Gönderen Konu: S&W Elite Gold  (Okunma sayısı 21717 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
S&W Elite Gold
« : 24 Kasım 2012, 19:17:07 »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: S&W Elite Gold
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2012, 19:25:18 »
Gerçekten çok hoş bir çifte Volkan bey,bunlar nerde üretiliyor acaba?Gözlerimiz bayram etsin biraz.Teşekkürler.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2012, 19:47:20 »
tetiğine bakınca bizim üretim dedim birden :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2012, 19:55:42 »
Gerçekten çok hoş bir çifte Volkan bey,bunlar nerde üretiliyor acaba?Gözlerimiz bayram etsin biraz.Teşekkürler.

Erol bey Volkan abinin affına sığınarak ben yanıtlıyım

Bunlar Akus tarafından yapılıyor Huğlu da birde selektör koysalar mükemmel olacak.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2012, 20:11:45 »
Elinize sağlık Emin Bey. Namlularında UTAŞ yazıyormuş. Ben de merak etmiştim, öğrendim. Çok yakıcı silah.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2012, 22:38:21 »
İnsan hayıflanmadan edemiyor iç piyasayada aynı kalitede yapsalarda hiç yabancı markalara rağbet etmesek olmazmı...
Amerikada silah ucuz,orayada çok paraya sattıklarını sanmıyorum.bu silahı iç piyasaya 2000-2500 tl arası verseler ve çifte ihtiyacım olsa düşünmeden alırım.
Amerikaya kaç liraya veriyorlar acaba,ben bu rakamlardan fazlaya verdiklerini sanmıyorum toptan şekilde,yazık çok yazık...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2012, 22:54:31 »
İnsan hayıflanmadan edemiyor iç piyasayada aynı kalitede yapsalarda hiç yabancı markalara rağbet etmesek olmazmı...
Amerikada silah ucuz,orayada çok paraya sattıklarını sanmıyorum.bu silahı iç piyasaya 2000-2500 tl arası verseler ve çifte ihtiyacım olsa düşünmeden alırım.
Amerikaya kaç liraya veriyorlar acaba,ben bu rakamlardan fazlaya verdiklerini sanmıyorum toptan şekilde,yazık çok yazık...

Fatih bey iç piyasaya verdikleriyle dışarı gidenler arasında dağlar yok fiatlar sizin dediğinize yakın mesale satılık yerli av tüfeklerinde 2000 e iki adet var

Dışarı gönderilenlerde avrupalılar bunun kılına tüyüne çok bakıyor mesela inç başına düşen çizgi ağaç numarası polisajı gibi bizlerin çok ta takılı kalmadığı yerler.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2012, 23:38:04 »
Emin bey ne yazıkki var hemde çok.yaşadığım bir şeyi anlatıyım.av sezonu kapalı adanaya gezmeye gittim.bayinin birinde american huğlu yazan bir çifte gördüm ihraç fazlası olduğunu söylediler ve sadeve bir taneymiş,fiyatı o zaman 2 tane huğlu çifte fiyatıydı.inanın elime aldığımda inanamadım sanki purdey.kilidinin sesinemi boyasınamı kundağınamı komple İşçiliğinemi hayran kalıyım bilemedim.sadece biraz ağırdı.
Bilirsiniz amerikalılar çok ağır bir testten geçiriyorlar silahları ülkeye girerken,ama benim üzüldüğüm şey, çok çok yüksek paralara satmıyor bizim firmalar oraya,o paraya bu kalite çikıyorda bizleri niye bundan mahrum bırakıyorlar üzülüyorum...
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2012, 00:30:53 »
Elinize sağlık Emin Bey. Namlularında UTAŞ yazıyormuş. Ben de merak etmiştim, öğrendim. Çok yakıcı silah.
çok yakıcı derken neye istinaden anlayamadım.birde UTAŞ neyin kısaltılması bilgi verirseniz sevinirim.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2012, 04:02:57 »
akus gibi tetik haricinde güzel görünüyoyor.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 25 Kasım 2012, 11:46:19 »
tetik sadık AKTAŞ ustanın çiftesiyle aynı.demekki bu tetikler bütün  aküs lerde  böyle.görüntü çok hoş.hala yerli piyasa ve ithaller arasında fark yok diyen arkadaşlar bu çifteye iyi baksın.arada  ki farkı tarif etmeye dağlar bile  az kalır.

fatih bey geçenlerde bir arkadaşımız  aküs ten fiyat aldı.hiç bir özelliği olmayan  bir çifte  2800 tl idi.türk avcısına malesef böyle. işinize gelirse diyolar tabiri  caizse...

BİGA/1979

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2012, 13:45:49 »
çok yakıcı derken neye istinaden anlayamadım.birde UTAŞ neyin kısaltılması bilgi verirseniz sevinirim.
:) Tek saçmayla tamam. Çızsa yeter. Fitiller. Kuşun ağzından sarı su getirir ;)

Utaş ülkemizden bir silahçı imiş. Şu anda sitelerinde garip görünüşlü, "14+1" !! taktik yivsizleri görünüyor ama evvelce daha "normal" tüfek de üretmişler herhalde. Galiba utasturk.com gibi bir şeydi. Google da utaş arayınca çıkar.

Bu arada bu tüfeğin namlusu krom değil sanıyorum. Çok güzel kostik boya dedikleri şeyden uygulanmış. Evvelce de yazmıştım, bu kaplama krom kadar koruyucu değil ama görüntüsü kroma bin basar. Ayrıca ahşap kısım da namluya yakın parlaklıkta vede damarları kapatmayacak gibi işlendiğinden, komple hoş görünüyor. Etiketi de iyi süs  ;D
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2012, 13:52:51 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2012, 17:43:28 »
:) Tek saçmayla tamam. Çızsa yeter. Fitiller. Kuşun ağzından sarı su getirir ;)

Utaş ülkemizden bir silahçı imiş. Şu anda sitelerinde garip görünüşlü, "14+1" !! taktik yivsizleri görünüyor ama evvelce daha "normal" tüfek de üretmişler herhalde. Galiba utasturk.com gibi bir şeydi. Google da utaş arayınca çıkar.

Bu arada bu tüfeğin namlusu krom değil sanıyorum. Çok güzel kostik boya dedikleri şeyden uygulanmış. Evvelce de yazmıştım, bu kaplama krom kadar koruyucu değil ama görüntüsü kroma bin basar. Ayrıca ahşap kısım da namluya yakın parlaklıkta vede damarları kapatmayacak gibi işlendiğinden, komple hoş görünüyor. Etiketi de iyi süs  ;D
teşekkürler volkan abi.selamlar.

BİGA/1979

Çevrimdışı Aşkın ÖZBAY

• *
« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2012, 18:04:13 »
Arkadaşlar bu tüfeğin üretiminin yapıldığı yer beyşehir huğlu. Amerikalılara özel üretim yapan bir fabrika.buraya satışı yok.burda üretiliyor simit weson patenti vuruluyor ve oraya gönderiliyor.hatta simit weson firması huğludaki fabrikanın resmini kendi fabrikaları imiş gibi dergiye koymuşlardı.fabrikayı ben gezdim sadece çifte ve süperpoze üretimi yapılıyor.
Aşkın ÖZBAY
1963-Ankara

Çevrimdışı Emin ÇALIŞKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2012, 21:46:34 »
Selamlar,

Yaklaşık 1 ay önce 20/71 4/3 sabit şoklu simith&wesson aldım,gayet şık ve kibar....Tabiri caiz ise kız gibi birtüfek...

Sizler gibi çok profosyonel değilim daha yeniyim,ama okuduklarimdan anladığım kadarı ile 80 metre den 30 cm kenarlı bir strafora tek atış 25 gr 6 numara fişek ile 12-15 saçma isabet etti...tabi biraz acemilik de var,

Saygılar,

Emin ÇALIŞKAN
1976 ANKARA

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #15 : 20 Şubat 2013, 23:26:43 »
Herkese merhaba,

Bu tüfek AKUS'ta Sadık Akdaş'ın ürettiği ilk modellerdendir (aynısının pozesi de mevcut).

UTAŞ ikisi Amerikalı, ikisi de Amerikan Türkü olmak üzere 4 ortaklı bir şirkettir. Akus ilk kurulduğunda aracı firma kendileri oldu. Çakmaklı modeller KIMBER firmasına diğer poze ve çifteler bu aracı ile Smith&Wesson'a satıldı.

Yivsiz av tüfekleri sektöründe pek de bilinmeyen, yivli silah ve tabanca markası Smith&Wesson aradığını bulamayınca (ki tüfekler o kadar başarılı olmasına rağmen) alımı durdurdu. Daha sonra kimi nedenlerle UTAŞ devri sona erdi.

Şu anda bildiğiniz gibi AKUS ve AKDAŞ Webley&Scott markasına çalışıyor. Yetkili bayileri ise Komando Av. Tüfeklerde belki küçük kozmetik farklar olsa da ürünler, aynı ürünlerdir. İngiltere'nin değerlendirmelerinden geçmek, Amerika'nın değerlendirmelerinden geçmekten daha zordur. Bunu zaten çok sayıda yerli firmanın Amerika'ya tüfek satıyor olmasından anlayabiliriz.

Yurtiçine satılan ile yurtdışına giden tüfeklerde bu iki firma adına söylemek gerekirse - belki alıcı firmanın farklı görsel tercihleri olabilir - herhangi bir fark yoktur. Fatih Bey Huğlu marka bir tüfekte bu durumu tecrübe ettiğini söylemiş. Böyle şeyler olmuyor değil. Ama bana sorarsanız görsel farklar haricinde firmalar çok farklı ürünler sunmaz farklı pazarlar için. Yurtiçine defolu malları veren firma varsa, zaten müşterilerden hak ettiği tepkiyi alır diye düşünüyorum.

Alıntı

Fatih Bey iç piyasaya da aynı kalitede üretim yapılıyor söylediğim gibi. Size aksini düşündüren nedir? Sizce fotoğraftaki tüfek şu anda satılanlardan neden daha üstün? Mesela parlak vernik mi gözünüze hoş geldi? Bence öncelikle bu psikolojiden çıkıp objektif davranmak gerekiyor.

Alıntı

Aynı ürünü HilalAv'da buldum:
https://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=5849
= 2.850,00 TL

Yani söylediğiniz fiyata zaten yakın satılıyor, ama buna rağmen çok pahalı, yerli tüfek o parayı hak etmez gibi genel bir kanı hakim.

Piyasada hepimizin bildiği gibi 1000-1700 TL arası standart üretim çifteler var ve gördüğüm/gözlemlediğim kadarıyla söz konusu standart tüfeklerle ilgili fiyat/kalite hususunda herhangi bir şikayet yok. Ama ne kadar kaliteli ne kadar üstün ne kadar zarif olursa olsun bu yerli tüfek 2.850,00 olunca eleştiriler çıkıyor meydana. Bir tüfek gördüm yerli, 1.700,00 TL (!) Ve çok da satılıyormuş şaşırdım. Sektörden biri olarak çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki bu tüfek o halde huzurlu, mutlu bir şekilde 5.000,00 TL'ye satılmalıdır. Özetle bana göre olay 2.000 barajında kilitleniyor :)

(Geçenlerde bayii arkadaşım Huğlu'da bir firmadan 2.500,00 TL'ye aldığı tüfeğin 25.000,00 TL değerindeki Avrupa tüfeği kadar iyi olmadığını söyleyen, neredeyse tüfeği geri vermek isteyen bir müşterisinden bahsetti. Ne demeli bu duruma)

Avcılığa, atıcılığa ve tüfeklere ilgi duyan Türkler olarak kendimize bir sormamız lazım: "Sektörümüz daha ileri gitsin mi? Onu ne kadar destekliyoruz? Neden 2.000 üstü rakamlar yerli tüfeğe ne olursa olsun çok? ..."

Bu ortamda üretici ne yapsın? Emeksiz standart tüfekler 2.000'e yakın rakamlara satılırken, böyle üstün tüfekler üretebilecek üretici neden kendini yorsun yıpranacağını ve zarar edeceğini bile bile? Ki en ufak devlet desteği yokken...

Bu durumu yılların tecrübesi sayesinde çok daha iyi analiz eden Sadık Ustam bu barajın altında AKDAŞ tüfeklerini üretmeye başladı. Kötü ve standart bir tüfek üretme alt yapısına sahip olmadığı, kalite aşığı olduğu için ne yaptı? Kaliteyi en ufak düşürmeden: Sürme boya, kostik boyalı namluları iptal etti, menevişi iptal etti, tasarımları daha standart hale getirdi ve 2.000 barajı altında 1. sınıf kaliteye sahip daha standart tüfekler üretmeye başladı (ki bu tüfeklerin esas ederi bu değildir). Piyasanın mentalitesine göre bence de tek çözüm budur.

3.000,00 TL barajına varınca hemen ne düşünülüyor? O paraya Avrupa alırım. Nitekim öyle de oluyor. Yerli sanayi ne yapsın? Hem de 2.850,00'ye satılan bir tüfekte Avrupalı 10.000,00 TL'lik tüfekte bulunandan daha üstün bir işçilik sergilemişken ve benzer hammadde kullanıyorken...

Yabancı marka tüfekleri yerli avcılarımız öylesine savunuyor ki en ufak hatadan bile söz etmiyorlar. Şöyle iyi böyle iyi vs. Tabii ki çok iyiler bunu bilmek için alim olmaya gerek yok, ancak bir o kadar da arıza verdiklerini kimse dile getirmiyor. Ben ustama gelen tamirler sayesinde hangi markaların ne hatalar yaptığını çok iyi görüyorum - hem de yepyeni ve fiyatı bildiğiniz gibi olan tüfeklerin. Bu da işin diğer bir boyutu... "Şamar oğlanı her zaman yerli tüfekler olacaktır".

Bence asla "işinize gelirse" gibi bir durum söz konusu değil yerli müşterilere karşı. Bu tüfeğin ederi zaten minimum budur. Daha düşük fiyata vermek firma adına yanlış bir adım olur. Şimdi ucuza satılsın herkes alsın, sürümden kazansın diyenler olacaktır, ancak bu kadar özel tüfekler ancak küçük sayılarda, belirli ustalar tarafından üretilebilir. Şöyle ayda misal 300 adet üretmek sadece bir hayaldir.

Devlet TSE standartlarında daha hassas davranmadıkça, merdiven altı ruhsatsız 250,00 TL'ye tüfek satanları bitirmedikçe ve müşteriler bu dolandırıcılara yönelmeyi bırakmadıkça; ayrıca değerli avcılarımız 3.000,00'e Avrupa tüfek alınır mantığından vazgeçmedikçe işimiz zor görünüyor. Kısır döngü mü denir buna ?

Ben yeni bir AKUS veya AKDAŞ'ın bile böyle bir ortamda boy göstereceğini asla düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur.
Devir küçük bir atölyede çok sayıda üretimi çok basit olan gazlı (ve bazen çok daha zor olsa da kinetik) yarı otomatik üretip ne tutarsa satma, kaba tabiri ile para yapma devri haline gelmiştir. Bazı forum sakinlerinin dediği gibi yarı oto çöplüğüne dönüşmüştür ülkemiz. Dikkat ederseniz süperpoze ve çifteye çoğu bulaşmaz, zira üretimleri zordur, maliyetlidir, el işçiliği fazlasıyla gerektirir vs.

Çözüm için herkes elini taşın altına koymalıdır diye düşünüyorum naçizane. Uzun uzun yazdığım için kusura bakmayın, sadece içimden geçenleri sizlerle paylaşmak istedim.

Bu işler Konyalı bir forum sakininin dediği gibi ne de olsa bir parça odun ve demir dediği gibi kolay olmuyor maalesef.

Sadık ustamızın 40 yılı aşan tecrübesi olmasa, belki de yerli bir tam çakmaklı 7 pimli tüfeğimiz asla olmayacaktı....

İyi günler dilerim

-------------------

Emin Bey tüfeğinizi hayırlı olsun, iyi bir seçim yapmışsınız.
İyi bakıldığı takdirde torundan toruna miras kalabilecek kadar kaliteli bir tüfek olduğundan emin olabilirsiniz.
O tüfeklerle 2 günde 15.000 atış yapılmıştır ve çok daha fazlası gönül rahatlığı ile yapılabilir.

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #16 : 21 Şubat 2013, 14:41:20 »
Çok güzel bir çifte ,
özellikle  dipçikteki ahşap bitiş harika ,menevişli kubuz harika ,
çiftede kubuz ve genel tasarım çizgisi   Akus Webley&Scott  ile aynı karakterde,Zaten Ömer Bey de belirtmiş.
Bu tarz bir çifte hep almak istedim gerek tasarım gerek hafifliği gerek AKus kalitesi hepsi var ama ne hikmetse 1850-1900  tlden fiyat bir anda arttı ,alamadım, çifte kullanmama ragmen hala hedefimde böyle bir çifte almak var.
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 21 Şubat 2013, 16:57:03 »
ömer bey uzun uzun bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederim.
yalnız alıcıda bahsettiğim algının oluşması silah sanayimizin eseri,yıllarca tüfek diye su borusu imal edip sattılar,insanlarında bilinç altına bu kötü imaj yerleşti.
ama akus gibi akdaş gibi firmalar bu algıyı kırmaya çalışıyor izleyebildiğim kadarıyla,sizlere kolaylıklar diliyorum.
bir standardı olan kaliteli prestijli bir türk markası hepimizin özlemi ;)
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 21 Şubat 2013, 21:55:24 »
Algı kolayca değişmez. Alınabilecek en vasat Avrupa fiyatına yaklaşan bir yerliye çoğunluk yanaşmaz. İstisna, yukarıdaki gibi pasaport görmüş yerli olursa, üzerinde meşhur bir marka ismi varsa fiyatı biraz daha yükselir. Yerli olduğu hiç bilinmese...
1968

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 21 Şubat 2013, 22:18:43 »
 O0 O0 tüfeğin namlusunda springfield usa damgası var ...  O0 O0 amerikan bile 3 kağıt yapmış ... ama tüfek gerçekten çok güzel ... kim olursa olsun , bu tüfeği amerikan diye algılar ilk bakışta , ama anladığım kadarıyla yerli ... gerçekten gurur verici ....  O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #20 : 21 Şubat 2013, 23:29:47 »
ömer bey uzun uzun bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederim.
yalnız alıcıda bahsettiğim algının oluşması silah sanayimizin eseri,yıllarca tüfek diye su borusu imal edip sattılar,insanlarında bilinç altına bu kötü imaj yerleşti.
ama akus gibi akdaş gibi firmalar bu algıyı kırmaya çalışıyor izleyebildiğim kadarıyla,sizlere kolaylıklar diliyorum.
bir standardı olan kaliteli prestijli bir türk markası hepimizin özlemi ;)

Fatih Bey paylaşımımı dikkatle okuduğunuz için ben teşekkür ederim.

Evet su borusundan namlu yapanlardan dolayı öyle bir algı oluştu, ancak böyle tüfek üreten atölyeler hala mevcut ve maalesef tüfek alacak insanlar bu tür kişilere hala itimat edip bu tüfek o da tüfek diye düşünüp para kazandırıyor. Sorunun kaynağı tek taraflı değil kanımca.

Yerli müşteriler kaliteli, standartları yüksek, görsellik olarak üstün bir tüfeğin beklentilerindeki gibi 1.000,00 TL altı veya maksimum 2.000,00 TL gibi fiyatlara asla satılamayacağını anladığı gün sektörde bir dönüm noktası olacak. Böyle bir devrimin gerçekleşmesi çok zor görünüyor.

Bu tarihe kadar yerli üreticilerin çoğunluğu piyasanın talebini karşılayan standart tüfekleri üretmeye devam edecektir.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 22 Şubat 2013, 17:07:43 »
ömer bey sorunun tek taraflı olmadığı fikrine bende eminim.
sorun zihniyet sorunu o kalitesiz silahı yapanda onu alanda toplumumuzdan çıkıyor....o silahı alana layık görende,o kalitesizliği kabul edende aynı bizim insanımız...burdan şu anlaşılmasın herkes çok para verip ithal alamaz,ama çok kötüyü almayıp üreticiyide kaliteye zorlamak  gerekir diye düşünüyorum...
bahsettiğiniz fiyat aralığında örnek 2000 tl civarı aynı standartta devamlı kaliteli ürettiğiniz zaman,zamanla markalaşacak ve o yatırımın karşılığı mutlaka alınacaktır.akus ve akdaş kullananlardan hiç şikayet duymadım ve bence marka değeri hergeçen gün artıyor.bu çizgi sürdürülebilir olursa zamanla akdaş veya  akus deyince oooo seslerini sık duyarız :)
saygılarımla!
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #22 : 25 Şubat 2013, 11:26:06 »
ömer bey sorunun tek taraflı olmadığı fikrine bende eminim.
sorun zihniyet sorunu o kalitesiz silahı yapanda onu alanda toplumumuzdan çıkıyor....o silahı alana layık görende,o kalitesizliği kabul edende aynı bizim insanımız...burdan şu anlaşılmasın herkes çok para verip ithal alamaz,ama çok kötüyü almayıp üreticiyide kaliteye zorlamak  gerekir diye düşünüyorum...
bahsettiğiniz fiyat aralığında örnek 2000 tl civarı aynı standartta devamlı kaliteli ürettiğiniz zaman,zamanla markalaşacak ve o yatırımın karşılığı mutlaka alınacaktır.akus ve akdaş kullananlardan hiç şikayet duymadım ve bence marka değeri hergeçen gün artıyor.bu çizgi sürdürülebilir olursa zamanla akdaş veya  akus deyince oooo seslerini sık duyarız :)
saygılarımla!

Fatih Bey, yerinde tespitiniz için teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz gibi bu iş ancak ve ancak karşılıklı olarak çözülecektir. Kaliteli yerli tüfeğe özlem duyan yerli müşteriler ön yargılardan arınıp yerli tüfeklerinde iyi olabileceğini ve 2.000 ve üzeri fiyatlara satılabileceğini kabul eder ve üretici ona göre üretim yapmaya zorlanır;
böylece hikaye mutlu sonla biter....

Söylediklerinize katılıyorum Fatih Bey.

Umarım sektör adına daha iyi günleri hep birlikte görürüz.

Hayırlı günler ve avlar dilerim

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 25 Şubat 2013, 19:38:59 »
ac insan en ucuzu arar,ülkemizin yarısı ac,tok insan kalite arar ükmezin yüzde 30 u tok ,hem karnı hem gözü tok insan sanat arar.......ülkemizim yüzde yirmisinin hem karnı hemde gözü doymuştur.... yani ülkemizde sanatı sanatcıyı arayan kesim sadece yüzde yirmidir... sanat sanatçı derken baldırı çıplak şarkıcıları demiyorum....
bu yüzde yirmilik gözü tokların av avcılıkla ilgili kısmı yüzde bir bile degildir.... bu yüzden üreticilerimiz sanatı sanatçı arayanlara i özel hizmet vermesi düşünülemez... yani lux ultra lux ürünler görememizin nedeni budur.....
ülkemiz dışındaki ülkelerin doymuş insanlarına yapılan satılan  tüfekler bile aslında bizim için nimettir.... yurtdışına tüfek satmıyor satamıyor olsaydık,250-300 liralık dermeçatma tüfeklerden daha fazlasını göremezdik......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 25 Şubat 2013, 20:06:50 »
birol bey açlıkla ve toklukla ilgisi kısmen var,tamamen değil...
çünkü ava giden insan para harcayan insandır bu iş pahalı bir iş....benim gördüğüm kalitesiz  tüfek kullanan insanların %90 ı çokdaha iyisini alabilecek durumda ama oda tüfek buda mantığıyla hareket ediyor...
fişek,yakıt,ruhsat harçları vs...hepsini toplasan en masrafsızımız yıllık en az 2000 tl harcıyoruzdur,bu kadar parayı 1 yılda harcayan insan bilmem kaç sene avlanacağı 300 tl lik tüfek alabiliyorum diyorsa bir yerde bir yanlış vardır...
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin