Gönderen Konu: niye avrupa tüfekler  (Okunma sayısı 113294 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: niye avrupa tüfekler
« Yanıtla #100 : 18 Nisan 2015, 16:08:02 »
Fotoğrafta gördüğünüz altın kakmalı bu tüfek Purdey & Sons.. fiyatı da 350 bin dolar civarı bakın euro demiyorum gerçi pek fark kalmadı aralarında ama  :) Dünyanın en pahalı tüfeklerinden biri. Purdey gibi müthiş bir silah devinden bahsediyoruz ama tüfeği çantasıyla birlikte bu fiyat yapan tek başına bir kriter değil.. Yani işin içine değerli madenler girmeden böylesine uçuk fiyatlardan sözetmek zor..

jpg upload
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 16:11:22 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #101 : 18 Nisan 2015, 16:12:11 »
Selim bey öncelikle FORUM a hoş geldiniz,
Konu kilitlemek için yaptığınız sitemde kısaca bilgi vereyim !!!
Burası adı üstün de forum açılan bir konu herkese mal olduktan sonra ve kişiler beğenirsiniz beğenmezsiniz fikirlerini beyan ettikten sonra sizin konuyu kilitlemeniz konuya yazan arkadaşlara karşı nasıl bir mesaj gönderir siz karar verin !!!
Konular ilk mesajdan sonra kilitlenebilir yorum ve görüş istenmezse, bunun dışında kişisel tartışmalara dönen, konu başlığının dışında ilgisiz mesajlaşmaya dönen, TC kanunlarına uymayan, Hakaret ve küfürler içeren, yada kişilerin karşılıklı birbirlerini kıracak gergin ortamlar oluştuğunda v.b  üyelerin talebi ile  FORUM YÖNETİCİLERİ tarafından da gerekli görülürse kilitlenebilir,
sitemizi ne kadar zamandır takip ediyorsunuz bilmiyorum ama kişileri fikirleri eylemleri biraz daha süzün isterseniz, bakın ÜYELER size yeni olduğunuz için sürekli nazik davranıyorlar ! sizde aynı nezaketi bizlere gösterirseniz memnun oluruz.

Öncelikle kilitlenen bir konunu tekrar yetkili tarafından açılması hoş bir durum değil...
Ömer bey sizden sadece 2 yıl küçükğüm takındığınız alaycı hitap ve sorgulayıcı soruş şeklini değişmediniz takdirde sizinle bilgi paylaşmam imkansız
Samet bey yazdıklarınız kısmen doğru ne yazikki bu eksiklikler türk toplumunda sadece silah sanayinde değil tüm sanayi dallarında mevcut.
Pahalı ürün kaliteli olacak diye bir kaide her zaman işlemez avrupada 1800 euro (kaldıki bu ücret kendi almı gücleri ile doğru orantılı 1800 euroyu kendi kur hesabından yapmak yanlış olur) satılan bir tüfek bur da 10 bin lira  bu düz bir mantıkla biz kaliteli vergi almış oluyoruz
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 16:13:17 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Emrah AKDENİZ

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #102 : 18 Nisan 2015, 16:45:10 »
Bu fiyat "pair" için sanırım... Yani çift tüfek olarak satılır genelde bunlar. 1 ve 2, arkada uşak tüfeği temizleyip doldururken, "asil" avcı avını yapar, tüfeği kırmaz bile, arkaya verir, doldurulmuş ve hızlıca temizlenmiş silinmiş ile, yani yenisi ile değiştirilir... Fermalı avlarda da bunu yapıyorlar, battue dedikleri geçit avlarında da. Geçit avlarında bu bir zorunluluk gibi aslında, çok kuş kaçırırsınız yoksa :D

Dolayısıyla bu "pair" olarak satılan tüfeklerden birinin mandalında "1" diğerinin mandalında "2" yazar.

Bazen "pair"i bozarak da , satılabiliyorlar. .. Pair'in 1'ini ayrı satıyoruz diyebiliyorlar...

Yazıcılar Av-Trabzon'un stoğunda, bir tane pair'den bozulmuş Merkel 60E sidelock var, 2 numara :)

Fotoğrafta gördüğünüz altın kakmalı bu tüfek Purdey & Sons.. fiyatı da 350 bin dolar civarı bakın euro demiyorum gerçi pek fark kalmadı aralarında ama  :) Dünyanın en pahalı tüfeklerinden biri. Purdey gibi müthiş bir silah devinden bahsediyoruz ama tüfeği çantasıyla birlikte bu fiyat yapan tek başına bir kriter değil.. Yani işin içine değerli madenler girmeden böylesine uçuk fiyatlardan sözetmek zor..

jpg upload
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Emrah AKDENİZ, Ergin KORKUT

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #103 : 18 Nisan 2015, 16:52:06 »
Bu fiyat "pair" için sanırım... Yani çift tüfek olarak satılır genelde bunlar. 1 ve 2, arkada uşak tüfeği temizleyip doldururken, "asil" avcı avını yapar, tüfeği kırmaz bile, arkaya verir, doldurulmuş ve hızlıca temizlenmiş silinmiş ile, yani yenisi ile değiştirilir... Fermalı avlarda da bunu yapıyorlar, battue dedikleri geçit avlarında da. Geçit avlarında bu bir zorunluluk gibi aslında, çok kuş kaçırırsınız yoksa :D

Dolayısıyla bu "pair" olarak satılan tüfeklerden birinin mandalında "1" diğerinin mandalında "2" yazar.

Bazen "pair"i bozarak da , satılabiliyorlar. .. Pair'in 1'ini ayrı satıyoruz diyebiliyorlar...

Yazıcılar Av-Trabzon'un stoğunda, bir tane pair'den bozulmuş Merkel 60E sidelock var, 2 numara :)
Kedi ciğer mundar. Çok gereksiz işler bunlar  ;D 
O asil avcı benim yanımda av yapsa ben kahrımdan kendimi yerlere atarım.. Zenginin malı züğürdün çenesi işte bizim durum bu. 1500 tl ye sorun çıkarmadan av yaptıran yerli tüfek = mutluluk :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #104 : 18 Nisan 2015, 16:58:51 »
:)

Görüyoruz, inceliyoruz , vay bee adamlar ne tüfek yapmış diyoruz.. O kadar :)

Sevgili Tuncay Kahraman'ın ifadesiyle, biz KuntaKinte'ler için değil bu Purdey gibi tüfekler... Kralların tüfeği, tüfeklerin kralı bunlar... Yapacak pek bir şey yok, hedefi bunlar seviyesinde de tutmamak lazım, zira demotive edici olur, ulaşması, yapılması, üretilmesi imkansız şeyler.

Kedi ciğer mundar. Çok gereksiz işler bunlar  ;D 
O asil avcı benim yanımda av yapsa ben kahrımdan kendimi yerlere atarım.. Zenginin malı züğürdün çenesi işte bizim durum bu. 1500 tl ye sorun çıkarmadan av yaptıran yerli tüfek = mutluluk :)
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #105 : 18 Nisan 2015, 17:17:36 »
:)

Görüyoruz, inceliyoruz , vay bee adamlar ne tüfek yapmış diyoruz.. O kadar :)

Sevgili Tuncay Kahraman'ın ifadesiyle, biz KuntaKinte'ler için değil bu Purdey gibi tüfekler... Kralların tüfeği, tüfeklerin kralı bunlar... Yapacak pek bir şey yok, hedefi bunlar seviyesinde de tutmamak lazım, zira demotive edici olur, ulaşması, yapılması, üretilmesi imkansız şeyler.
Kuntakinte mi :) sadece tüfek olarak kalitesi zaten tartışılmaz da azönce bir siteden daha baktım yine purdeyin elit tüfeklerine, tüfeği baştan aşşağı altın işlemeli kadın figürleriyle donatmışlar. sipariş edenin sanat anlayışı tabi diyecek birşey yok. purdey belki dünyanın ileri gelen zenginlerinden sayılı siparişler alıp yapıyordur bunları. Zaten bu tüfekleri gitsin onlar kullansın bize gelmez bu tüfekler :) sonuç olarak hepsi zenginliğin şımartmasının sonucu. çünkü insanoğluna sınır denen birşey yok, 7 ceddine yetecek 1 vadi dolusu altın göster, 2. sini görsün onuda ister. doymaz.. Ama realite yönüyle bakarsak, ben şimdi alsam o işlemeli tüfeği, burada, kendi halinde geçinip ava giden, pulunu belgesini alabilen ihtiyacı kadarını karşılayabilen avcı hasan dayıma göstersem böyle tüfekmi olurmuş der beğenmez :) biz nekadar heves etsekde, gözümüz kalsada herkese bütçesine göre beklentisine göre tüfek gerek... Osman beyin dediği realite olayı bence tamda bu işte.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #106 : 18 Nisan 2015, 17:26:26 »
Adem PERAZZİ olmasın o bahsettiğin marka   :)
  abi olabilir yaaa PERAZZİ eralde. ben diğeri aklımda kalmış  :) olsun sen anladın hangisi olduğunu :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #107 : 18 Nisan 2015, 17:28:22 »
Adem bey bahsettiğiniz bu tüfekler benim de bi ara tv de izlediğim som altın kaplamalı yada mücevher işlemeli tüfekler olmasın ? 250-300 bin euro demek ortalama 750 bin tl demek. 750 bin tl ye sadece işçilik ve parça kalitesi mi ? Olacak iş değil...
vala emrah emin ol tüfekde ben sarı birşey görmedim o an. sne gördünmü ben çok şaşırdım gerçeten. altın illaki vardır bi yerdinde ama 1 kilo altın bile o para yapmas  tüfek kaç kg ki altın olsa o para yapsın. 2 kg altın bile 200 bin tl yapar en babası .komple altın olmasıda imkansıx sen hesapla gelde şimdi :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #108 : 18 Nisan 2015, 17:30:03 »

jpg upload
  kardeşim tüfek toplasan 3 kg gelmiyor komple 3 kg altın olsa yine 300.bin tl yapar. kompel altın değil sadece işlemelri altın desek imkansıs.  ben çösemedim bu işi :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #109 : 18 Nisan 2015, 17:32:06 »
Sevgili Emrah zaten bu tip pahalı tüfekleri alan zümre senin benim gibi FAKİR :) diyeyim kişiler ile ava gitmiyor.

Bunların da hobisi bu.

Sen şimdi eline bu tüfeği alıp ava gitsin yanındaki arkadaşların da imkansızlıktan dolayı ellerindeki tüfekler yerli olsa,

sen anlasan bile arkadaşların bunu anlamaz.

O zaman da bu tüfeği senin açından almanın bir anlamı yok. Ama yurtdışında bu tüfekleri alan kişilerin çevresi tüfeklerden anlıyor.

Yalnız gösterdiğin tüfeklerin pahalı olmasının sebebi yine işçilikten kaynaklanıyor. Adam tüfeğin kubuzunu baştan aşağı altın işlese 250 gr altın koymaz. Çünkü altın kakma ve işlemeli yapıyor.
Altının kilosu 40,000$  250 gr koysa 10,000$ yapar iş dayanıyor işçiliğe.
Altınla o zerafeti vermek yine ustalık.

Hakkını vermemiz gerekir almaya durumumuz olmasa da bu tüfekler sanat eseridir.
Biz yerli kullanalım ama sanat eserine de değerni verelim.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Emrah AKDENİZ, Ergin KORKUT

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #110 : 18 Nisan 2015, 17:41:33 »
vala emrah emin ol tüfekde ben sarı birşey görmedim o an. sne gördünmü ben çok şaşırdım gerçeten. altın illaki vardır bi yerdinde ama 1 kilo altın bile o para yapmas  tüfek kaç kg ki altın olsa o para yapsın. 2 kg altın bile 200 bin tl yapar en babası .komple altın olmasıda imkansıx sen hesapla gelde şimdi :)
  kardeşim tüfek toplasan 3 kg gelmiyor komple 3 kg altın olsa yine 300.bin tl yapar. kompel altın değil sadece işlemelri altın desek imkansıs.  ben çösemedim bu işi :)
hesap işi kolay Adem abi dışında yoksa kesin içinde vardır belki tetik tertibatı parçaları elmasdır sonuçta çelikten daha sağlam ;D bende çözemedim ama bu tüfekleri bukadar pahalı yapan illaki vardır bir püf noktası, ama değerli madenlerin işçiliğide ayrı bir ücret yani oda var. sonuçta adamlar zaten tüfeği süper yapıyor, asıl mesele dışını nasıl süslesek :) gövdesinde pırlanta işlemeli tüfekler gördüm el insaf dedim yani...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #111 : 18 Nisan 2015, 17:42:39 »
Sevgili Emrah zaten bu tip pahalı tüfekleri alan zümre senin benim gibi FAKİR :) diyeyim kişiler ile ava gitmiyor.

Bunların da hobisi bu.

Sen şimdi eline bu tüfeği alıp ava gitsin yanındaki arkadaşların da imkansızlıktan dolayı ellerindeki tüfekler yerli olsa,

sen anlasan bile arkadaşların bunu anlamaz.

O zaman da bu tüfeği senin açından almanın bir anlamı yok. Ama yurtdışında bu tüfekleri alan kişilerin çevresi tüfeklerden anlıyor.

Yalnız gösterdiğin tüfeklerin pahalı olmasının sebebi yine işçilikten kaynaklanıyor. Adam tüfeğin kubuzunu baştan aşağı altın işlese 250 gr altın koymaz. Çünkü altın kakma ve işlemeli yapıyor.
Altının kilosu 40,000$  250 gr koysa 10,000$ yapar iş dayanıyor işçiliğe.
Altınla o zerafeti vermek yine ustalık.

Hakkını vermemiz gerekir almaya durumumuz olmasa da bu tüfekler sanat eseridir.
Biz yerli kullanalım ama sanat eserine de değerni verelim.
Aynen Osman bey. Haklısınız.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #112 : 18 Nisan 2015, 17:51:25 »
  abi olabilir yaaa PERAZZİ eralde. ben diğeri aklımda kalmış  :) olsun sen anladın hangisi olduğunu :)
Biz hertürlü anlaşırız Adem   :) Gönüller bir olsun yeterki.İşimiz muhabbet,selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Adem KOCA

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #113 : 18 Nisan 2015, 17:59:43 »
Öncelikle kilitlenen bir konunu tekrar yetkili tarafından açılması hoş bir durum değil...
Ömer bey sizden sadece 2 yıl küçükğüm takındığınız alaycı hitap ve sorgulayıcı soruş şeklini değişmediniz takdirde sizinle bilgi paylaşmam imkansız

Hemşehrim burası bir forum. Bir şeyler ortaya atıp çekip gidecek bir alan değil. Buranın müdavimleri (ben de yeniyim) birbirini iyi tanır. Bir konu, faydalı bir konu ise kilitlenmez ki benim gibi cahiller istifade etsin. Onun için değerli paylaşımlarını bekliyoruz.
Ben de Elazığlıyım ve buradaki muhabbetimiz de şehrimizi temsil ediyor. Umarım saygısızlık görülecek paylaşımlar yapmıyorumdur burada.
 Bir de Matbaacı olduğunuzu yazmışsınız, Elazığ'ın neresinde Matbaanız,  adı ne yolum düşerse bir çayınızı içmek isterim. Selamlar
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #114 : 18 Nisan 2015, 18:49:40 »
Biz hertürlü anlaşırız Adem   :) Gönüller bir olsun yeterki.İşimiz muhabbet,selamlar.
abicim saygılar aynennn 
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #115 : 18 Nisan 2015, 18:53:20 »
hesap işi kolay Adem abi dışında yoksa kesin içinde vardır belki tetik tertibatı parçaları elmasdır sonuçta çelikten daha sağlam ;D bende çözemedim ama bu tüfekleri bukadar pahalı yapan illaki vardır bir püf noktası, ama değerli madenlerin işçiliğide ayrı bir ücret yani oda var. sonuçta adamlar zaten tüfeği süper yapıyor, asıl mesele dışını nasıl süslesek :) gövdesinde pırlanta işlemeli tüfekler gördüm el insaf dedim yani...
kardeşim düşünsene ava gidiyon bütün millet peşinde elmas altın var diye tüfekde pusuya yapıp ördeğe çulluğa atarmış gibi  snei avlıyormuş. :) yada olsun evde 1 tane  artık gesmeye son evden çıkmam heralde yatapa alırım direk  :)çalınır gider bellimi olur :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Kenan ÇITAK

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #116 : 18 Nisan 2015, 19:08:09 »
kardeşim düşünsene ava gidiyon bütün millet peşinde elmas altın var diye tüfekde pusuya yapıp ördeğe çulluğa atarmış gibi  snei avlıyormuş. :) yada olsun evde 1 tane  artık gesmeye son evden çıkmam heralde yatapa alırım direk  :)çalınır gider bellimi olur :)
Çalarlar tabi ona hiç şüphem yok :) benim zaten alma şansım hiç yok da farazi hani bana özel yapım 20-30 bin tl lik tüfek verseler ben o tüfeği ava götürmeye kıyamam evin baş köşesinde saklarım :) zaten bu paylaştığımız resimlerdekiler ulaşılmaz tüfekler de normalde mesela altın gümüş bunu saymazsak yüksek derecede işlemeli gravürlü 1. sınıf çeşitleride bazıları illa av için almıyorlar. maddi imkanı yine üst düzey olup koleksiyon amaçlı alanda var. Adamın evdeki odasında duvarda rafı var. yivlisi yivsizi çifteleri vs hep özel yapım tüfekler. gidip gelip duvarda onları izlemek bile keyif veriyormuş :) bunu görünce bize de fakirliğin gözü çıksın demek düşüyor napalım  ;D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #117 : 18 Nisan 2015, 19:27:18 »
Aslında bizim methettiğimiz avrupa tüfeklerin büyük kısmını,avrupada makul gelirli avcıların coğu kullanıyor.Tabi bize gelene kadar yol masfası,gümrük vergisi kıl tüy derken orada örneğin 1700 euro olan tüfek bizde 2350 euro gibi rakamlara ulaşıyor belkide daha fazla.Şöyle bir durumda var avrupa tüfekler arıza yapmazmı illaki yapar kul yapısı sonucta,Ama cevremde avrupa tüfek kullananlarda ben şimdiye kadar hiç yaşamadım görmedim cift patlama,enjektör arızası v.b problemler,Birde adamlarla belli bir standart var,eline alınca verdiği güven,malzeme kaliteside bariz ortaya yansıyor.Aslında şuan yerli sanayimizde gayet güzek tüfekler cıkarıyor,eğer iyi olmasalar neden avrupaya gönderme yapsınlar,Özellikle çeşitli yabancı forumlarda ingilizcem yettiği kadar okuma imkanım olmuştu Amerikada Stoeger M3500 hindi ve su kuşu avlarında gayet popüler,Armsan tüfekleri sülün avlarında kullandıkları izlemiştim.Şayet ben bir tüfeğe 5000-7000 TL gibi fiyatlar vermemin gereksiz masraf olduqunu düşünüyorum benim şahsi fikrim,Tabii kimsenin zevkine rengine karışılmaz isterse 15000 euro versin :)
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 20:42:43 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #118 : 18 Nisan 2015, 19:30:42 »
Zevk işi bunlar arkadaşlar, saygı duymak gerek sanat eseri kul yapıtı sonuçta emeğe saygı ...

« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 19:33:19 Gönderen: Ergin KORKUT »
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #119 : 18 Nisan 2015, 20:04:25 »
SANATA ve bu SANAT ESERİ SİLAHLARI yapan SANATÇILARA saygı duymak lazım.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR, İbrahim AYSU, Mustafa GÖNEN, Kenan ÇITAK, Ergin KORKUT

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #120 : 18 Nisan 2015, 21:31:57 »
Hala Çıkmadı param var alıyorum kardeşim :) benimde bu dünyada browningim olsun diyen
    Olmaz mı Selim abi. Ben sırf bir Benellim olsun diye aldım tüfeğimi. Soranlara "bende o var, bende bu var" dediğimde "eeh işte idare eder, bizim arkadaşta vardı memnun değildi sattı.." ya da "ben kullandım ondan ama şimdiki tüfeğim daha iyi" demelerinden bıktığım için aldım. Şimdi soruyorlar "Sende ne var?" bende patlatıyorum hemen "Benelli var abi, idare ediyoz işte" diye :) "hııı çok güzek tüfek onlar, Kutusunu satıyor musun?" diyorlar hemen, Sırf bu tür adamlara kapaklık bir lafım olsun diye gittim dünya para verdim.
    Ama insan bir tüfeğe o parayı verince elinde sanki atom bombası (çok abartılı oldu ama) var gibi hissediyor kendini.. :) Domuz avına giderken ne zaman tutukluk yapacak bu meret diye  korkuyordum sık ormanlıkta. Şimdi kendime güvenim arttı. Eğer namluyu değiştirebilirsem bir daha asla yerli kullanmam. Açık ve net.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

The following users thanked this post: Kenan ÇITAK, Selim ARSLANOĞLU

Çevrimdışı Taner EŞKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #121 : 19 Nisan 2015, 09:00:16 »
Yabancı markalara verilen paralar yerli markalara verilse idda ediyorum daha iyisini yaparlar. Ama bizdeki mantık 20 bin tl lik yabancı tüfekle, 500 tl lik yerli tüfeği kiyaslamaktan öteye geçemiyor.

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #122 : 19 Nisan 2015, 10:14:06 »
Yok katılmıyorum, yapamazlar...

Hemen de "daha iyisini" diyorsunuz, önce bir o kadarını yapsınlar, sonra daha iyisini... :)

Şu yukarıdaki Purdey'in parasının 4 katını koyun ortaya, bütün Konya bir araya gelsin, bir tane Purdey çıkmaz. Çok net...

Yabancı markalara verilen paralar yerli markalara verilse idda ediyorum daha iyisini yaparlar. Ama bizdeki mantık 20 bin tl lik yabancı tüfekle, 500 tl lik yerli tüfeği kiyaslamaktan öteye geçemiyor.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Mustafa KARAGÖZ

Çevrimdışı Mert SUNMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #123 : 19 Nisan 2015, 10:21:48 »
Taner bey peki siz biliyormusunuz sizin en kaliteli yerli tüfek diye aldığınız tüfekler avrupaya üçte bir fiyatına satılıyor. Yada avrupaya giden partilerle Türkiyede satılanların işçilik farkını. Bizim firmalarımız daha kendi vatandaşına kaliteli tüfek vermiyor avrupa onların önceliği bu durumda ben niye yerli tüfeğe para veriyim? Bizim yerli üreticilerde nekadar arge var. Aynı malzeme her yönüyle aynı tüfekleri biraz makyajlayıp tekrar satmaya çalışıyorlar. Adamların kaplama ve çelik teknelojisi bizden en az 50 yıl önde. Bir tanıdığım söylemişti bana berettanın fabrikasına gitmiş oradaki mühendise bunlar 4140 çeliğimi deyince  adam biz o çelikleri 1. Dünya Savaşı zamanlarında kullanıyorduk demiş. Yani önce bizim firmalarımız bizlere değer versin arge yapsın sonra alalım yerli. Yerli firmalar hala yok 50 gr atar yok 66 gr atar diye reklam yapıyorlar orda ne fişek uzunluğu yazıyorsa atacak tabi bunun reklamımı olurmuş. Ben bu arada öyle çok avrupa tüfek kullanmış biri değilim bunu belirteyim yanlış anlaşılmak istemem.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2015, 10:26:11 Gönderen: Mert SUNMAN »

The following users thanked this post: Mustafa GÖNEN

Çevrimdışı Kenan ÇITAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #124 : 19 Nisan 2015, 10:42:23 »
Dunyadaki en milliyetci ulke Japonya 1945 den sonra yeniden yapilanan japonya suan dunyanin en buyuk 3 ekonomisinden birisi.Yerli kullanin arkadaslar evde sus icin alan arkadaslara sozum yok ama bence yerli fiyatida gayet makul ayni isi yapiyor 9 yaşimdan beri ava gidiyorum bir defa ithal bir tufegim oldu onuda caldilar birsuru yerli tufek kulllandim ve kullaniyorum ithal tufegi cok metheden arkadaslarla ava gitmek isterim...Saygilar.
1978 istanbul