Gönderen Konu: Stoeger m2000 Yardım!  (Okunma sayısı 2541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlkay AKTEN

• *
Stoeger m2000 Yardım!
« : 21 Kasım 2013, 00:27:59 »
sevgili avcı abilerim,
uzun araştırmalardan sonra stoegerın m2000 modelini almaya karar verdim ancak kafamda bazı soru işaretleri var.ilk defa otomatik tüfek kullanıcam ve bu tüfeği bıldırcın üveyik çulluk tavşan ve domuz gibi avlarda kullanmayı düşünüyorum sizce sentetik olanı mı yoksa ahşap olanı mı tercih etmeliyim, 61 cm namlu bu avlarda iş görür mü yoksa 66 71 gibi daha uzun namlulu mu almalıyım,bir çok yorumda kış tüfeği olduğu yazılmış yaz avlarında performansı nasıl çünkü okulum nedeniyle kış avlarına yazın olduğu kadar sık gidemiyorum, tek kurşun atma konusunda bu namlular 5 numara şokla iş yapar mı çünkü tüfeği incelediğimde namlunun baya etli olduğunu gördüm.kinetik sistem olduğu içinde fişek seçimi konusunda bazı şüphelerim var.dediğim gibi ilk defa otomatik tüfek kullanıcam öğrenci olduğum içinde paramı boşuna harcamak istemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.. :)
İlkay AKTEN
1992 BALIKESİR
Bursa Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi 

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: Stoeger m2000 Yardım!
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2013, 01:07:31 »
İşin aslı her uzunluğun ideal olduğu avlar var. Çullukta, domuzda, bıldırcında, belki üveyikte 61 idealdir ama tavşanda her zaman değil. Tabi namlu ucuna takılabilen namlu ilavelerini alırsan 5-10 cm uzatırsın ama kaliteli bir uzatma al. Mesela Stoeger'in uzatması da iyi olmalı. Yerinde olsam 66 cm alırdım.

Sentetik ahşap görünüş için. Biraz da ağırlık ve denge noktasını etkiler. Plastikler ekseri çok az daha ağırdır ve namlu tarafını biraz daha ağırlaştırır. Namlu tarafı ağır olanlar bence geçit avları için iyidir ama çok sağ sol yapan avlarda biraz hantallaştırır.

En iyisi imkanın varsa 61 ile 66 ikisini ve plastik ile ahşabı omuzlamayı dene. Hangisi nişana daha iyi geliyorsa onu seç. Yukarıda yazdıklarımdan namlu uzatması da takıldığında ön tarafı biraz ağırlaştıracaktır, aklında olsun. Daha çok şey yazılabilir de, yukarıda yazdıklarımı kafanda canlandırdığında muhakemeni yapabilirsin.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2013, 08:46:35 »
volkan abini dinle...derim..

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2013, 08:55:51 »
61 namlu 5 numara şokla bahsettiğin bütün avları yap bende 61 namlu 5 numara şok kullanıyorum çok iyi performans sağlıyor tüfeğim
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı İlkay AKTEN

• *
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2013, 20:01:15 »
görüşleriniz için teşekkür ederim bide sentetik alırsam çabuk kırılır mı güneşe filan maruz kaldığında gevreme yapıpta bir kaç kişiden duydum çünkü kullanan abilerim memnun mu onuda öğrenmek istedim.
İlkay AKTEN
1992 BALIKESİR
Bursa Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi 

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2013, 22:55:27 »
           Benimkisi sentetik modeli ve çok memnun bir şekilde kullanıyorum.Ağaç ve ya sentetik farketmez Stoegerler çok iyi tüfek.Bendeki 66 namlu ama 61 namlu bence her avda işini görecektir.Alırken ben de 61 namlu istemiştim ama, ellerinde olmadığı için 66 namlu almak zorunda kalmıştım.Ama gayet memnunum.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ