Gönderen Konu: Ördek Avında Fİşek seçimi  (Okunma sayısı 45762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Ördek Avında Fİşek seçimi
« Yanıtla #25 : 22 Aralık 2010, 22:11:24 »
SELAMİ KARDEŞ BAK SANA BEN NEYİN İNANDIRMASINI YAPAYIM ARKADAŞIM BEN VURUYORUM VARMI ÖTESİ GEL GÖR ARKADAŞIM ADAMIN CANINI SIKMA...YORUM YAPMA Bİ DAHA BU KONUDA... >:(
Sertaç YÜZBAŞIOĞLU
1983 BARTIN

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 22 Aralık 2010, 22:17:02 »
sertaç uslubunu bozma kardeş, elindeki tüfek ve fişek herneyse ne, tamam git 90 metrede ördek vurmaya devam et, hey millet sertaç 90 metreden ördek vuruyor tamam konu kapanmıştır.
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Selami FİLİK

• *
« Yanıtla #27 : 22 Aralık 2010, 22:30:54 »
Sertaç, insanlar  birşeyler bildiğini düşünüp  soru soruyor sana ,bu site de ava yeni başlamış ,mesafe ve fişek konusunda tecrübesi olmayıpta doğru bilgi almaya çalışan birçok arkadaş var ,sen ise ortalıkta laf olsun diye boş konuşup yanlış bilgileri aktarmaya çalışıp üstüne terbiyesizlik yapıyorsun,forum konusu ne idi bak bakalım ''ÖRDEK AVINDA FİŞEK SEÇİMİ''  sen  çıkıp 90 -108 mt lerden den ördek vurduğundan bahsediyorsun ,bizde seni  hesaba alma hatasında bulunup, bildiği birşey var da bizmi duymadık acaba diyerek   sana ne ile ,  nasıl vurduğunu soruyoruz.Hava da laflarla geziyorsun . işin özeti senin öncelikli olarak matematik dersinde ölçü birimlerinden  metre konusunda eğitim alman gerek  ki insanlar forum da doğru bilgilere ulaşsın.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2010, 00:11:20 Gönderen: Selami FİLİK »
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #28 : 23 Aralık 2010, 00:04:15 »
  Erdem bey  bu soru değişik versiyonları ile zaman zaman karşımıza ya çıkıyor, yada kendi kendimize soruyoruz, aceba hangi şoku kullansam ? bu şok daha mı iyi ?yoksa bunumu taksaydım, aceba şok dan dolayımı kaçırdım..
   İşin aslın bakarsanız ince taneli saçmalı fişeklerle dar şok iri taneli saçmalı fişekler bol şok kullanımı önerilir.
   Fakat  gel gör ki kazın ayağı böyle olmuyor avda bir bakıyorsun 76 cm full şoklu bir tüfek hem iri saçmada grupman yapıyor hem ince saçmada bunu görünce bildiklerimiz tamamen değişiyor nasıl olur diyoruz kendi kendimize olur oluyorda işte,sonuç neden  böyle oluyora cevap gören kimse tam anşamıyla veremiyor..:)   
   Buradan size ne söylersek söyleyelim geçitte hangi doluyu kullanacağınızı  ancak tüfeğinizle değişik fişekler deneyerek ancak siz bulabilirsiniz buradan arkadaşlarımızın verdiği mantıkla yola çıkarak dene yanıl ile sonuç elde edebilirsiniz....
  ÖNEMLİ NOT: SERTAÇ BEYİN MANTIĞI İLE NE KUŞ VURABİLİRSİNİZ NEDE DOĞRU MANTIĞI....
SİZE TAVSİYEM EN UZUN  35-40 MT ARASI FİŞEK ATMANIZ. YOKSA SERTAÇ BEYİN SÖYLEMİ İLE 90-108:) (BUNU ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM NEDEN 108  110 DEĞİL) TESİRİ HANGİ ŞOK YAPIYOR VEYA HANGİ TÜFEK:) ÇOK KOMİK
   YİNE SERTAÇ BEYİN 3 NOLU VE 5 NOLU ŞOK LARIN TESİRLİMENZİLİNDEN HABERİ YOK  UZAK TAN İMKASIZMIŞ BENİM TÜFEĞİMDE TÜFEK KAMERAI İLE ÇEKİLMİŞ ONLARCA KUŞ VURUŞU VAR  3 VE 4 NOLU ŞOKLAR LA 1-2 NOLU ŞOKLARI ASLA KIŞIN KULLANMAM  İSTERSE SERTAÇ BEYE ÖZELDEN ATABİLİRİM 3 NOLU ŞOKUN KUŞA 30-40 METRE DOLAYLARINDA NELER YAPTIĞINI...

80-90 METREDEN KUŞ VURULMAZ DİYE BİRŞEY YOK VURULUR. VURULURDA  FAKAT TEK KURŞUNLA KONULU KUŞA SIKARSANIZ DÜRBÜN FALAN ÖYLE VURULABİLİR ANCAK:))
SAÇMA İLE VURDUĞUNU SÖYLEYENLER SAÇMALIYORLAR:)) YADA MESAFE TAYİNİNDEN HABERLERİ YOK ..

BU NOT SERTAÇ BEYE...SİZ KİMSİNİZ Kİ... KENDİNİZDEN BÜYÜK VE SİTE ÜYELERİMİZDEN BİRİNE BİR DAHA BURAYA YAZMA DİYEBİLİYORSUNUZ. SİZİ TERBİYELİ OLMAYA DAVET EDİYORUM..
BURASI KAHVEHANE YADA SİZİN İSTEDİĞİNİZE İSTEDİĞİNİZ CEVABI USLÜPSUZCA YAZACAĞINIZ BİR YER DEĞİL YAZDIĞINIZ HER YAZI 100 LER CE KİŞİ TARAFINDAN OKUNUYOR DİKKAT EDİNİZ...

RASTGELE...

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Volkan EKER

• *
« Yanıtla #29 : 23 Aralık 2010, 15:24:19 »
bende bilgilerim dahilinde iyi bir ördek avcısı ortalama 30 ila 50 mt (bu55-60) da olabilir sonuçta elimizde metre yok... bu mesafeler en uygun atış mesafeleridir ve avı  cansız elegeçirmek için... burada yorum yapan ş.burak kardeşimiz , birol kardeşimiz  e diğerleri gerçekte tecrübeli ve kaliteli avcılardır... yorumlarına  aynen katılıyorum... 100 mt ödek vurulmazmı vurulabilir şansa fakat 1 km ileriye düşer rüzgarda varsa bu avcılıkmı!!! genelde bu mesafelerde hayvan yaralı gider  bence şansa vurdum demek...bulma şansı bile  yok... burada söylenenler ideal av mesafeleri  gerisi şans işi... burada düzgün üslüpla saygılı paylaşım yapalım... hepinizerast gele...
Volkan EKER
1978 ordu

Çevrimdışı Selami FİLİK

• *
« Yanıtla #30 : 23 Aralık 2010, 19:58:08 »
Volkan bey e katılmamak elde değil.Avcılık ,yılbaşında milli piyango da büyük ikramiyeyi bulma faaliyeti olmadığına göre işi şansa bırakmak demek; gereksiz fişek israfı ,gereksiz çevre kirliliği,gereksiz gürültü,gereksiz zaman kaybı,gereksiz doğa tahribatı anlamına gelir.Sezonda 2 kez tesadüfi durumlar ile 100 mt den 2 yaralı kuş vurabilme düşüncesi zaten azalan kaynakları yok etmekten, mevcut durumdan daha da kötüye gitmekten başka hiçbir işe yaramadığı gibi duyarlı biçimde av yapmaya çalışan avcılar için de büyük handikaptır
Selami FİLİK
1977-Adana

« Yanıtla #31 : 23 Aralık 2010, 20:48:17 »
BAKIN ARKADAŞLAR BAK KARDEŞLER BENİM NASIL AVCI OLDUĞUMU SEN BİLİOMUUSN DA KONUSUOSUN İYİ AVCILARDIR DİEN ARKADAŞ BİR İNSANI TANIMADAN YORUM YAPMICAKSIN !!!!!.. BAKIN ARKADAŞLAR BENİM KONUM BU DEİLDİ KONUYU BAZI ARKADAŞLARIMIZ BU HALE GETİRRDİ BEN 30 50 100 MTREDEN VURMAM MARİFET DEİL ŞU KAHVANEYMİŞ FALAN GÜLERİM ANCAK NEYSE KİMSEYE BEN YANLIŞ BİLGİ VERDİĞİMİ ZANNETMİYORUM BEN SADECE KENDİ YORUMU MU YAPIORUM O KADAR DEDİĞİM GİBİ HERKESİN KENDİNE GÖRE AV STİLİ VARDIR AV YAŞAM TARZI VARDIR DEĞİŞTİREMESSİN..1 2 NUMARALI ŞOKLARIN ÖRDEK AVINDA DAHA VERİMLİ OLUCAĞINI SÖLEDİM AŞDAN O KADAR BU KONUYU UZATMAYALIM..HERKESE RAST GELEE BEN KONUYU KAPATIYORUM AMA SİZ MALESEFF...LÜTFEN LÜTFENNN AVINIZA VE AVCILIĞINIZA BAKIN... MİLLETLE UĞRAŞMAYIN...
Sertaç YÜZBAŞIOĞLU
1983 BARTIN

• *
« Yanıtla #32 : 24 Aralık 2010, 01:15:50 »
SERTAÇ BEYİN ÖZEL MESAJLA BANA YOLLADIĞI MESAJDIR..
 Gönderen    Konu
Sertaç YÜZBAŞIOĞLU
Uye

Üyelik Bilgileri E-Posta Özel Mesaj (Online)

(Konu Yok)
« Gönderilen: Ferhat DEMİRCİ : 23 Aralık 2010, 20:50:36 »
   Bu mesajı alıntı ile cevaplaAlıntı YanıtlaYanıtla Bu mesajı silSil
SEN KİMSİN DOSTUM AKILLI OLLL ADAMIN ASABINI BOZMAA KİMSİNİZ FALAN SEN NE YAZDIĞINA BAK ONDAN SONRA KONUŞŞ AYIPP BE

CEVAP......
   BEN SENİN DOSTUN DEĞİLİM BUNU AKLINA BİR KAZI BU BİR...
İKİNCİSİ NEYİN VARSA BURAYA YAZ ÖZELDEN BİR DAHA BANA MESAJ YAZMA  SENİN TARZINDA SOKAK JARGONU İLE KONUŞAN  BİRİYLE BENİM ÖZELDEN YADA BURADAN PAYLAŞABİLECEĞİM  HİÇ BİR ŞEY YOK....  
ÜÇÜNCÜSÜDE YUKARIDAKİ MESAJIN AYNI:
    BU NOT SERTAÇ BEYE...SİZ KİMSİNİZ Kİ... KENDİNİZDEN BÜYÜK VE SİTE ÜYELERİMİZDEN BİRİNE BİR DAHA BURAYA YAZMA DİYEBİLİYORSUNUZ.
    SİZİ TERBİYELİ OLMAYA DAVET EDİYORUM..
BURASI KAHVEHANE YADA SİZİN İSTEDİĞİNİZE İSTEDİĞİNİZ CEVABI USLÜPSUZCA YAZACAĞINIZ BİR YER DEĞİL YAZDIĞINIZ HER YAZI 100 LER CE KİŞİ TARAFINDAN OKUNUYOR DİKKAT EDİNİZ...

BİR DAHADA İŞKEMBEDEN  TEHİDLER SAVURMA ORTALIĞA..  KLAVYE KAPADAYILIĞI YAPMA TERBİYESİZLİĞİN LUZUMU YOK ...

« Son Düzenleme: 24 Aralık 2010, 01:17:28 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #33 : 24 Aralık 2010, 01:34:19 »
KONU GİDEREK AMACI DIŞINA ÇIKMAYA BAŞLAMIŞTIR

LÜTFEN KONU SINIRLARI İÇERİSİNDE KALALIM..

Ayrıca bir paylaşım sitesi içerisinde yazıştığımızı unutmayalım.Kimsenin kimseyi kırmasına yada argo kelimeler kullanmasına gerek yok.

Amacımız bildiklerimizi diğerleriyle paylaşıp ortak yolu bulmak yardımcı olmaktır.

Lütfen biraz daha sakin olalım..

Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Selami FİLİK

• *
« Yanıtla #34 : 24 Aralık 2010, 01:34:56 »
ferhat vururlar bak seni memleketin diğer ucundan karışmam bu sefer  ellerin de dehşet fişekler var:)))
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2010, 01:38:42 Gönderen: Selami FİLİK »
Selami FİLİK
1977-Adana

• *
« Yanıtla #35 : 24 Aralık 2010, 01:44:40 »
:)
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• *
« Yanıtla #36 : 24 Aralık 2010, 01:51:58 »
KONU GİDEREK AMACI DIŞINA ÇIKMAYA BAŞLAMIŞTIR

LÜTFEN KONU SINIRLARI İÇERİSİNDE KALALIM..

Ayrıca bir paylaşım sitesi içerisinde yazıştığımızı unutmayalım.Kimsenin kimseyi kırmasına yada argo kelimeler kullanmasına gerek yok.

Amacımız bildiklerimizi diğerleriyle paylaşıp ortak yolu bulmak yardımcı olmaktır.

Lütfen biraz daha sakin olalım..

BU TARZ PAYLAŞIM SİTELERİNDE KLAVYENİN ARDINDAN KENDİNCE AHKAM KESEN BİR KULLANINCININ SİZİN BU YAZDIKLARINIZIDA ANLAYACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM..ÖNCE TEMELL İNSALIK GÖREVLERİNİ ÖĞRENMELİ BÜYÜĞÜNE SAYGI KÜÇÜĞÜNE SEVGİ......
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Erdem GÜNDÜZ

• *
« Yanıtla #37 : 24 Aralık 2010, 03:14:01 »
Sormuş olduğum konuya,bilgi ve tecrübeleri ile cevap yazan tüm avcı arkadaşlarıma teşekür ederim.Fakat konu biraz amacının dışına çıkış durumda.
LÜTFEN kırıcı olmayalım ve birbirimize genel ahlak kuralları içerisinde saygıyla hitap edelim.Sonuç olarak biz avcıların birbirimize karşı sayglı ve paylaşımcı olması gerekir.
Erdem GÜNDÜZ
1981 Kocaeli

Çevrimdışı Kemal YILMAZ 27

• *
« Yanıtla #38 : 24 Aralık 2010, 09:51:46 »
80-90 METREDEN KUŞ VURULMAZ DİYE BİRŞEY YOK VURULUR.......

bir 89 mm vaka ile güçlü bir kartuş. 90 mm odası ile silah kullanmak içindir. uzun mesafe vadi çekim için idealdir.

4 Ekstra Magnum 63

BİR HAFTA SONU AVA GİTTİK ARKADAŞIM RUS BAYKAL ALMIŞTI 90 YATAK RESİMDEKİ TÜFEGİ BUNUN YANI SIRA 89 LUK BP FİŞEK ALDIK UZAK MESAFE DE ETKİSİ NASIL DİYE AVIMI ZI BİTİRDİKTEN SONRA UZAK GECEN ÖRDEKLERE ATMAYA BAŞLADIK SİZİN BAHSETTİHİNİZ MESAFELERDE YANİ 80 90 METRE GİBİ 3 YANE KABA ÖRDEK GELDİ ARKADAŞIM ATTI VE VURDU VEDE 150 _ 200 GİBİ MESAFEYE DÜŞTÜ TABİKİ ÖLÜ DÜŞMEDİ CANLI DÜŞTÜ KAYIKLA ALMAYA GİTTİK  MALESEF YARALI DÜŞTÜGÜNDEN DOLAYI BULAMADIK ARKADAŞIMA DEMİŞTİMKİ BU MESAFEYE FİŞEK ATMAK DOĞRU DEYİL AMA ARKADAŞIM TÜFEYİNİ YENİ ALDIGI İÇİN DENEMEK ÜZERE ATTI VEDE DÜŞÜRDÜ 22 SENEDEN BERRİ ÖRDEK AVI YAPARIM ÇOKTA ÖRDEK VURMUŞUMDUR SACIMIM SAYISINDAN FAZLADIR .ARKADAŞLAR ÖNEMLİ OLAN VURMAK DEYİLDİR ÖNEMLİ OLAN VURULAN KUŞU ALABİLMEKTİR VURMUŞSUN ALAMADIKTAN SONRA BİR ÖNEMİ YOK ARKADAŞLAR BENİM TAVSİYEM ALABİLECEGİNİZ MESAFELERE ATIN Kİ GÖLDE YARALI ÖRDEK BIRAKMAYIN BİZLER AVCIYIZ VURA BİLECEGİNİZ VEYA ALABİLECEHİNİZ KUŞLARA ATIN Kİ HAYVANLARA İŞKENCE ETMEYİN ONLARI YARALI GÖNDERMEYİN YARALI HAYVAN İSTER İSTEMEZ SİZE BEDDUVA EDER BUNA DİKKAT EDİN UZAK MESAFEN KUŞ VURDUM DEMEK MARİFET DEYİLDİR.

SAGILARIMLA RASTGELE...
Kemal YILMAZ
1971-Gaziantep / Samsun

Ezan Dinmez,Bayrak İnmez,Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez !

Çevrimdışı T.Uğur ÖZCAN

• *
« Yanıtla #39 : 24 Aralık 2010, 10:20:58 »
Site de ne zaman böyle bir hususta konu açılsa sonuç hiç değişmiyor olay hep farklı yerlere geliyor.Bu tarz diyaloglara gerek olmadığını düşünüyorum.Herkez birbirinin fikrine saygı göstermeli çünkü paylaşım ortamındayız acılan konular insanları rahatsız eder bir hal almamalı...

Tevfik Uğur ÖZCAN
1975-Eskişehir

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #40 : 24 Aralık 2010, 10:24:24 »
Arkadaşlar konu kilitlenmiştir rast gele
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara