Gönderen Konu: TEYPCİLER YANDI !!!  (Okunma sayısı 15184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
Ynt: TEYPCİLER YANDI !!!
« Yanıtla #25 : 08 Ekim 2012, 23:00:37 »

Nesli tükenmekte olan keçi vurana para cezası ,gece farla tavşan çulluk vuran para cezası,bıldırcına teyp kurana hapis cezası ...

koğuştan içeri girdin suçun ney abi bıldırcın teybi kurmak !!!!!!!  ;D ;D

koptum yaaaaa

kader mahkumları arkayı dörtleyin bakiiimmmmmmmm ;D ;D ;D
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı İsmail ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%
    • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%C3%96zdemir/325654497557412
« Yanıtla #26 : 09 Ekim 2012, 00:10:09 »
herşeyi her kanunu kendimiz yaptırıyoruz
bu gune kadar ortalıkta kuş yok  3. 5 bıldırcın zor vurulurken
sitelerde kuş vuranlar nasıl vuruyor ..bagzıları resimlerini facebookta paylaşıyor
dernek başkanlarıda teyp kurarsa bu memlekette ...
birde bunlara güzel yorumlarla destek veriyoz.
sonrası malum avukatlar ahkimlerde karıştı  bıldırcın işine
teyp kurmayan kötü avcı oldu..
vay benim türkiyem
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2012, 00:18:38 Gönderen: İsmail ÖZDEMİR »

yaşar yılmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 09 Ekim 2012, 14:28:21 »
Yapılan kontrollerde av limitlerinden fazla avla yakalanan kişilere de aynı madde uygulanabilir.

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 09 Ekim 2012, 14:33:23 »
herşeyi her kanunu kendimiz yaptırıyoruz
bu gune kadar ortalıkta kuş yok  3. 5 bıldırcın zor vurulurken
sitelerde kuş vuranlar nasıl vuruyor ..bagzıları resimlerini facebookta paylaşıyor
dernek başkanlarıda teyp kurarsa bu memlekette ...
birde bunlara güzel yorumlarla destek veriyoz.
sonrası malum avukatlar ahkimlerde karıştı  bıldırcın işine
teyp kurmayan kötü avcı oldu..
vay benim türkiyem

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #29 : 09 Ekim 2012, 16:47:46 »
Nesli tükenmekte olan keçi vurana para cezası ,gece farla tavşan çulluk vuran para cezası,bıldırcına teyp kurana hapis cezası ...

koğuştan içeri girdin suçun ney abi bıldırcın teybi kurmak !!!!!!!  ;D ;D

hahaah abım yaa :D :D :D
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

Çevrimdışı Engin MAKAS

• *
« Yanıtla #30 : 09 Ekim 2012, 17:30:20 »
http://www.haber1.com/yine-kirlilik-yine-olum.html
Bır türün yok olması böylemi olur. KİMSE BAŞINI KUMA GÖMMESİN, Teyiple av yapmak yasak olsa bile bunun cezası hapıs olamaması lazım. Eğer hapisse Modern tarım da kullanılan ilaçlar, sanayi atıkarı vb. asıl doğa sorunlarını oluşturan kişileride hapse atmaları lazım. AH AH federasyonumuz güçlü olsa, avcıları haksız yere hedef alan şahıs, topluluk veya kurumlar bu kadar üzerimize gelemeyecekti.
Saygılar.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2012, 17:31:32 Gönderen: Engin MAKAS »
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #31 : 09 Ekim 2012, 20:53:07 »
Eğer bu kanun layıkıyla 4/4 lük uygulansın,seneye cezaevleriden diğer suçlardan hüküm giymiş bir çok tutuklu şartlı tahliyeyle salınıverilir :), e ne olacakda bıldırcına teyp kurmadan bu memlekette dışarda adam kalmaz,alayı cezaevini boylar,yer kalmaz ;)
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #32 : 16 Ekim 2012, 12:59:22 »
Milli Parklar da bir yetkili ile görüştüm bu ceza konusunda yazılır mı yazılamaz mı diye.

Bir hukukçu tanımı olmadığı için yazılmaz diye belirtmiş dedim.

Hukukçunun söylediğinin doğru olmadığını, avlanma sureti ile ekolojik dengeyi bozuyorsanız,

bizde bu konuda kurum olarak rapor verirsek bu cezanın uygulanacağını kesin olarak görürsünüz diyor.

Bu konuda teypçiler ile yakın zaman da uygulanacak olan bir çalışma yürüttüklerini belirttiler.

Bu zamana kadar bu cezaları uygulamak istemeyişimizin sebebinin, teyp avcılığının son zamana kadar bu kadar yayğın olmayışı idi.

Yakalananlara da bu kadar ağır para cezaları kesip onları ağır bir maddi ceza ile karşı karşıya bırakmak istemedik.

Ama artık Türkiye geneli bir durumu kapsaması yüzünden yakın zaman da yeni bir çalışma duyurulacaktır diye belirtmişlerdir.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 17 Ekim 2012, 10:02:21 »
göç hayvanları üzerinden geçtiği ülkenin değil,doğanın malıdır.göç yolları haritaları çıkartılıp,haritanın kapsadığı ülkeler masaya oturup ortak yasa çıkarıp,uygulamalıdır.bu konuda muhatap ülkelerin av dernekleri bir araya gelebilir.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #34 : 17 Ekim 2012, 11:34:27 »
göç hayvanları üzerinden geçtiği ülkenin değil,doğanın malıdır.göç yolları haritaları çıkartılıp,haritanın kapsadığı ülkeler masaya oturup ortak yasa çıkarıp,uygulamalıdır.bu konuda muhatap ülkelerin av dernekleri bir araya gelebilir.

Bizim daha kendi derneklerimiz bir araya gelemiyor kaldı ki muhatap dernekler bir araya gelebilsin Uygar bey... :)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #35 : 17 Ekim 2012, 15:42:48 »
Ülkelere davranışları nedeniyle ceza verilmesi için, önce cezayı verecek bir hukuku olması gerek. Var mı? Varsa bile ben bilmiyorum. Eğer olsaydı pek az ülke sırtını dönerdi.

Küresel ısınma ile ilgili dünya meselelerine bir bakın. Karbon emisyonu azaltılması için Kyoto Protokolü imzalamayan bir ABD var ki, en fazla karbon salımı yapan ülke. Peki hesap sorabiliyor muyuz? Ülkemiz de yanılmıyorsam daha yeni imzaladıydı veya imzalamadı. Yani, teyp avcılığını sorana kadar, atmosferi kirletene hesap sorabilmeliydik. Yok ki, insan hakları mahkemesi gibi bir mahkeme... Var mı...?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 17 Ekim 2012, 15:49:14 »
TEYP KURARAK AVLANMAYI DÜŞÜNENLERİN

DÜŞÜNMESİ GEREKEN BİR KANUN OLMUŞ

ŞERİATIN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZMIŞ DİYEYİM

NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYAN ANLASIN....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #37 : 17 Ekim 2012, 17:34:49 »
merak ediyorum USTALARDAN  teyp başında avcılık yapan var mı ?
    Suat kardeşimin bu önemli yorumu nedeni ile  bu sene başıma gelen bir olayı anlatacağım sizlere; Her zaman bıldırcın avına gittiğim bir meraya sabah  gün ağardığında köpeğim putik ile gittim. Köpeğimin fermaları ile birkaç bıldırcın avladıktan sonra bir otluk yerden geçerken ayağım sert bir şeye takıldım ve bu yüzden tüfeğim bir yana ben bir yana düştüm. Allahtan otluk ve yumuşak bir yerdi. Ayağa kaltım ve takıldığım ne diye baktığımda o bildiğimiz 60 amperlik araba aküsü ile karşılaştım otları  ayağımla karıştırınca bir operlör ve kablolu el büyüklüğğünde kutu gibi üzerinde küçük  2 adet ışıklı delikleri olan bir nesne ile karşılaştım ve teyp olduğu şüphesi ile milli parkları aradım mevkiyi tarif ettim ve ordan çıktım 1 saat sonra oraya gelen milli parkçılar  çevrede  tertibat aldıktan sonra sahiplerini beklemişler gelen giden olmadığını görüncede ordaki bana sonradan kendilerinin söyledikleri fotoselli teype ve aküye  el koyup alıp gitmişler.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 17 Ekim 2012, 17:39:21 »
sen de haklısın burak kardeş.söyleniyoruz işte.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #39 : 17 Ekim 2012, 17:51:08 »
Bende teypçilerin birbiriyle kavga ettiğini duydum ;D ;D ;D Yok sen yukarıya kurmuşun kuş sana inmiş,yok ben aşağya kurdum falan filan ;D ;D ;D ;D Allah sonumuzu hayır etsin....
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : 17 Ekim 2012, 18:01:22 »
bu sene teyp olayı patladı gitii.... :D hemde öle böle değil bildğiniz gibi değil fena patladı.öle değil acayip patladı gitii :D

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 17 Ekim 2012, 18:45:11 »
Milli Parklar da bir yetkili ile görüştüm bu ceza konusunda yazılır mı yazılamaz mı diye.

Bir hukukçu tanımı olmadığı için yazılmaz diye belirtmiş dedim.

Hukukçunun söylediğinin doğru olmadığını, avlanma sureti ile ekolojik dengeyi bozuyorsanız,

bizde bu konuda kurum olarak rapor verirsek bu cezanın uygulanacağını kesin olarak görürsünüz diyor.

Bu konuda teypçiler ile yakın zaman da uygulanacak olan bir çalışma yürüttüklerini belirttiler.

Bu zamana kadar bu cezaları uygulamak istemeyişimizin sebebinin, teyp avcılığının son zamana kadar bu kadar yayğın olmayışı idi.

Yakalananlara da bu kadar ağır para cezaları kesip onları ağır bir maddi ceza ile karşı karşıya bırakmak istemedik.

Ama artık Türkiye geneli bir durumu kapsaması yüzünden yakın zaman da yeni bir çalışma duyurulacaktır diye belirtmişlerdir.

Kurumlar ve yetkilileri kendi istekleri ve arzuları kapsamında " Biz uygulamak istemedik o yüzden uygulamadık " diyemezler.
Milli parkçılar her zamanki gibi bilmişlik yapıp ,boş konuşmuşlar Osman Bey.Hakimin hangi konuda ne ceza vereceğine de mi karar vermeye başlamışlar artık?
Bir tanesi de geçen gün bana "Dağda avcı kaçarsa vurma hakkım var,devlet bu tabancayı bana boşuna mı verdi ?" demişti.
1982-Mersin

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #42 : 18 Ekim 2012, 10:39:39 »
bu sene teyp olayı patladı gitii.... :D hemde öle böle değil bildğiniz gibi değil fena patladı.öle değil acayip patladı gitii :D

Sen seneye gör Musa Bey...Bu av azaldıkça,kaçak teyp avcılığın önüne geçilmediği ağır cezalar denetimler uygulanmadığı takdirde benim korkum,''Ben mi kurtaracam bıldırcınları banane herkez teyp kuruyo bende kurucam denmesi''

Bir teyp alana bir hoporlör bedava,sensörlü olanı kampanyalı kredi kartına 5 taksit,ithal teypde olay,yıldızdan indriri kampanya vb  :D :D :D O zaman gör sen patlamayı :D :D :D :D
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #43 : 18 Ekim 2012, 11:14:07 »
Bunu kanunla da sağlamak ülkemizde zordur.

Doğu bey bir hukukçu olarak yorum yapmışsınız yukarıdaki ifadede size ait.

Sizce yorumlamanız yasak olan bir usulü cesaretlendirici olmuyor mu ?

Başka bir hukukçu sizin dediğinizin tersi yorum yapar da ceza kesilebilir derse ne olacak.

Sonuçta yorum farkı var.

Şimdi kim kime inanacak,

o zaman şöyle yapalım siz bir tep kurun, biz de sizi ihbar edelim Milli Parklar Koruma Kontrol Şube Müd.lüğüne

Bu hukukçu arkadaşımız teyp kurmuş, bugüne kadar ceza kesilmeyen bu madde den ceza kesilebilir mi diye şikayet edelim.

Siz onlara dava açın bu maddeyi bana uygulayamazsınız diye sonucunu görelim.

Bu arada Av bayii arkadaşım var, geçen gün kendisine 3 kişi geliyor, biz bıldırcın teybi istiyoruz diyorlar.

O da çıkarıp veriyor,

alıyorlar teybi yazıyorlar cezayı.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 18 Ekim 2012, 11:37:14 »
Ülke şartlarına göre konuşuyoruz Osman Bey,bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek.

Objektif olarak yorum yapmak özendirici olmaksa sizin gözünüzde,tüm silahlı ,cinayetli ,tecavüzlü diziler yayından kaldırılsın mesela gençler silaha ve tecavüze özeniyor diyerek.Siz olaylara subjektif bakıyorsunuz maalesef.

Siz şimdi Teypçiler Yandı diye başlık açılınca,teypçiler tırsar da bu işi bırakır mı sanıyordunuz?
Ben de bu adamlara "Rahat olun kimse size bişey yapamaz" diye akıl verdim öyle mi?

Hukuk karşıt fikirlerin çatışmasıdır.Tek bir kanun vardır ancak her hukukçu kendi yorumunu somut olayın şartlarına göre yapar.
Sonuçta siz ne derseniz deyin kararı ,hakim kendi yorumuna göre verir.

Verdiğiniz aklı da çok beğendim,ben teyp kuriym ben yakalaniym.Bakalım ceza verilecek mi verilmeyecek mi?
Kanunun uygulanış amacı suç işleyerek ortaya çıkar zannediyorsunuz galiba.Deneyip yanılma yöntemi.

Konudan uzaklaştık kusura bakmayın ama,sitede başka hukukçu varsa konuyu onunla tartışmak isterim.
Sizinle de silahlar üzerine felan konuşuruz Osman Bey.Daha aşina olduğunuz bir konu.

1982-Mersin

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #45 : 18 Ekim 2012, 11:47:55 »
Size göre bizim ülkenin hukuk düzeni bozuk mu demek istiyorsunuz.

Ülke şartlarına göre her yorumu getirebilirsiniz, biz o kadar anlıyoruz.

Hukukçu olmasak da bu kadar anlama kabiliyetimiz var.

Avcılık ile iştigal eden bir site de, avcılıkta kullanılan bir usule yorum yapıyorsanız herkesi bağlar.

Unutmayın diziler deki olaylar avcı olsun olmasın herkesi bağlıyor genele açıktır.

Bunu da sizin anlamış olmanız gerekiyordu.

Eğer avcıların çoğunlukta olduğu bir sitede, bu konuyu avcılar ile tartışmak yerine bir hukukçu ile tartışmak istiyorsanız.

ya bir avukatlık bürosuna ya da avukatların bağlı olduğu bir baro ya gidip tartışabilir doğru mu yanlış mı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sonuçta hukukçu olmasak da, bir yorum getirebilir ve doğrsunu tartışarak ta olsa öğrenebiliriz.

Dışlamanıza gerek yok.

Silah konusunda da uzman değilim bu arada çifte poze biraz diğerlerin den bilgi olarak yoksunum.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 18 Ekim 2012, 13:06:27 »
Dışlamak haddimize değil Osman Bey.

Ama yorumlarınızın çoğu milli parkçıdan şunu duydum,av bayiinden bunu duydum şeklinde olunca tartışmak zor oluyor.

Üstelik size kanunların konuluş amaçlarını ve uygulanma esaslarını anlatmaya kalkacak olursam küçük bir el kitabı yazmak zorunda kalabilirim.

Tekrar söylüyorum bazı kanunlar bilhassa şu 10 sene içinde çıkanların bir çoğu işlevsiz maddeler içermektedir.Birçoğu bir gecede onaylanmakta gece yarısı kararlarıyla çıkmaktadır.Kanunları yapan komisyonlar eski futbolcu ,kuruyemişçi ve bilumum hukuktan uzak insan olunca haliyle böyle yasalar çıkmaktadır.Nasıl ki MAK kararlarında bürokrat üyelerin meslekleri ve uğraşları avcılıkla uzaktan yakından ilgili değilse ,öyledir bu da.

Bu arada avcıların sitesindeyiz ben de avcıyım hatırlatırım.Ama hukukla ilgili konulara hukukçu gibi bakıyorum,avcı gibi değil.O sebeple dilimin döndüğünce, hukuki konuda bu konunun eğitimini gördüğüm için yorum yapıyorum.

Misal köpeklerle ilgili bir konu olsa,sırf iki tane köpek besledim diye veterinerliğe soyunup millete ilaç önermem.Neden çünkü eğitimini almadım.

Saygılar...
1982-Mersin

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : 18 Ekim 2012, 21:27:56 »
Sen seneye gör Musa Bey...Bu av azaldıkça,kaçak teyp avcılığın önüne geçilmediği ağır cezalar denetimler uygulanmadığı takdirde benim korkum,''Ben mi kurtaracam bıldırcınları banane herkez teyp kuruyo bende kurucam denmesi''

Bir teyp alana bir hoporlör bedava,sensörlü olanı kampanyalı kredi kartına 5 taksit,ithal teypde olay,yıldızdan indriri kampanya vb  :D :D :D O zaman gör sen patlamayı :D :D :D :D

aynen öle ahmet bey.. sneyede kampanya patladı gitti deriz. :D  artık napalım..yahu kelli felli adamlar yapıyor bu işi bide ben ona şaşıyorum... gerçi millet olarak müzige düşkün insanlarız :D bu teyiplerin yakında geceleyin bıldrıcın gün doğarken keklik akşam geçidinde ördek sesi veren düzenekler de hazırlarlar.. :D  reklamınıda hazır ediyim hemen 
""" SÜPER SOUND 3 İN ONE--GUAİL-PARTRIDGE-DUCK..... :)avamı gidemiyorsunuz... gittiğiniz avlarda avsızmı dönüyorsunuz...avsız dönme korkusundan av dan soğudunuzmu.... yoksa sizin hala süper soun 3in one ile tanışmadınızmı :D 3in one artık avlanmak daha kolay..üstelik aküyüde bedava veriyourz...:D haydi doğa severler hemen ararsanız % 10 indirim... :D 3 in one ile artık av daha kolay... :D