Gönderen Konu: öZKURSAN İDDALI GİBİ??  (Okunma sayısı 14724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: öZKURSAN İDDALI GİBİ??
« Yanıtla #25 : 08 Aralık 2011, 02:59:25 »
Rıdvan B&P nin eski B&P olmadığını bazı avcı lardan duyuyorum..Burak,a sormamın bir amacıda buydu..kuşun tüyleri düştüğü halde düşmemesinin sebebi;o anki kullanılan fişeğin sert geldiğine inanırım daima..ve gramaj düşüklüğüne giderim..ve ya marka değiştiririm..ördekte yoğun derecede fişek kullandığımız için ucuz ama etkili fişek arayışına girdim 2 senedir ve hiç aklımda yokken yerli Meca markasını denedim..sonuçlar gayet iyi benim için..eski göz ağrım İmperial de zulada durur her zaman..Ördekçilere tavsiyem giderken yanlarında 10 adet Meca götürsünler ve denesinler..ben 32/3 veya 4 ünü kullanıyorum..bu ara 34 gramını deneyenlerden de iyi haberler gelmeye başladı..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Yasin ÖZKAN

• *
« Yanıtla #26 : 08 Aralık 2011, 09:03:54 »
Ahmet Bey Merhabalar,
MECA hakkında biraz daha yazabilrmisiniz. kaç vakittir kullanıyorsunuz. Hangi hava koşullarında iyi sonuç alıyorsunuz.... AYrıca bu MECA yerlimi!
Yasin ÖZKAN
1979 ANTALYA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #27 : 08 Aralık 2011, 16:21:56 »
Volkan merhaba,
Sari renk MKE fisekti Denizliden aldim deneme amacli bir kutu almistim.
Tufegin soklari 1/3 mesafe 35 40 metre civariydi.
1 saatte 6 kus vurdum tabiiki bolcada manke attim.

Bir hafta sonra BP ile gittim toplam 13 kus vurdum elime 5 kus gecti digerleri havada tuy saciyor ama dusmedi.

selamlar,

Eyvallah, teşekkür ederim. MKE fişeğin gramajını saçma numarasını hatırlayamadınız herhalde.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hayati ÜNER

• *
« Yanıtla #28 : 08 Aralık 2011, 16:23:06 »
32 gr. 5 no. hatirlamammi:):)
Hayati ÜNER
1970 Pamucakkoyu - Kuyucak - Pamukoren AYDIN       Ikamet: Eindhoven HOLLANDA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 08 Aralık 2011, 17:31:31 »
meca fişeği 2 yıldır ördekte dahil her avda kullanıyorum.inanın mükemmel bir fişek.herkese tavsiye ettim ama pişman oldum.kutusu 12.5tl den 14.5tl ye çıktı.zam geldi yani.parassının  hakkını  sonuna kadar veriyor.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #30 : 08 Aralık 2011, 17:59:29 »
Rıdvan B&P nin eski B&P olmadığını bazı avcı lardan duyuyorum..Burak,a sormamın bir amacıda buydu..kuşun tüyleri düştüğü halde düşmemesinin sebebi;o anki kullanılan fişeğin sert geldiğine inanırım daima..ve gramaj düşüklüğüne giderim..ve ya marka değiştiririm..ördekte yoğun derecede fişek kullandığımız için ucuz ama etkili fişek arayışına girdim 2 senedir ve hiç aklımda yokken yerli Meca markasını denedim..sonuçlar gayet iyi benim için..eski göz ağrım İmperial de zulada durur her zaman..Ördekçilere tavsiyem giderken yanlarında 10 adet Meca götürsünler ve denesinler..ben 32/3 veya 4 ünü kullanıyorum..bu ara 34 gramını deneyenlerden de iyi haberler gelmeye başladı..selamlar

Vala abi soğuk havalarda 34 gr 5 numara B&P atıyorum tüyler savruluyor ördekler yola devam ediyorlar. Belki ilerilerde bi yerlerde düşer diye arkasından bakıyorum ufukta kaybolup gidiyor. Ama bu sefer 34 gr 5 numara JK6 çıkarıyorum. Ördek suya düştüğü zaman çokdan ruhunu teslim etmiş oluyor. Yok abi B&P'yi bıldırcında bile kullanmam ben. Reklam için Yaban'a verdikleri paralara yazık.

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 10 Aralık 2011, 00:54:47 »
Ahmet Bey Merhabalar,
MECA hakkında biraz daha yazabilrmisiniz. kaç vakittir kullanıyorsunuz. Hangi hava koşullarında iyi sonuç alıyorsunuz.... AYrıca bu MECA yerlimi!
Bu fişeği geçtiğimiz kış ipsalaya da götürüp denemiştim ve iyi sonuç almıştım..Yerli bir fişek..Komando ve yazıcılar avın ortak ürettirdiği bir fişekmiş..hava çok sakinse 30 gram 5 nosu bile yetiyor..Bu ara 32/4 ve 32/3 ünü çok atıyoruz..Bizim avımız ördek ve bu fişek sanki ördek için yapılmış..Suat'ında dediği gibi tutuldukça fiyat artmaya başladı..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976