Gönderen Konu: Yıldız poze  (Okunma sayısı 16210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramiz KARA

• *
Yıldız poze
« : 16 Şubat 2010, 16:50:39 »
Bir kaç gün önce yıldız super poze special L aldım,

çok harika bir tüfek, duruşuyla hafifliğiyle ve gravürü ile gerçekten etkileyici,

Bu silahı kullanan var mı, silah hakkında daha fazla bilgi almak için internette dolaşırken çeşitli av sitelerini gördüm ve üye oldum.

http://www.yildizshotgun.com/09t.html

yukardaki adresden silahı görebilirsiniz,

İnternet siteleride çok güzel, bakmanızı tavsie ederim
Ramiz KARA
1970-Konya

Çevrimdışı Erdinç GÜVEN

• *
Ynt: Yıldız poze
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2010, 17:14:07 »
Ramiz Bey ;

Öncelikle sitemize hoşgeldiniz.Güzel paylaşımlarınızı bekliyorum.Bende yıldızın süper pozesini kullanıyorum ve çok memnunum.3 sene oldu hala bir sorun yok . Çok şık kibar hafif ve sağlam tüfekler.Size  kazasız belasız berektli avlar dilerim.
Erdinç GÜVEN
1983 Antalya-Eskişehir
0 533 393 76 78

Çevrimdışı Ümit Y.ÖZDEMİR

• *
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2010, 17:48:52 »
   20 cal Elegant 5 modelini kullanıyorum. Başta ufak tefek aksaklıklar yaşandı ancak üreticinin yaklaşımıyla bu sorunları aştık. Güzel silah .
   Rastgele
Ümit Y.ÖZDEMİR
1969 BURSA

Çevrimdışı İlyas ISI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2010, 17:59:10 »
Kazasız belasız avlara..
ER MEYDANINDA,KILIÇ ARKADAN SALLANILMAZ
İlyas ISI Kırıkkale -keskin
Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur ; Farklı olan yürek ve niyettir...
0545 768 64 63

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2010, 20:43:34 »
yıldız yanılmadınız..yıldız ME kullanıyorum..saat gibi  çalışıyor maşallah....sizin yıldızınızda hayırlı olsun..birkaç fotosunu atarsanız daha hoş olur.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2010, 20:54:37 »
bende spz me kullanıyorum çok hoş....

avcı olmayan arkadaşlar atıyo...onlar bile vuruyor...
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Ramiz TERCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2010, 22:32:05 »
Slm Ramiz bey,bende aynen special L modelini kullanıyorum.Keklikte ve ördekte 71cm namlu,bıldırcın ve çullukta da 61cm.namlu kullanıyorum.Harika tüfek.En fazla 36gr.attım.En ufak bir sarsma yok.Ben zevkle kullanıyorum.Sizinde pişman olmayacağınıza eminim.Allah kazasız belasız avlar nasip etsin.
Ramiz TERCAN
1967 ORDU

Çevrimdışı H.Ufuk GENÇER

• Avcı Hasan 15
  • *
  • Burdur atıcılar avcılar.blk.gnç.spor.klb. Başkanı
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2010, 22:45:04 »

Güle güle kullanın ramiz bey.

allah kaza bela göstermesin.gerçekten aldığınız modeli beğenmemek elde değil.zevk sahibisiniz.ayrıca bir BURDUR lu olarak yıldız silah sanayi ile gurur duymaktayız. tek ricam yıldız kullanmayan arkadaşlarında en kısa zamanda denemelerini ve bir yıldız silah sahibi olmalarını isterim.
Hasan Ufuk GENÇER
1977 BURDUR

Çevrimdışı Mehmet KARATEPE

• *
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2010, 13:14:34 »
Herkese selam Yıldız spz me modeli uzun zamandır benimde aklımda fakat aliminyum alaşımlı hafifi tüfekler hakkında o kadar şey yazılıyor ki çeşitli avcılık sitelerinde gerek sağlamlık gerekse tüfeğin sarsıntısı açısından, bu konuyu hem avcılık konusunda benden çok daha tecrübeli olduğunuza inandığım hemde yıldız poze kullanan sizlerden öğrenmek sanırım kuşkularımı sonlandıracaktır şöyleki ben sezon boyunca % 99 oranında ördek avı yaparım yani av sezonu benim için ekim ayının ortalarında açılıyo diyebilirim her hafta sonu ördek avına giderim her gidişimde de sazlık içinde belime kadar su ve bazende çamur içinde ortalama 3 km yürürüm ördekte kullandığım en ağır dolu 32 gr dır bu şartlar altında 3500 gr lık bir tüfeği taşımak sizlerinde takdir edeceği gibi çok zor oluyor. yıldız spz me ile 32 gr dolular kullanmak hem sağlamlık hemde sarsması bakımından uygunmudur full şokun takılı olduğunu var sayarasak randıman alabilirmiyim bu konuda bilgisini tecrübesini paylaşacak avcı dostlara şimdiden çok tşk ederim özellik ramiz tercan bey ördek avı yaptığını ve 36 gr dolu kullandığını yazmış bu doluyu full şoklamı kullanmıştınız ramiz bey onu öğrenmek istiyorum etkisi nasıl oluyo tepme vesaire , birde birol bey sizin 32 gr ve üstü doluları full şokla deneyeceğinizi biryerde okumuştum eğer denediyseniz tecrübelerinizi paylaşırmısınız , yıldız pozenin grupmanın ve saçma sürümünün iyi olduğunu duydum cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar
Mehmet KARATEPE
1981-Samsun

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 15 Nisan 2010, 15:27:21 »
birde birol bey sizin 32 gr ve üstü doluları full şokla deneyeceğinizi biryerde okumuştum eğer denediyseniz tecrübelerinizi paylaşırmısınız
------------------------------------------------------------------------------------------------
full şoklarla henüz atış yapmadım, benim tecrübelerime göre tüfegin agırlıgı yüzde 20 şok durumu yüzde 80 tepmede etkilidir...yıldız 5-5 şokla 34 gram mirage fişekler attım gayet güzeldi...
ama abimde 16 numara 1-2 şoklu 3.400 gram huglu var 32 gram rc attım suratıma yumruk yemiş gibi oldum...yıldızla full şokla atış yaparsamda yüzümü kundaga yapıştırmaya çekinirim ne olur ne olmaz....tşk
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2010, 15:28:52 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 15 Nisan 2010, 16:15:59 »
Yerli üretimden çıkan en kaliteli ve kullanıcı sayısı Huğlu'dan sonra en fazla olan markalardan biridir Burdur yapımı Yıldız markası.İşçilik,estetik ve performans kullanıcılardan işittiğime göre standartın üstünde.

Kazasız,belasız avlar dilerim.Rastgele!
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı M.Cemal ÖZEL

• *
« Yanıtla #11 : 15 Nisan 2010, 16:41:03 »
BİR ÇOK AVCI ARKADASIMDA VAR HEPSİDE COK MEMNUN HAYIRLI OLSUN
M.Cemal ÖZEL
1974-İzmir_kemalpaşa
[email protected]

• *
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2010, 11:23:03 »
Sonunda bende kararımı verdim bulunduğum yerdeki bayi aracılığıyla bir yıldız spz me modeli sipariş ettim 71 cm namlu , magnum fişek kullanmıyacağım için 70 mm fişek yatağı istedim ördek avında kullanacağım için siyah kubuz istedim fişek yatağı magnum olsa daha çabuk gelebilirmiş daha çok üretiliyormuş 70 mm olduğu için 15-20 gün süre verdiler inşallah hayırlı olur öteki tüfeğim 3640 gr bir zama sonra av işkenceye dönüşüyo inşallah diğer yıldız kullanıcıları gibi bende keyifle av yaparım
Mehmet KARATEPE
1981-Samsun

Çevrimdışı Serdar KAMANLI

• *
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2010, 11:50:03 »
Bu tüfeği 2006 dan bu yana kullanıyorum çok memnunum gravürü çok güzelmiş hayırlı olsun.
Serdar KAMANLI
1973 Ankara

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #14 : 10 Mayıs 2010, 19:46:31 »
guzell tufekk gule gulee kullanınn
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

• *
« Yanıtla #15 : 14 Mayıs 2010, 17:11:09 »
anıl bey 34 ve 36 gr fişeği full şoklamı attınız teşekkürler.
Mehmet KARATEPE
1981-Samsun

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 14 Mayıs 2010, 20:31:22 »
anıl bey 34 ve 36 gr fişeği full şoklamı attınız teşekkürler.
Bütün avlara tek tüfek yurdumun avcısının kaderi olmasa keşke ben 3 kg lik veya daha hafif bir poze ile avlanıyorsam 36 g fişeği ful şok ile atmam.ya 3400 g lık bir poze ile atarım yada kaliteli gazlı bir otomatıkle atarım.2800 2900 g lık pozeye yazık yani 36 g sıkmak.heleki 36 g ful şokla avlanacak o kadar az av kalmışken canım ülkemde Kazasız belasız avlara..
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Cenk KÖMÜRCÜ

• *
« Yanıtla #17 : 14 Mayıs 2010, 21:43:31 »
Merhaba Arkadaşlar bende bir yıldız spz me kullanıcısıyım gerçekten harika bir tüfek özellikle keklik avcısıysanız müthiş.
Geçen kış ördek avında 2 nolu şokla 34 ve 36 grm fişekler attım vede çok güzel randuman aldım ama yinede sadece ördek avı için alaınacaksa okadar av kaldımı bilmem çok fişek atılacaksa otomatikten şaşmamak lazım diye düşünüyorum.
Cenk Kömürcü 1971
Fethiye / Göcek
ARH(-)

Çevrimdışı Fatih KANDEMİR

• *
« Yanıtla #18 : 15 Mayıs 2010, 00:40:38 »
bende spz me kullanıyorum çok hoş....

avcı olmayan arkadaşlar atıyo...onlar bile vuruyor...

:):):):)

yıldız doğru tercih.
  • BENELLİ RAFAELLO DELUXE
  • Yıldız Elegant A1 E
  • Huğlu 103 CE
  • Ata Arms
  • Yıldız SPZ ME
  • POİNTERLERİM BONİ&BORA

Fatih KANDEMİR
1977-Ankara

Çevrimdışı Cengiz AYGÜN

• *
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2011, 20:05:00 »
 tüm arkadaşlara kazasız belasız,bol avlı ve keyifli bir sezon diliyorum. ve sormak istiyorum;diğer yerli marka silahlarla mukayese ederseniz tercih sıralamanız ne olur?  ikinci el piyasasında fiyatları nerelerdedir? huğlu mu dersiniz yoksa yıldız mı?
Cengiz AYGÜN
1977 canakkale
0544 865 9192

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 18 Kasım 2011, 20:30:21 »
son yıllarda yıldız çiftelerde büyük atak yaptı gayet başarılılar.bence bu pazardaki en sert rakibi ağır bile olsa huğlu.huğlu çiftelerde bence hala bir adım önde gibi.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 18 Kasım 2011, 22:08:11 »
Herkese selam Yıldız spz me modeli uzun zamandır benimde aklımda fakat aliminyum alaşımlı hafifi tüfekler hakkında o kadar şey yazılıyor ki çeşitli avcılık sitelerinde gerek sağlamlık gerekse tüfeğin sarsıntısı açısından, bu konuyu hem avcılık konusunda benden çok daha tecrübeli olduğunuza inandığım hemde yıldız poze kullanan sizlerden öğrenmek sanırım kuşkularımı sonlandıracaktır şöyleki ben sezon boyunca % 99 oranında ördek avı yaparım yani av sezonu benim için ekim ayının ortalarında açılıyo diyebilirim her hafta sonu ördek avına giderim her gidişimde de sazlık içinde belime kadar su ve bazende çamur içinde ortalama 3 km yürürüm ördekte kullandığım en ağır dolu 32 gr dır bu şartlar altında 3500 gr lık bir tüfeği taşımak sizlerinde takdir edeceği gibi çok zor oluyor. yıldız spz me ile 32 gr dolular kullanmak hem sağlamlık hemde sarsması bakımından uygunmudur full şokun takılı olduğunu var sayarasak randıman alabilirmiyim bu konuda bilgisini tecrübesini paylaşacak avcı dostlara şimdiden çok tşk ederim özellik ramiz tercan bey ördek avı yaptığını ve 36 gr dolu kullandığını yazmış bu doluyu full şoklamı kullanmıştınız ramiz bey onu öğrenmek istiyorum etkisi nasıl oluyo tepme vesaire , birde birol bey sizin 32 gr ve üstü doluları full şokla deneyeceğinizi biryerde okumuştum eğer denediyseniz tecrübelerinizi paylaşırmısınız , yıldız pozenin grupmanın ve saçma sürümünün iyi olduğunu duydum cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar
mehmet kardeş ful şokla ben şimdiye kadar kullandığım yerli yabancı tüfeklerin hiç birinden istediğim  randımanı alamadım..bu değiştirilebilen  mobil şoklar tüfek isterse avrupa olsun   tam bir muamma ..ben kesinlikle fix yani kendinden şoklu ve 70 mm yataklı  tüfek taraftarıyım..saçma dağılımı çok daha istikrarlı bu yüzden sana yaptırmışken fix şoklu vede 70 mm yataklı bi tüffek tavsiye ederim...mesela bende ***/**** fix şoklu 71 namlu 70 mm yataklı yıldız  spz m kullanıyorum çok memnunum... ördek avı dahil her türlü avda kullanıcam dersen 71 namlu 70mm yataklı  **/*** veya ***/**** fix şoklu yaptırmanı tavsiye ederim...
şimdi diyeceksinizki ***/**** şoklu ördek tüfeğimi olur..
ördek avında kullanılan genelde orta ve ağır gramajlı HIZLI fişeklerin (rc s4 33 gr ,rc sipe32gr ,rc 2 34 gr, rc jk6 35gr,mirage jk6 34ve 36 gr,F2 Barutlu 34 gr pellagri ) en randımanlı dağılım ve grupman yaptığı  şok benim denemelerimde **** nolu FİX şok...hele 34 gr f2 barutlu pellagri,33gr rc s4 ve 35gr rc jk6 ile yaptığı grupmanı ben şimdiye kadar kullandığım hiç bi avrupa tüfekte görmedim..bunlara beretta 391,beretta 390,beretta s55,benelli süper90,ve benelli sbe 2 de dahil.....
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2011, 22:11:14 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2011, 17:50:33 »
Mücahit Bey sizce neden full şok randıman vermiyordur?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 19 Kasım 2011, 18:12:32 »
volkan abi aslında  32gr 6no  dan daha ince  saçmalarda full şok ve imp mod şoklar dan performans ve  grupmanda  tatminkar sonuçlar alınır.mücahit bey in kullandığı tüfekler yanılmıyorsam 18,4 namlu iç çapına sahipti. bence şokların çok dar olması vuruşu daha çok  zorlaştırıyor. sorun bence bu. onun haricinde mücahit bey e şoklar konusunda kesinlikle katılıyorum.özellikle ördek avında   yarım şok 34 gr ve üzeri ağır fişeklerde çok randıman veriyor.selamlar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 19 Kasım 2011, 18:25:00 »
SİLAHLARDAKİ bu şok işi tam bir muamma ,, bence üst,üste veya yan, yana çifte kullanacak arkadaşlar 4-2 fix şoklu namluları tercih etsinler her avda fazlası ile tatminkar edici sonuçlar alırlar.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg