bu konu ile ilgili yaptığı test sonuçlarını paylasmis olsa bizde kadar kafa yormayiz. TÜFEK satışa çıkalım 3-4 ay olmuş biz sadece araştırma yaptığımızda ingilizce bir video ve farklı gramajda yapılmış atışları bulabiliyoruz ayrıca bu soruya ozan bey in cvp vermesini beklerdim fakat sizde yanıt geldi tşkler vakit ayırdığınız için.

İşallah en kisa zamanda test edip sonuçları paylaşacağım.

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #28 : 13 Ağustos 2014, 22:45:34 »
Halit Bey işin gerçeği firmadan beklentinizde size hak veriyorum. Hiçbir şey olmasa, bir deneyip hemen veya zaman isteyip bir süre sonra şunlarla şu kadar çalışır veya uygun söylenişi neyse o şekilde bir açıklama yapabilirlerdi. Ben bildiğim kadarıyla sorunuza net cevap verilemez diyorum. Kendim de fişek doldurduğum ve türlü türlü dolum denediğim için, o bilgilere göre yazdım. Çok uçuk bir örnek vereyim, bildiğimiz şeylerden olsun; Pellagri'nin 24 gramlık bir domuz kurşunu var ve sürati 500 m/s civarında. Bu fişekle standart 28 g bir saçma sıkısının tepmelerini kıyaslarsak inanıyorum ki 24 g kurşununki fazla çıkacaktır. Aslında inanıp inanmamayla ilgili bile değil. Tepme formülü var. Üşenmeyip hesaplasak buluruz ama biliyorum (inanıyorum) 28 g tepmesi az çıkacak. Bunun gibi başka fişekler de var. O yüzden namlu hareketi şu gramdan sonra olur, şu kadar olur demeleri bana ikna edici gelmez. Mamafih onlar yüksek gramajda fark edersiniz falan diyorlar. Laf aramızda bu iddia da aklıma yatmıyor ya, belki düşünemiyorumdur.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Halit TEMEL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 14 Ağustos 2014, 22:36:45 »
Volkan bey size katılmak birlikte bir eleştiri daha yapmak istiyorum tüfek üreten firmalara. Biz avcılar için yaptığınız yenilik leri mi diyeyim yoksa olmayan yenilikleri varmış gibi gösterip satış tekniği olarak kullanmanizi,  ve sorulan sorulara da fransız kalmanız size olan güvenin sarsildigini bilmenizi isterim

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 15 Ağustos 2014, 09:32:37 »
Peki 28 ve 30 gr fiseklerde ki aşırı tepme için ne diyeceksiniz? Yaptığım teste sistem in bu gramajda calismadigi aşikar. Kaç gram fişek te çalıştı testlerde acaba merak ediyoruz net cvp verebiliyor musunuz .
Ayrıca grupman için yorum yapmadınız tşkler.
bunun sebebi namlu hareketini sağlayan yay dan olabilir namlu iç çapı güzelmiş 18..40mm bu çap tesiri arttırr dolaysıyla tepmede artar
düşük gramajlı fişeklerde normal tepme olur ağır gramajlı fişeklerde tepme azalır ama önemli husus 28 -30 gramdan aşagı olabilirmi tepme gücü belki olabilir
çünkü ağır gramajda yay devreye giriyor birde not düşeyim bu tüfek ağır gramajla rahat atışlar yapılması için tasarlanmışa benziyor yay sertliği daha az olsaydı düşük gramajlarda belki tepme çak az hissedilecekti ama bu sefer ağır gramajlarda tepme yine çok olacaktı pek işe yaramayacaktı
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Ergun ALTINTAŞ

• *
  • İSTEDİĞİME R O L L İSTEDİĞİME Y O L L VERİRİM ....
« Yanıtla #31 : 27 Ağustos 2014, 11:18:13 »
herşey mükemmel bence tek sorun takoz`da birkutu hartuşda takoz içine kaçtı sekmandan kırıldı....
1981-Aydın

Çevrimdışı Elver ENGİN

• *
  • Amaç spor
« Yanıtla #32 : 15 Eylül 2014, 23:43:07 »
Bu hafta arkadaşın tüfegi denedik tepme çok az gurupman derseniz bana göre çok toplu atıyor
ben o kadar uzaga tüfek kaldıran bir tip degilim
Bior tapa fişeklerle yapılan atışlar daha hoşuma gitti
Beş numara şok harici kullanmayın derim gerçekten çok toplu atıyor ördek avı gibi avlar için efsane olur
Çelik fişek atışındada sorun yok gurpman saçma dagılımına aşık olduk
Genellikle rc ve YAF kullandık
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

The following users thanked this post: Mustafa KURNAZ 15

Çevrimdışı Alper SAKARYA

• *
« Yanıtla #33 : 16 Eylül 2014, 10:04:06 »
ata venzayı avda kullanan kimse yokmu acaba tüfekle ilgili bir paylaşım olmadı henüz memnun değiller mi  venzadan acaba önümüzdeki ay almayı düşünüyorum da kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
Alper SAKARYA
1987 MANİSA/Merkez

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 23 Eylül 2014, 23:59:02 »
bizim yerli firmalar neden bir winchester ,beretta remington gibi tüfek animasyonu yapmıyorlar.tüfeğin içini gösteren animasyonla atış esnasında oluşan hareketleri anime etseler kafamızda çok iyi şekillenecek.bu arada venza yı inceledim.işçilik ve zerafet çok güzel.omuzlamada yüze çok iyi geliyor,ve fişek kapak takımının üstü ince ve köşeli yapıldığından nişan hattı kolay oluşuyor.bana biraz ağır gibi geldi atış yapmadım.ama rakibi phenoma dan hafif.şok uzunlukları da aynı.dezavantaj olarak ilk bakışta magazine cut off düğmesi yok.saçma dağılımı testi yapmayı düşünüyorum phenoma ile mukayeseli.o zaman paylaşırım.ama görüntüsü çok güzel ve kaliteli diyebilirim
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2014, 00:01:16 Gönderen: Uygar TANDOĞAN »
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 19 Ekim 2014, 23:21:18 »
ata venza yeşil aldım.test atışlar sonucu ata venza aldım.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #36 : 20 Ekim 2014, 15:39:28 »
ata venza yeşil aldım.test atışlar sonucu ata venza aldım.
O test atışlarını bizlerle de paylaşırmısınız Uygar bey,VENZA`yı benim gibi merak eden çok var.Buarada hayırlı uğurlu olsun gülegüle kullanın,selamlar rasgele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 20 Ekim 2014, 21:27:41 »
bende sentetik olanını çok beğendim ve çokda güzel olmuş saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 20 Ekim 2014, 21:47:46 »

venza için iç çap 18.22 diyor
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #39 : 20 Ekim 2014, 23:27:43 »

venza için iç çap 18.22 diyor
Neo değil miydi o?
1968

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #40 : 21 Ekim 2014, 11:44:36 »
Bu eski bir video burda VENZA yok
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Halit TEMEL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 21 Ekim 2014, 20:25:37 »
60 mt den 71 namlu 3 numara şok 34 gr 4 no saçma yillanmis tavşan düşürdüm av yanına gittiğimde ölmek üzereydi silah alcak arkadaşlara duyurulur.rastgele

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 07 Kasım 2014, 15:19:35 »
O test atışlarını bizlerle de paylaşırmısınız Uygar bey,VENZA`yı benim gibi merak eden çok var.Buarada hayırlı uğurlu olsun gülegüle kullanın,selamlar rasgele.
erol bey test sonuçları bu linkte:
http://avlakforum.com/forum/yivli-yivsiz-av-ve-atis-tufekleri-genel-konular/ata-venza-vs-armsan-phenoma/
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Osman YILDIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 23 Şubat 2015, 01:25:56 »
akkadaşım ben neo 12 ata kullanıcısıyım venza tek gider dene derim sorunsuz bır tufek ördekde bitirim 50 60 m kes tetigi düşüşünü seyret hatta düşekken birde sigara yak keyfine bak
1975-Sivas

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 26 Şubat 2015, 16:23:32 »
ben deneo 12 kullanıcısıydım.neo da iyiydi,hafifti,temizliği kolaydı.ama venza grupman ve yıkıcılıkta harika.neo 12 çok fişek seçiyor ve grupmanları fişekten fişeğe anormal değişiyordu.ama venza da böyle bişey yok.sterling 34/6 en ucuz fişek.ama harika sonuç veriyor.bir şokla vuramayınca üç şok taktım öyle vurmaya başladım.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Cihangir AKARER

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 02 Mart 2015, 16:14:46 »
MERHABALAR;

Tüm marka ve modellerde av tüfekleri, av malzemeleri ve outdoor ürün satışı yapan bir firmayız. www.cihanav.com

ATA Av  tüfekleri ve modelleri de elimizde mevcuttur. Uygun fiyat olduğunu düşündüğümüz Ata Venza fiyatı ve ürün bilgileri sitemizde mevcuttur.

İncelemek için Lütfen Bu linki Tıklayın: http://www.cihanav.com/Ata-Venza,LA_1273-2.html#labels=1273-2
1988 KÜTAHYA www.cihanav.com

Çevrimdışı Enes MERT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 03 Mart 2015, 18:48:59 »
Herkese rast gelsin dün bende bir venza bronze aldım 71 namlu işçilik harika ama kutusu başka bir harika 8-10bin tl ye satılan tüfekleri imrendirecek bir kutu yapmışlar içinden çıkan askı kayışı ve şapka da ayrıca güzel bir jest oldu tüfek gerçekten çok güzel bir kurum a sahip direk nişana geliyor kasanın üst kısmını düz yapmaları nişan anında çok hoş oluyor aldığım altıntaş avmarketinde yapılan deneme atışı haricinde deneme atışı yapmadım daha ama silah ile alakalı ilk izlenim benim açımdan çok olumlu armsan paragon ve ata venza arasındaki seçimi venzada yaptım işilik bir gömlek üst venza da bu arada alışveriş esnasında yaklaşık 15 adet silahı çeşitli marka ve model olmak kaydıyla sabırla tanıtan söküp takan avburada.com satış sorumlusu ahmet beye de teşekkürler gerçekten on numara bir esnaf diğer bir mağzaya girdiğimde 15 silah söküp takmayı bırakın bir iki sorudan sonra satın alma belgesi varmı diyenler var nasıl bir esnaflıksa
1981 ankara