Gönderen Konu: Tüfeğimi arızalı mı emin olamıyorum yardımcı olur musunuz?  (Okunma sayısı 1449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ekin DAĞDELEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba arkadaşlar hepinize saygılar... geçen yaz av ve silah merakım dolayısıyla sarsılmaz m204 std model pompalı tüfek almış bulunmaktayım, sarsılmazın kendi sitesinde ve kullanım kılavuzunda yazdığına göre silahın fişek kapasitesi 7+1 olarak gösteriliyor. Silahla bir kaç defa atış yaptıktan sonra doldur - boşalt yaparken fark ettim ki silah namlunun içine bir fişek, ve alt kısmına da 6 fişek olmak üzere toplam 7 fişek alıyor yani 6+1 olarak doldurabiliyorum. ne kadar uğraştıysam bir türlü yedinci fişeği alttan dolduramıyorum. Sarsılmaza telefon açıp sorduğumda ise standart fişek uzunluğundan daha uzun fişek kullanmamdan kaynaklanabileceğini söylediler fakat benim kullandığım fişeklerin uzunluğu standart 70mm. silahı ne kadar söküp taktıysam alt kısmıyla uğraştıysam da bir türlü son mermiyi yerleştiremiyorum, yarıda kalıyor. Fakat bazı forumlarda kullanıcı yorumlarında silahın 6+1 olduğu belirtilmekte fakat sarsılmasında kendi sitesinde ve bütün satıcı bayilerde silahın kapasitesi 7+1 olarak belirtiliyor. Silahımda bir arıza ya da fabrika kaynaklı bir sorun var mı yok mu bir türlü anlayabilmiş değilim malesef... silahı servise göndermeli miyim karar veremedim yorumlarını bekliyorum..

Konuyu yanlış yere açtıysam üzgünüm hepinize saygılar..
1997 İSTANBUL

Çevrimdışı Yıldız SARI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ustam birde makenizmayı geri çekip hazneye yani jarjor borusunun altındaki yataga bir fişek yerleştirmeyi dene yani makanizma gerideyken yukarıdan aşagı jarjor borusunun altındaki bolume yerleştir birde fişek yatagına yanı namluya koyup oyle makizmayı yerine sürüp deneyin.
1985 İSTANBUL

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
El kundağı somununu sökün. Takoz koyduğunuz yerdeki yay tutucu kapak içeridemi ? Yoksa kapağı yakınmı? Max 1 cm uzak olmalı eğer içerideyse 1 fişek eksik alır, ince uçlu karga burun ile yukarı asıl düzelir. Bunlarda sorun yoksa fabrikaya gönder. Saygılar selamlar. ...
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Ekin DAĞDELEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yorumlarınız için teşekkür ederim, şuanda şehir dışında olduğumdan silah üzerinde deneyemeyeceğim fakat büyük ihtimalle Mustafa beyin dediği gibi takoz konulan yerdeki kapaktan kaynaklandığı kanısındayım çünkü her söküp taktığımda o kapağı sıkabildiğim kadar sıkmıştım.. kapağı geri alma işleminden sonra da düzelmezse fabrikaya gönderirim son çare olarak. tekrardan teşekkür ederim :)
1997 İSTANBUL