Gönderen Konu: 36.6 metre pattern testi  (Okunma sayısı 11567 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
36.6 metre pattern testi
« : 23 Ocak 2016, 13:47:45 »
Herkese selamlar. Bu defa işi kitabına uygun yapmaya çalıştım. Gerekli bilgileri yazıcam. Ustalarım yorumlarınız benim için çok önemli.

Denize 7 km uzaklıkta düz ova rakımı 5 metre
Hava sıcaklığı 2 derece rüzgarsız hafif sulu kar yağışlı
Tüfek Huğlu Gt1 71 namlu 1 şok
Mesafe namlu ucundan kağıda tam 36.6 metre
Fişek sterling 32 gr 6 no şeffaf beyaz kovan sterling italy yazanlardan
282 adet saçma koyu renkli ve şekilleri düzgün
hedef 1x1 metre karton
75 cm daire içine 164 isabet
Daire dışı 72 isabet
10 cm merkez daire 4 isabet
Kağıt toplamı 236 isabet

çoklu resim yükle
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2016, 13:30:05 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: 36.6 metre pattern testi
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2016, 14:21:00 »
Öncelikle emeğinize sağlık..
Bu pattern Full şoktan ziyade Modified patterni gibi..(3 şok)..Bu tüfek, şok yada fişeğin Pattern Efficiency miktarı düşük..Bence şoku 2 noya düşürseniz (İmp.Mod) de farklı bir pattern çıkmazdı..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Abdullah ŞAHİN 07, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2016, 14:24:46 »
Öncelikle emeğinize sağlık..
Bu pattern Full şoktan ziyade Modified patterni gibi..(3 şok)..Bu tüfek, şok yada fişeğin Pattern Efficiency miktarı düşük..Bence şoku 2 noya düşürseniz (İmp.Mod) de farklı bir pattern çıkmazdı..
Tuncay hocam benim adım hıdır elden gelen budur :) yorum için teşekkürler.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2016, 14:27:33 »
emek verilmiş güzel paylaşım  bu grupman avda yeterli olur gayet güzel
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2016, 14:31:00 »
emek verilmiş güzel paylaşım  bu grupman avda yeterli olur gayet güzel
Teşekkürler Ergin bey. Tüfeğin av performansından çok memnunum. Bu testi eldeki imkanlarla bilimsel yapmaya çalıştım.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2016, 15:09:56 »
Sayın Hıdır Akdeniz, :)
Çevrenizde uyumlu bir ithal Full şok varsa tekrar deneyiniz..%70 ler civarı bir Pattern Verimliliği almak zor değil..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2016, 15:18:17 »
1  şoka göre vasat ve altı diyebilirim  :D :D
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2016, 15:26:54 »
Çevrenizde uyumlu bir ithal Full şok varsa tekrar deneyiniz..%70 ler civarı bir Pattern Verimliliği almak zor değil..
Tuncay hocam bu tüfeğin şokları şahsına münhasır gibi duruyor. Hem şekli hemde dişleri farklı. Baretta tip 5 cm şokun uzatılmış versyonu yada phenoma tarzı bir şok da değil. dışardan bu tüfeğe uygun şok bulabileceğimi hiç sanmıyorum. Nitro için stoeger extra full şok kullanıyordum celever mirage 34 gr fişeğiyle şahane grupmana ulaşıyordu. Bu tüfekte özel yaptırmayacaksam eğer kendi şoklarını kullanmak durumundayım.

çoklu resim yükle
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2016, 15:27:39 »
1  şoka göre vasat ve altı diyebilirim  :D :D
Bu tüfeği çöpe atalım gitsin   ;D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2016, 15:29:49 »

tuncay hocam espirili cevabınız harika :) :)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2016, 15:44:35 »
Pattern Efficiency değeri tüfek-fişek kombinasyonunun "performansı" adına tek başına  hiç bir şey ifade etmez. Sadece bu kombinasyonda ne kadar toplu ne kadar açık atıyor gibi bir fikir sahibi olmanızı sağlar.

Asıl performans ölçütleri olan, Saçma Dağılım Oranı (Pellet Distribution Rating) ve Saçma Düzensizliği Oranı (Patchiness Rating) puanları iyi çıkacak gibi (gözle görebildiğim kadarıyla).

20 inch ve 30 inch çemberleri ortak merkezli çizerek, çizilen bölgelerdeki isabet sayıları bilinseydi, bu atışın performans puanı net olarak hesaplanabilirdi.

Bu tüfeği çöpe atalım gitsin   ;D
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2016, 15:51:57 »
hacı abi keklik saçması 6/7 numra benım için.. şok 1 demişsiniz... bu şokla 45 metreye kadar rahat keklik alır. benim için çok iyi grupman bu testi devamlı kullandığım rc s 4 le yaparsak inanıyorumki daha verimli olur.ki denediğiniz fişek ahım şahım bi fişek değil..ki.. ben en çok bu tüfeği ördekte görmek istiyorum bp 36 gr  long range 4  5  numara fişekte .. inanıyorumki çok güzel mesafelerden alır benim pozeye yaklaşacağını düşünüyorum :D unutmadan birde bunların şokları farklı değişik bir şok ama verimliliği arttırmış
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2016, 16:00:33 »
Pattern Efficiency değeri tüfek-fişek kombinasyonunun "performansı" adına tek başına  hiç bir şey ifade etmez. Sadece bu kombinasyonda ne kadar toplu ne kadar açık atıyor gibi bir fikir sahibi olmanızı sağlar.

Asıl performans ölçütleri olan, Saçma Dağılım Oranı (Pellet Distribution Rating) ve Saçma Düzensizliği Oranı (Patchiness Rating) puanları iyi çıkacak gibi (gözle görebildiğim kadarıyla).

20 inch ve 30 inch çemberleri ortak merkezli çizerek, çizilen bölgelerdeki isabet sayıları bilinseydi, bu atışın performans puanı net olarak hesaplanabilirdi.
İbrahim bey kağıttan geriye sadece eldeki fotoğraf kaldı :) yüzdelik oran düşük çıkıyor belki namludan belki şoktan veya fişekten bilemiyorum. Avrupa kaliteli fişek kullansam daha farklı sonuç çıkabilir belki. Dedim ya eldeki imkanlar dahilinde şu an için çıkan sonuç. Ama işin öbür tarafına bakınca da av performansı beni fazlasıyla memnun etti. Gergin mesafelerde 3-4 isabetle uçarı cansız alabiliyorsam benim için olay bitmiştir :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2016, 16:05:04 »
Aynen öyle, avı "istikrarlı bir şekilde" ölü ele geçiriyorsanız olay bitmiştir. Zaten sürekli ve istikrarlı olarak avı ölü ele geçirmenizin sebebi Grupman Verimlilik yüzdesi değil, genellikle Saçma Dağılım Oranının ve Saçma Düzensizliği puanlarının iyi olmasından dolayıdır.

Selamlar.

İbrahim bey kağıttan geriye sadece eldeki fotoğraf kaldı :) yüzdelik oran düşük çıkıyor belki namludan belki şoktan veya fişekten bilemiyorum. Avrupa kaliteli fişek kullansam daha farklı sonuç çıkabilir belki. Dedim ya eldeki imkanlar dahilinde şu an için çıkan sonuç. Ama işin öbür tarafına bakınca da av performansı beni fazlasıyla memnun etti. Gergin mesafelerde 3-4 isabetle uçarı cansız alabiliyorsam benim için olay bitmiştir :)
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #14 : 23 Ocak 2016, 16:05:52 »
hacı abi keklik saçması 6/7 numra benım için.. şok 1 demişsiniz... bu şokla 45 metreye kadar rahat keklik alır. benim için çok iyi grupman bu testi devamlı kullandığım rc s 4 le yaparsak inanıyorumki daha verimli olur.ki denediğiniz fişek ahım şahım bi fişek değil..ki.. ben en çok bu tüfeği ördekte görmek istiyorum bp 36 gr  long range 4  5  numara fişekte .. inanıyorumki çok güzel mesafelerden alır benim pozeye yaklaşacağını düşünüyorum :D unutmadan birde bunların şokları farklı değişik bir şok ama verimliliği arttırmış
Şevki ustam avcı gözüyle bakınca benim için de yeterli. Grupman yüzdesi düşük çıksada avda iyi iş görüyor. Benim gözlemlediğim en önemli nokta biraz yüksek gramajda 34-36 gr gibi kalın saçmayla tüfek sapıtmıyor. Bu durum buz gibi soğukta ördekte benim için çok iyi avntaj sağlayacaktır diye düşünüyorum ki bu tezimde haklı çıkarak meyvelerini almaya başladım.  Önemli olan gözünün kestiği ava atınca ele geçirebilmektir bana göre :)
.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 23 Ocak 2016, 16:45:23 »
Emrah bey emeğinize sağlık aynı mesafeden aynı ölçülerdeki kağıda birde 3 nolu şokla atış yapsanız grupman farkı daha iyi anlaşılır zira 32 gr 1 nolu şokta bazen basınç fazlalığı yapabilir böylece farklı bir grupman ortaya çıkabilir.
Selamlar
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

Çevrimdışı Talat YILMAZ 46

• *
  • çifte hastası
« Yanıtla #16 : 23 Ocak 2016, 16:52:34 »
üç yıldır  sterling 32 ve 34 gram fişeklerini kullanıyorum    performansından memnunum   . 75 cm daire dışına fazla saçma gitmiş,  huğlunun  103 ce  rc 32 gram yapılan atışında  75 cm daire  içinde  214  adet  saçma isabet etmiş   rc ile  karşılaştırmamak lazım    biri 17 lira  diğeri 25 lira  .  emrah kardeş birde meca nın  dağılımını yaparsanız iyi olur
  • Huğlu 202B 12 cal 71&76 1-3 fix
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 23 Ocak 2016, 17:30:46 »
Emrah kardeşim eline sağlık.Şok  ölçüleri firmadan firmaya değişmektedir.
  Kimisi %85 Kimisi %70 kimisi %60  civarı FULL şok için değer verebiliyor.
Huğlu y oto kullanan birisi olarak FULL şok değeri kullanım kılavuzunda % 70  olarak belirtiliyor.
Ve benim tüfeğim FULL şokla  %70 Grupman yapıyor.

Tuncay hocanın dediği gibi bu şok modified şok ölçülerinde.

Yukarıdaki saçma dağılımı fena değil.Değişik fişeklerle biraz daha arttırılabilir.

Yada başka bir şokla Grupman arttırılabilir.

Saçma numarası inceltilerek veya gramaj arttırılarak çözümler üretilebilir.

Yine de çok sorun etmeye gerek yok.Bazen bu tarz  dağılımlar vuruş yüzdenizi daha da  attırır.

Yapılan testlerde şoklara göre saçma dağılımı esas alınabilir.

Ancak biz son kullanıcıları ilgilendiren ve bence önemli olan  etken  av hayvanını bu saçma hüzmesinin içerisine ne kadar doğru bir nişan hattıyla sokabildiğimizdir.

« Son Düzenleme: 23 Ocak 2016, 18:03:49 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #18 : 23 Ocak 2016, 18:45:02 »
üç yıldır  sterling 32 ve 34 gram fişeklerini kullanıyorum    performansından memnunum   . 75 cm daire dışına fazla saçma gitmiş,  huğlunun  103 ce  rc 32 gram yapılan atışında  75 cm daire  içinde  214  adet  saçma isabet etmiş   rc ile  karşılaştırmamak lazım    biri 17 lira  diğeri 25 lira  .  emrah kardeş birde meca nın  dağılımını yaparsanız iyi olur
Sterling fişeği avda nadiren kullandım orta karar verimli oldu. Huğlunun kendi grupman testlerini de takip ettim aynı dediğiniz ölçülerde sonuçları var. Rc ile yapılan grupman testi elbette farklı olacaktır.Elimde şuan 32 gr 6 numara meca yok aynı standartlarda test yapmak için..
Emrah bey emeğinize sağlık aynı mesafeden aynı ölçülerdeki kağıda birde 3 nolu şokla atış yapsanız grupman farkı daha iyi anlaşılır zira 32 gr 1 nolu şokta bazen basınç fazlalığı yapabilir böylece farklı bir grupman ortaya çıkabilir.
Selamlar
Teşekkürler Abdullah bey. 3 şokla da buna yakın bir grupman olacağını düşünüyorum. Basınç konusuna gelirsek haklı olabilirsiniz çünkü fişek gerçekten sert patladı. X-wad ların genelde çapları geniş oluyor basınç farkı oradan kaynaklanır diye düşünüyorum.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #19 : 23 Ocak 2016, 18:54:34 »
Emrah kardeşim eline sağlık.Şok  ölçüleri firmadan firmaya değişmektedir.
  Kimisi %85 Kimisi %70 kimisi %60  civarı FULL şok için değer verebiliyor.
Huğlu y oto kullanan birisi olarak FULL şok değeri kullanım kılavuzunda % 70  olarak belirtiliyor.
Ve benim tüfeğim FULL şokla  %70 Grupman yapıyor.

Tuncay hocanın dediği gibi bu şok modified şok ölçülerinde.

Yukarıdaki saçma dağılımı fena değil.Değişik fişeklerle biraz daha arttırılabilir.

Yada başka bir şokla Grupman arttırılabilir.

Saçma numarası inceltilerek veya gramaj arttırılarak çözümler üretilebilir.

Yine de çok sorun etmeye gerek yok.Bazen bu tarz  dağılımlar vuruş yüzdenizi daha da  attırır.

Yapılan testlerde şoklara göre saçma dağılımı esas alınabilir.

Ancak biz son kullanıcıları ilgilendiren ve bence önemli olan  etken  av hayvanını bu saçma hüzmesinin içerisine ne kadar doğru bir nişan hattıyla sokabildiğimizdir.

Yorum için çok teşekkürler Suat bey. Dediğiniz gibi farklı ve daha kaliteli fişeklerle grupman yüzdesinin pek ala artabileceğini düşünüyorum. Gerçekten iyi bir önlemeyle avı bu dağılımın ortasına yada merkezine yakın bir şekilde denk getirebilsem kaçma şansının olacağını hiç düşünmüyorum. Çarşamba akşam bekinde 1 boz ördek aldım. Bp f2 4 no ile 25 metre civarı 4 şokla 5 adet saçma aldı ve cansız düştü. Merak edip ölçmüştüm gagadan kuyruğa boyu 50 cm, kanat aralığı 85 cm ve gövde genişliği 14 cm geldi. Kağıt mesafesini baz alırsak 1 şokla doğru önlemeyle 5 hatta 4 no saçmayla bile bu mesafede yine ciddi saçma isabeti alacak ki avı bu şekilde ele geçirme olasılığı bence gayet yüksek...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 23 Ocak 2016, 22:30:22 »
Tuncay hocam bu tüfeğin şokları şahsına münhasır gibi duruyor. Hem şekli hemde dişleri farklı. Baretta tip 5 cm şokun uzatılmış versyonu yada phenoma tarzı bir şok da değil. dışardan bu tüfeğe uygun şok bulabileceğimi hiç sanmıyorum. Nitro için stoeger extra full şok kullanıyordum celever mirage 34 gr fişeğiyle şahane grupmana ulaşıyordu. Bu tüfekte özel yaptırmayacaksam eğer kendi şoklarını kullanmak durumundayım.

çoklu resim yükle
Çok yakışıklıymış. Eskilerinden daha iyi işçilikli görünüyor ama keşke mevcut aynı uzunluklu şoklarla uyumlu olaymış iyiymiş.

Acaba şok işaretlemesi hatalı olabilir mi? Aldığınız yerde bu tip şoklardan başka varsa ve bakabilirseniz bakın. Belki yarım şoktur. Yahut elinizde başka Huğlu şok varsa yanyana kaşıdan et kalınlıklarını kıyaslayın. Az buçuk belki belli fark edilir bir şekildedir. Tabi şu şok ille şu isabet yüzdesini verecek diye kesin bir şey yok; diğer fişeklerle nasıl yüzde olacak bilgimiz yok.

Her şey bir yana silah isabetli atmış. Kurşun döktürün nazar değmesin :)
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2016, 22:31:59 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #21 : 23 Ocak 2016, 22:47:45 »
Çok yakışıklıymış. Eskilerinden daha iyi işçilikli görünüyor ama keşke mevcut aynı uzunluklu şoklarla uyumlu olaymış iyiymiş.

Acaba şok işaretlemesi hatalı olabilir mi? Aldığınız yerde bu tip şoklardan başka varsa ve bakabilirseniz bakın. Belki yarım şoktur. Yahut elinizde başka Huğlu şok varsa yanyana kaşıdan et kalınlıklarını kıyaslayın. Az buçuk belki belli fark edilir bir şekildedir. Tabi şu şok ille şu isabet yüzdesini verecek diye kesin bir şey yok; diğer fişeklerle nasıl yüzde olacak bilgimiz yok.

Her şey bir yana silah isabetli atmış. Kurşun döktürün nazar değmesin :)
Aynı tip şoklarla uyumlu olsaydı alternatif bişeyler ayarlamaya çalışırdım :) Elimde 5 cm huğlu şokları var nitroya ait kıyaslama yaptım aynı ölçüdeler işaretleme hatası yok. İsabet yüzdesi fişeğe göre değişir muhakkak. Bu tüfeğin namlu iç çapını genişlettiklerini söylediler. Öbür namlulardan genişmiş çapı ama ölçüsünü bilmiyorum. Bunu atışlarda şöyle farkettim kalın saçma ve gramajlı fişeklerde daha istikrarlı gibi geldi ve kurşun atınca hiç sıvamıyor iz bile yok namluda. Nazar değmez Volkan bey pattern kötü çünkü  ;D Evet bu tüfekte sağa sola çekme yok çokşükür,ayrıca ölçüleride bana son derece uygun geldi. Yorum için teşekkürler.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #22 : 24 Ocak 2016, 00:16:08 »
...Nazar değmez Volkan bey pattern kötü çünkü  ;D

:D Doğru, değmez herhalde.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #23 : 24 Ocak 2016, 18:26:45 »
bugun tek çentik şokla denedim bp longları söktüm çok sapıtıyodu emrahım ama 2 ve 3 çentik şok mükemmel dağıttı saçmaları
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #24 : 24 Ocak 2016, 18:30:11 »
bugun tek çentik şokla denedim bp longları söktüm çok sapıtıyodu emrahım ama 2 ve 3 çentik şok mükemmel dağıttı saçmaları
Basınçlı fişekleri 3 şokla atmak herzaman iyidir ustam..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986