Gönderen Konu: Huğlu Eski-Yeni Farkı  (Okunma sayısı 12598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Köksal YOLLU

• *
Ynt: Huğlu Eski-Yeni Farkı
« Yanıtla #25 : 07 Nisan 2014, 21:57:56 »
Sezon bi açılsın, yeni huğlu tüfekler öldürmüyor şaibesini ben ortadan kaldıracağım  merak etmeyin 8)

Bakacağız o zaman öldürüyor mu. Öldürmüyor mu.  >:D
Köksal 1984 ANKARA
A rh (-)

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 07 Nisan 2014, 23:00:32 »
Sezon bi açılsın, yeni huğlu tüfekler öldürmüyor şaibesini ben ortadan kaldıracağım  merak etmeyin 8)

Bakacağız o zaman öldürüyor mu. Öldürmüyor mu.  >:D
:) :)

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #27 : 09 Nisan 2014, 15:01:27 »
Namlu temizligiyle ilgili uzun uzadıya yazmayayımda 3 aşamada temizlik yapılır. En son kuru temiz bezle yag nemi alınarak namlu kurulanmış olur. Tüfek kullanılmayacagı zamanlarda koruyucu yagla hafif nemli bırakılır *sezon kapanınca*. 
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #28 : 09 Nisan 2014, 15:05:37 »
Ben yeni poze tüfek alacak olsam. 1- yıldız, 2- ata 3- huglu koop. Arasında kalırdım
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 23 Nisan 2014, 22:35:16 »
bugün bayide tüfeklere bakarken 103d ve 104a modellerine baktım inceledim. benim 25 yıllık 104a ile şimdiki yeni 104a arasında ağırlık açısından çook fark var. benim tüfek bana normal geliyordu alışmışım ya ağırlığına...  yeni modeli elime alınca kuş gibi geldi, malzemeyi daha mı hafif üretmişler nedir yeni model 104a  3 kg varsa anca belki de yoktur okadar hafif geldi ki bana. benim eski 104a onun yanında alman zırhlısı gibi :)
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2014, 22:37:31 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #30 : 23 Nisan 2014, 22:58:57 »
Huğlu tüfeklerini hafifletmekle iyi etti. Taşıması zor olmasından şikayet edenlere (ben dahil) ilaç oldu. Malumumuz Beretta S55,56 vs ve daha pek çok hafif tüfek 30-40-50 senedir sapasağlam. Bildiğimiz örneklerden Yıldız; kasası alüminyum alaşım olduğu halde binlerce fişekle test edildiğinde bir aşınma olmuyor diyorlar. Yani ağırlık sağlamlıkla orantılı değil. Bununla beraber ağırlık arttıkça tepmesi, silkmesi oldukça azalıyor ve isabet kesinliği de artıyor. Nitekim sadece 24 g fişekler atıldığı halde en ağır pozeler Trap için üretiliyor. Biraz hafifi Skeet ve ona yakın ağırlıkta Sporting tüfekler... Bu sağlamlık biraz da atış sırasında hissettiğimizle de ilgili. Külçe gibi ama vasat kalitede tüfeklerin de zaman zaman güven verdiğini söylüyorlar. Elbet hem ağır hem makul kalitede olan da var ama kabul edelim, eline tüfeği ilk alan bile tüfek ağırsa güven verdiğini söylüyor. Ağır tüfeklerin atışta oldukça konforlu olduğunu kabul ediyorum. Güven vermesi ise onu kimin nasıl yaptığına bağlı, bana göre.

Huğlu'ya dönersek, ben olsam bazı modellerini eskisi gibi ağırlıkta, bazı modellerini bugünkü gibi ağırlıkta üretir ve görünüşüyle fark edilecek biçimde farklı çıkarırdım. Sözgelimi Akkar pozeleri; birbirinden ayırt etmesi nerdeyse imkansız modellerin kimi oldukça hafif, kimi sporting veya trap modelleri ağırlığında. Bu pazarlama açısından kusurlu bir strateji. Sebebini açıklamaya gerek yok herhalde.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 23 Nisan 2014, 23:04:18 »
Huğlu tüfeklerini hafifletmekle iyi etti. Taşıması zor olmasından şikayet edenlere (ben dahil) ilaç oldu. Malumumuz Beretta S55,56 vs ve daha pek çok hafif tüfek 30-40-50 senedir sapasağlam. Bildiğimiz örneklerden Yıldız; kasası alüminyum alaşım olduğu halde binlerce fişekle test edildiğinde bir aşınma olmuyor diyorlar. Yani ağırlık sağlamlıkla orantılı değil. Bununla beraber ağırlık arttıkça tepmesi, silkmesi oldukça azalıyor ve isabet kesinliği de artıyor. Nitekim sadece 24 g fişekler atıldığı halde en ağır pozeler Trap için üretiliyor. Biraz hafifi Skeet ve ona yakın ağırlıkta Sporting tüfekler... Bu sağlamlık biraz da atış sırasında hissettiğimizle de ilgili. Külçe gibi ama vasat kalitede tüfeklerin de zaman zaman güven verdiğini söylüyorlar. Elbet hem ağır hem makul kalitede olan da var ama kabul edelim, eline tüfeği ilk alan bile tüfek ağırsa güven verdiğini söylüyor. Ağır tüfeklerin atışta oldukça konforlu olduğunu kabul ediyorum. Güven vermesi ise onu kimin nasıl yaptığına bağlı, bana göre.

Huğlu'ya dönersek, ben olsam bazı modellerini eskisi gibi ağırlıkta, bazı modellerini bugünkü gibi ağırlıkta üretir ve görünüşüyle fark edilecek biçimde farklı çıkarırdım. Sözgelimi Akkar pozeleri; birbirinden ayırt etmesi nerdeyse imkansız modellerin kimi oldukça hafif, kimi sporting veya trap modelleri ağırlığında. Bu pazarlama açısından kusurlu bir strateji. Sebebini açıklamaya gerek yok herhalde.
yazdıklarında sonuna kadar haklısın Volkan abi. benim tüfeğim ağır evet ama avda bana güven veriyor ve bu sadece his değil gerçekten öyle. tüfeğe ekstra taban lastiği taktıktan sonra artık fişek attığımı hissetmiyorum bile. 36 gram atsam bile kesinlikle sarsıntı tepme acısı falan yok. yeni tüfeğin buna göre çok hafif olmasına şaşırdım doğrusu. sonuçta ikisi de çelik kasa ama demekki alaşımlar farklı. benim tüfeğin bana tek zorluğu uzun metrajlı yürüyüşlerde azcık yoruyor okadar. ama bek avında sabahtan akşama kadar kutu kutu ağır dolu fişekler boşaltsam zerre yorulmuyorum öyle de bir güzelliği var işte...
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2014, 16:06:17 Gönderen: Emrah CANDAN »