Gönderen Konu: ata arms deneme atışım  (Okunma sayısı 13389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
ata arms deneme atışım
« : 04 Mart 2013, 00:25:13 »
..........
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 23:49:24 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: ata arms deneme atışım
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2013, 22:50:26 »
Gerçekten güzel çalışıyor. Gülegüle kullanın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2013, 22:58:17 »
gerçekten saz gibi tüfek =) çok memnumum özellikle ava doğrulturken hafif olması çok etkiledi beni 36 gr a kadar attım hiçbir sorun çıkarmadı
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2013, 23:00:03 »
Bir de dipçiği sağlam bir yere(asfalt zemin, ağaç vs) sımsıkı dayayıp deneyin vaktiniz olursa.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2013, 23:01:44 »
Bir de dipçiği sağlam bir yere(asfalt zemin, ağaç vs) sımsıkı dayayıp deneyin vaktiniz olursa.

kurması içinmi ? o niye anlamadım
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2013, 23:09:26 »
Evet :)
1968

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2013, 23:32:55 »
Evet :)

attı =)) en sevdiğim yanıda bütün kovanlar aynı noktaya düşüyo onun zevki bile güzel
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Mehmet SERİN

• *
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2013, 22:12:48 »
 :)
SAMET bey 24 gramda sıkıntı çıkartıyor mu acaba?
http://postimage.org/image/pyfu33bw3/
Mehmet SERİN
1986 MERSİN

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2013, 22:25:26 »
attı =)) en sevdiğim yanıda bütün kovanlar aynı noktaya düşüyo onun zevki bile güzel
Güzel. Şu anda elimde tam kinetik olmadığından sizden rica etmiştim. İşin burasını kesin anlayamadımsa bile iyi bir şey. Kinetik bir tüfek tutukluk yapacaksa sebeplerinden biri de sizin denemedeki gibisi olurdu ama olmamış. Beğendim. İyi günlerde kullanın inşallah.
1968

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #9 : 15 Mart 2013, 11:38:37 »
SAMET bey 24 gramda sıkıntı çıkartıyor mu acaba?

1 kutu attım sıkıntı yaşatmadı 24 gr kullanmadığım için pek atmadım açıkçası ama attıklarımda sıkıntı çıkartmadı
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #10 : 15 Mart 2013, 11:39:44 »
Güzel. Şu anda elimde tam kinetik olmadığından sizden rica etmiştim. İşin burasını kesin anlayamadımsa bile iyi bir şey. Kinetik bir tüfek tutukluk yapacaksa sebeplerinden biri de sizin denemedeki gibisi olurdu ama olmamış. Beğendim. İyi günlerde kullanın inşallah.

sağlam kavramak gerek meredi :D yoksa boşluk bıraktırırsak yaptırıyo dipçik yerden hafif kesilsin atmıyo
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 15 Mart 2013, 13:45:24 »
Volkan abi dipçikteki kauçuk yüzünden tutukluk yapmadı heraldi,biraz esnek ya,o yüzden mekanizmayı kurdurdu galiba..
Samet kardeşimVolkan abinin denemek istediği şey şuydu yanlış anlamadıysam,bu kinetik tüfeklerin kurması için biraz tatlı sert bir boşluk olması lazım,nasıl dersen dipçiğin omuzda geri gitmesi gibi,işte tüfek ateş edildiğinde tüfek komple geri giderken mekanizma ağırlığıyla yerinde kalıyor ve içerideki kalın yay eziliyor,tüfek senin omzuna çarpıp iice durunca ezilen yay busefer mekanizmayı geri itiyor mekanizma geri gelirken kafa dönüyor yerinden çıkıyor,işte ne oluyorsa ozaman oluyor:)
Niye anlattıysam herkes biliyor zaten,gözümün önünde filim gibi oynadı birden:)
« Son Düzenleme: 15 Mart 2013, 13:48:04 Gönderen: Raha BOLAT »
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Ömer BÜYÜK

• *
« Yanıtla #12 : 15 Mart 2013, 14:12:12 »
2 senede 24 gr dan 42 gr a kadar yüzlerce fişek attım daha ata neo nun tutukluk yaptığını görmedim. Bence bu tüfeğe tutukluk yaptırmak için kullanıcı hatası olması gerek. Güle güle kullanın güzel bi seçim yapmışınız. Keklik ve ördek avında 3 numara şokla miragenin 30,5 5-6 numara fişekleriyle mükemmel sonuç alırsınız bilginiz olsun.
Ömer BÜYÜK
1982 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 15 Mart 2013, 14:19:40 »
saat gibi bu ata neo'lar.. bazılarında sorun çıkmış olabilir ama çoğu iyi. bir kullanıcı olarak ben memnunum. 6 numara keçe tapa fişeklere bayılıyor ördek avında :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 15 Mart 2013, 14:23:48 »
34 g fişek  ile pek bir sey ifade etmesede sağlıklı günlerde kullanın.Ata Neo Nasrettin hoca misali ya tutarsa çok memnun olanda gördüm avda yere vuranıda gördüm ben  tepmesinden rahatsız oldum atıcıyı hırpalıyor
« Son Düzenleme: 15 Mart 2013, 14:27:16 Gönderen: Mehmet AKKUŞ »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #15 : 15 Mart 2013, 16:06:43 »
2 senede 24 gr dan 42 gr a kadar yüzlerce fişek attım daha ata neo nun tutukluk yaptığını görmedim. Bence bu tüfeğe tutukluk yaptırmak için kullanıcı hatası olması gerek. Güle güle kullanın güzel bi seçim yapmışınız. Keklik ve ördek avında 3 numara şokla miragenin 30,5 5-6 numara fişekleriyle mükemmel sonuç alırsınız bilginiz olsun.

eyvallah abim evet pişman değilim hiç saz gibi alet takır takır
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #16 : 15 Mart 2013, 16:08:35 »
34 g fişek  ile pek bir sey ifade etmesede sağlıklı günlerde kullanın.Ata Neo Nasrettin hoca misali ya tutarsa çok memnun olanda gördüm avda yere vuranıda gördüm ben  tepmesinden rahatsız oldum atıcıyı hırpalıyor

;) ;) ;)
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 23:50:40 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #17 : 15 Mart 2013, 16:10:35 »
Volkan abi dipçikteki kauçuk yüzünden tutukluk yapmadı heraldi,biraz esnek ya,o yüzden mekanizmayı kurdurdu galiba..
Samet kardeşimVolkan abinin denemek istediği şey şuydu yanlış anlamadıysam,bu kinetik tüfeklerin kurması için biraz tatlı sert bir boşluk olması lazım,nasıl dersen dipçiğin omuzda geri gitmesi gibi,işte tüfek ateş edildiğinde tüfek komple geri giderken mekanizma ağırlığıyla yerinde kalıyor ve içerideki kalın yay eziliyor,tüfek senin omzuna çarpıp iice durunca ezilen yay busefer mekanizmayı geri itiyor mekanizma geri gelirken kafa dönüyor yerinden çıkıyor,işte ne oluyorsa ozaman oluyor:)
Niye anlattıysam herkes biliyor zaten,gözümün önünde filim gibi oynadı birden:)

tepme olayı kinetik sistemin çalışmasını sağlıyo evet içinde yay gibi bi mekanizma var tüfek ileri geri yapınca kuruyor yerdeki denemede sağlam tutarsanız tüfeği o kendi tepmesiyle kurucak zaten ekstra bişey yapmanıza gerek yok tüfekte kundaktan sıkıca bastırın kaçırmayın yeter yerden kesilmediği sürece sıkıntı yok
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 15 Mart 2013, 17:00:39 »
bende bu tepme olayını anlamıyorum poze ve çifte kullanıcıları hiç şikayet etmiyor. bence önemsiz bir konu sonuçta 66 gram atmıyoruz.. ayrıca hiçte tepmiyor. yüzlerce tüfek denedim ben aralarında fark göremiyorum.. süper magnum fişekler hariç
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #19 : 15 Mart 2013, 17:11:41 »
bende bu tepme olayını anlamıyorum poze ve çifte kullanıcıları hiç şikayet etmiyor. bence önemsiz bir konu sonuçta 66 gram atmıyoruz.. ayrıca hiçte tepmiyor. yüzlerce tüfek denedim ben aralarında fark göremiyorum.. süper magnum fişekler hariç

« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 23:50:11 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #20 : 15 Mart 2013, 17:20:24 »
Yahu birazcıkta tepiversin nolucak,ateşli silah sonuçta :) :) :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 15 Mart 2013, 17:22:25 »
bunlar yeni moda oldu :D 24 gram çok tepme falan.. beretta benelli gibi markalar tepme önleyici sistemler yapıyor ama adamlar 66 gram süper magnum fişekler atıyor. demekki bizim avcılar 66 gram atsa mazallah avı bırakacak tepiyo diye
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #22 : 15 Mart 2013, 17:22:48 »
Yahu birazcıkta tepiversin nolucak,ateşli silah sonuçta :) :) :)

olurmu abi öyle şey tüfek dediğin tepmez :D mantar tabancası sıkıyoruz sanki kuşlara bu millet gerçekten enteresan
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 15 Mart 2013, 17:30:52 »
:D işte bu dünya devi firmaların satış politikaları insanları etkisi altında bırakıyor. bir zamanlar 28 gram fişek şimdi 24 gram fişek ve bu tepme önleyici sistemler falan falan falan... bu dış ülkeler işini iyi biliyor vallahi.. kinetik gazlıdan fazla tepiyor deniyor. yav ozaman çifte ve poze kullananlar neyapsın. hiçbir sistem yok. ama ben pozeyle de ağır fişekler attım hiçbişey olmuyor.. herkesin görüşüne saygım var. sadece konuşuyoruz herhangi birisine yönelik konuşmuyorum son zamanlarda bu konular çok konuşuldugu için genel olarak konuşuyorum
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #24 : 15 Mart 2013, 17:34:04 »
:D işte bu dünya devi firmaların satış politikaları insanları etkisi altında bırakıyor. bir zamanlar 28 gram fişek şimdi 24 gram fişek ve bu tepme önleyici sistemler falan falan falan... bu dış ülkeler işini iyi biliyor vallahi.. kinetik gazlıdan fazla tepiyor deniyor. yav ozaman çifte ve poze kullananlar neyapsın. hiçbir sistem yok. ama ben pozeyle de ağır fişekler attım hiçbişey olmuyor.. herkesin görüşüne saygım var. sadece konuşuyoruz herhangi birisine yönelik konuşmuyorum son zamanlarda bu konular çok konuşuldugu için genel olarak konuşuyorum

orası öyle tabiki tepme olayı cidden çok farklı bişey kişiye duruşa ve tutuşa göre farklılıklar gösterebiliyor
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul