Gönderen Konu: Yeni aktif valfli Kral mod.606 Escord  (Okunma sayısı 68503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yeni aktif valfli Kral mod.606 Escord
« Yanıtla #100 : 31 Mayıs 2014, 23:47:48 »
Serkan bey evet değiniz gibi henüz ilk 24 gram olarak yavaşçalar attım buradaki bayilerde sadece yavaşçaların 24 gramı var meca ve züberde 24 gramda çalışacağına inanıyorum escorddun neden derseniz meca ve zuberi geçen sezonda escordu almadan önce çok attım özellikle meca hızlı yanan sert patlayan bir fişek zuberde ona yakın ama işte avcılar külübü ucuza getirmek için yavaşçaları verdi atıcılara
1985
BURSA

Çevrimdışı Mehmet USTA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #101 : 03 Haziran 2014, 21:27:14 »
merhaba Caner bey dediğim gibi ben kralı kullanmıyorum koydum kenera ve satışa sundum.İsteyene cok uygun fiyata verecem aktif valf sistemine gelince bende çözemedim alyan anahtarla hafif sola cevir ve tekrar dene.Ben genellikle trap atışlarını hatsan supreme ile yapıyorum hiç fişek seçmiyor,takır takır çalışıyor maşallah.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2014, 23:09:39 Gönderen: Mehmet USTA »
Mehmet Usta
1969 BARTIN

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #102 : 03 Haziran 2014, 21:50:47 »
bir deneyelim Mehmet bey bakalım ne olucak zaten escordla trampa girmem artık güvenemem poze ve çifteyle girmek en doğrusu 28 grmı çalıştırsa escord bıldırcında yeter bana
1985
BURSA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #103 : 20 Ağustos 2014, 11:01:20 »
Pistonda 2 tane sekman varsa maalesef takılma oluyor. Alttaki sekmanı çıkarın tekrar deneyin. Zaten bunu bilen bazı Av Bayiileri alttaki sekmanı sölüp gönderiyorlar.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #104 : 20 Ağustos 2014, 23:38:08 »
Cüneyt bey benim escord sadece enteresan olarak yavaşçaların 24 gramında takıyor aynı 24 gramda meca ve zuberi denedim hiç bir takılma olmadı yada tüfeğimin mekanizmasının biraz daha alışması gerekiyor diye düşünüyorum şimdilik 300 küsür fişek attım
1985
BURSA

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #105 : 21 Ağustos 2014, 11:11:19 »
24 gr Yaf ile mecanın arasındaki fark birinin kovanı yumuşak digeri sert
mecanınki sert oldugundan bence biraz daha basıncı fazla olabilir. Otomatiği
bilmem ama ciftede ikisi arasındaki fark bariz belli oluyor.
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #106 : 22 Ağustos 2014, 18:44:56 »
Caner kusura bakma bu aralar babamın rahatsızlığı ve işlerin yoğunluğundan buralardan uzak kaldım biraz daha kalacağım. Pistona bir ara bakarmısın 2 tanemi sekman var? 2 sekman varsa ondan yapabilir. İleride alttaki sekman şiştiği için diğer gramajlarda da takılma yapabilir...
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #107 : 10 Eylül 2014, 18:15:52 »
evet pistona baktım çift sekman var 24 gramda sadece yaf ta takıyor zuber ve mecada sorun yok ilk aldığımda  1 kutu 50 gramda attım geri tepme falan fazla rahatsuz etmedi genede elimden geldiği kadar magunum fişek atmamaya gayret ediyorum gurupman ve yıkıcılık olarak çok iyi bir tüfek sterling kiaser meca zuber gibi fişeleri çok seviyor
1985
BURSA

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #108 : 10 Eylül 2014, 22:51:17 »
24 gr Yaf ile mecanın arasındaki fark birinin kovanı yumuşak digeri sert
mecanınki sert oldugundan bence biraz daha basıncı fazla olabilir. Otomatiği
bilmem ama ciftede ikisi arasındaki fark bariz belli oluyor.

ilaveten tapa çapı endar fişek yaftır ( 18.30mm) diğerleri 18.40-18.70mm arası gezer, basınç üretir.

Ama yinede çalışması lazım. Bendeki sarsılmaz 18.52 çapla yaf ile hatasız çalışıyor, yani mekanizmanız belki rahat çalışmıyor olabilir, doldururken sürtme yada takılma yapıyorsa kontrol edilmeli.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #109 : 20 Eylül 2014, 22:17:49 »
tabi birde Cüneyt bey şu kral escordun aktif valfi nasıl çalışıyor bi anlam veremedim hatsan escordda acık valf  çalışırken görünüş olarakta belli ilken kral escordun aktif valfi kapalı kutu gibi
1985
BURSA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #110 : 26 Eylül 2014, 22:51:15 »
Caner Bu tüfekte aktif valf diye birşey yok bence. Pistonun önündeki alyan vidası ile gaz deliği acılıp kapanıyor anladığım kadarı ile. O alttaki gaz deliği de fazla gelen gazımı dışarı atıyor yoksa içinden ne kadar gaz geçerse onumu atıyor belli değil. Fakat dediğin gibi saçması çok ve dağılımı çok iyi.
   Çift sekman olanlarda bazı av bayiileri arkadaki sekmanı çıkarıp satıyorlar. Arkadaki sekman zamanla şişip pistonun hareketini kısıtladığı için böyle yapıyorlarmış. Senden sonra bende 4-5 çeşit 24gram fişek denemesi yaptım ve hiç takılmadı. Belki tek pistonda tek sekman olduğu için olabilir.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #111 : 30 Eylül 2014, 21:23:48 »
Evet Cüneyt bende yakından inceledim bu tüfekte aktif valf diye bir şey yok onun yerine gaz odasının %50 gibi daha küçük olması gibi bi durum söz konusu işte bu ayrıntı bu tüfeği diğerlerinden ayırıyor daha fazla barut gazının namluya gitmesine olanak sağlıyor bu sistem bu tüfeği satın alırken Alparslan beye sormuştum nasıl bir tüfek diye oda al pişman olmayacaksın bu tüfek yarı gaz sistemli yani pozeden çifteden bie etklili demişti doğru çıktı eğer you tubedeki videolarınıda seyretiysen bu tüfeği ilk tanıtan alim avcı isimli sahıs 30 .000 adet fişek attığını ve aşınmanın %1 kadar olduğunu  söylüyor bu tüfekte eğer doğruysa bilemiyorum bu rekor sayılır bir tüfek ve namlu ömrü için benim fikrimi sorarsan kral escord banada çok uzun ömürlü bir tüfek olacak gibi geliyor tabi birde şaşırtıcı uzun menzili ile bizzat denedim yaklaşık 100 metrede kuşu düşürmeyi basardı
1985
BURSA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #112 : 06 Ekim 2014, 23:32:59 »
Namlu konusunda evet sağlam haklısın ama tetik tertibatı ne yazıkki vasat. Horoz tetik kilidine sürtme yaptığı için tetik kilidi sürtünmeden dolayı aşınmış bile, Ben horozun iç bölümünde kalan bölümü biraz eyeledim. Şimdi sürtünme yok ama eğeyi sürterken malzemenin kaletisini de gözlerimle gördüm. Tetiğide biraz daha hafifleştirip , tetik çekme mesafesini kıısalttım. Şimdi tetiği çektiğimde nasıl patlıyor hiç anlamyorum. 60 metreden tek kurşun atışlarım yumruk gibi toplanıyor. Ama dediğim gibi iç malzeme vasat.
   Mekanızması kurulu iken tetiği çok yavaşca ve hissetmeye çalışarak çek. Hafif bir sürtünme hissedersen horozun iç tarafının eğelenmesi gerekli. Zamanla tetik kilidini aşındırıp ALLAH korusun ufak bir sarsıntıda tüfeğin kendi kendine ateşlemesi gibi bir sorun yaşayabilirsin.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #113 : 07 Ekim 2014, 00:50:48 »
evet o aşınma bendede söz konusu birada krozyon yaptı ne yaptıysam çıkarmadım mekanizma damagıda aynı durumda birde o mekanizma kol borusunun kaynaklı ek çubuğunun kaynak noktalarında noktadan biraz daha büyük paslanma söz konusu boyatsak fayda edermi bilmiyorum 
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2014, 00:53:16 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #114 : 07 Ekim 2014, 22:57:43 »
Öyle hafif pas durumunda pas çözücülü yağ ve ince bulaşık teli (aslında ince çelik yünü denebilir) ile dikkatlice ufak ufak kazıyın derim. Böylece pasın ilerlemesi durur. Biraz kötü görünebilir, siz bilirsiniz.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #115 : 07 Ekim 2014, 23:03:28 »
onu kullancamda Volkan bey boyaya zarar vercecek diye çekiniyom kol borusu kısmında tabi birde  fişek yatağının üst kısmındaki namlu bantı diplerindede aynı paslanma söz konusu hepsinde değil tabi tabi siz bizden daha tecrübelisiniz tavsiyelrinizi  almak isteriz bu konuda dikkatimi çeken fazla yağda bırakıldığında aksine paslanmayı durdurmuyor daha da cok paslandıyor
1985
BURSA

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #116 : 07 Ekim 2014, 23:21:42 »
Tür tür yağ var. Genellikle üzerinden akmayacak kadar ince sürülmesi yeterli. Bir eski bezi son silim için saklıyorum ve bezi alınca elime yağ bulaşıyorsa öylece kullanıyorum. Pas oluşumu olmuyor. Fakat böyle naylon gibi, plastik kutu gibi hava almayan şeylerin içinde saklamamaya da dikkat etmek gerek. Nasıl yağlarsan yağla, hatalı saklandığında fena pas yaptırabilirsin. Öyle kötü..

Paslı ve erişip temizlenebilir her metale uygulanabilir ve dediğim gibi pasın ilerlemesini durdurur. Lakin o kısımdaki boya kaybolup gideceği için biraz kötü görünecektir.

Ben bu bilgiyi çok eskiden okuduğum Av diye bir dergiden öğrenmiştim ve çekine çekine denedimdi. Sonuç olumlu ama açıkladığım şekilde... Yani karar size kalmış.

Ben şöyle düşünüyorum; kutudan çıktığından itibaren her şekilde eskiyecek bunlar. Varsın azıcık paslansın, ne yapalım. Bize düşen, bence, ya komple boyatmak ya yukarıda yazdığımı yapmak veya paslanmaya bırakmak. Hangisini isterseniz seçin. Satmıyacaksanız, bırakı biraz eskisin sonra 50-100 falan bir gideri olur, hepsi o. Doğru mu?!
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #117 : 07 Ekim 2014, 23:29:29 »
benim escordu nerede saklamamı tavsiye edersiniz sürekli olarak bakım yaptıktan sonra kılıf içinde saklıyom uzun süreler zaten öle çok ava giden biride değilim sezonda en fazla ayda bir oluyor gittiğim onun dışında acık poligona dağ basına gidiyom arada sırada
1985
BURSA

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #118 : 08 Ekim 2014, 22:31:02 »
Kılıf nefes alıyorsa orada durabilir bence. Fakat kostik boyalı olsaydı biraz yağlı durması gerekecekti. O zaman kılıfta pek olmazdı. Kral'da kılıfında durabilir. Benim de kılıfında duran tüfeğim var. Paslanmıyor.
1968

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #119 : 09 Ekim 2014, 00:12:40 »
bakalım birazda askı kayısını takıp duvara asalın ne olacak
1985
BURSA

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #120 : 20 Ekim 2014, 11:21:45 »
Benim bildiğim el kundağı sıkma somununun içinde bir yay olması lazım,aktif valf dediğiniz olayı o gerçekleştiriyor.Tabi değişmediyse,birde 500-600 tl ye onu alacağınıza daha kaliteli markalar var,macera yapmayın.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #121 : 20 Ekim 2014, 20:10:19 »
bence kral escord o kaliteli dedeğiniz pahalı otomatiklerden bile güzel şaçma sürüyor ben cok memnunun avdaki performansından kral escordun çalışma sistemini daha herkes tam olarak bilmiyor bu tüfek tam gaz sistemli değil yarı gaz sistemli ve gaz odası çok küçük ve 10 cm ileride buda onu avda çok etkili yapıyor
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2014, 20:12:53 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #122 : 21 Ekim 2014, 11:46:02 »
Ben o tüfeği alıp satalı 2-3 sene oluyor,çalışma sistemini çok iyi biliyorumda,pek birşeydemek istemiyorum güçlerine gidiyor bazı arkadaşların.
Herkez mutlu olduğu tüfeği kullansın ne diim.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #123 : 21 Ekim 2014, 11:59:26 »
Hakkını yemiyelim,hiç geri tepmesi yok gibiydi,havada hedefi bikaç defa vurabilirsin. Grupmanıda güzel diyorlar,ben sadece malzeme ve işçilik kalitesine takılıyorum. Birde baya bi atışdan sonra el kundağı somununu penseyle anca sökebilmiştim!
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #124 : 21 Ekim 2014, 12:04:25 »
Neden anca sökebilmiştim çünkü ilk sıkıştan sonra ateş ettikçe somundaki yay yumuşuyor ve biraz daha sıkıyorsun,atış yapıyorsun bidaha bakıyorsun hala sıkılıyor,en sonunda tüfeği bırakıp soğuduğunda o somunu zor söküyorsun,ozaman öyleydi değiştirdilermi bilmiyorum,heraldi beretta bu olayı görmüşki yayı şarjör borusuna sabitlemiş diye düşünmüştüm.....:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale