Gönderen Konu: AV TÜFEĞİNDE TÜRKÜN GURURU YILDIZ.  (Okunma sayısı 10362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muharrem AYHAN

• *
  • HER CANLI BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAKTIR....
    • muharem ayhan
AV TÜFEĞİNDE TÜRKÜN GURURU YILDIZ.
« : 10 Ağustos 2011, 04:07:56 »
Merhabalar avcı dostlarım nette dolaşırken av tüfekleriyle ilgili bir yazı gördüm biraz geç görmüşüm haberin üzerinden biryıl geçmiş ama olsun çok gurulandım bunuda siz avcı dostlarımla paylaşmak istedim İNŞALLAH diger firmalarda gövsümüzü kabartır.

Burdur'un Bayır köyünde yarım asır önce aile işletmesi olarak kurulan Yıldız Silah Sanayi, dünya liderliğine gözünü dikti.Yıldız Silah Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Kuzu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 50 yıl önce aile işletmesi olarak Burdur'un Bayır köyünde tüfek bakım ve üretimine başladıklarını anlattı. Zamanla, özellikle av tüfeği üretimini geliştirdiklerini ve Burdur Organize Sanayi Bölgesi'ne taşındıklarını kaydeden Kuzu, ''50 yıllık çalışma ile bugün Türkiye'nin en büyük silah fabrikalarından biri haline geldik. 43 çeşit tüfek üretiyoruz ve 55 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu yıl hedefimiz 10 milyon dolarlık ihracat'' dedi.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından Yıldız Silah Sanayii'nin kalitesinin tescillendiğini de ifade eden Kuzu, geçen ay İngiltere'de yapılan ''Yılın En İyi Tüfeği'' yarışmasında Baretta, Perazzi, Browning gibi Avrupa devlerini geride bırakarak ''Avrupa'nın En İyi Tüfeği Logosu'' ödülünü aldıklarını belirtti. Kuzu, şöyle konuştu:

''Yıldız Silah Sanayi olarak gözümüzü dünyaya çevirmiş durumdayız. Dünyada yaşanan krize rağmen yatırımlarımızı sürdürüyoruz ve dünyanın en hassas tezgahlarında ürettiğimiz silahları, Avrupa'dan Asya'ya, Amerika'dan Afrika'ya kadar 55 ülkeye ihraç ediyoruz. Hedefimiz 'Dünya'nın En İyi Silahı' ödülünü kazanmak. Yüksek kalite ve standartlarda, özgün tasarımlı 43 tipte tüfek üretiyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki fuarlarda ülkemizi gururla temsil ederek, müşteri portföyünü hızla artırıyoruz.

Bu başarının altında dünya teknolojisine ayak uydurmak, kaliteden ödün vermemek ve sürekli yatırım yapmak yatıyor. Yıldız Silah Sanayi gelecek dönemde de yatırımlarına devam ettirecek ve daha fazla ihraç imkanlarını arayacak.''

-DEVLET DESTEĞİ-

Sektöre sağlanacak devlet desteği ile dünya devi olmalarının önünde bir engel kalmayacağını belirten Kuzu, üretimdeki kalite standardı ve ürünlerdeki çeşitlilik açısından çalışmalarının sürdüğüne işaret etti. İhracat bağlantılarının yanı sıra iç piyasa koşullarını da takip ederek, başta doğa sporları olmak üzere spor amaçlı, havalı trap silahı üretimine de ağırlık vermek için çalışmalar yaptıklarını belirten Kuzu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Mevcut yatırımlarımızın kapasitesini artırmak ve ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak için mutlaka ulusal ve uluslar arası alanda devlet desteğine ihtiyacımız var. Verilecek devlet desteği ile uluslar arası birçok silah yenileme ihalelerine girme gayretimiz artarak devam edecek. Silah üretiminde bu konudaki rakiplerimiz karşısında boy ölçüşecek seviyeye geleceğimizi söyleyebilirim. Yıldız silah olarak elimizdeki teknolojik sistem ve istihdam kapasitemiz yeterli düzeydedir. Firma olarak her geçen yıl, gerek üretim açısından gerek istihdam açısından gelişmeyi hedef olarak önümüze koyduk ve bu plan çerçevesinde yönümüzü çiziyoruz.
Muharrem AYHAN
1984-Çanakkale çan 05448176927
523447_279373882182995_1525570663_n

Çevrimdışı Lütfi TÜRE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AV TÜFEĞİNDE TÜRKÜN GURURU YILDIZ.
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2011, 15:02:47 »
          Sevgili Muharrem,

Burdurumuzun ve ülkemizin gururu olan YILDIZ SİLAH sanayi aynı zamanda tam bir avcı ve kulüb dostudur.
      Burdur Merkez Avcılık,Atıcılık ihtisas spor kulübü olarak yaptığımız her etkinlikte hiç terettüt etmeden yanımızda olmuşlardır.Trap atışı düzenleriz hediyemiz YILDIZ TRAP TÜFEĞİDİR,Köpek müsabakası yaparız hediyemiz YILDIZ SÜPERPOZEDİR, tekkurşun müsabakası yaparız hediyesi,YILDIZ OTOMATİK AVTÜFEĞİDİR.

Ayrıca bünyesinde dolaylı olarak evine ekmek götüren 300 ün üzerinde kişi bulundurması Burdur için bir gurur tablosudur.

BU GİBİ AVCININ VE AVCILIĞIN YANINDA OLAN ŞİRKETLERİ SİZLER GİBİ ARKADAŞLARIMIZIN ÖVMESİ BİZLERİ SEVİNDİRMEKTEDİR.

YILDIZ SİLAH SANAYİ SAHİBİ ADEM VE HÜSEYİN KUZU KARDEŞLERE VE  ÇALIŞANLARINA DAHA İYİLERİNE ULAŞABİLMELERİ DİLEĞİYLE BAŞARILAR DİLERİM... .SAYGILARIMLA.............

O0                                O0                                O0                               O0                                     O0                                O0                                 
Lütfi Türe
1971 Burdur

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2011, 18:26:27 »
Sadece Yıldızla kalmayalım,diğer firmalarımızlada atağa geçip Ülkemizin çıtasını yükseltecek standartları yakalayalım.Gerçekten gurur verici şeyler. :)
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Barış KAVUNCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2011, 09:25:05 »
 Uzun zamandan beri kullandığım tüfeğimin eskimesiyle bu sene bir armsan combo saz desenli aldım harika bir silah. Fakat yıldız çifte ve armsan otomatik arasında çok bocaladım. Genelde ördek avına gittiğimden otomatiği tercih ettim. Seneye de dağ avı içi bir yıldız çifte almak nasip olur inşallah. Çok güzel silah tebrik ederim her iki firmayıda.
Barış KAVUNCU 1977-İzmir - İkamet Bodrum 538 5909925

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2011, 13:31:25 »
Aferin Yıldız'a. Bizim reklama ihtiyacımız yok diyecek kadar ünleri var aslında :) Onlar da hemşerilerini sahiplenmiş. Bu da Burdurlu için gurur.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

ethem erciyes

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2011, 13:51:39 »
Yeni bir silah alsam yıldız marka olur heralde, başarılarını devamını dilerim,

Çevrimdışı Ali DAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2011, 14:36:30 »
tebrikler başarılarının devamını dilerim
[ayrıca askerliğimi yaptığım güzel bir ilimiz]
 O0
Ali DAL    1976
Serinhisar / DENİZLİ
05373669437

Çevrimdışı Hasan TONKUR

• *
« Yanıtla #7 : 05 Eylül 2011, 01:13:13 »
Ben, Yıldız 20 Kalibre tek tetik ejektörlü tüfek kullanıyorum.

Çok hafif bir tüfek. Çok ta memnunum. Fabrikasına almaya gittiğimizde 2 tüfek aldık.

Adem Bey, fabrikayı gezme konusunda biraz sorun çıkardıysada, sonra razı oldu gezmemize.

Bir Türk olarak gurur duydum gördüklerimden.

Ayrıca aşırı ısrarımız sonucunda fuar tüfeğini Bana verdiği için ayrıca teşekkür ediyorum.

Sonuçta tercih edilecek bir tüfek.

Selamlar, saygılar...
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2011, 01:14:23 Gönderen: Hasan TONKUR »
Hasan TONKUR
1966 AFYON

'' ALPEREN ''

Çevrimdışı Hakan TUSEM

• *
  • DAİMA SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI TEMENNİSİYLE
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2011, 17:28:48 »
selam avcı dostlar... geçmiş kurban bayramınız mübarek olsun...
benim evimde tamamı yerli 7 ayrı av tüfeğim var. ve yeni bir tüfek almak için yine yerli olan YILDIZ fabrikasıyla irtibata geçtim inşaallah 10-12 gün sonra teslim edecekler... 12 SPZ ME modeli...
deneme fırsatım olduğunda bilgilerimi paylaşabilirim...
Hakan KILIÇ
BURDUR-1973

Çevrimdışı Necdet METİN

• *
« Yanıtla #9 : 15 Kasım 2011, 17:35:34 »
HAKAN KARDEŞİM TÜFEĞİN ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN..
BENDE YENİ BİR TÜFEK ALACAĞIM KARAR VEREMEDİM BU GİDİŞLE YILDIZA KARAR VERECEK GİBİYİM...
Necdet METİN
1970 Elmalı-ANTALYA
A Rh +

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2011, 10:45:14 »
otomatikleride kötü değil güzel tüfekler ama çifte ve pozeleri gerçekten mükemmel.bence bu firma otomatiğe değilde  kırma tüfeklere daha fazla eğilmeli.huğlu ve yıldız artık dünya pazarında bu konuda belli bir kitle yaptı zaten.ama yıldızın tüfekleri bence daha şık ve kullanılışlı gibi görünüyor.tercihim kesinlikle yıldız olur.herkese bol avlar..

The following users thanked this post: Sami SEVİNÇ

Çevrimdışı Hakan TUSEM

• *
  • DAİMA SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI TEMENNİSİYLE
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2012, 00:18:25 »
tüfeğimi alalı yaklaşık 1 bir ay kadar oldu bıldırcın ve tavşan hariç bütün avlarını yedim çok şükür... benim yerli silahta tercihim HUĞLU ancak aynı özelliklerde ağırlığından dolayı şikayetçci olmak yerine huğluyu aratmayacak YILDIZ ı tercih ettim ve çok memmunum.
        66cm kromsuz namlu, 70mm fişek yatağı, 18,45 barel basıncı, enjektör, sellektör, mob.şok hafif ve alaşımlı çelik, 2 ayrı ördekli gravür deseni, dibçik ölçüleri kendime özel sipariş kabüllü olarak imal edildi. ayrıca 1 hafta kullandıktan sonra tüfeği inceleyen avcı grubumda arkadaşlarımın merak ve talepleri ile fabrikaya tekrar gittiğimde yine İLK GÜNKÜ GİBİ; YÜKSEK BİR MÜŞTERİ MEMNUNİYET ÇALIŞMASI, GÜLERYÜZ, KENDİ ÜRÜNLERİNİN ARKASINDA DURMA KARARLILIĞI, KISACA HER TÜRLÜ ELEŞTİRİ DE 10 ÜZERİNDEN 10.

TÜM YILDIZ ÇALIŞANLARINA, İLGİLERİNİ BİZLERDEN ESİRGEMEYEN NAZMİ USTAYA, DEPOCU ARKADAŞA, FABRİKA MÜDÜRÜ ADEM BEYE TEŞEKKÜRLERİMİ VE BAŞARILARININ DEVAMINI İLETMEKTEN BAŞKA SÖZ KALMADI GERİYE...
Hakan KILIÇ
BURDUR-1973

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2012, 01:02:40 »
20 numara çiftesinin ağırlığını bilen var mı ?
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2012, 03:29:26 »
alaşım  kasa olmasına ragmen üçüncü yılına kadar birkez dahi hata vermeyen yıldız ME kullanıcısı olarak yıldızı kutluyorum...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #14 : 23 Ocak 2012, 11:31:21 »

Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #15 : 23 Ocak 2012, 11:42:37 »
20 numara çiftesinin ağırlığını bilen var mı ?

20 cal. çifte modelimiz elegant A5 ismiyle adlandırılır, ortalama ağırlığı 2.4 kg.
Detay için:
http://www.yildizsilahpazarlama.com/eleganta5.html
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 23 Ocak 2012, 12:12:32 »
Bence piyasaya göre pahalı tüfekler
Bülent KOCA-1970  Çal   505 8281132 Alaşehir

Çevrimdışı İsmail ÇINAR 10

• *
« Yanıtla #17 : 23 Şubat 2012, 22:39:53 »
Bayi fiyatlarına göre,  bu yıldız pazarlama  firması çok faiş fiyat vermiş 250 tl fazla fiyatları, hem burdurdan satış yapıyor, millet ne tutturabilirse
İsmail ÇINAR
1976 BALIKESİR
EY ÖLÜMSÜZ TÜRK ULUSU! KENDİNE DÖN! SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA, DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL!

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #18 : 24 Şubat 2012, 08:59:51 »
Bayi fiyatlarına göre,  bu yıldız pazarlama  firması çok faiş fiyat vermiş 250 tl fazla fiyatları, hem burdurdan satış yapıyor, millet ne tutturabilirse

İsmail Bey lütfen biraz araştırarak yorumlarda bulunun.

Fiyatları pazarlama yada av bayileri belirlemez, fabrika belirler.
2012 şubat ayı itibariyle Yıldız Silah Sanayi, döviz kurlarının yükselmesiyle birlikte hammadde-işçilik oranlarında ciddi artışlar görüldü. Birkaç senedir zam uygulanmamıştı fakat ürün maliyetleri ciddi yükselince zam uygulanmak zorunda kalındı.
Fiyatlar yenidir, stoktaki ürünlerin şuan nerdeyse hepsi 2012 şubat girişidir, yani modeller 2012 modeldir.
Bayide daha uygun fiyata ürünler bulabilirsiniz, fakat namlunun üzerini okursanız, hangi yıl üretildiğini görebilirsiniz. Elimizde eski ürünler olsaydı eski fiyatlardan verebilirdik ki birkaç tane 2012 ocak ayı ürünümüz kaldı, arayan herkese öncelikle onu söylüyoruz, daha uygun fiyatlı olduğu için...
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2012, 12:10:54 Gönderen: Halil KARA »
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.