Gönderen Konu: daihatsu terios  (Okunma sayısı 12421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
daihatsu terios
« : 27 Ocak 2015, 12:50:36 »
aslında suzuji jimny düşünüyordum ama 2 kapılı olması ve çok dar olmasından dolayı şimdilik vazgeçtim.
Bu aracın 2009 ve sonrası otomatiklerini düşünmekteyim, ağır off road yapacak halimiz yok,diferansiyel kilidi var,  düzgün lastik ve biraz yükseltme ile doğada işimizi görür, 35 bin km de var birinde.  hem artık türkiyeye getirilmemesi, hem de ikinci eldeki giderinin ağır olması bakımından cesaret edemedim.

kullanan var mı? nasıl bilirsiniz?

« Son Düzenleme: 27 Ocak 2015, 15:08:14 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: daihatsu terios
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2015, 16:58:23 »
merhaba,  ben de çok araştırıyorum böyle bir araç ama çevremdeki tüm avcı ve offroad yapan arkadaşlarım suzuki vitara tavsiye ediyor.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2015, 17:09:29 »
bu arabayı kullanan tek bir kişi tanıdım. o da düz duvara tosladı ve arabayı devirdi, içinden sağ çıktı, indiğinde motor hala çalışıyormuş, motor ve şanzımanından memnundum demişti. başka referans alamadım. evet bana da herkes suzuki diyor.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2015, 17:35:03 »
Savaş abi benim annemin dayısının kızında vardı istanbul levent sanayi mahallesinde düğüne gittik ve otopark da çalışan valeye verdik adam otomatik vitesi kulanmadımı kaza yaptı arabanın hız yapacağı alanda değil pejo 306 ya. Vurdu ön taraf kople gitti motor falan gitti ve ozamanlar tutanak tutamadık Polis gelmedi ve madur olduk
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2015, 18:37:02 »
suzuki vitara en uygun araç yakıt vergi parça yönünden sizi hiç üzmez
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2015, 19:01:15 »
Kardeş o arabayı alıp başını belayamı sokacan. Tamam çok güzel sağlam çekik gözlü teknolojisi arabası ama
bana sıkıntı yaşarsın gibi geliyor.  parçaları pahalı ve anında bulunan cinsten olmayabilir. he zor arıza yapacağına eminim
ama yaparsa bilemem. hem golf satılıp daihatsu alınırmı ben olsam golfü tutar atraksiyonlarım için yanınada bir TOROS alırdım.
:) bu alet nereye çıkıp tırmanıyorsa TOROSta çıkar tırmanır :)
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2015, 19:44:38 »
aslında suzuji jimny düşünüyordum ama 2 kapılı olması ve çok dar olmasından dolayı şimdilik vazgeçtim.
Bu aracın 2009 ve sonrası otomatiklerini düşünmekteyim, ağır off road yapacak halimiz yok,diferansiyel kilidi var,  düzgün lastik ve biraz yükseltme ile doğada işimizi görür, 35 bin km de var birinde.  hem artık türkiyeye getirilmemesi, hem de ikinci eldeki giderinin ağır olması bakımından cesaret edemedim.

kullanan var mı? nasıl bilirsiniz?

Sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz!!
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2015, 12:01:14 »
:) bu alet nereye çıkıp tırmanıyorsa TOROSta çıkar tırmanır :)

torosu ben de düşünmüştüm :))))  biraz yükseltme ve uygun lastikle epey işe yarayabilir.

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2015, 12:11:38 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 29 Ocak 2015, 00:55:39 »
av da özellikle dağ da, tas da  tarlada  balık avında,  3 kapılı  suzukı.mutlaka  ama mutlaka 4*4 olmalı.5 kapılı araclarla 3 kapılı aracın girip cıktığı yerlere giremezsiniz.ya  tamponu  bası yada kıçı değer arac askıda kalır.4 yıldır HER TÜRLÜ AVDA 3 kapılı suzuki(uzun saşe) kullanıyorum.yasım 52  ve 35 yıldır ağır vasıta(tır otobüs vs) kullanıyorum.tecrübemi inannın.saygılar

resim yükle

çoklu resim upload
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2015, 01:06:18 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 29 Ocak 2015, 08:59:29 »
suzukinin üzerindeki kapatma işlemini siz mi yaptırdınız orjinal mi?
1978-İZNİK

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 29 Ocak 2015, 16:51:47 »
          Sırf av tutkumdan dolayı  bu yıl 2008 model 1,5 gold paketinden bir terios aldım.Arkaya da köpeğim için bir kafes yaptırdım.Bu araç arazide toros ile asla kıyaslanmaz.Araç bence arazide ve  çamurda boyundan büyük işler başarıyor.Asfaltta fazla hız yapmaz ama bozuk ve çamurlu yollarda hoşuma gidiyor.Diğer 4*4 lerden yakıt konusunda ve vergi  hususunda avantajlı bir araba.Ses yalıtımı çok iyi değil, fazlaca yokuşlarda motor lpg ile biraz zayıf kalıyor ama sağlam bir araç.Yedek parça olayı da vitara gibi özel yerlerden temin etmek gerekiyor, bunlar ikisi de japon ve bence eşdeğer araçlar, ben modeli daha yüksek ve 5 kapı olduğu için teriosu aldım.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mengüç BAYKAL

• *
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2015, 17:14:49 »
Anladığım kadarıyla 30-35 bin tl bütçeniz var. ben 10 yıldır Suzuki vitara kullanıyorum. Şu anki aracım 2004 Grand Vitara 4 kapı 2000 motor. lpg tüp var. 35 lt gaz ile karışık 270-300 km yol gidebiliyor. Vergisi 11 yaşa girdiği için yıllık 700 tl. Suzukiler Vitaralar 2006 yılına kadar olan modelleri şaseli arabalardır. Bu da aracı arazi şartlarında esnemelerden dolayı mukavemetini arttırır. Suzuki mekanik olarak inanılmaz dayanıklıdır. Çok sattığı için önemli kilit parçalarını çıkmacılarda bulabilme şansın çok yüksek. Sıkıntısız ve problemsiz bir arabadır. Grand vitara 3 kapı 1.6 motoruda düşünebilirsin. Bagajdan tüp vs kaybedersin ama arkaya 500-1000 tl bir masrafla asma köpek kafesi yaptırabilirsin. Rahatına bakarsın.

Gelelim almak istediğiniz terriosa; şasesiz kupa bindirme bir arabadır. Evet 4x4 oluşundan dolayı uygun lastik ile sizi üzmez. Ama asla  Suzuki araçlarıyla mukayese edilemez. Güncel yaşantınızda trafikte bir bakın bakalım kaç tane  terios göreceksiniz hatta  off road düzeneğinde terios gördünüzmü. Göremezsiniz.

Şahsi fikrim alacaksanız 2003-2004-2005 Model Suzuki Grand Vitara dır. 4 kapı 2000 motor veya 3 kapı 1.6 motor.
Rastgele
Mengüç BAYKAL
1972 Çerkezköy TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 29 Ocak 2015, 17:28:02 »
suzukinin üzerindeki kapatma işlemini siz mi yaptırdınız orjinal mi?
ben yaptırdım sac kaplama
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Zafer TÜRKELİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 29 Ocak 2015, 18:42:36 »
Selamlar, 2 tane Daihatsu Feroza eskitmiş birisi olarak, sağlamlık açısından Daihatsu'nun sizi kolay kolay yolda bırakmayacağını söyleyebilirim. Ayrıca, Daihatsu markası TOYOTA şirketine aittir. Bu bile başlı başına bir garantidir.

Bir çoğumuzun ava balığa normal binek araçlarımızla gittiğimizi düşünür  (Şu andaki aracım Nissan Almera) ve sizin de ağır off road yapmayacağınızı gözönünde bulundurursak işinizi görür diyorum. Temiz bir araç aldığınız takdirde, satarken de kaybetmezsiniz.

Bütün bunları söylemiş olmakla birlikte ben bugün 4x4 araç almaya kalksam 2 kapılı demez Jimny alırdım. Bana daha sevimli geliyor. Modifiye edilmiş örnekleri de çok güzeller.

Saygılar.
  • MKE Çifte , Üzümlü özel yapım poze, Çifsan 555 poze
  • Vursan 92A 71
  • Franchi Affinity Sentetik 71
  • -
1957 ANKARA - Emekli

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 29 Ocak 2015, 19:13:57 »
 şu andaki aracım sorunsuz bi araba ama  doğada dolaşmaya uygun değil, eşim kullanamıyor otomatik vites düşünmeye başladım.  2005 grand vitara düşündüm ama 10 yıl olmuş eskidiler.

Otomatik vites zaten nane molla bi düzenek. Jimny ve terios üzerinde duruyorum, daha yeni ve yakıt tüketimleri düşük araçlar. Jimniylerde düşük devirle gitme  özelliği var mı acaba.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2015, 08:52:50 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 29 Ocak 2015, 19:16:14 »
Benzinli olması tüm işi bozuyor. En iyisi düşer bence
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego

Çevrimdışı Hüseyin SÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon
« Yanıtla #16 : 05 Şubat 2015, 21:04:50 »
BEN SUZUKİ VİTARA   KULANIYORUM 
5 KAPI  GAYET GÜZEL KULLANIYORUM
8  YIL OLDU  DAHA  YAĞ  BALATADAN BAŞKA
DEĞİŞENİ OLMADI  TEMİZİNİ BULURSEN
SORUNSUZ KULLANIRSIN  RASGELE
Hüseyin SÖNMEZ
1952 DENİZLİ

Çevrimdışı Cihan ALSAÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 06 Şubat 2015, 09:08:53 »
Bende bir ara almayı düşünmüştüm sonra başka masraflar çıktı alamadım kısmetse 2 seneye forester yada vitara alamazsam kesinlikle terios alıcam.son derece sorunsuz arıza yapmayan bir araç ve inanın bunun girip çıktığı yere toros yaklaşamaz bile.ufak tefek olduğuna bakmayın arazide yeteneklidir
1987 ANKARA

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #18 : 06 Şubat 2015, 09:55:14 »
kardeş valla bence ihtiyaç fayda çerçevesinde bakmalısın.
şimdi senede kaç defa araziye çıkıyorsun bunlarında kaçında normal arabaların
çıkamayacağı araziye çıkacaksın. sonuçta bursada yaşıyorsun.
bursada ya ormandasın yada yoldasın. orman içi yollar bile bir
arabanın gidemeyeceği kadar kötü değil. ben torosu espirisine söyledim ama
bize 2 senedir berlingo yetiyor artıyor bile. şimdi ben olsam
yeni kasa golfü satıpta kendime aksiyon aramam. aksine aksiyonum
neyse onu satar golf almaya çalışırım. sendeki araba çoğu insanın almak
isteyipte alamadığı bir araba zaten. eşinide düşünüyorsan onu satıp otomatiğini
alabilirsin ama bir volksvagen her zaman bir volksvagendir.
ben bu düşünceyle sana evin arabası hırpalanmasın diye bide bunun
yanına Toros al dedim. ne zevkin varsa torosla görür hem evin arabasını
hırpalamamış olursun hemde masraflarını azaltmış olursun şeklinde düşündüm.
he eğer durumun varsa golfü yeni grand vitaraya yükseltirsin (sene olarakta). böylesi bence olabilir.
ama bir golf satılıp terrios yada senesi daha düşük Suzuki alınmaz.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2015, 09:57:38 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 06 Şubat 2015, 12:52:27 »
 ihtiyaçlar zamanla değişiyor ben  arabayı alırken konfor kavramı daha ön plandaydı. eskiden o kadar araziye gitmiyordum, şimdi daha çok gitme eğilimindeyim. bir de arazide olmadık yerden   geçmen gerekebiliyor,  suzuki samurai ya da jimny falan gibi  olabildiğince küçük araçların daha çok işe yaradığını düşünüyorum,.

daihatsu toyotanın yan markası, özellikle motor , şanzıman ve diferansiyelde çok zorlamadıkça  kolay arıza yapacak araç değil ,, otomatik vites olanlarında düşük devirle gibi güzellikleri de var. artık öğrendim ancak  firmanın türkiyeden çekilmiş olması ciddi bir eksi. , bu saatten sonra parça servis çok sıkıntı olur, bakacağız, edeceğiz.

« Son Düzenleme: 06 Şubat 2015, 12:53:43 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• *
  • SETTER
« Yanıtla #20 : 06 Şubat 2015, 14:53:28 »
Önceki mesajları okuma fırsatı bulamadım ama birkaç kelime de ben edeyim 4 feroza 3 terios kullanmış biri olarak :)

Teriosların 2si yeni kasaydı. Gerek arazi gerek yolda mennun eder. En büyük avantajları sorunsuz araçlar olması.. Sanayi, servis hiç görmedim...

Halen  1 tane 93 model feroza 1 tane de 2006 model eski kasa terios sahibiyim.

Eski kasa teriosun eksileri-- Arazi şanzumanı yok, motor biraz küçük, içi dar..
                           artıları-- Defransiyel kilidi var, yüksek ve dingil aralığı kısa heryere girer çıkar, yakıt düşük..
             Asfalt ve arazi kullanımına uygun...

Feroza resmen beton gibi bir araba.. Kaporta parçaları, sinyal ve far vb. parçalarını bulmak zor. Motor, ön takım vb. mekanik parçaları bulmak kolay ve az maliyetli.. Arazi şanzımanı ve normal şanzıman çok iyi.. Sorun çıkaranı görmedim.. Yüksekliği gayet iyi. Zaten alttan 2 cıvatayla sen bile aracı yükseltebilir ve düşürebilirsin.. Motora hararet yaptırmazsan kolay kolay öldüremezsin...

En önemli olanı aldığın aracın düzgün bir araç olması.. Bu iki modelinde yıpranmamışını bulabilirsen sanayi, servis yüzü görmezsin... Gerek ava gerekse bağ bahçe işlerinde kullanılmalarına rağmen arızalanan bir daihatsum olmadı...

Saygılar,,,
  • Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U
  • Beretta A400 Xplor Unico Semi Auto
  • Fabarm Imperator Pump Action
  • Sarsılmaz Sar 9 (9x19mm)
  • English Setter (Radentis)

Balıkesir/Erdek 1981

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2015, 11:06:38 »
sanayide bir usta ile konuştum. (kendi de avcıdır. lada niva , honda crv ve duster kullandı.)
otomatik araç alacaksan 2. el alma ,  kimse aracına bakmıyor şanzıman yağını falan zamanında değiştirmiyorlar 5 yıl sonra teklemeye başlıyor dedi. illa alacaksam da istanbul ankara gibi dur kalkın çok olmadığı,  fazla yokuşu da olmayan şehirlerden bakmalıymışım.

lpgli aracı da hiç önermedi, düz vites jimny al benzinli kullan ama   torktan dolayı arazide dizel iyi dedi.

sonuç olarak türkiye koşullarında duster şu anda en iyisiymiş. katılıyor muyum , evet.
1978-İZNİK