Gönderen Konu: İştahsızlık...........  (Okunma sayısı 3357 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
İştahsızlık...........
« : 30 Eylül 2011, 18:42:50 »
Değerli Dostlar gerçekten bıktım artık bir fikri önerisi olan varmı bana yardım edebilecek olan varmı ben bu İştahsızlıkla başa çıkamıyorum.....

Beni bilenler bilir setter besliyorum setterim Benek 3.5 yaşında dişi bir setter , yavruluğundan itibaren büyük bir özenti ve emekle bakıyorum iştahsızlık dısında hiç bir sıkıntım yok!!!  Kuru mama gerekirse Tavuk göğsü haşlıyorum makarna artıkları pilav veya vesaire ama iştahsızlıktan kırılıyor bu onun fiziki yapısına yansıdı ama o hala farkında değilll , yawruluğundan beri bu sorun varrrr.... Ama ben bıktım !!!!!
Mutlaka düzleceği bir yöntrmi vardır hayır şevkatle yanaşıyorum olmuyor kızıyorum olmuyor yada Aç bırakıyorum bu seferde Zayıflıyorrr kilo aldıracam diye canım çıkıyorrr AciLL BİR yol gösterin rica ediyorum.......
Verdiğim yemekleri benim yiyesim geliyor en iyi mama veriyorum yemiyor az az yiyorrr , hayır bunu sevmedi diye değiştiriyorum her  mamada aynı :)
TAVUK Göğüsü haşlıyorum veriyorum az az yiyor kalanlar yine çöpeee gidiyorr mamasının içnie yumurta pişiriyorum protein olsun diye zorla yiyor yada hiç yemiyor, peynir veriyorum arasıra saatlerce yiyecem diye uğrasıyor iştahlıca yemesi yok .... Makarna et suyu ekmek paparası veriyorum sonuç yine aynı ne versem vereyim sonuç aynı ??????  
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2011, 18:52:13 Gönderen: Gürkan GÜRSÜL »
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: İştahsızlık...........
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2011, 18:53:33 »
Gürkan bildiğim kadarıyla senin bir tane de yavru pointerin olacak; köpekler genelde birbirlerini kıskandıklarından karınları tok olduğu halde bile yeme eğilimi gösterirler. Benim kurzhaarımında yemekle arası hiç değildir. Hiçbir zaman çok kalın bir bele sahip olmadı ama av zamanı arkadaşın köpeği olunca birbirlerini kıskanıp haldır huldur yiyorlar. Köpeklerin nerde kalıyor, beraberler mi bilmiyorum ama bir dene derim...!

Onun haricinde iştah açıcı şuruplar var şimdi ismini hatırlayamıyorum ama veteriner arkadaşlar bu konuda da yardımcı olabilirler.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2011, 18:55:03 Gönderen: Serkan KESKİN »
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2011, 18:57:18 »
Gürkan bildiğim kadarıyla senin bir tane de yavru pointerin olacak; köpekler genelde birbirlerini kıskandıklarından karınları tok olduğu halde bile yeme eğilimi gösterirler. Benim kurzhaarımında yemekle arası hiç değildir. Hiçbir zaman çok kalın bir bele sahip olmadı ama av zamanı arkadaşın köpeği olunca birbirlerini kıskanıp haldır huldur yiyorlar. Köpeklerin nerde kalıyor, beraberler mi bilmiyorum ama bir dene derim...!

Yok serkan abi Benek tek kalıyor yawruluğunda 2 köpek kalıyorlardı ama 2 yıldır tek kalıyor yavru ikende aynı sorun vardı tek kalmasına nazaran sorun dewam ediyor ....... Pointer başka yerde duruyor abi bu sorunu halledebilecekmiyim onu düşnüyorum yemekleri çöpe atmaktan sıkıldımmm..Hayır eğer yese harika bir bel harika bir görünüm kazanacak ama iştahsızz bu beni üzüyor.....
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2011, 19:05:08 Gönderen: Gürkan GÜRSÜL »
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

Çevrimdışı Erdoğan KAPUCU

• *
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2011, 20:33:51 »
gürkanım son videolarında beneki gördüm hiç zayıf falan değil besili köpeği napacan haretliliği ve gezmesinde sorun yok bildiğim kadarıyla senin köpeğinin iştaksızlığı olsa zayıf olur bence sen biraz fazla inceliyorsun rahat bırak şu köpeği artık
Erdoğan KAPUCU
1965-Karabük

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2011, 20:36:17 »
gürkanım son videolarında beneki gördüm hiç zayıf falan değil besili köpeği napacan haretliliği ve gezmesinde sorun yok bildiğim kadarıyla senin köpeğinin iştaksızlığı olsa zayıf olur bence sen biraz fazla inceliyorsun rahat bırak şu köpeği artık

:) Abi iştahsız yemek yemiyor sorun orda yoksa formu yerinde ama yemek yemiş olsa daha güzel olacak......
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2011, 21:20:22 »
Gürkan belkide yemek istiyor fakat yiyemiyor acı çekiyordur,ağzının içine bak şöyle dikkatlice belki ağzına batan yada dişlerinin içinde kalan bir kemik parçası vardır ve onu rahatsız ediyordur.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #6 : 01 Ekim 2011, 20:50:34 »
gürkan bende de aynı sorun vardı çok uğraştım kaliteli mamalarla zorlu bir maraton sonucu şimdi ki haline getirdim seni çok iyi anlıyorum hemde çok iyi zorla mamayı ağzına tıkıyordum yemediğinde bu şekilde bir yılım geçti ve gelişimini epey bir tamamladıktan sonra bir yıl sonrası şöyle bir uygulama yaptım  kasaptan gittim kemik ve et artığı yağ aldım kaynatıp verdim hapur hupur yedi bir süre böyle devam ettim  sonra bu artıkların içerisine kaliteli mama ekmek ya da yemek artıklarını koymaya  başladım şuan gayet iyi yemek yiyor mamayı verirkende genelde böyle yapıyorum arasıra mamayı kuru bir şeklide veriyorum bol bol alternatif yeme proğramı uyguluyorum ama işin özü KEMİK VE SUYUNDA bir dene istersen
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2011, 21:00:20 »
gürkan bende de aynı sorun vardı çok uğraştım kaliteli mamalarla zorlu bir maraton sonucu şimdi ki haline getirdim seni çok iyi anlıyorum hemde çok iyi zorla mamayı ağzına tıkıyordum yemediğinde bu şekilde bir yılım geçti ve gelişimini epey bir tamamladıktan sonra bir yıl sonrası şöyle bir uygulama yaptım  kasaptan gittim kemik ve et artığı yağ aldım kaynatıp verdim hapur hupur yedi bir süre böyle devam ettim  sonra bu artıkların içerisine kaliteli mama ekmek ya da yemek artıklarını koymaya  başladım şuan gayet iyi yemek yiyor mamayı verirkende genelde böyle yapıyorum arasıra mamayı kuru bir şeklide veriyorum bol bol alternatif yeme proğramı uyguluyorum ama işin özü KEMİK VE SUYUNDA bir dene istersen

Abi ben zaten kemik suyu veriyorum ve tavuk ciğeri haşlıyorum veriyorum onun suyundanda ekmek paparası yapıyorum bazende kuru mama ile veriyorum :) Hiç birşey yapmazsam bile makarna pilav artıklarından ona farklı bir menü sunuyorum kimi zaman pişmiş yumurta veriyorum çok nazlı yemek yiyor sıkıntı orda !!!! Parazit haplarını düzenli veriyorum , bugun hem parazit hapı hemde  iştah açtırıcı iğne vurdurdum belki faydası olur...
Hayır hiç yemek yemiyor değil ölmeyecek kadar yiyor ama fiziki görünümünü etkşiliyor ben onun balık gibi olmasını isterken o zayıflıktan kırılıyor nası çözecem bilemedim !!!!
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #8 : 01 Ekim 2011, 21:07:43 »
umarım bir çaresini bulursun kardeşim allah kolaylık versin
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Cemil IŞIDAN

• *
« Yanıtla #9 : 25 Ekim 2011, 12:43:49 »
Acizane tavsiyem supradin vitamin ver hergün 1 adet ben yapıyorum çok memnunum bide hafta da 2 gün balıkyağ  hapı
Cemil IŞIDAN
1956-İstanbul

Çevrimdışı Serkan ERTENLİCE

• *
« Yanıtla #10 : 25 Ekim 2011, 15:29:13 »
Gürkan bence sorun bu cins köpekte arkadaşta var yanında 2 tanede başka köpek var yok onlar yiyor bu yemiyor yani biri görse derki yazık günah şu hayvana yem verin der.arkadaş almadığı vermediği şey kalmıyor yok hayvan seninde dediğin gibi ölmüyecek kadar yiyor.
Serkan ERTENLİCE
1977 GAZİANTEP
KARDEŞ MECBURİ ARKADAŞTIR,ARKADAŞ SEÇİLMİŞ KARDEŞTİR